Eerste aktiviteiten van baancommissie mm SW klaar voor stunt BOETE VOOR STICHTING WIELERBAAN WALDO n.v. OPEN STRIJD BIJ HANDBALDUELS CROSSCLUB DELFT (NOG) NIET HET ONDERSPIT 1 i 1111181 Wielerivedstrijden op 30 april Wielerbaan krijgt tribune opmars m t%£ Wethouder Sportzaken geeft startsein voor de Trim-wandeldag S. BAAS BESTE SCHERMER RENÉ VAN DER KEIL VOLDAAN SPORTRAAD GEEFT GOEDE VOORBEELD Oefenwedstrijden .4 SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 21 APRIL 1972 Schiedam De commissie van wielerbaan werkt hard aan verbetering van de bestaande Een duizend circulaires vonden accommodatie. De heer let terman maakte bekend dat Van onze sportredactie Schiedam In de kantine van de wielerbaan ontvouwde gisteravond de nieuw gevormde baancommissie haar plan nen voor het komende seizoen. Plannen die er voor moe ten zorgen dat de Schied-amse wielerbaan een seizoen iang in de belangstelling komt te staan. men op korte termijn hoopt te beginnen aan de bomv van een eenvoudige zittribune, plaatsgevend aan een paar honderd man. Ook het opper vlak van de baan wordt onder handen genomen, en er riJn plannen voor een nieuwe top laag. in verband hiermede is een klein proefvlak aange bracht waarvan de resultaten moeten uitwijzen of de geko zen samenstelling (iets meer beton) geschikt blijkt. On~ danks deze op handen zijnde verbeteringen heeft de baan- commissie de toegangsprijzen niet verhoogd. Voor volwasse nen blijft de toegangsprijs en voor kinderen f 0,50. hun weg naar verenigingen in Zuid-Holland terwijl ruim honderd circulaires werden verspreid onder de omliggen de verenigingen. Tn samen werking met de RC „Schie dam" werd besloten de baan op 30 april officieel te openen daar de rennersclub op 1 mei (viering van Koninginnedag) diverse activiteiten ontplooit. Op 2 mei wordt dan een start gemaakt met de populaires die tot eind augustus zullen duren. BaansecretanLs M. "Letterman Ziet het komende seizoen dan ook optimistisch tegemoet. We zijn erin geslaagd ook dit jaar weer het kampioenschap van Nederland voor Nieuwe lingen en het kampioenschap "Van onze handbalmedewerker. ScW^am Voor zondag een volledig handbalprogramma, m'et veelal wedstrijden, waarin de kansen gelijk verdeeld zijn. De dames van DWS gaan in Gouda op bezoek bij Vires et Celen- tas, dat dit seizoen zwak van start ging en in de eerste ontmoe ting tegen DWS een 75 nederlaag incasseerde. De Goudse for matie is inmiddels goed aan Herstel begonnen en bezorgt elke tegenstander handen vol werk. De DWS-dames zullen bet dan ook niet gemakkelijk krijgen, maar zijn beslist niet kansloos. De heren van DWS gaan naar het goed in de running zijnde Achilles, dat momenteel een «ervolle tweede plaats bezet. De eerste ontmoeting werd «en sfeervol duel, waarin DWS alle registers open trok. wat een puntenverdeling (t0 10) tot gevolg had. In de ko mende strijd zal DWS het on getwijfeld heel wat lastiger krijsen, daar Achilles op ei gen terrein lastig te bestrij den is. Met een goed uitge voerde open verdediging maakt DWS echter een sirieu- 2e kans op winst. De dames van Wilton ontmoeten in Rotterdam het team van ADO, dat tot nu toe weinig succes boekte. ADO heeft een groot gebrek aan goede schut ters, waardoor al hun loffelijk streven teniet wordt gedaan- Thuis maakte Wilton daar dankbaar gebruik van en be haalde een 53 zege. Het was toen echter ook voor Wilton een moeilijke periode, maar inmiddels heeft het team zich goed hersteld, zodat we wel op een Schiedamse zege mo gen mikken. De heren van Wilton krijgen het op de scheepswerf heel wat lastiger als om 14 uur het Rot- terdamse