Grondaankoop mogelijk voor bedrijven uit saneringsgebied Weinig veranderingen in nieuwe dienstregeling Moet serre de weg VERKEERSLICHTEN LAAN VAN BOL'ES NU IN WERKING PASSAGE-ïïiEATQ FOCISS" 6ÜBY All IE BU2Z.I5SS" Consultatiebureau in Groenoord komt ivellicht aan de Vivaldilaan 2 kranten voor één prijs Rapport over behoefte aan kinder crèches mogelijk in commissie In Schienoko en aan Kerklaan: Elf miljoen gespaard Latere trein naar Vlaardingen en Maassluis Tegen bus eereden SCHIEDAM Leerlingen praten mee over lesrooster EXCURSIE HEEMTUIN Veroordeeld na dodelijk ongeval Symposium voor internisten en chemici in Delta-hotel Panden aan Nieuwstraat Donderdag 18 mei 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268031 - redactie 262566 - kiachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99stc jaargang no. 24413 Sehiedata Het gronduitgiftebeleid in Schiedam is na een jarenlange studie eindelijk uitgestippeld: de eommissie ad hoe, twee jaar geleden ingesteld om het gronduitgiftehe leid te bestuderen, heeft een advies uitgebracht waarmee het college van b. en w. het in grote lijnen eens is gewor den en dat dan ook eveneens in grote lijnen is overgeno men. De twee dogmatische standpunten: alleen erfpacht en: verkoop op verzoek zijn in het te voeren beleid geheel vermeden. De uitgifte van grond in erf pacht zal regel zijn, de ver koop van grond uitzonde ring. Per geval moet wor den bezien of grond kan worden verkocht; de raads commissie die zich met gronduitgifte bezighoudt zal steeds ieder voorstel tot verkoop ter behandeling krijgen. Al is de mogelijkheid dat in Schiedam grond zal worden verkocht, niet groot, toch ko men in het voorstel over de gronduitgifte d-at b. en w. aan de raad hebben voorgelegd enkele verkoopmogelijkheden naar voren. Bepaalde gebie den als het plan-Schienoko (het gebied dat wordt be grensd door de Schie, de Koordvest en de Korte Ha ven) "en het gebied Kerklaan in Kethel alsmede vergelijk bare gebieden kunnen voor verplaatsingen van bedrijven uit ge gebieden die voor sane ring en reconstructie in aan merking komen worden aan gewezen als gebied waar grond kan worden verkocht. In deze gebieden zal eigendom van grond vaak kunnen voor komen. De gemeente wit daarmee tevens bevorderen, dat de privé-eigenaren van grond zoveel mogelijk op een Maassluis De commissie voor sociale zorg en volksgezond heid houdt op woensdag 24 mei, 's avonds vanaf half 8, in gebouw De Ark, een openbare vergadering. Tijdens de vergadering zal naar alle waarschijnlijkheid wor den gesproken over het rap port, dat de N.V. v/h Neder landse Stichting voor Statis tiek in Den Haag heeft samen gesteld omtrent de behoefte aan kindercrèches in Maas sluis. Voorts staat op de agenda voor deze commissievergadering het voorstel tot wij 2i ging van het reglement voor de ge meentelijke volkskredietbaiik en beschikbaarstelling van een krediet voor het verande ren en verbeteren van een handbuigmachine ten behoeve van het bedrijf voor gemeen telijke sociale werkvoorzie ning. Miassluis-Maasland Bij de Raiffeisenbank Maasland- Maassluis werd gedurende de maand april een spaarover schot geboekt van 109.239,40. Per eind april was aan 5077 spaarders verschuldigd f 30.927.579.45. gebied zitten», wat bij een eventuele latere herverkave ling gemakkelijk is. B. en w- menen, dat voor ver schil in toepassing van de re gel naar gelang de grond voor industrie dan wel voor wo ningbouw is bestemd geen plaats zal zijn. Eén lid van de commissie ad hoe wilde voor de woningbouw de vrije keus tussen erfpacht en verkoop, maar stond met dit standpunt alleen. De prijs van de grond zal bij verkoop van geval tot geval moeten worden be paald. De koper van grond zal de grond niet gemakkelijk door kunnen verkopen, omdat hem wordt voorgeschreven, het perceel eerst aan de ge meente aan te