RIOOLWATER ZUIVEREN OF NIET? 2 kranten voor één prijs Hm Woningbouw in W oudhoek-Zuid 182 portiek woningen Nieuwe drumband krijgt subsidie DINSDAG PLAATSEN VERKEERSLICHTEN Woninginrichting van Co-op naar de Kethelstraat IJsclub krijgt subsidie T.v.- antenne op torenflat EEUWFEEST PENNING VOOR K.N.M.V.T.P.- SECRETARIS Kringraad ivil uitspraak van minister Het Wapen van Maassluis Voetgangster aangereden Op gevaarlijk kruispunt RW 20 Tram en bus rijden zondagsdienst Vakantiekamp van C.J.V. V oorstel aan raad: huur voorlopig 277,10 Girokaarten diefstal opgehelderd Feestelijke opening afdeling Drukkerij Van de Water Vrijdag 19 mei 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24414 MoössIuïs De gefusioneerde drumbands Futura en Kunst na Arbeid willen van de ge meente Maassluis een toeken- 7iirc<7 van 50 a 60*/a in het te kort van 22.000 voor aan- schaf van uniformen en in strumenten voor de nieuw vormde drumband Het Wapen van Maassluis. Burgemeester en wethouders vinden dat iets te veel van het goede. Zij willen niet verder gaan dan het toekennen ven een investeringssubsidie van 10% van de kosten voor nieu we uniformen en 25% van de kosten voor nieuwe instru- meptpn.tq;, egjn jna xi mum.vaa. f 2875 in totaal. De commissie voor culturele za ken en voorlichting zal daar over dinsdagavond een beslis sing nemen. Dat gebeurt tijdens een openbare vergadering in De Ark. die om half acht be gint en waar voorts een voor stel aan de orde komt om 5000 beschikbaar te stellen voor het cultuurfonds. Kantinewagen gestolen Schiedam De 38-jarige kan toorbediende J. N. de B. heeft aangifte van diefstal gedaan van een hele kantinewagen. De wagen is eigendom van de Rennersclub Schiedam en stond in de Spaanse Polder. De wagen was juist volgela den. Vlaardingen-Schiedam De Kringraad van het Rioolwaterzuive- rmgsschap Nieuwe Maas wil op korte termijn weten of hij moet doorgaan met het treffen van voorbereidingen voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie in VIaardingen of niet. Tot op heden, heeft men in dit project, waarvan de kosten in 1369 werden begroot op 155 miljoen, twee miljoen gulden geïnves teerd. maar minister Drees van verkeer en waterstaat heeft nog niet gereageerd op schriftelijke uitnodigingen van de kring raad mee te delen of er kan worden gerekend op een rijkssub sidie. De kringraad komt donderdag- morgen om 9 uur opnieuw voor een openbare vergade ring bijeen in het stadhuis van Schiedam. Men hoopt nog deze of begin volgende week een antwoord van de minister te hebben ontvangen. De kringraad van 't schap is het een beetje beu na langer con creet te blijven werken aan een project zonder te weten of het kan worden uitgevoerd. AANDRANG In het rioolwaterzuiverings schap Nieuwe Maas wordt deelgenomen door de gemeen ten Rotterdam. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De te bouwen installatie aan de Maassluisedijk in Vlaardin gen, ter hoogte van het indu strieterrein De Vergulde Hand, zal een zuiveringscapa citeit kry'gcn voor 1 miljoen zgn. inwoner-equivalenten. Het initiatief daartoe Is des tijds genomen op aandringen van rijk en provincie. De gemeenten gezamenlijk kun nen de kosten, die bij de hui- ■"dlgfe btitffó wellicht - zullen stiK gen tot 200 miljoen, niet zelf dragen. Vandaar dat al in een vroegtijdig stadium om rijks subsidie is gevraagd. Overi gens is de kans aanwezig, dat bij een eventuele doorgang van de plannen de uiteindelij ke realisering nog vele jaren op zich zal laten wachten om dat Rijkswaterstaat de bouw van waterzuiveringsinstalla ties bovenst rooms vandaan wil houwen. Dat zou in de praktijk beteke nen, dat het project van de vier gemeenten in het Rijn mondgebied pas als laatste onderhanden wordt genomen. De minister zal ook hierom trent een uitspraak dienen te doen, zo meent de kringraad. Schiedam De 34-jarige voet- gangster mevr. R.V.B-O. is gistermiddag op de Broers- vest aangereden door een be stelauto, bestuurd