De Schutters op be zoek komt. In de Maasstad had Wilton geen schijn van kans en leed toen een 164 nederlaag, De laatste weken werken de scheepsbouwers echter verbeten aan een klei ne opmars, om toch maar vooral van degradatie gevrij waard te blijven. De Schut ters kan dan -ook heel wat meer tegenstand verwachten dan in de eerste ontmoeting, maar of Wilton het nu tot winst zal brengen» betwijfelen we toch. De dames van UVG ontvangen om 13.15 uur het Rotterdamse Spartaan. Uit legde UVG be slag op een 6—9 overwinning. Het spel van Spartaan is te veel afhankelijk van één speelster, waardoor de tegen stander meer kans heeft het gevaar tijdig te onderschep pen. UVG beschikt over een team dat hiermee beslist wel raad weet, zodat hier de pun ten wel naar Schiedam zullen komen. De heren van UVG treden om 12.15 uur aan tegen. Actief 2 uit Rotterdam. De eerste ont moeting kon UVG, ondanks inzet van alle krachten, niet verder komen dan een 97 nederlaag. Na de zaalcompe titie is het spel van UVO ech ter aanmerkelijk sterker ge worden. Het team is ditmaal dan ook beslist niet kansloos. REVANCHE De dames van Scylla gaan in Rotterdam op bezoek bij Roda 2, dat nog maar weinig succes kon boeken en hangt dan ook onderaan de ranglijst. Thuis kreeg Scylla echter een ge voelige 2—6 nederlaag te in casseren. Er is Scylla dan ook alles aan gelegen om hiervoor revanche te nemen. Komt Scylla in deze ontmoeting tot hetzelfde spel als we de laat ste tijd van hen gewend zijn, dan zit er een kleine kans op winst in. De heren van Scylla ontvangen om 13 uur het Rotterdamse De Schutters 3. Scylla, dat nog steeds aanspraak maakt op de titel, had in de eerste ontmoe ting niet al te veel moeite en behaalde toen een 510 over winning. Gezien de spelopvat ting van beide teams, zou het ons wel erg tegenvallen, in dien Scylla uit deze wedstrijd niet de volle winst zou grij pen. De dames van DWS (verfikole strepen) zijn in Gouda tegen Vires et Celeritas beslist niet kansloos wan Rotterdam op o-nze baan te krijgen", aldus de heer Let terman. De baancommiissie hoopt op veel belangstelling van de zijde van het publiek, en mede daardoor zal er in de maanden juni en juli niet on ■de weekeinden gereden wor den. De heer J. de Bruin: „Vorig jaar wend de interland Ne derla nd-We s t-D ui UI and m de zomer verreden, waardoor ■het toeschouwersaantal bener den de verwachting bleef. La ter tijdens de kampioenschap pen van Zuid-Holland was die belangstelling er wel". Belangstelling wordt ook ver wacht tnjdens de komende wedstrijden op 30 april, al zul len de plaatselijke favorieten schitteren door afwezigheid. De heer Letterman: „We be treuren het. maar kunnen een inschrijving nu eenmaal niet forceren, want het is een offi ciële inschrijving. We hebben de pech dat de wedstrijden pas Iaat bekendheid konden ■krijgen, waardoor de meeste renners al hadden ingeschre- De Jbacrncomrmss/e: (v. links naar rechts) Th. Okhuyzen, A4. Letterman, J. Bergman en J. de Bruin. ven voor een andere koers". Toch hoopt de baaneommlissie dat het aantal inschrijvingen nog kan worden opgevoerd, avant Inschrijving staat nog o-pen. De voorlopige lijst van deelnemers luidt: (Amateurs) J. C. v, Dalsen, F. v. Duyve- ■bode, F. vxl. Goes, F Groot- zwagers, F. v Gul ik, N Moerman, J Nolten, M. Paul, J. Pen'ders, T, Raaymakers, B. ten Thije, J. v. Tilihung, J. v.d. Torre, H. Trompert, G Ve ere schild en M Verwei j. (Nieuwelingen) A. Apon, J. ten Kate, A. Arnold's en P. v.d. Ley. (Dames) S. Busfcop, A. v. Grie ken, J. v.d. Hout, H. Hiem- stra, L. Jansen, A. Klein, C •vd Steen, K H. Vos. (Adspriranten) M. Bax, J. Hammendorp, K. Heus, J. Lens tag, I. MuÏÏlwljk, P. Schenkeveld, A. Schouten en M. Venix. JËW-***?