bieden. Naast het voorste! aan de raad hebben b. en w. de raad te vens enige richtlijnen voor ge. - legd. Voor'industrieterrein zal de grond als regel in erfpacht plaatsvinden. De verkoop wordt slechts dan toegestaan als het belang van de gemeen te er in hoge mate mee is ge diend. In het raadsvoorstel merken b. en w. overigens op dat heel moeilijk is vast te stellen wat nu precies „het belang van de gemeente" is. De raad beslist over iedere aan vraag tot verkoop van grond. De gro-nd in Schienoko en Kerklaan komt, zoals boven vermeld, in aanmerking in hoofdzaak bestemd voor de bedrijven die uit andere te sa neren en reconstrueren stads delen moeten worden ver plaatst. Wie daar grond wil kopen, moet overigens in het saneringsbeleid niet alleen grond in eigendom, maar ook in gebruik hebben. Waar tot nu toe grond in erfpacht is uit gegeven is verkoop onge wenst. Voor andere gronden, bijvoor beeld voor woningbouw, win kels, kantoorgebouwen, ge meenschapsvoorzieningen, al dan niet in combinatie en niet gelegen op industrieterreinen, geldt ais regel weer uitgifte in erfpacht. Als bijvoorbeeld de continuïteit van dc woning bouw in het geding is, kan de raad beslissen of toch verkoop mogelijk is. Ook hier geldt weer dat bij eventuele door verkoop van de grond door de eigenaar als eerste de ge meente in aanmerking komt als koper. Schiedam De nieuwe dienstregeling van de N.V. Neder landse Spoorwegen, die 28 mei ingaat, bevat voor het sta tion Schiedam/Rotterdam-West weinig veranderingen. De treinenloop naar Den Haag/Amsterdam, naar Hoek van Holland en naar Rotterdam wijkt slechts op een paar on dergeschikte punten af van de vorige dienstregeling. De verschillen tussen oude en nieuwe dienstregeling blijven hoofdzakelijk beperkt tot enkele minuten bij aankomst- en vertrektijden. Wat wèl nieuw is, is de betere verbinding in de late avond met Vlaardingen en Maas sluis. De laatste trein naar Hoek van Holland vertrekt Deze dienstregeling naar Maas sluis, die om 0.31 uur ver trekt. De treinenloop n-aar Rotterdam eir.di gt 's nachts om 1.02, maar liefst twee treinen, één u.r cte richt.ng Delft en één u.t de richting Hoek van Holland. De laatste treinen, naar Schie dam uit respectievelijk Hoek van Holland, Viaard» r. gen- Centrum, VI aard in gen-Oost: 0 31 uur, 0.49 uur, 0 52 uur. Uit Den Haag, Deift: 0.37 en 0.42 uur. De laatste tre-.n uit de richting Amsterdam naar Schiedam vertrekt 23.42 uur. in de oude dienstregeling om 23.56 uur en in de nieu we dienstregeling om 0.00 uur. Belangrijk is een ex tra late trein in de nieuwe trein stopt te Vlaardi'n- Schiedam Moet de serre van café 't Vierkantje aan de Broersvest wijken voor de reconstructie van de binnenstad? Een blik op de bij het nntwerp-bestem- mingsplan voor de binnen stad behorende kaart leert, dat het straatje achter het café, het Klein Groenen- daal. dat nu doodloopt, zou moeten worden doorgetrok ken door de serre heen naar het Broersvest toe. Een verraste eigenaar Ba rend Wasman: ,,Daar wist ik nou werkelijk niets van. Het zou een vreemde zaak worden als dat ging gebeu ren. want ergens raak je een fhnk stuk van de zaak kwijt. Je keuken gaat er aan en dan de serre. Ik ben dan al weer te klein in het kader van de nieuwe drankwet en ik zou niet mogen blijven". Voorlopig zal de soep niet zo heet gegeten worden als de stadsontwikkelaars hem lijken op te dienen: alle plannen van het bureau Van Gent en van gemeen tewerken zijn nog maar in concept en de gemeente raad moet straks de defini tieve beslissing nemen. Een medewerker van het bureau Van Gent: „rnder- daad is wel aan de door trekking van het Klein Groenendaal gedacht. Er zouden daar horeca-zaak- jes kunnen komen, dat is leuk in zo'n klein straatje. Maar is ook op de kaart nog niets definitief". De heer "Wasman: ,.Je schrikt wel als je zoiets hoort". Mochten de con