Prod uk tief Wilton verrast Schutters Felle strijd bij DOK GASTRENNER LEO VAN VLIET STERKE DERDE Finale eliibkampioensehap van Thor HULDIGINGEN BIJ THOR Gerrie Mak-trucmislukt ZWEM- OFFÏCIALS BIJ DE WATER VRIENDEN Dames team zorgt voor verlies sporadisch Nieuw terrein voor fa. Roniijn Bespelingen op carillon Spreekuur over huurniaatregelen Tafeltennis bij „De Ooievaars" *14 SCfflEDAMSCHE COURANT DINSDAG 25 APRIL 1972 m Hermy Brem, aanvalster van Vires, kan niet meer tijdig door de DWS-defensie worden stopt, en scoort voor de Goudse ploeg. Een van de veie momenten waarop de defensie van Schutters voor het aanvalsgeweld van Wilton zou moeten capituleren. Schiedam De handbal teams hebben het moeilijke programma van het afgelopen weekeinde tot een goed einde gebracht. Uitgezonderd het eerste damesteam van I>WS kreeg geen enkel team een neder laag te incasseren. De heren van DWS en UVG moesten genoegen nemen met ge lijke spelen, evenals de dames van Scylla die tegen Roda niet tot een zege konden komen. Dat de dames van DWS tegen Vires in Gouda de volle winst verspeelden wekte achteraf bezien weinig verwondering. De omstandigheden wa ren dan. ook in het nadeel van de Schiedamse datnes, want op het tot handbalveld omge bouwde cricketveïd bleek Vires sneller ïn staat de juiste combinaties te ontplooien. De met gravel bedekte stukken waren afgedekt met graszoden, maar gaven toch een verho ging te zien. Geheel volgens de verhouding had Vires bij de rust een 42 voorsprong. Na rust heeft DWS bijzonder fanatiek geprobeerd de bakens te verzetten, maar kon een 86 no derlaag niet voorkomen. Schiedam De christelijke gymnastiekvereniging DOK hield zaterdag onderlinge wedstrijden die de kampioe nen van het jaar moesten op leveren. Vooral hij de dames en heren lang he; turnpeil vrij hoog. In alle groepen is ambitieus ge werkt in een gezellige sfeer die z'n weerklank vond in de ber^tkte resultaten. Bij dé dames le graad ging de Kampioenstitel naar Anja Koelman met 41,5 pnt. Waar dering tumonder delen: Brug ongelijk 8.0; ringen 8.6; even- widMsbaik "7.6; paard 8.5 en lange mat 8.2 pnt. Op de twee de plaats eindigde Will Rade- maker met 38.6 punt. Kampioen bij de heren werd de heer A. van Tilborg met 46.3 pnt. Cijfers onderdelen: Brug Springen 9.4; hoge rek 9-8*. paard 9.5 en lange mat 9.6 pnt. Mot 40.6 pnt. eiste F. v.d. Vlugt de tweede plaats voor zich op. J. Bezemer eindigde met 38.- als derde. Sij de meisjes 14-16 jaar, le grasd, ging de titel naar Irma Krommenhoek, respectieve lijk met de cijfers 8.5, 8.1, 7.8, 8.-, 8.8, totaal 41.2 pnt. De tweede plaats was voor WU- ma van Zomeren, 40 pnt.; de derde voor Geróa Villerius met 37.2 pnt. Uitslag®1* overige graden: he- xe» 2e graad: 1. Piet Schippe^ rus, 37 pnt; 2 Johan Derksen 34 pnt; 3 Fred vd VTugt 32.9 pnt, fleren 3e graad: 3 Jan Noomen 35.I; 2 Frank Koelman 33.2. barnes 2e graad: 1 Marja Car re® 37*4; 2 Anja Tanis 37.2; 3 Greteke Pieterman 35.2. Dames 3e graad: 1 Will Tanis 34,5; 2 mevr J Gille 33.1; 3 m®vr W vd Heiden 33.1 pnt. Meisjes (14-16 jaar), 2e graad: 1 Ellis Groenendijk 40.4; 2 Eri- ka Westerveld 36.9; 3 Gerda Jongste 36.5 pnt. Meisjes 3e graad: 1 Inge Knauf 36.2; 2 Rinie Vlugman 33.7; 3 jeannet Schone veld 33.2 pnt- ?tja afloop reikte voorzitter P van Wamelen de prijzen uit. De heren begonnen hun duel te gen Achilles eveneens met een handicap, want door de straffe wind verdwenen de schoten in alle richtingen, be halve richting doel- Een keer lukte dat wel, maar toen had Achilles er reeds drie ge scoord. In de tweede helft kwam DWS echter meerdere keren tot succes. Een onafgebroken reeks aanval len zette de Achiiies-defensie onder druk, maar een te greti ge voorhoede liet vele kansen liggen door onzuiver schieten. Menige bal ketste tegen paal of lat, zelfs drie