&& Jan van der Volden in aktie Ook feaen het schietgrage Haarlem zal de SdiieJamse goaf/e weer af z*n talenten kunnen tonen. Schiedam De RC Schiedam zal deelnemen aan de omloop van Noord-West Nederland- Aan deze klassieker voor amateur wordt voor de rennersclub deelgenomen door Jacob Boertjes, Wïm Heeze en Leo van Vliet. Laatstgenoemde gaat als gast-ren- ner en is afkomstig van de RV Westland Wij Vooruit. De omloop van Noord-West Nederland is een onderdeel van tien klassie kers, waarvan de nummers 1 t/m 10 per klassieker, zich plaat sen voor het kampioenschap van Nederland. Schiedam De Stichting Wielerbaan is door de rechter veroor deeld tot het betalen van 50 boete. Deze uitspraak was het ge volg van het niet voldoen aan de eisen van de wet op de loterij. De Stichting verkocht slechts 7820 gulden aan loten, in tegenstel ling tot het vastgestelde aarttal van 17.500. Ondanks dit geringe aantal (een. toegezegde afname van een grote partij loten ging 'niet door) werd toch de hoofdprijs, een Fiat 600 uitgeloot. Hoe wel een en ander niet ten voordele van de Stichting verliep, werd procesverbaal opgemaakt. Gisteren moest de Stichting zich hierover verantwoorden. De geringe opbrengst voor de baan, 2820 gutden, wordt door deze uitspraak nog eens verminderd met 50 gulden. De heer Letter man was uiteraard teleurgesteld over deze boete, maar gezien de 50.000 gulden boete of een jaar hechtenis welke als maximum straf mogelijk is in aanmerking genomen, toch wel opgelucht. Teleurgesteld, „omdat", aldus de heer Letterman, „we met veel •pijn en moeite de loten hebben uitgezet. Op het moment dat we de loten gingen verspreiden bleken slechts drie van de tien ver wachte personen aanwezig. Daarnaast kregen we van 24 van de 106 aangeschreven verenigingen geen reaktie, waardoor de ver koop beneden de verwachting bleef. De bedoeling om vier keer een serie loten te verkopen is er dan ook in 't geheel niet uitge komen". Schiedam Wethouder mevrouw G. D. Verweij-De Graaff zal zaterdagmorgen 22 april a.s. om 10 uur bij het clubge bouw van de RK Sportvereniging Excels tor'èO het start sein geven voor de Trim-wandeldag. Vanaf dat moment tot 2 uur 's middags kunnen de deelne mers aan de Trim-wandeldag op stap gaan voor de route van 10 km. De drumband en majorettes van de CVvLO „Juliana" zullen de vroege wandelaars uitgeleide doen. Schiedam Geheel in de lijn der verwachtin gen heeft Henk Könemann het elftal van SVV voor de belangrijke wedstrijd tegen koploper IiaarJem ongewijzigd gelaten. Könemann was duidelijk tevreden over de prestatie van zijn formatie tegen HVC, 41, en het vertoonde spel was van dien aard dat wijziging6" niefc noodzakelijk waren. Tegen Haarlem wenst-SVV te schitteren. De spelers zijn vol zelfvertrouwen, en „klaar" voor een stuntje. Ook Könemann is optimis tisch, al erkent hij ruiterlijk dat Haarlem net dat „beetje meer" heeft dan de andere ploe gen. „We moeten ze op hun eigen helft al op vangen", aldus Könemann. Bij Haarlem ziet men de komende strijd weliswaar met zelfver trouwen tegemoet, maar heeft toch wel met enige verwondering kennis genomen van de ruime zege op HVC. Secretaris Amoldi, door ziekte van trainer Joop Brand de zegsman verklaarde dat SW beslist niet zal worden on derschat. „In hét verleden hebben we tegen SW altijd bijzonder prettig gespeeld", aldus de heer Amoldi. De opmerking: „Wij tobben met veel blessures", klonk bijna als een ver ontschuldiging. Of is het zo dat Haarlem al vast een dekmantel zoekt voor een eventuele