Vergadering beslist over lot werkgroep HALTE PLOTSELING WEG Knappe tekeningen van Don Maris in „Zwart-Wit" i»fl I Opbrengst aktie genoeg voor drie projekten B. en w.doorgaan met gemeentelijke voorlichtingspagina's éji 8i WOUDHOEK/SPALAND: IlffHj G ar „PRINS HENDRIK" Marinemensen bezoeken duikerklok bij Gusto Sociëteiten agenda Hollandiaan verhoogt contributie Bestuur kv yiaarclingen treedt af „Geef Lomblem vakmensen"' Soosavond in Dukdalf gCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 19 MEI 1972 Schiedam Dc vergadering die de werkgroep Woudhoek/ Spaland op dinsdag 30 mei houdt, rai hesiissend zijn voor het ai dan niet voortzetten van de werkzaamheden van de werkgroep. Tot nu toe hebben veel leden bedankt voor de werkgroep, die onder leiding van een aantal Wa- "geningse studenten plantten heeft ontworpen voor hoe de nieuwe woonwijken Woudhoek en Spaland er zouden moeten uitzien. Na de eerste vergadering van de werkgroep op 26 apriJ "heeft het voorlopig bestuur gemeend dat binnenkort weer een vergadering dient te worden belegd. Dat ge- .beurt op 30 mei om acht uur 's avonds in het ge bouw Gemeentewerken aan de Korte Haven 27. Mevrouw M. van Mansum- 'Schmidt verklaarde na mens het voorlopige be stuur, dat deze vergadering .beslissend zal zijn. .„Van deze vergadering zal het afhangen of we kunnen door gaan. Het is een feit dat veel leden hebben bedankt en met een kleine groep doorgaan heeft eigenlijk weinig zin. De mensen die nog eens bena derd zijn hebben voor een groot deel verstek laten gaan. Op onze vergadering van 30 mei wil drs. Pennartz, die het Wageningenteam heeft bege leid, ook aanwezig zijn**. „Eigenlijk hebben we een jaar Tang na het vertrek van de Van onze sportredactie Vlaardingen Op de al gemene ledenvergade ring van de voetbalver eniging De Hollandiaan stellen alle aftredende bestuursleden, te weten m' te heren A. Stouthandel, •v» C. A. Spruyt en C. A. Tetielaar, zieh weer herkiesbaar. Het be. stuur stelt op de verga dering, die vrijdag avond 9 juni, wordt ge houden, verder voor de contributie te verhogen. Senioren zouden naar 19 per kwartaal gaan. de junioren naar 13 per kwartaal, pupillen 7,50 per kwartaal, onder ra steunende leden naar 7,50 per kwartaal en de AOW-ers naar 3 per m. kwartaal. De agenda telt zeventien punten waarin verder belang- rijk is enkele wijzigin gen statuten en huishou delijk reglement, „yan het jeugdbestuur zijn aftredend G. A. Leeuw, M. van der Lugt, J. Ver- J-1 duyn, J. Hoogmoed, W. K. P. Janse en T. Pons. De heren J. Hoogmoed, W. K. P. Janse en T. Pons zijn alleen herkies baar. De vergadering in het clubgebouw in park 't Nieuwelanfc begint om 20 uur. studenten en na afsluiting van het project niets kunnen doen. Het Is, zoals wethouder Collé ons heeft duidelijk gemaakt, inderdaad zo dat de werk groep een lange adem moet hebben", aldus mevrouw Van Mansum. En dat slaat dan weer op het feit dat de blij vende inspraak van belang stellende burgers bij het bou wen van nieuwe wijken ais Woudhoek en Spaland lange tijd in beslag zal nemen. Een grote wens van het voorlo pige bestuur is het aanstellen van een coördinator, die zich dagelijks met de gang van za ken in de werkgroep bezig houdt en bovendien nauw con tact houdt met de gemeente lijke instanties. Of 20'n func tionaris er komt, is onwaar schijnlijk, want de kosten zijn nogal hoog en de begroting van de gemeente laat dit waarschijnlijk niet eens toe. Op de vergadering die 30 mei wordt gehouden zal tevens een definitief bestuur worden gekozen. Tenminste, als er voldoende belangstel!ing voor deze vergadering is. Is die er niet, dan lijkt opheffing be paald niet onwaarschijnlijk. Sohie^dairn Bewoners vnam de flat-s aan het Schub etripleiin (kwamen deze week voor een. merkwaardige