SCHIEDAMSCHE COURANT Secretarie-panden Nieuwstraat kr:-.ji, en woonfunctie terug OPENBARE DOUCHES SPORTFONDSENBAD: BELANGSTELLING BLIJFT MINIEM 5215 personen ingeschreven bij bureau Huisvesting Parkeergarage kan verkeers problemen oplossen Ooievaarssteeg krijgt bedrijfsbebouwing 2 kranten voor één prijs! Grondnota gereed Vredeswerk- groep gaat van start Eind 1973: - - Eind april: Inlegoverschot bij Spaarbank Handtas gestolen Aan Lange Haven: Order van 12 miljoen voor IHC Gusto Inbraak in clrie bedrijven Erfpacht als regel; verkoop soms mogelijk Woensdag 17 mei 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24412 SCHIEDAM EN KETHEL r v 'T V''7/7 - l De panden aan de Nieuwstraat, die nu nog dienst doen als vestiging voor enkele secretarie- afdelingen. Maassluis De bijeenkomst in de Wereldwinkel, waar gister avond tot de oprichting van een werkgroep werd besloten die de vredesweek van 5 tot en met 11 september gaat voorbereiden, kan geslaagd worden genoemd. Op deze avond waren vertegenwoordi gers van. allerlei kleur aanwe zig, om te voorkomen dat deze vredesweek als te eenzij dig zal worden gekenschetst. Onder leiding van Jaap van de Griend van de Wereldwinkel Maassluis kwam de werk groep reeds tot enige concrete punten. Als centraal thema aanvaardde de werkgroep „de macht van Europa", aange zien niemand van de aanwezi gen dit onderwerp aan een be paalde denkrichting gebonden achtte. Tijdens de vredesweek wordt in elk geval een manifestatie van partijen en instellingen georganiseerd. Bovendien zijn een forumavond op donderdag 3 september en een internatio nale slotbijeenkomst op zon dag 11 september in voorbe reiding. Behoudens goedkeu- ring van b. en w. hoopt de we- reldwinkel in de naaste toe komst ook nog vredesonder- wijs op de Maassiuise scholen te gaan geven. Schiedam Nog steeds is de belangstelling voor de openbare douche gele genheden in het Sportfondsenbad miniem. Het aantal Schiedammers dat de douchecellen bezoekt die in de plaats zijn gekomen voor het badhuis De Eendracht aan de Bendracht- straat in Schiedam-Zuid, is bijzonder tegengevallen. Een teleur gestelde directrice van het Sportfondsenbad, mej. Th. Haze- broek, meent dat het bezoek beslist groter had kunnen zijn. Op het ogenblik is het wekelijks gemiddelde ongeveer 80 per sonen. De me es ten komen uit Schiedam-Zuid en uit het oude westen, dus uit de directe om geving van het Sportfonds en - bad. Ze komen hoofdzakelijk op donderdag en vrijdag, als mede ook op zaterdag. „Wel licht moeten we een beetje aan de weg gaan timmeren", meent mej. Hazebroek. Gedacht wordt aan het adverte ren in diverse bladen. De ver wachtingen over de bezoek- graad aan de openbare dou ches lag aanvankelijk veel ho ger dan nu in werkelijkheid het geval is. De cellen zijn ge opend van maandag tot en met vrijdag van 7 tot 21 uur en op zaterdag van 1 tot 17 uur. Scbiedam Het bureau Huisvesting van de gemeente Schiedam I heeft in april 160 vergunningen afgegeven voor het betrekken l van een woning- Van dit 160 werd ener 92 verstrekt aan bij het 5 bureau ingeschreven personen. In totaal stonden er op 30 april j 5215 personen ingeschreven bij het bureau. Ze zijn allen op zoek _'laar een nieuwe en<of betere woning. Onder hen zijn 565 aanstaande echtparen en 957 gevallen die en- 5 voldoende zijn gehuisvest. In 3338 gevallen is men wel voldoende j gehuisvest, maar hier gaat het om aanvragen van specifieke Woningen voor bejaarden en alleenstaanden, i hi april zijn verder in totaal 68 vestigingsvergunningen afgege ven., waarvan 7 aan ingeschrevenen en 61 aan niet-ingeschreve- nen. Schiedam De Spaarbank Anno 1825 heeft in april een in legoverschot van 1.095.697 geboekt. Er werd ruim 10,3 miljoen ingelegd en er werd ƒ9,25 miljoen terugbetaald. Het inlegoverschot van april 1972 is ongeveer het dubbele van dat van april 1971. De Spaarbank concludeert dan ook een sterke omzetstijging. Het inlegoverschot tot en met april bedraagt ƒ3.9 miljoen. In 1971 was dat over dezelfde periode 