cept-plannen inderdaad doorgang vinden wat niet zeker is dan zal het toch nog een kwes'ie van jaren zijn voor ze worden uitgevoerd. gen-Oost, Vlaardinigen-Cen- trum, Vlaarcmgen-West en tenslotte te Maassluis, aan komst 0.47 uu-r. in de verbin dingen met Dei ft en Den Haag komt wem.g verandering. De laatste doorgaande trein naar Amsterdam zal om 23 59 uur vertrekken, in de oude dienst regeling is dat om 23 5a. In de meuwe dienstregeling gaan er om 0.29 en 1.00 uur nog treinen naar Delft en Den Haag. Ook deze tijden wijken nauwelijks af van dlie uit de oude dienstregeling. Sch.edam De 16-jarige ver koopeter S. v R. is gisteren met haar bromfiets op de P- van Anrooylaan tegen een au tobus opgereden, die zonder dat zij dat merkte voor een te genligger moest stoppen. Ze kwam tegen de achterzijde van de bus terecht en is met een lichte hersenschudding en hoofd- en schaafwonden m het ziekenhuis opgenomen. VRIJDAGAVOND 19 MEI 1972 concert met 5?' 11 en Aanvang 20.00 uur Kaartverkoop vanaf heden aan de kassa Schiedam De gevaarlijke kruising Laan van Bol'Es^Churchill- weg heeft verkeerslichten. De Schïcdatnse verkeerspolitie stel de dc installatie gistermiddag om twee uur in gebruik. Het drukke verkeer op het kruispunt wordt nu opgevangen door de stoptichten en aan vaak moeilijk overzichtelijke situaties, voor al in de spitsuren, is daarmee een eind gekomen. De bewoners van Groenoord en Tuindorp-Kethel zijn weinig ge lukkig met het steeds toenemende verkeer op de kruising. De afrit van de rijksweg en het doorgetrokken gedeelte van de Churchill weg richting Zwaluwlaan, alsmede een druk verkeer over de Laan van Bol'Es (die ook druk door Vlaardmgse auto mobilisten wordt gebruikt als verbindingsweg naar Rijksweg 20) maakten de kruising in het bijzonder gevaarlijk voor over stekende schoolkinderen. Ook de nabijheid van zwembad Groenoord is één van de factoren die het kruispunt gevaarlijk maken. De wijkveremging Groen oord heeft meermalen aangedrongen op een efficiente ver betering van de verkeersveiligheid op het punt. Voorlopig komt aan het kruispunt een tijdelijke verkeersinstalla tie, 'die- niet kan worden afgesteld op het verkeer dat zich aan biedt. Over er.ige tijd zal de tijdelijke installatie worden vervan gen door een schakelkast, die wel verkeers afhankelijk is. Bin nenkort noopt dc politie het verkeer met de mobiele verkeers licht installatie bij de afslag van de rijksweg 20 naar de Chur- chilhveg te gaan regelen. Schiedam Op de Willem de Zwijge .-school (Mavo) hebben de leer lingen de leraren advies gegeven over het inde len van een nieuw les rooster Het ministerie van onderwijs heeft in gesteld dat het aantal lessen dat een school ter beschikking heeft moet \ermmderen. Dit komt neer op twee lesu ren per klas. Op de Willem de Zwijger- school heeft men het lesrooster aan het schoolparlement mede gedeeld, dit heeft het le ra ren c o r p de su g - gestie gegeven om gym nastiek voor de examen klassen facultatief te stellen, deze suggestie hebben de leraren opge volgd. Het schoolparlement is ongeveer anderhalf jaar geleden door de leerlin gen gekozen en door de gemeenteraad ingesteld. Men is op de Willem de Zwijger Mavo dus in fei te verplicht veranderin gen aan het parlement voor te leggen, het schoolparlement even wel kan alleen maar van advies dienen. Vlaardingen Zaterdagmorgen maakt de KXNV-afd. Vlaar dingen'Schiedam een excur sie naar de m februari voor het publiek opengestelde Heemtuin. gelegen aan de Marmxlaan. Leden van de piantenwerkgroep geven de deelnemers (ook met leden zijn welkom) alle gewenste inlichtingen over dit park dat in kringen van de na tuurkenners als iets unieks wordt gekwalificeerd. De rondwandeling begint al om 9.00 uur. Verzamelpunt is de hoofdingang. Schiedam De openbare ver gadering, die de gemeentelij ke Sportraad morgen zou