door de 22- jarige chauffeur J.A.L.K. De voetgangster stak over op een zebra toen zij werd geraakt door de bestelauto, die uit de richting Koemarkt kwam. Zij is met schaafwonden, een hoofdwond en een hersen schudding door de G.G.D, naar het Gemeenteziekenhuis gebracht en daar ter observa tie opgenomen. wf-v*} -! U «EMKftlSfM A fiCHTjfó"" «gWESTESÉfc RMPWBBé T*" - Maasland Dinsdag na Pinksteren wordt een begin gemaakt met het plaatsen van verkeerslichten op de gevaarlijke kruising Maasland-Maassluis in rijksweg 20. De bedoeling is dat de ver keerslichten voor 4 juni in werking worden gesteld. Deze beveiliging is noodzakelijk in verband met de reconstructie van de nu nog ongelijkvloerse kruising. Ter plaatse komt een zgh. Haarlemmermeerkruising, waardoor de weg van Maasland naar Maassluis onder de rijksweg door zal lopen, met op- en af ritten naar de rijksweg. Ten oosten van deze onderdoorgang ■komt een tunneltje voor het langzame verkeer. Rijkswaterstaat verwacht dat de totale recontructiewerkzaamhe den van het gedeelte van rijksweg 20 tussen Maasland en Maas dijk kunstwerken en verbreding in 'het voorjaar van 1975 geragd zullen zijn. De totale lcosten worden voorlopig geraamd op 31 miljoen gulden. bofitter nO vin h«( unieke nnbod 2 fcranun t« omvinjtn voor <i* prijs vin ccn khiedirniche Courme mee nieuw» uit uw iU<J om$evinj, en tiet Rott«f<!»m«ehB 'lieuwibitti met het Juute binnen-en buitenlindte nieuw». Gcelent nu opdnchtoolc bijE H d»|rn tntis, zonder enige verplichting, de SC RN t« btiorjui en ontdekfi Wfde vete pluipunsen. Het pand aan de Koemarkt dat de Co-op zal verlaten. Een nieuwe bestemming is er nog niet. Tijdens Pinksterdagen: Schiedam Trams en. autobus sen van de RET rijden op zon dag en maandag (Eerste en Tweede Pinkerdag) volgens de zondagsdienst. Ook de vroege personeels autobus sen, die eveneens door het rei zend publiek kunnen worden gebruikt, rijden de beide Pinksterdagen als op zondag. Date bon open envelop, zonder peitwiet. «ure» «tw Rotterdimtch Nieuwiblad, mwoordnurnmerfiCd, Rotwdim de SC -f RN 14 dijen (nt'i nut; teiefoo Schiedam De C.J.V.-Schie- dam heeft ook dit jaar weel een. vakantiekamp georgani seerd voor alle jongens van 11 tot 15 jaar. Het kamp ligt vlak bij de Leusder hei en duurt een week. Het wordt deze zo mer gehouden van zaterdag 5 augustus tot en met zaterdag 12 augustus, Tijdens deze vakantieweek wordt weer veel gedaan aan sport, spel speurtochten en tot slot wordt er een kampvuur gehouden. De prijs voor deze vakantieweek is ƒ59 Jongens die inlichtingen willen kunnen djnf-iag 23 mei, met al zonaer ouders, langs komen bij het C ,T.\ .-gebouw, Lange Hhi ?n 129 te Schiedam. Daar wordt nuivmjk om acht uur ec-n film vertoond over het kamp. De toegang is gratis. Telefoni sche inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de heer J. v.d. Most, telefoon 709398. Schiedam De inhoud van het filiaal voor woninginrich ting van Co-op Nieuwe Waterweg aan de Koemarkt wordt overgebracht naar het pand van de Co-op aan de Kethel straat. Het is de bedoeling dat hier in september een nieu we zaak wordt geopend. Wat met het pand aan de Koe markt gebeurt, is niet bekend. De huishoudelijke artikelen, die in het souterrain van het pand op de Koemarkt werden ver kocht, staan reeds opgeslagen aan de Kethelstraat. Het nieuw in te richten pand komt in juli leeg. Nu is het nog on derverhuurd, maar dan wil de Co-op de gehele woninginrich- tingsbranche daar onderbren gen. Wat winkeloppervlakte betreft, behoeft de zaak niet onder te doen voor het huidige pand, waar nu nog woningtex tiel wordt verkocht. De Co-op heeft tot deze over plaatsing besloten, omdat men het pand aan de Koe markt niet gunstig gelegen vindt. Ook is er geen parkeer ruimte, wat in de Kethelstraat wél het geval is. Bovendien loopt volgend jaar april het tien-jarig contract af, dat de Co-op met de eigenaar van het pand had afgesloten. Hei onderbrengen van de woning- mr.chtmg