SCHIEDAMSCHE COURANT Sloop- panden VCJC-pand wordt verbouwd voor nieuwe telefooncentrale JAC BEREIDT ZICH VOOR OP VIJF SPREEKUREN PER WEEK Wethouder zoekt bestemming voor Schuttersveld The Crusaders nét niet naar Finland 2 kranten voor ée'n prijs! COLLECTE BRENGT ƒ500 OP Humus in actie voor behoud leefmilieu Aan Tuinlaan: Christelijk Mannenkoor concerteert Inbraak ia sigarenwinkel Disco-avond voor scholieren Gestolen motor in vaart Geen spreekuur burgemeester Wellicht volgende week uitspraak W ereldkampioenschappen Woensdag 10 mei 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD' Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24407 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het gebouw van de Vrijzinnig Christelijke Jeugdcentrale aan de Lange Haven wordt op het ogen blik verbouwd. Het gebouw wordt door een aannemers bedrijf onder handen genomen, dat het tot kantoorruimte zal verbouwen. Het voormalige jeugdgebauw is verkocht aan een makelaarsbedrijf. Het kapitale pand aan de Lange Haven heeft geruime tijd leeggestaan. De vensters waren dichtgespijkerd met planken, hetgeen omwonenden ergernis opleverde .we gens de ontsierende aanblik. Het is nog niet bekend, welk kantoor er in het pand aan de Lange Haven zal komen. De verbouwingswerkzaamhe den zijn een omvangrijk karwei, omdat het pand vele ka mers en zalen telt, die alle in een verwaarloosde staat verkeren. Schiedam De slooppanden aan de Tuinlaan, naast het voormalige postkantoor, worden gesloopt. Na enige tijd als kraakpand in gebruik te zijn geweest, worden de huizen nu verwijderd om plaats -te maken voor de nieuwe tele fooncentrale die de PTT wil gaan bouwen. Het is de bedoeling, dat de bouw midden 1973 begint. Achter het oude postkantoor is al een telefooncentrale, maar de capaciteit daarvan is beslist onvoldoende. Het steeds toe nemende aantal telefoonaansluitingen is er de oorzaak van dat de capaciteit van de huidige centrale al ten volle wordt benut. Schietóm Het Schiedams Chrjpelijk: 'Mannenkoor geeft vrijdag 20 mei onder leiding van Matthijs van Noort een concert in de Magnalia Dex- kerk in de Albardastraat. Voor de pauze brengt het koor geestelijke liederen, waaron der vier negro-spirituals, na de pauze worden er populair- klassieke werken ten gehore gebracht. De alt Map Baks en de bas Ber nard Versteege verlenen hun medewerking aan het concert, evenals de organist en pianist Jan van "Weelden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de secretaris van het koor. de heer M. Dekkers, Sem Dres- denpiein 71. tel. 71.12.44, en bij het VVV-kantoor in hel Proveniershuis aan het Over- schïeseplein. Schiedam De collecte die op 1 me^ïs gehouden ten bate van de b e vrij din gsbeweginjgen in. Zuid-Afrika door de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid en door leden van de Wereldwinkel, heeft ruim J 500 opgebracht. Het geld wordt overgemaakt aan het Evert Vermeerfonds van de PvdA. De collecte werd ge houden nabij het Proveniers huis en in het wijkcentrum Nteuwland. De nieuwe 'centrale zal in het vierde kwartaal van 1974 gereed zijn en in gébruik kunnen worden genomgj). Het -is de" bedoeling "dat de centrale plaats biedt aan 30.000 aansluitingen voor de telefoonabonné's uit on der andere het centrum van de stad en Schiedam- Zuid. De mogelijkheid is open gehou den om de capaciteit met 10.000 aansluitingen uit te breiden tot 40.000. Door het in gebruik nemen van de nieuwe centrale hoopt de PTT te kun nen voldoen aan het steeds stijgende aantal aanvragen voor een telefoonaansluiting. Door de centrale aan de Laan van BoTEs, die vorig jaar in gebruik werd genomen en de nieuwe telefooncentrale aan de Tuinlaan hoopt de PTT straks geheel aan de vraag te kunnen voldoen. Voorlopig echter is in. het stadscentrum nog steeds een wachttijd noodzakelijk en blijft de capa citeit voor nieuwe aansluitin gen zeer beperkt. 