nederlaag? Opstellingen: (SW) doel: Jan v.d. Velden, Ach ter: v. Beek, Osterholt, Steenbergen, v.d. Kor- put, midden: Mulder en Bakkes, voor: v.d. Spek, Dutina, v. Meeteren en Rijkuiter. Haarlem: doel: Poldervaart, achter: Wentink, Hoeben, Pijs, midden: Burgers, Nieuwenhuis, v. Breevoort of De Haan, voor: De Goede, v.d. Berg, Smit en Boszhart. Van onze sportredactie Vlaardingen De schermver- enigingen Iron Shell en Vlaar- dingen waren, sterk vertegen woordigd in de jeugdkamp op „De Hooghkamcr" in Vlaar dingen. Uit de 38 jongens en meisjes waren twee poules ge vormd, al naar gelang hun leeftijd. In klasse A (tot en met 12 jaar) eindigde S. Baas van sv Vlaardingen na barrage op de eerste plaats, gevolgd door J. J, Roosing van EMM en D. Vander voor dt. De vierde plaats was voor B. Smit van Iron Shell en als vijfde finishte B. Franssen. van Iron Shell. P. Baas van Vlaardingen. werd zesde. Maassluis en Fortuna naar regionale wedstrijden Van onze sportredactie Vlaardingen De atleten van de atletiekvereniging Maas sluis gaan zondag voor 't eerst weer de baan op en wel in Delft waar de eerste regio nale wedstrijden zijn. Ook at leten van het Vlaardingse Fortuna komen daar voor de eerste maal in actie. Een groep van zestien junioren van Maassluis gaat die dag naar Zoetermeer toe. Schiedam Na een week zwemmend door Europa weer thuis, kan René van der Kuil terecht met voldoening terug zien op dc zwemontnxoetïngen in Rome cn Hannover. Tijdens de 5-landenontmoetin- gen in deze steden kwam hij aan de start voor de 400 en 1500 meter vrije slag en. was steeds voor in het sterke in ternationale zwemmersveld te vinden, In Rome kwam hij op 400 meter tot een zeer knappe 4.17.3 en met 17.04.1 werd het een. 2e plaats op de 1500 meter. Op de laatste zwemdag in Han nover, na daar eerder de 400 meter in 4,19.2 te hebben afge legd, kwam hij tot een opzien barende verrichting op de 1500 meter vrije siag. Hij zag er kans een geroutineer de formatie veel oudere en sterke zwemmers uit Duits land, Hongarije, Rusland en Zweden te kloppen in de for midabele tijd van 16.47.7, een kleine 10 seconden sneller dan op de winterkampioenschap- pen onlangs in Rotterdam. René van der Kuil. Een veelbelovende prestatie die dan ook niet naliet grote indruk op de verzamelde zwemwereld te maken! Van onze sportredactie Schiedam Voor de twee de keer in het nog korte be staan van de motorcross- club „Delfland" rijn pro blemen ontstaan rond het crossterrein. Opgericht in tfuni 1971, mocht de cross club niet langer gebruik maken van het door de crossclub „Schiedam" ge bruikte terrein. Een verzoek aan de gemeente om een nieuw stuk grond, werd na maanden wachten eindelijk beantwoord. Vol zelf vertrouwen tekende het be stuur het voorgelegde con tract, en kreeg daardoor de beschikking over een flink stuk grond aan de 's Gravelandseweg. Nu, nau welijks twee maanden later, lijkt de MCC „Delfland" niet in staat de ontstane proble men het hoofd te bieden. Voorzitter Guus Noordijk wenst echter niet te buigen voor de vele tegenslagen, die menig ander' reeds lang tot opgave zou hebben gedwon gen. Guus Noordijk: „We hadden de meest fantastische plannen in ons hoofd, toen de toenmalige voorzitter plotseling moest af treden". Het Jeugdige bestuur van de crossclub deed vele malen» tevergeefs een beroep op ouderen Dm de zakelijke aspecten te kunnen afhande len. Guus: „Dat lukte niet, maar we zijn toch doorge gaan. We kregen de beschik king over een stuk grond dat er in eerste instantie prachtig uitzag. We waren toen bijzon der enthousiast, waardoor we nogal luchtig voorbij gingen aan het