aan de Kethel straat bespaart de Co-op voorts een flmk bedrag aan huur. omdat het pand aan de Kcthelslraat eigendom van de Co-op is. MAASSLUIS Het is de bedoeling, dat Co-op Nieuwe Waterweg lu juf! 1973 }n Maassluis een grote super markt opent in het winkelcen trum Koningshoek. Dit is naar voren gekomen op de onlangs gehouden ledenvergadering van de Co-op. De nieuwe winkel krijgt een op pervlakte van negenhonderd vierkante meter, bijna het dubbele van de tot nu toe grootste supermarkt van Co op Nieuwe "Waterweg. In dit nieuwe pand wordt een aparte slijterij ondergebracht met een eigen ingang. Dit in ver band met de politieverorde ning, volgens welke in een su permarkt geen sterke drank mag worden verkocht. De heer H. van der Lee, direc teur van Co-op Nieuwe Water weg, denkt wel. dat de nieuwe winkel zal lopen: „Maasluis is geen grote, maar wol een pittige plaats". Ook in Schiedam zal het aantal zvlfbrdicn .it!,-zd«en n». Co-op in de nabije toekom*: worden uitgebreid. De Co—-p heeft reeds ingeschreven voor het te realiseren winkel cen- trum aan de Zwaluwlaan, wil verhaen Om Hoogstraat, Broers- vest en Rotterdamsedijk een wat fleuriger aan zien te geven wat met het slechte weer van de afgelopen dagen beslist niet overbodig is hebber» de winke tiers uit deze winkel straten een aantal bloembaken yoor Jrde winkels gezet. De win kelstraten krijgen er be slist een wat frissere aanblik door. Maassluis Als het aan de commissie van onderwysaan- geiegenheden, sport, recrea tie en jeugdzaken ligt, krijgt de ïjsclub een subsidie van 25.000 gulden ten behoeve van een accommodatie nabij de ijs baan aan de Maassluise dijk. Wethouder Smit zegde dit in de gisteren gehouden commis. sie vergade ring toe. Hij zal de raad voorstellen een krediet van 25.000 gulden voor egali- sering van het terrein be schikbaar te stellen. De heer Knoth (WD) kon zich wel met het voorstel van de wethouder verenigen, maar zei dat het geplande gebouw naar zijn smaak te groot was. De fractie zat dan ook tegen de subsidie stemmen. Vlaardingen Op zondag 5 maart werd uit de kleedka mer van een voetbalvereni ging een portefeuille gestolen, waarin zich tien girokaarten bevonden Op deze girokaar ten werd een bedrag van 855 gulden verzilverd. In oktober vorig jaar werden eveneens uit de kleedkamer van een sportvereniging bankchèques ULt kleding ontvreemd. Hier mee werd een bedrag van 574 geïnd. De recherche heeft thans de 24- jarige E.H. uit Maassluis aan* gehouden. Hij heeft bekend de diefstallen te hebben ge pleegd. In maart en april heeft hij zich in Rotterdam aan soortgelijke diefstallen schuldig gemaakt, wat hem een bedrag van 4.000 gulden opleverde. In Gravendeel stal H. in m oort ook al girokaarten ■v..! .iep :-uj -i.'U gulden mde. In Am» r.-foort tenslotte pleegde hij enkele maanden geleden ec-n oplichting, waarbij hij een fototoestel ter waarde van 475 gulden buit maakte. H- is voor de officier van justitie geleid. Schiedam Woudhoek-Zuid kan verder worden volge bouwd nu b. en w. de raad een voorstel hebben gedaan in zake de bouw van 182 portiekwoningen in deze wijk. Om een ai te hoge huur voor deze woningen tegen te gaan, zul len b. en w. het rijk, evenals bij de in aanbouw zijnde 196 woningwetwoningen, om een extra rijksbijdrage vragen ter bestrijding van de grondkosten, die hier ook weer bij zonder hoog zijn. In het voorstel wordt de netto- huur voorlopig bepaald op 277,10. B. en w. haasten zich hieraan toe te voegen dat dit geen definitieve huurprijs is» omdat stijgingen van lonen en materiaalkosten, grondprijzen en een eventuele rijksbijdrage nog van invloed op de uitein delijke huur kunnen zijn. Bij een aanbesteding is de N.V. Intervam te Rijswijk als laag ste inschrijver uit de bus ge komen. Bij de inschrijving is tegelijkertijd een verschil van mening ontstaan -tussen de ge meente en de bouwmaat schappij C. L. Noordzij N.V. te Schiedam, die tegen de wij ze van aanbesteding en gun ning