Een „woud van hout" in Museum K. i' Politie deelt stad in zeven rayons in Fatale botsing College wil vier panden aankop en Start van avondvierdaagse 8 augustus Konfrontatie IX Het leukste van de hele dag 'x lx 3 School sportdag WÊSÈÊKÈÈÊÊÊÊm Hallo allemaal :'M Brievenhoekje •- v De prijswinnaars De nieuwe puzzel 3 X V f X X f X X X X <2. X SCHIEDiVMSCHE COURANT ZATERDAG 20 MEI 1972 Vlaardingen In de numme ring van de wij'ken. die wordt .gebruikt bij het rayonsysteem van de Vlaardmgse poüitie zijn enige wijzigingen aange bracht. V oil-eid.4 ghe tdshalve warden hieronder van de rayon© het nummer en de be grenzing vermeid: 1. Rijksweg 20, Vlaardüngse ■Vaart, Oude Haven, spoorlijn Vi a ardl n gen-H oek van Hol- üand, Van Beethovensingel, Marnixlaan, Marathonweg, WestAanidseweg, 2. Rijksweg 20, Marathomveg, snoorlijn Vlaardingen-Hoek van Holland, Buit enha ven, Nieuwe Maas. heft Scheur. 4, Westlandseiweg,. Schiedams a- dijk, Mr. L. A- Kesperweg, spoorlijn, Vlaardingen-Schie- dam, Zoomweg, Nieuwe Maas, Buitenhaven.. Oude Ha ven*, V'Iaairdi-ngse Viaiart. 5 Rijksweg 20, Zoomweg, spoorlijn Vlaardingen-Schie- rïam, Mr. L. A, Kesperweg, Schiedams ed'ijk. Vlaardingse Vaart, 5. Europa Boulevard, Rijksweg ^9, Rijksweg 20, Vilaardingse Vaart. 7. Grens gemeente Vlaardingen, Rijksweg 19, Europa Boule- vird, Vlaardingse Vaart. De agent van rayon l is de hoofdagent E. van Heese, van rayon 2 d» hoofdagent A. Bak vis en voor rayon 4 de hoofd agent W. Zonneveld. Vlaardtingen Bij een be'drijfs- voe'tbalweüistrijid die donder dagavond werd gespeeld op het terrein van de voetbalver eniging Zwaluwen, werd de 33-j'arige S. de Jong bij een botsing gewond. Hij liep ver moedelijk een hersenschud ding op en is na-ar het Holyzie- kenhuis gebracht. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor viertal panden aan te ko pen, die voor de gemeente van belang zijn met het oog op het uitvoeren van bestem mingsplannen, De overeenge komen koopprijzen zijn, gelet op de taxatierapporten, aan vaardbaar. Het zijn de panden Schtedamse- weg 57, gelegen in het bestem- min gspl an Ket hei-Cent rum, Korte Achterweg 2ab en 4ab en Nieuwstraat 2, die in de binnenstad liggen, waarvoor een bestemmingsplan in voor bereiding is. De gemeenteraad bespreekt maandagavond 29 mei het voorstel tijdens een openbare raadsvergadering in het stad- j huis. Hoek van Holland in eerste ronde Van onze sportredactie Hoek van Holland Hoek van Holland, dat de voorronden om de HVB-beker heeft over leefd, gaat voor de eerste ron de naar het Delftse Taurus. Het duel wordt Tweede Pink sterdag gespeeld op het ter- rei van de Delftse studenten. Een week later vindt de twee de ronde plaats en op 11 juni volgt de finale op het terrein- van Laakkwartier in Den Haag. De laatste zestien spe len als volgt op Tweede Pink sterdag tegen elkaar; Ade laars—DHBRK, DHC 4— HDV, Oranje-pleinBTC, Tau rus—Hoek van Holland, SVH LVSJ/Naaldiwijk 3, TEDO —V alkeniers, Voorburg—Te Werve/Scheveningen 3, Quin- tus—Duindorp SV, Van onze sportredactie Vlaardingen De jaarlijkse schoolsportdag voor de leer lingen van het lager onderwijs zal woensdag 31 mei worden gehouden. De takken van sport zijn atletiek op de atle tiekbaan aan de Zuidbuurtse- weg en handbal op de velden van de handbalvereniging De Hollandltaan in park 't Nieu- welant. Voor de atletiek gelden de vol gende nummers: 60 meter hardlopen jongens, 60 meter hardlopen meisjes, 4x60 meter hardlopen estafette jongens en meisjes verspringen voor jongens en meisjes. De schoolspprtdag wordt georga niseerd door de commissie schoolsport in. de Vlaardingse Raad, voor Sport en Recreatie. 'Gezien het feit, dat deze sportdag op twee verschillen de plaatsen wordt gehouden-, dient elke school die aan bei de onderdelen deelneemt met twee leefkrachten of ou ders bij de deelnemende groe pen aanwezig te zijn. Hoek van Holland Voor de negende achtereenvolgende maal or ganiseert de Stichting WV vakantie avondvierdaagse in Hoek van Holland een avondvierdaagse over de afstanden 7, 10 en 15 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor individuelen en. voor kinderen tot en met 14 jaar,2,-. De tocht wordt dit jaar gehouden, op 8, 9, 10 en 11 augustus, Men kan zich nu reeds aanmelden bij de VVV Hoek van Holland of door storting van. het inschrijfgeld op giro 1558105 t.n.v. Stich ting VVV vakantie avondvierdaagse met vermelding van naam en voorletters, afstand en eventueel aantal malen dat al eerder werd gelopen. Schiedam Als ik vroeger in de dagen die aan de eerste juni voorafgingen een nieuw vistuig je mocht kopen, dan gaf hij de keus niet de kwaliteit van het snoer de