'diiedam in een sigarenwin kel aan de Aleidastraat is in de nacht van zondag op maan- °ag ingebroken, De inbrekers hebben kasten en Iaden door tocht en uit de kassa 30 Meegenomen. Zij zijn binnen gekomen met eén valse sleu tel. Je 46-jarige uitvoerder W. K. Ult Den Haag heeft aangifte van diefstal gedaan van een nandcirkelzaagmachine en Ced haadschaafmachine. De Materialen lagen in een bouw- Jfeet bij de bejaardenflat Stricklede. Schiedam In zaal „Tivoli", Nieuwe Haven 237, wordt vrij dag een disco-avond gehouden voor scholieren boven de zes tien jaar. De toegangsprijs is 1,50, inclusief een gratis consumptie. Het programma bestaat hoofd zakelijk uit top-veertig platen, die worden gepresenteerd door de disc-jockeys Martin Green en Peter van Eijk. Het is de derde scholierenavond, die dit tweetal binnen een maand verzorgt. De avond begint om acht uur. Schiedam De 19-jarige scho lier J.'v. V. heeft aangifte van diefstal gedaan van een mo tor. De motor is gestolen uit een opberghok aan de Park weg. In de loop van de dag heeft iemand de bestolene me degedeeld, dat er in de Pol dervaart nabij de volkstuinen een nieuwe motor in het water lag. Het bleek de motor wan de scholier te zijn. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema is maandag 15 mei verhinderd zijn wekelijkse spreekuur in het stadhuis te houden. ProfitMr nu van hit uniek* unbod 2 knntM t» ontvanjin voor de prij* vin één; dal SchUdimKhe Co urine m«t nkvwi uit uw tué M emjevinf. in het Rottardamicfi I Nieuwibtad ro« hit luute binnen-en buitenland» nieuw», Giif om nu opdraehtook bij I u 14 dajin jradi, «onder eni£« mplichcittj, de SC RN w bejorjen en ontdek! zalf de vil* pl ut punten. Deze ben In «pin envelop, zonder po»tzejet. «turen nur Retterdtrmth Nieuwibltd,»«itwoordnummer 834, Rotterdam «Ie SC RN té dijen JrltTi naari Schiedam De werkgroep jon geren adviescentrum en de momenteel ongeveer twintig daarbij aangesloten vrijwilli gers zijn druk bezig om door middel van oriëntatie de mo gelijkheid te scheppen vijf avonden in de week spreekuur te houden in het pand van het jac in het Proveniershuis. De meeste medewerkers zijn nog maar korte tijd bij de werk groep aangesloten en achten het onverantwoord hulp te verlenen zonder zich grondg in de problematiek, waarmee jongeren adviescentra gecon fronteerd worden, verdiept te hebben. GROEPEN Op een onlangs gehouden verga dering van de werkgroep jac zijn de medewerkers in vier groepen verdeeld, die zich be zig houden met verschillende aspecten van het jac, zoals de organisatie van een dergelijk bureau, het beleid, de contac ten naar buiten en het bestu deren van de wijze, waarop andere jongeren adviesbu reaus jongelui in nood helpen. Maandag 15 mei komen de werkgroep en de medewer kers in vergadering bijeen om de bestudeerde aspecten te bespreken. Marjan den Buytelaar, een van de leden van de vijf man tel lende werkgroep jac, ver wacht veel van de groep me dewerkers. „Onder de mede werkers bevinden zich studen ten aan een sociale academie, en studenten in de medicijnen e de psychologie, die het jac deskundig advies kunnen ge ven en zelf ook na een inwerk- periode hulp kunnen verle nen". „De laatste vergadering was geslaagd te noemen. De me dewerkers en de werkgroep vormen geen kliek, maar zijn toch wel een eenheid, wat kan bijdragen tot het doen slagen van het Schiedamse jongeren adviescentrum. Nu zijn de medewerkers er nog niet aan toe om zonder begeleiding van een van de leden van de werk groep spreekuur te houden", vindt Marjan. De bedoeling is, dat in de nabije toekomst op z'n minst twee medewerkers elke avond, be halve op zaterdag en zondag, in het kantoor van het jac aanwezig zijn om hulpzoeken den te woord te staan. Tot nu toe hebben nog weinig jongeren zich met hun proble men tot het jongerenadvies centrum gewend. Marjan: „Van de spreekuren, voorlopig nog op woensdag en vrijdagavond van zeven tot elf uur, wordt zeer weinig gebruik gemaakt. Degenen, die onze hulp inroepen, komen meestal buiten die uren, ook belt men wel op". „Wanneer het opkomstcijfer een juist beeld geeft van het aantal jongeren, dat in nood verkeert, mag het wat ons be treft zo blijven. We hebben lievei, dat men geen proble men heeft. Is dat echter niet het geval, dan zijn we altijd bereid er wat aan te doen". Het jongeren-adviescentrum is dag en nacht telefonisch te be reiken onder nummer 