contract een was lijst met bepalingen en de borgsom van 500 gulden. citroen AFDELING VERKOOP: TEL. 26.37.05 - .K STICKERS De nog jonge crossclub werkte echter hard, en probeerde met een sticker-aktie de nodi ge gelden bijeen te brengen. Op het terrein weiden de eer ste springschansen aange bracht en een met banden aangegeven circuit wekte reeds de indruk van een leuk verzorgd crossterrein. Guus Noordijk: „De moeilijkheden bleven ons echter achtervol gen. De banden, werden in brand gestoken, de grond uit gerukt ol gestolen. Het groot ste probleem waren echter de werkzaamheden die rond en op ons terrein verricht moes ten worden. Het terrein werd op sommige plaatsen ver hoogd waardoor een groot deel van het circuit onbruik baar werd". Toch werd ook deze tegenslag door de jongens opgevangen, en met niet aflatende ijver werd gezocht naar middelen om in de publiciteit 1e komen. Guus Noordijk: „Ook op het lentefeest waren we met een stand vertegenwoordigd, maar op weg naar de sporthal kreeg de aanhangwagen met crossers een klapband waar door weer heel wat schade ontstond. Tot overmaat van ramp verwoest een omgeval len limonadefies een groot deel van onze stickers". FINANCIEEL Het is dan ook een duidelijk an dere voorzitter die deze woor den uitspreekt. Enkele maan den geleden nog vol zelfver trouwen. in de sfeer van „dat gaan we maken", lijkt Guus thans aanmerkelijk minder optimistisch over een succes volle afloop. Guus Noordijk: „Als het zo doorgaat zullen we het financieel niet kunnen redden. Zoals het terrein nu is, is het niet geschikt, want om er te komen moeten we eerst door vijftien meter ge vaarlijk terrein. We hebben het zelfs meegemaakt dat een motorfiets wegzakte. Het le den-aantal neemt af, want we hebben immers niets te bie den. Het is jammer want we hadden fijne plannen, een goed circuit, een clubhuis enz. Als alles zo doorgaat zullen we dit nooit kunnen realise ren. De enige crossclub in Schiedam zal dan noodge dwongen moeten verdwij nen... De afdeling Sportzaken bleek gisteren niet op de hoogte van de werkzaamheden van de fir ma van Oistenvijk op het crossterrein. Men wees echter wel op het tijdelijke karakter van de vergunning aan de crossclub, maar vond een pe riode van enkele maanden toch wel wat kort Inderdaad is door de uitgevoerde werk zaamheden het terrein gedeel telijk ongeschikt geworden, en uiterst moeilijk toegankelijk voor minder ervaren cros sers Toch blijft het bestuur zoeken naar mogelijkheden, oplossin gen om de crossclub draaien de te houden en mogelijk zelfs nieuw leven in te blazen. In verband hiermede wijst voor zitter Guus Noordijk op de te lefoonnummers waar alle in lichtingen verkregen kunnen worden: G. Noordijk 709624 en A. Schwagermann 235830. Vlaardingen De leden van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie gaan zaterdag de nationale trim-wandeldag het goede voorbeeld geven. De voorzitter en de leden van het dagelijks bestuur zullen in ieder geval aan de in Vlaar dingen te houden wandelmar sen deelnemen. Zij vertrekken om half twaalf bij het startlo kaal van de Nicolaas Beets- school aan de Rotterdamse- we-g 115. De secretaris van de sportraad nodigt de leden schriftelijk uit aan de wandel marsen deel te nemen. Van onze sportredactie Vlaardingen Naast het com petitieduel Fortuna—Willem II staan er zondag enkele oe fenwedstrijden op het pro gramma. VFC ontvangt zon dagmorgen om 11 uur aan de Sportlaan de Delftse derde klasser DHC en De Hollan- diaan speelt thuis om 14,30 uur tegen VOC. In Maassluis krijgt VDL bezoek van EDS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4