keer tegen de binnenkant. Ondanks deze te genvallers lieten de Schie dammers zich niet ontmoedi gen ert sleepten tenslotte een dikverdiende 77 deling uit het vuur. WEINIG MOEITE De dames van Wilton ondervon den van het Rotterdamse ADO weinig tegenstand. Zon der noemenswaardige proble men sneed de Schiedamse aanval door de ADO-defensie. Dit resulteerde in een snelle 04 voorsprong. Ondanks sterker verzet van de tegen stander bereikte Wilton reeds bij de rust een 06 voor sprong. Na rust was het ech ter gedaan met Wilton's aan- valswoede. De inspiratie was door het geringe verweer van ADO volledig verdwenen. On danks de voor Wilton scorings- loze tweede helft kwam ADO niet verder dan een tegentref fer; 16. HUZARENSTUKJE De heren van Wilton leverden een geweldige prestatie door het Rotterdamse Schutters naar een overtuigende neder laag te spelen. Wilton's huza renstukje was het gevolg van hartverwarmende inzet, in combinatie met een snel uit gevoerde aanval. Schutters kwam in moeilijkheden. On overkomelijke moeilijkheden ook, want de ruime 84 voor sprong voor Wilton werd na rust uitgebouwd tot een duide lijke 12—43 overwinning. Voor- ai die tweede helft gaf een boeiend handbalduel te zien, waarin Wilton bekwaam de voorsprong verdedigde, en dan ook niet meer in gevaar gebracht kon worden. De dames van UVG toonden ïn de eerste fase van de wed strijd tegen het Rotterdamse Spartaan een duidelijk gebrek aan inspiratie. Het gevolg was dan ook dat de sporadische Schiedamse aanvallen door een fel verdedigend Spartaan steeds tijdig ontzenuwd kon den worden. Met de rust dan ook een verdiende 0-1 voor sprong voor Spartaan. Na de rust werden aan Schiedamse zijde de zaken eindelijk wat energieker aangepakt. Een gewaarschuwd Spartaan scha kelde snel over op de 6O-ver dediging, maar doordat deze taktische omschakeling een misgreep bleek te zijn behaal de UVG toch nog een ruime 4—1 zege. KOPLOPER De heren van UVG ontvingen koploper Actief 2 en hebben 2ich tegen deze sterke tegen stander uitstekend geweerd. Een sterk uitgevoerde man dekking zorgde ervoor dat Ac tief reeds op het middenveld in moeilijkheden werd ge bracht. Slechts zelden bewees de koploper in die eerste helft tot welk aanvalsspel het in staat is. Mede door een grote re sprint-snelheid veroverde Actief een krappe 2—3 voor sprong met de rust Na rust kreeg Actief het zonodig nog moeilijker. Ontkwam ook bij herhaling aan een duidelijke achterstand doordat de vele Schiedamse schoten door paal of lat gekeerd werden. Toch leek een nederlaag voor UVG onvermijdelijk want kort voor tijd had Actief nog steeds een 34 voorsprong. Niet voor lang echter, want plotseling kwam Jos Loch door een ver rassende aanval in een unieke scoringspositie. De Schiedam mer aarzelde niet en schoot UVG naar een verdiende 44 puntendeling. BEKEKEN ZAAK De heren van Scylla ontvingen het Rotterdamse Schutters 3 en maakten reeds in de eerste helft duidelijk dat deze partij een bekeken zaak was. Met verbluffend gemak drong de Schiedamse aanval bij herha ling door de Rotterdamse de fensie, en liet dan ook een al leszeggende 41 voorsprong met de rust noteren. Na rust heeft Schutters er alles a3n gedaan om de achterstand weg te werken en kwam ten slotte met vier treffers nog dicht bij de Schiedammers. Scylla wilde echter de zege niet meer verspelen en scoor de in die tweede helft twe® doelpunten, voldoende voor een 6—4 zege. WIL KALKHOVEN De eerste helft van de dames ontmoeting Roda 2Scylla maakte duidelijk dat twee ge lijkwaardige ploegen aan het werk waren. Twee ploegen ook die zorgden voor een aan trekkelijke, gelijkopgaande strijd. Volkomen volgens de veldverhouding was ook de 99 jcltiedamWederom wist een lid van de Rennersclub Schiedam xoadag een eervolle klassering in een z.g. nationale