26.34.66. Het adres is Proveniershuls 32, Overschieseplein 1. Schiedam Wethouder B. 3E. Colié hoopt eind volgende week uitspraak te doen over de bestemming van het Schut tersveld in Nïeuwland, waar voor verschillende plannen bij de wethouder op tafel ter be handeling liggen. Enkele jaren geleden Is een plan ingediend om op het Schuttersveld sportvelden aan te leggen, waarvan verschil lende scholen gebruik kunnen maken. De Raad voor Jeugd en Jongeren heeft in maart in samenwerking met de wijk- vereniging „Nieuwland" een plan ontworpen voor het reali seren van een jeugddorp op het Schuttersveld, waar de jeugd kan ravotten, bomen -klimmen, timmeren en auto's slopen. De jeugdraad en de wijkvereni- ging hebben in hun bestem mingsplan rekening gehouden met de bouw van een clubhuis voor de wijkvereniging. Er wordt aan gedacht, beide plannen te combineren. Cas per Schuckink Kool, coördina tor van. de Jeugdraad, ver klaart, als het niet anders kan - ookrast- de helft van het - Schuttersveld voor de aanleg van een jeugddorp genoegen te hemen. „Maar een jeugd dorp komt er, ook al moeten we het met onze eigen handen doen," zegt hij. De bedoeling van de werkgroep Speelgelegenheden van de Jeugdraad was aanvankelijk het jeugddorp voor de zomer vakantie. dus eind juni, reeds open te stellen. In de openba re vergadering van de Jeugd raad, die dinsdag 15 mei wordt gehouden, komen de aktiviteiten van de werkgroep ter sprake. Schiedam De Schiedtmse Luchtvaartclub The Crusaders heeft dit weekeinde deelgenomen aan de in Utrecht gehou den selectiewedstrijden voor uitzending naar Finland, waar dit jaar de internationale wedstrijden om het wereld kampioenschap worden gehouden. Het team van The Crusaders dat uitkwam in de teamrace, eindigde hierin op de vierde plaats. De nummers 1. 2 en 3 van de veertien teams, die aan de race deelnamen, kwa men in aanmerking voor uit zending naar Finland. Door als vierde te eindigen misten onze stadgenoten op het nip pertje de boot. Het bereikte resultaat is evenwel bevredi gend te noemen, Vorig jaar kwam het team niet hoger dan een achtste plaats. Het bestuurslid L. C. Pleters was opgenomen in de jury voor het onderdeel stuntvlie- gen. Hier viel de beslissing in het voordeel van verenigingen uit Eindhoven en Amsterdam. De eerste plaats was met 3453.4 p. voor L. v.d. Hout uit Eindhoven. Als tweede eindig de A. Metkemeyer met 3243.8 pnt.; als derde P. Tupker 3073.6 pnt., beiden uit Amster dam. Op 26, 27 en 28 mei houdt de luchtvaartclub ter gelegen heid van het I2Vs-jarig be staan, in het clublokaal aan de Diepenbrockstraat, een „open huis". Iedereen kan hier binnenstappen om iets meer te vernemen over deze tak van vrijetijdsbesteding. De gehele luchtvloot bestaan de uit allerlei typen vliegtuig jes, zal bovendien te bewonde ren zijn. Schiedam Aan het rijtje ac tiecomités en organisaties dat zich inzet voor het behoud van een goed leefmilieu in het Rijnmondgebird is weer een aliilr groep toegevoegd: Hu mus-Rijnmond, die dcc! uit maakt van de landelijke stich ting Humus, bestaande uit verontrusten over de gang van zaken bfj het behoud van een goed leefmilieu. Schiedams contactadres is Han van der Linden, Spoorbaan straat 28, telefoon 710665. Suïcis kort geeft Humus een informatiebulletin uit. dat re gelmatig zal gaan verschij nen. Het eerste nummer be vat 30 gulden regels voor het behoud van het leefmilieu. Humus roept de Rijnmondbewo ners onder andere op tot het gebruiken van openbaar ver voer tot het doen verwijderen van autowrakken in de stra ten, het niet meer eten van geroosterd brood (overbodig slroomgebruik is meer lucht verontreiniging). lawaalbe- perking, het hebben van klei ne gezinnen. Een opmerkelijke aktle van Hu mus is het verzamelen van oude bakfietsen. De aktie- voerders menen, dat deze ver voermiddelen uitlaatgasvrij zijn en nuttig voor transport doeleinden zijn. Er is daarom een bakfietscentrale opge richt Iedereen kan gratis een bakfiets lenen. Tenslotte zijn er nog allerlei andere aktivi teiten zoals het houden van aktievergaderüigen en een mi- lieubibiiotheek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1