verras-Stog ite ïstaian. Ze wilW-en bi-j de tijde lijke bushalte op lijn 53 wachten-, maar zagen dat die (halte weggeihaal!d was. Ook ■de bus kwam vsmzt kettd ni-et opti-agen», waart de halte was van de ene dag op «de a-rad ere weer terugge- pl&a'6&{, naar het Bachplein en de bus had de normale route door Gr oenoord weer (hervat. De tijdeilijke halte h zonder bericht vooraf wear door de HET weggehaald. Tot groot ■omgenoegen van, de flatbewo ners, die plotseling weer een flOnke afstand naar do diichtist'bijzijn'de halte op het Eachplein moesten lopen. De •RET heeft de halte zon-der iberichit vooraf weggehaald, maar de afldeLtog voorlloh- Lfjn 53 fn Graenoord: Weer weg van het Schubert- plein. iting deefld'e mee, dat fn net ve-rvolig wel zal wonden aan- gekomMgd als een tifde-iijke halte vervalt. Gaardingen Dc korfbalver eniging Vlaardingen heeft zijn voorbereidingen achter de rug voor dc jaarlijkse algemene ledenvergadering, donderdag f mef; De junior- en seniorle den zijn verplieht bij verhin dering af te schrijven, aange zien anders één gulden geld boete in rekening wordt ge bracht. De agenda bestaat uit dertien punten, waaronder verkiezing bestuur en introductie van een nieuw huishoudelijk regle ment. hl verband met recente ontwik kelingen in de vereniging veelal van persoonlijke aard r~ heeft het bestuur van Vlaardingen besloten om zich 5n principe niet herkiesbaar te stellen. Het standpunt van be stuur zal op de algemene le denvergadering nader worden toegelicht. l J Schiedam De nog jonge Don Maris (25) uit Schiedam is een kunstenaar, die het met de tekenkunst zeer ernstig neemt. Men zou wensen, dat veel van zijn jeugdige kunst broeders eerst eens probeerden om zo te tekenen alvorens zich maar onmiddellijk in het experiment te storten en dan hun produkten te exposeren in de hoop, dat het wel lukken zal. Want één van de voornaamste pijlers, die de kunst moeilijk kan ontberen, is het vakmanschap van de gene, die haar wil voortbrengen. Een gedegen studie is en blijft nodig. Dat Don Maris zich dit bewust is, bewijst hij met de tentoon stelling van een kleine twintig tekeningen in galerie „Zwart wit". Zijn werk doet mij wel enigszins denken aan dal van Gïjs Voskuil, dat enige tijd ge leden in dezelfde galerie te zien is geweest. En evenals toen zijn er nu schetsmatige (studiesj en zorgvuldig uitge werkte tekeningen. De vlotte schetsen in zwart krijt zijn naaktstudies: het model Simo- ne in verschillende houdingen Galerie „Zwart-Wit", Dam 2, Schiedam: tekeningen van Don Maris. Open van 9—18 uur. Tot en met 27 mei. door Jan.H. Oosterloo Don Maris: Portret meisje. (7 t.'m 11) en Petra zwanger (15 en IS). Stuk voor stuk ge tuigen zij van een geoefende hand, maar ook van de vaste wil van de kunstenaar om de opgave, die hij zichzelf stelde, zo goed mogelijk uit te voe ren. Die wil manifesteert zich ook in de met grote zorg uit gewerkte tekeningen. Ze zijn van een haast fotografische preciesheid. In Roos (3) kan men de nerven van de blaad jes tellen, zoals men dat ook kan doen met de „teentjes" van de knoflook (4 t/m G). Kerk (12) is een romantische tekening, een winterland schap, dat de sfeer van een stille grijze namiddag ademt. Dat hij ook een begaafd por trettist is bewijst Don Maris ten slotte met een knap Meis jesportret (17) en het drievou dige portret van de heer Vin- gerhoeds (1). Maassluis De Maassluise schietvereniging Prins Hen drik heeft begin deze week weer onderlinge schietwed strijden gehouden in het ver enigingslokaal aan de Nijver* heiöstraal. De uitslagen wa ren als volgt. Petit carabine - korps: E. Bfjmolt 29 pnt, J. Dekker 35, W. van Es 45, C. Hansen, 35, H. A. Kraak 41, F. Kroesen 35, A. de Kort 34, P, L'Ami 44 H. Spanjersberg 37, II. Smits £7, A. van