wedstrijd te behalen. Gerrie Mak, die samen met zijn clubgenoten Klaas Koetje en Jacob Boertjes in het Brabantse Dintber van start ging* behaalde een goede 7e plaats in een veld van 102 deelne mers. 0e Gerrie Mak-truc mislukte ook dit keer: de ontsnappings poging direkt na het startsein was tot een snel mislukken gedoemd. Gerrie ging later w#l mee met een kopgroep van zeven man. In de laatste ronde probeerde hij nogmaals zijn truc toe te passen, maar ook ditmaal had hij geen suc ces. Zijn vluchtmakkers liepen hem in èn voorbij, zodat hij ternauwernood nog'de zeven de plaats kon bezetten. Jacob Boertjes was niet zo geluk kig: reeds 10 ronden na de start reed hij lek. Klaas Koetje tenslotte zat gedu rende de laatste kilometers Jn een tweede vlucht groepje. Dat pJoegjo werd echter inge lopen door de grote groep, waardoor Klaas ongeveer als 20e de finish passeerde. Een aanval van UVG, Na een ongeïnspireerde eerste helft kwam UVG eindelijk los, waardoor de verdediging van Spartaan vele keren vergeafs trachtte te blokkeren. Schiedam Zaterdag jl. ïs de klassieker voor nieuwelingen de „Ronde van Noord-West Overijssel" verreden. De Ren nersclub Schiedam was daar vertegenwoordigd door de renners Jacob Boertjes en Wim Heeze, terwijl Leo van Vliet (WWV) als gastrenner de driemansploeg completeer de èn succes bracht: tfertie! Ree'tJs tien kil om-etter na de start fourneerde zich een kopgroep van twintig renoiers, waaron der Leo van. Vïfieft en Jacob Boertjes. De volgen'de 60 tón Weef dit dubbele tiental als voorste .groep bestaanr of- s-ohoon een jagend ploegje renners met o.a. "Wirn Heeze er dolgraag bij wilde komen. Met nog tien kilometer voor de wielen werd de voorste groep geteisterd door een interne valpartij. Jacob Boertjes ver speelde er een goede klasse ring door; Leo van Vliet kon na en'ig oponthoud weer ver der. Slechts vtijf renners van de oorspronkelijke groep van 20 had geen-hinder ondervon den. Onder hen bevond zich F. Pirard uit Bce'da, die in de laatste kilometers het groepje •totaal uit éïïkaar fietste. Leo van Vliet, die dapper aan een achtervolging van het vijftal was begonnen, kon 'hiervan profiteren: hij reed enkele moegestreden vluch ters voorbij en kwam tot aan J. v.d. Meer uit Geleen, die op dat moment op de tweede plaats reed. Leo kon hem niet meer passeren, bleef bcj de Limburger en verfoor in de eindsprint de tweede plaats. •Desalnüett-emiin kan hij met trots terugzien op een voor treffelijk resultaat. De uitslag: 1- F. Firard; 2. J. v.d. Meer; 3. L. v. Vliet; 37. J. 'Boertjes op 6 min; 44. W. Heeze op 6.30 min. ruststand: 1—1. Na rust pakte Scylla de zaken wat al te een voudig aan, en Roda profi teerde dankbaar door uit te lopen naar een 31 voor sprong. Bij Scylla was dit in de ogen van de zelf meespe lende trainster Wil Kalkhoven een doom in 't oog, want met enkele fraaie akties bracht zij de stand weer in evenwicht, en Scylla daardoor nog net op 3—3. Bij de jeugd leden de dames van L'VG een 1—5 nederlaag, maar de heren-junior en zorg den weer voor vreugde in het groenwitte kamp door tegen stander Actief een 8—3 neder laag toe te brengen. De da mes-junioren van DWS zagen geen kans de 21 achterstand bij dc rust om te zetten in een voorsprong, en verloren tegen Unitas met 5—3. Schiedam Het aannemingsbe drijf van de gebroeders Ro- mijn uit Kethel krijgt de be schikking over een perceel in dustrieterrein aan de Abel Tusmanstraat in Kethel. De gemeenteraad heeft gister avond besloten, een perceel grond in erfpacht aan deze on derneming uit te geven, in verband met de omwikkeling vat» he1 gebied aan de Zwa- iuwlaan moet de huidige ves tiging daar worden ontruimd. Schiedam Onder grote publieke belangstelling zijn in de gym- Jongens 7-9 jaar, categorie B: nastiekzaal in dc Van Leeuwenlaan de