hou den, is verschoven naar dins dag 27 juni, omdat over de be groting voor 1973 nog onvol doende gegevens binnen zijn om te bespreken. Schiedam Kantonrech ter mr. W. E. van Vlo ten heeft woensdag P. A. van de M. uit *s-Gra- venzande veroordeeld tot een boete van hon derd gulden en vier maanden voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar Tijdens een woensdag 3 mei gehouden strafzit ting van hel kantonge. recht m Schiedam was j 125 boete tegen Van de M. geelst. Ily was er van beschuldigd bij het oversteken van rijksweg 20 in Maailand de door gang niet te hebben vrij gelaten voor een nade rende motor. De bestuurder van de mo tor, die tegen de perso nenauto botste, werd bij het ongeval gedood. Vlaardingen Zaterdag 27 mei wordt er in het Delta-hotel aan de Maasboulevard een symposium gehouden voor on geveer honderd Nederlandse internisten en klinisch chemi ci. Op het wmposium zullen enkele revolutionaire ontwik kelingen worden behandeld op het gebied van dc diagnostiek en de therapie van hyperli- paemien (een toestand waar bij zich tc veel vetten in het bloed bevinden) en alkalische fosfatase (voregtijdig opspo ren van lever- en botziekten). Aan dc hand van de diapro jectie zullen recente resulta ten worden getoond. Het sym posium begint zaterdag om 10 uur en zal tot drie uur du ren. Spreker» zijn: C. M. van Gent, verbonden aan het Gau- bius instituut; E. J. Mnojen, internet in Guuda en weten schappelijk hoofdmedewerker van het Academisch zieken huis van de V.U, te Amster dam; J. A. P. Stroes, klïnK, i* chemicus, verbonden aan de Stichting Samenwerking Delft.se Ziekenhuizen; D. L. Wood, wetenschappelijk me dewerker Canalco Inc. in Amerika. Schiedam De kryisraad in Schiedam heeftop het ogviiblik con tart met de gemeente Schiedam over de stichting van een nieuv consultatiebureau in Kethel en Groenoord. De Kruisvereniging zal waarschijnlijk de grand krijgen waar nu twee nood lokaaltjes staan, aan de Vivaldilaan—Mozarilaan. Een gedeelte van hei terrein is namelijk beschikbaar gesteld voor utiliteitsbouw. Eet consultatiebureau zou daar dus kunnen staan. In hot consultatiebureau zullen geen tandartsen en artsen zijn, het bureau is voorname lijk voor de preventieve Sc" 2ondheidszorg. Men wordt er n:et behandeld, enkel onder zocht. De Knnsraad in Schiedam heeft een brief aan de gemeente ge schreven waarin verzocht wordt een bijdrage te leveren in de kosten die voor het con sultatiebureau noodzakelijk zijn, Er wordt verwacht dat er omstreeks 1 juni uitsluitsel over dit verzoek wordt gege ven. Wel herft de Kruïsraad de ge meente medegedeeld dat zij een deel van de benodigde kosten voor het nieuwe con sultatiebureau kan bekosti gen, echter niet altes. De voorzitter van de kruisraad Or, R. Moor, acht in dit geval het financiële probleem niel zo nijpend. Hij dacht dat ei wel overeen te komen valt. In ieder geval is rr.en voor eec groot gedeelte mor de planner voor het consult a tiebu real wel rond, nu het vrijwel zekei vast staat dat dit aan de Vt va ld da anMozart! a an komt Schiedam In het bericht ovel de secretarie-panden aan di Nieuwstraat in de krant vat woensdag is een foutje geslo pen. Er staat abusievelijl vermeid; Lange Nieuwstraat Du moet uneraard gewoot Nieuwstraat zijn. Profiteer nü ven het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor d« prijs van één: a Schiedamiche Courant met nieuw» uit uw (tad «n omxeviAf. en h«c Rote*rdemschI Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nseuwj. Geef ons nu opdracht ook bi| I «J U (rati*, aonder emSe verpl«htfi»(, de SC RN tc betogen en ontdek zeir de velt pluspunten. Deie bon in open envelop, aonder pottiejcl. sturen Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummer 934, Rotterdam de SC 4- RN 14 dijen (rati* «aar: te Woon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1