Sprang 38, J- Spijker 22, L. Valkenburg 48, II. Valstar. Pettit carabine - vrije baan: E, Bijmolt 26 ,J- Dekker 23, W. van Es 29, C. Hansen 25, H. A. Kraak 23, F. Kroesen 20, H. van der Wal 25, F. l'Azni 20, H. Spanjersberg 26, H. Smits 25, A. van Sprang, 24, J. Spij ker 17, L. Valkenburg 29 en H. Valstar 19. Luchtbuks - korps J. de Ruiter 33, B. van der Vegt 33 en C. Weber. Luchtbuks - vrije baan J. de Ruiter 35, B. van der Vegt 34 en C. Weber 21. Lucht- pistool C. van. Rensen 36 korps en 44 vrije baan. Schiedam De aktie „Geef Lomblem vakmensen", die het deke naat Schiedam in verband met de vastentijd heeft gehouden, heeft 71.000,- opgebracht. Dat is 50.000,- meer dan pater Du- pont in Lomblem nodig heeft om timmermanskisten aan te schaffen voor de opleiding van vakmensen. In verband hiermee heeft de be geleidingscommissie van de Dekenale Vastenaktie Schie dam iedereen, die aan de ak tie heeft meegewerkt, voorge steld het resterende bedrag beschikbaar te stellen ten be hoeve van twee andere, door de heer Wigman, directeur van de Bisschoppelijke Vas tenaktie Nederland, aangewe zen projekten, namelijk het „Projekt voor bewustwording en gemeenschapsontwikke ling" in. de stad Belêm in de staat Pari, Brazilië, en een projekt voor watervoorziening op het eiland La Gonavn in Haïti. Voor het eerste projekt is onder andere de Nederlandse pater M. Otterloo verantwoordelijk. Het doel ervan is, de bewo ners van drie stadswijken van Belém, die afkomstig zijn uit het binnenland, hulp te verle nen, zodat zij zich zelfstandig kunnen handhaven in de grote stad. Dit wil men bereiken door aan de reeds bestaande dertien gemeenschapsgroepen hulp te ■bieden, stimuleren tot oprich ting en begeleiding van nieu we groeperingen en de samen werking bevorderen van de verschillende gemeenschap pen met andere overeenkom stige organisaties. Ook wordt gedacht aan opleidin gen op technisch, administra tief en financieel gebied. Om deze plannen te verwezenlij ken heeft men een driejaren plan opgesteld. Voor de eerste fase ervan is 25.000,- nodig. LA GONAVE Pater Verbrugge heeft voor zijn project op La Gonave 16.000,- nodig. Hij wil de veertien waterbronnen in het oostelijke gedeelte van het ei land, waarde mensen van het gehele eiland hun water van« daan halen, afsluiten, over dekken en eventueel door middel van een watervergaar bak, het water uit de bronnen via buizen naar bassins lei den, die gescheiden zullen worden voor mensen en die ren. en, indien mogelijk, een douche plaatsen en een plaats inrichten om de was te doen. Sommige bewoners van het ei land, in het totaal 54 000, moe ten een halve dag lopen om water te halen. Momenteel zijn de bronnen niet meer dan grote modderpoelen, waar de mensen soms vechten om zo schoon mogelijk water te pak ken te krijgen. Een menson waardige situatie, volgens pa ter Verbrugge. Een afdeling van de church world service heeft het eiland geadopteerd, zodat van ver schillende kanten hulp aanwe zig is om het projekt te doen slagen, -ook de bevolking zal meewerken. Schiedam Duikers en medici van de Koninklijke Marine uit Den Helder hebben donderdagmorgen de bijzondere duikerklok op de Pélïcan bezocht, ook toonden zij grote belangstelling voor dit vreemde boorschip zelf. In Nederland wordt gedoken tot op een diepte van 60 meter. De duikerklok die momenteel in de Pélïcan hangt, naast de boorto ren, kan een diepte bereiken van 300 meter onder de waterspie gel. De marinemensen vroegen de chef van de Franse duikers, George Baurens, honderd uit over het systeem dat de Fran sen volgen bij het duiken. On der meer de zuurstof- en he lium voorziening was voor de bezoekers een onderwerp voor vele vragen. Ook over het de- comprimeren en het op diepte komen werden, vele vragen