finalewedstrijden gehou den voor de jeugdleden van de Gymnastiekvereniging THOR" met als inzet de clubtitels van het jaar. Schiedam Stadsbeiaardier Cor Don bespeelt op Koningin nedag maandag 1 mei het ca rillon van de Grote Kerk van tien tot elf uur 's morgens. Op het prognmma staan vader landse liederen en onder an dere een concerto van Vival di. Cor Don bespeelt het carillon eveneens op 5 mei, van tien tot elf uur. Ook dan staan va derlandse liederen op het pro gramma. C? Schiedam ^In het gebouw Lan ge Haven 129 naast de ge meente-bibliotheek houdt de PvdA/PPR vanavond spreek uur voor diegenen die met huurproblemen zitten. Het spreekuur wordt gehouden van zes tot acht uur Peter v.d. Touw, 39.6 pnt. Meisjes 10-12 jaar, categorie B: Sylvia de Jong en Joke Dos sen, beiden met 40.6 pnt. Cate gorie A: Marina Echenhau- sen, 40.5 pnt. Jongens, categorie B: Frans v.d. Touw, 40.7 pnt. In eerder gehouden selectiewed strijden wisten de deelnemers zich met het veroveren van een le plaats voor deze finale te plaatsen. De wedstrijden Meisjes 12-15 jaar, 2e graad; Inge Slootmaker, 47.3 pnt»; le graad: Marja van M er en- donk, 51.3. Meisjes Keurgroep 11-13 jaar; Anja v.d. Touw 33 pnt. Alle kampioenen ontvin gen hun verdiende beker uit handen van de voorzitter van THOR, de heer C. van Oud- heusden. kregen uiteraard een span nend verloop alvorens de 'kampioenen bekend waren. Dit waren: Meisjes 7-9 jaar, ca tegorie B: Agnes Kamstra, 40,9; categorie A: Petra Krabbendam, 39.3, Schiedam Naast een gediplo meerd kader beschikt de Zwemvereniging „De Schie damse Watervrienden" 'ttn ook over een team van zwem- officïals. De dames en he ren hiervan volgden hiervoor een cursus en legden zondag j.I. met goed gevolg examen af. Dit gebeurde in het Oos- ter-zwembad in Rotterdam waar de Watervrienden uit de Maasstad onderlinge wed strijden hielden. Hier werd het geleerde in praktijk ge bracht met gunstig resultaat. De kersverse officials zijn: de dames A. Bruine; A. Was- man-Struyk en C. van Raay alsmede de heren A. Kalkho ven; R. Houtzager; H. van Knotsen en J. M. Wasman. Schiedam In de kantine van Hermes-DVS vond een vriendschappelijke tafelten- niswedstrijd plaats tussen teams van de Schiedamse In validen-Sportvereniging en de zustervereniging uit Rotter dam. Beiden brachten hiér^ voor negen spelers rond dé ■wedstrijdtafels, ingedeeld -in drie klassen. In klasse I zeger vierden de Ooievaars met 5—4 maar zagen hun team in klas^ se II met dezelfde cijfers ver liezen. Ook in de Ule klasse eisten de Rotierdammers de overwinning voor zich op. (6 3). Er was volop sfeer in de kantine waar ook de overige leden van ,,de Ooievaars" met het bestuur aanwezig waren om hun favorieten hiermee de no dige steun te verlenen. Schiedam Een van dc belang rijkste agendapunten van de door de Gymnastiekvereni ging T.H.O.R. gehouden alge mene ledenvergadering was de huldiging van enkele ver dienstelijke leden. Hieronder waren mevrouw J. N. v.d. Touw-Barrani en de heren A. de Bruin en L. Elderkamp. Dit trio is nu al een kwart eeuw lid van de vereniging. Zij kre gen hiervoor de zilveren speld van verdienste. Mej. P. J. Boender 12'/i jaar leidster werd eveneens in 't zonne tje en in de bloemen gezet. Met haar nog enkele andere leidsters die hun groepen naar successen voerden in meer kampen en bondswedstrijden. Bij de laatste door de Rotter damse Turnbond georgani seerde wedstrijden veroverde THOR nog drie le prijzen; triomfen waarbij het kader een groot aandeel heeft ge had. Bij alle huldeblijken kwam ook nog een afscheid. Mevrouw Van Leeuwen-Fuyk, vanaf 1955 lid van het bestuur, moest, wegens haar drukke werkzaamheden, een vacatu re veroorzaken. Haar plaats wordt ingenomen door me* vrouw Krommenhoek-Zuid- geest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4