2,5 miljoen. Het in leggerstegoed bedroeg op 30 april 102 miljoen. Het tegoed inleggers en de re serves waren op 30 april voor ƒ44 miljoen belegd in effec ten, voor 9.6 miljoen in hy potheken en voor 42 miljoen in onderhandse leningen aan of gegarandeerd door ge meenten en dergelijke. De on- belegde gelden en de op korte termijn belegde gelden be droegen 10,5 miljoen. In to taal hebben 65.855 Schiedam mers een rekening bij de Spaarbank Anno 1820. Schiedam Tijdens het passen van kleding in een kledingma gazijn is mevr. M. P. R. (33) haar handtas kwijtgeraakt. Terwijl ze zich in de paska mer bevond verdween haar handtas met een inhoud van honderd gulden en een aantal persoonlijke eigendommen. Fietser aangereden Schiedam Door het niet ver lenen van voorrang is gisteren een aanrijding ontstaan op de Rotterdamsedijk nabij de Broersvest. De 63-jarige ijssa- ionhouder A. L. B. gaf geen voorrang aan de automobilist Th. E-, toen hij in de richtmg van de Broersvest wilde fiet sen. Hij is met schaafwonden ter observatie in het zieken huis opgenomen. Schiedam De secretarie-panden aan de Lange Nieuwstraat krijgen hun woonfunctie terug. De panden zullen dit jaar nog leegkomen door dc ingebruikname van bet nieuwe stadskantoor. De meeste afdelingen van de gemeente-secretarie verhuizen naar het nieuwe stadskantoor. Wethouder Bolmers sluit de mo gelijkheid niet uit. dat de panden tegen een redelijke prijs kun nen worden verkocht en dan vervolgens door de bewoners in nauwe samenwerking met de gemeente weer voor een woon functie geschikt kunnen worden gemaakt. Aan de panden zal wel een om vangrijke verbouwing noodza kelijk zijn. Door de ingebruik name als secrc'.arie-afdelin gen het stadhuis kon alle afdelingen niet huisvesten is er nogal wat gebroken, vooral om fle interne verbin dingen wat te verbeteren. De panden zijn nu uiteraard in het geheel niet aangepast aan een woonbestemming doordat er vele kantoorruimten ïn zijn geschapen. Het is nadrukkelijk de bedoe ling, dat de Nieuwstraat ziin woonfunctie behoudt. Er wordt rekening gehouden met een particuliere inbreng, waarbij een eventuele koper met eigen middelen een ver bouwing zou moeten uitvop- ren. Dit zou dan weer subsi diabel zijn. Ook het privé-woningbezit in de binnenstad zal kunnen worden gerenoveerd, althans als het door de stadssanering niet moet verdwijnen en als het renoveren werkelijk nog de moeite waard is. Met rijk en provincie zal overleg worden ~^<ggtyoerd^ 'Gedacht -wordin-aah' een collectieve voorlichting in het kader van de renovatie. De gemeentelijke instanties willen een zo goed mogelijke voorlichting geven. Het gemeente-archief aan het Oude Kerkhof zal vermoede lijk voor twee woningen ge schikt worden gemaakt. De Nieuwstraat wordt als een element gezien, dat door ge meente en bewoners collectief zou kunnen worden aange pakt. De woningbouw in de omgeving van het vroegere Bagijnhof, waar de woonfunc tie van de binnenstad bij uit stek tot zijn recht zal komen, moet nog" nader worden uitge werkt. Stedebouwkundige B- C, van Gent heeft op het ogen blik nog slechts schematische plannen gereed. 9 Het gemeente-archief aan het Oude Kerkhof. Schiedam De verkeersproblemen aan de Lange Haven zullen wellicht in de toekomst kunnen worden opgelost. Nu ontstaan nogal eens opstoppingen door het lossen en laden van vrachtwagens. De soms omvangrijke loswerkzaamheden bij langs de Lange Ha ven gevestigde bedrijven veroorzaken soms enorme opstoppingen omdat doorgaand verkeer er onmogelijk langs kan. Op een gedeelte van de Lange Haven is deze moeilijkheid o-pgelost door het instellen van een parkeerverbod aan de waterkant. Er is daar wel Iaden en lossen toegestaan. In de vergadering van de commissie voor stads ontwikkeling deelde wethouder C. J. M. Bolmers mee, dat in de toekomst de par keerproblemen kunnen worden opgelost omdat de parkeergarage, die nabij de Westmolenstraat zal verrijzen, de Lange Haven autovrij kan maken. Betere faciliteiten voor de bedrijven worden dan