gesteld. Het bleek dat de marine andere methoden volgt dan deze Franse duikers, vooral het de, comprimeren gebeurt op een andere wijze. De Franse dui kers verblijven enkele dagen in een com pressie tank om vóór dc afdaling op de druk te komen en na de afdaling alle giftige stoffen weer kwijt te raken. De Franse kikvors mannen maken de „stops" (op bepaalde diepten moet ge stopt worden opdat het Li chaam van de duiker aange past wordt aan de druk) in de decompressietank, meestal gebeurt dit in het water zelf. Het werk van de Franse duikers is volgens de Nederlandse marinemensen niet gevaarlij ker dan wat zij doen; „het is alleen op grotere diepte". Ook veel belangstelling toonden de bezoekers voor de Pélican zelf. "Vooral de bemannings- v^rblijven baarden opzien bij de vertegenwoordigers van de marine. Bij de marine schij nen de hutten en de mess veel kleiner te zijn. Zij vonden de slaapplaatsen zeer c omfort a- bei in tegenstelling tot eerdere bezoekers die het maar kale hokken vonden. „Bij ons ma ken ze eerst het schip, dan doen ze alles erop en dan pas gaan ze slaapplaatsen maken voor zo'n honderd man", ver telt een marineman. Ook de kombuis en de wijnkel der onder in het schip oogsten bewondering en jaloezie. Het bleek dat men graag wijnva ten op kruisers en dergelijke zou willen hebben. Dit zal bij de Nederlandse marine echter wei een wens blijven. Schiedam De sociëteiten Duktien en Duck-Soos houden maandag tweede Pinksterdag een gezamenlijke avond in het centrum De Dukdalf, Rijn straat 1. met medewerking van de Sehiedamse band The Flails, die sinds kort een fan club heeft. De avond begint om half acht de toegangsprijs is 1,50. In verband hiermee zijn de so ciëteiten Duktien en Duck- Soos op vrijdag- en zaterdag avond gesloten. Vrijdag: Quousque Tandem, fn gebouw De Teerstoof, Nieuw- straat 12. van half negen tot half twee. 't Honk, Hoogstraat 148, van half negen tot hall een. Doele-discobar, in clubhuis De Doele, Doeleplein 1, van half negeit tot elf uur. Zaterdag: *t Honk, Hoogstraat 148. van half negen tot half twee. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot een uur. Koffiebar De Goede Haven, Westfrankelandsedijk 1, vanaf acht uur. Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half negen tot half twee. Zondag: De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot half een. Ping Ping in centrum De Kreek, Lange Haven 92, van acht tot twaalf uur. Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half acht tot half twaalf. Maandag: 't Honk, Hoogstraat 48. van half negen tot twaalf uur. Instuif Schiedam, in gebouw Ar cade, Lange Haven 71, vanaf half acht. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot half een. Schiedam De enquête van de gemeentelijke 1 voorlichtingsambtenaar 1 waarbij 5Ó0 Schiedam- mers werd gevraagd naar hun mening over de voor licht! ngspagina's van de gemeente in het Nieuwe Stadsblad, heeft b. en w. de vaste indruk gegeven dat het goed is om met deze pagina's door te gaan. Vandaar ook een voorstel aan de raad om voort te gaan met de uit gave van de pagina's in de huidige vorm en omvang. B. en w. beschouwen het antwoord van 284 Schie dammers op de gehouden ondervraging, hoewel ze van oordeel zijn dat er geen grote wetenschappe lijke waarde aan kan wor den toegekend, toch als voldoende bewijs om aan te tonen dat het Nieuwe Stadsblad geschikt is als medium voor de gemeen telijke voorlichting, dat de voorlichtingspagina's van deze wijze van voor- veel belangstelling ont- lichting, moeten en daarmee aan De gemeenteraad neemt het hun doel beantwoorden voorstel in de vergade- en dat er beslist de wens ring van maandag 29 mei bestaat naar voortzetting in behandeling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3