bezwaren heeft gemaakt. Wat de bezwaren zijn, ver meldt het voorstel aan de raad niet. De door N.V. Intervam bereken de prijs voor de woningen Jsomt, neer op 7.989.120. Uit gaande vnn dezB aanneem som en de grondprijzen berekenen b. en w. de stichtingskosten op ruim ƒ11 miljoen. Volgens de nu beschikbare berekenin gen blijven de stichtingskos ten ruim 312.000 beneden het grensbedrag van linancsering door het rijk. Als gevolg van risicokosten en eventuele vaststelling van de grondkos ten op een afwijkend bedrag zal hierin nog verandering ko men. Overigens verwachten b. en w. dat de stichtingskos ten geheel door het rijk kun nen worden gefinancierd. Het is niet mogelijk gebleken -de voorbereiding en uitvoering van het bouwplan aan één van de worungbouwverenigngen in Schiedam over te later». Wel is met deze verenigingen over leg gaande -over de over dracht van door de gemeente gebouwde woningwetwonin gen en over de realisering van de volgende projecten door de verenigingen zelf. B. en w. stellen de raad voor de bouw van de woningen aan In- tervam op te dragen, rijksle- nïngen aan te vragen en voor de bouw van de woningen in totaal een krediet van 11.145.173 beschikbaar te stellen. Portiekwoningen Schiedam Het complex van 182 woningen In Woudhoek-Zuid zal ge heel bestaan uit portiek woningen, die zQn on dergebracht in vijf blok ken met drie woonlagen en in vijf blokken met vier woonlagen. Het complex omvat 97 drie kamerwoningen, 83 vier- kamerwoningen en twee vïjfkamerwoningen. In totaal zijn 38 van de 382 woningen op de begane grond gelegen. De woningen op de boven ste verdieping beschik ken over ccn zolder ruimte, die op de bega ne grond over een tuin. Een, lift is in het com plex niet aanwezig. De woningen krijgen ieder afzonderlijk een gasge stookte verwarmingsin- staliatic. Geisers zorgen voor de warmwater, voorziening. De wanden van keuken, bade el en w.c. worden betegeld. De t,v.-anten- ne wordt geplaatst op de nabij gelegen torenflat, waardoor ccn goede ont vangst zeker wordt ge steld. De afmetingen van de wo ningen zijn: woonkamer 26 m2, keuken 12,4 m2, slaapkamers 8,6 m2 en 11 m2. Tevens koperen jubileum Schiedam Burgemeester H. Roelfsema opent donderdag 1 juni een nieuwe afdeling van Drukkerij Van de Water in de Van Dflcksiraat 23 in verband met het twaalfenhalfjarig be staan van de firma. Om drie uur 's middags zal de burge meester in het nieuwe pand een offset-rotatiepers in ge bruik stellen. Direkt daarop volgt, ook in het hoofdbedrijf in de Van Beve renstraat 1, een doorlopende demonstratie tot acht uur, tij dens welke een bus elk kwar tier voor het vervoer zorgt van het ene naar het andere pand. Om ongeveer kwart over drie gaan de burgemees ter en het personeel, dat niet bij de demonstratie aanwezig behoeft te zijn, per bus en auto naar de Van Beveren straat. De route wordt aange geven door middel van rich tingaanwijzers In verband met de feestelijkhe den geeft de boerenkapel van de Maassluise Harmonie van zes tot acht uur een concert in de Van Beverenstraat, waar een versierde en draaiende vuurtoren in de firma als ba ken wordt neergezet. Alle bezoekers aan de firma krijgen een op naam gestelde herinnering, die tijdens de de monstratie wordt gemaakt. Schiedam Tijdens de in Am sterdam gehouden herdenking van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde is aan de secretaris van de Schiedamse afdeling de Eeuwfeestpenning van ver dienste uitgereikt. De heer G. J. de Kooter kreeg deze on derscheiding voor het feit, dat hij in 1929 mede-oprichter was van de plaatselijke afdeling. Sindsdien heeft hij zitting in het bestuur, de laatste jaren in de functie van secretaris. Deze Eeuwfeestpenning werd uitgereikt door de algemeen voorzitter, jhr. mr. L. M. E, van Fienne. De eeuwfeest-her denking werd bijgewoond door koningin Juliana en de minister van landbouw en vis serij, ir. F. J. Lardinols.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1