wellicht mogelijk, aldus de wethouder, die opmerkt dat wordt gepoogd in de bin nenstad aanwezige bedrijven zoveel moge lijk daar te houden. Een. opmerking uit de toehoorders over het versmallen van de Lange Haven, kon de wethouder niet overnemen, omdat de Lan ge Haven beschermd stadsgezicht is. Wel is het volgens hem mogelijk om. indien ge wenst, het weinig door de scheepvaart ge bruikte gedeelte van de Nieuwe Haven te versmallen, alleen echter ais dat noodzake lijk mocht zijn. De wethouder meende, dat in de nabije toe komst door de binnenhavens een aanzienlij ke toename van de binnenvaart valt te vee- wachten, vooral wegens de uitbreiding van de mouterij van De Koning aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan. Schiedam De Braziliaanse staalsoliemaatschapp1) Pecro- bras, heeit bij IHC Gusto te Schiedam een order geplaatst van 12 miljoen dollar voor het bouwen van 'n mobiel boorei land. Het eiland zal het der de kwartaal van 1973 gereed zijn. Dit booreiland staat slechts op drie poten. De meeste eilanden hebben vier poten. Het thans te construe ren eiland kan boren tot een diepte van circa 100meter. Het eiland beschikt over een uniek hydraulisch controle-sy steem. Schiedam Drie bedrijven aan de Rotterdamsedijk hebben aangifte gedaan van diefstal van goederen. In de nacht van maandag op dinsdag is inge broken m de panden 427, 429 en 431 van de firma's Jansen, Kok en Will ems Ernsting- Bij de firma Jansen kwamen de inbrekers binnen door het vernielen van een ruit aan de achterzijde. Er worden hier truitjes en T-shirts met een waarde van 450 gulden ver mist. Bij Kok kwam men eveneens aan de achterzijde binnen. Hier wordt 30 gulden kasgeld en enige kledmg ver mist. Bij Willems Ernsting wordt een transistorradio ver mist. Schiedam Na jarenlange studie is dc gemeente Schie dam zover gevorderd, dat de gemeenteraad een nota in zake het gronduitgiftebeleid kan worden aangeboden. Dit beleid kwam in 1970 ter prake In de raad, die toen niet tot een eensgezind standpunt kon komen. Een speciale commissie zette zich aan de studie en heeft enige tijd geleden rapport aan b. en w. uitgebracht. Op de nota zelf komen we In onze krant van morgen uit gebreid terug. Voornaamste punten uit de nota zyn dat gronduitgifte in industriegebieden in erfpacht als regel plaatsvindt, terwijl alleen grond kan worden verkocht, als het belang van de gemeente kan worden gediend. In enkele gevallen is grondverkoop mogelijk, namelijk in het plan Schienoko, aan de Kerklaan in Kethel en in an dere soortgelijke gebieden die straks als opvang kunnen dienen voor bedrijven die dc stadskern door sanering moeten verlaten. PreA:e«r «4 bat uniek» unbsd 2 kfinten omvingen »eor de prij* vin 44n; 4*8 Sckiedam'che Courant mee meuwi tilt UW md en am{Cvine, en het Rotterdimtch R Nieuwiblid met het luuu binnen- tn bukenlindse nieuw». Geef on» nu opdracht ook bij B u 14 daten grein. xandtr «nife verplichting, de SC RN te bttorien en ontdek J iet/ de ve(* plwpimun» Schiedam Het braakliggende terrein aan de Ooievaarssteeg tegenover onder andere socië teit De Tempel zal in de toe komst kunnen worden bp- bouwd met gebouwen, die on der andere als grossierderij ol als ambachtelijk bedrijf kun nen dienstdoen. Aan dc trot toirzijde kunnen in deze ge bouwen etalages worden inge richt. Dit antwoordde stedebouwkun dige B. C. van Gent op vra gen van het PvdA-raadslid C. Batenburg, die de Ooievaars- streeg als een uitloper zag van de binnenstad naar Nieuwland (Parkweg). De heer Batenburg wilde weten of de lege plek niet kan wor den opgevuld met woningen. Het bestemmingsplan geeft aan dat aan de Ooievaarssteeg bo vengenoemd soort bebouwing zal kunnen verrijzen. Wan neer de bebouwing zal kunnen beginnen, is nog niet bekend. Voorlopig 7.-1 het terre'n. wel braakliggend blijven. Dezn bon in op«n «nveloo. lönaer totlttl*!, Jturan twiréuiifdi NiauwblwJ. antwoordnummer 634, Roctardam d« SC 4- RN 14 di«n mtli woonpl telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1