doorslag, maar de vorm en de kleur van de dobber. Ik koesterde een voorliefde voor die lange, ranke pennen, wit met rood of wit met groen. Nu, zoveel jaren later, zou dit geloof ik nog het geval zijn. Trouwens, het snoer en de verdere rest In teresseren me nog steeds niet, omdat ik tegenwoordig de lisjes maar liever ongestoord in hun element laat. Ook al vervuilt dat element hoe langer hoe meer. Die verzotheid uit mijn jeugd op mooie dobbers kwam ineens heel helder In mijn herinne ring, toen ik in het Stedelijk Museum in Schiedam op de tentoonstelling Konfrontatie IX werd geconfronteerd met de environment*' van de jon ge Haagse beeldhouwster Ber ry Hoislag. Midden in de gro te zaal, waar uit de luidspre ker feestelijk het .Happy days are here again" klonk zeer toepasselijk bij die opge laaide jeugdherinnering, vond ik bevindt zich een „woud van hout". Jan. H Oosterloo Zo'n stuk of twintig blank hou ten stammetjes, versierd met kleurige elementen van kera miek, staan er opgesteld. Het zijn net heel grote dobbers met kleuren die nóg mooier zijn dan die van de dobbertjes uit mijn jongensjaren. En er boven en ertussen zweven aan draden houten schijven, die ook al zijn opgetuigd met van kleurige glazuren voorziene keramiek. Misschien zullen, er mensen zijn. die zich, bij het zien van deze „environment", afvra gen: nou en....? Hierop zou ik dan dit willen antwoorden: Wat doet het er toe? Het is leuk; het is ook origineel. Toen het „Happy days" was afgelopen en uit de luidspre ker vogelgekwetter en andere geluiden van een vroege zo- mermorgen-op-het-land be gonnen te vibreren, zat ik even in het nauwelijks aange broken daglicht aan de water kant en tuurde ik naar dat Stedelijk Museum, Hoog straat 112, Schiedam: Kon frontatie IX. Houtplastie ken van Berry Hoislag, schilderijen van Josum J. Walstra, grafiek van Kees Buurman en etsen van Adri Frigge. Open van 10 17 uur en op zondag van 12.30—17 uur. Tot 12 juni. mooie dobbertje, dat roerloos in het spiegelgladde water stond. Ik was helemaal geluk kig dankzij het beeld, dat Ber ry Hoislag had opgeroepen, misschien we! zonder dat het haar bedoeling was geweest. In de andere zalen hangt werk van Josum J. Walstra uit Am sterdam, Kees Buurman uit Leiden en Adri Frigge uit Sint Oedenrode. In de reliëfs chil- derijen en zeefdrukken van Walstra, die zich onderschei den door hun koele en meestal sterk contrasterende kleuren, ontdekt men veelal, ondanks de abstracte vormgeving, landschappelijke motieven. Vooral de boom is duidelijk her kenbaar en waar hij werd uit gespaard in het hout vindt men hem elders op het paneel te rug. Het is in het bijzonder het waterland, waarin Wal stra zijn. inspiratiebron heelt gevonden. Dit bewijst, naast Verkaveld land (28) en paneel no. 22. de serie zeefdrukken Glory of Holland", een. serie die evenals de andere bladen, opvalt door technische perfec tie en zeer fraaie kleurencom binaties. Van Buurman zijn er voorname lijk monotypes en plaatdruk ken, Aan de composities ligt de geometrie ten .grondslag; zij zijn samengesteld uit cir kels, vierkanten, rechthoeken en horizontale en vertikale vlakken, hoofdzakelijk in zwart-wit met als tussentint grijs in vele gradaties. Heel sporadisch is ook gebruik ge maakt van een andere kleur en dan in hoofdzaak oranje. Twee schilderijen zijn geba seerd op dezelfde principes als het grafische werk. De etsen en tekeningen van Frigge, soms bestaande uit louter lijnen en daardoor wel wat verwant met Zero, spre ken nogal moeilijk aan. Om deze kunst enigszins te kun nen begrijpen en waarderen, dient men te weten, dat de grafiek van Frigge aanvanke lijk een sterke binding had met de muziek van moderne componisten. Hij noemde zijn etsen dan ook muziekbladen. Eén zo'n blad is er op de ex positie Visuele symfonie (25). In. al. het andere recente werk heeft hij, blijkbaar op zettelijk, elke binding met de muziek willen vermijden. Te kens, die geen enkele relatie hebben, schijnen voor hem voldoende te zijn. Het „Woud van hout" van Berry Hoisiag. -Ze zijn die morgen al vroeg met de auto weggegaan. Vader, moeder, Pieter, Vic en Anita. Dan is het nog niet zo druk op de weg. Elke zaterdag of zondag trekken ze er de hele dag op uit. Naar het bos, het strand, de dierentuin of de duinen. Vandaaf gaan ze naa het meer. Het is mooi weer. Dan zullen ze wel veel boten zien. Het wordt op het water ook elk jaar drukker. „Als iedereen nu een boot koopt en gaat va ren kunnen wij lekker rus tig auto rijden", zegt Pla ter. Vader weet een leuk restaurant bij het water. Het is vroeger een boerde rij geweest. Je kunt het nog wel zien aan het dak van stro en de smalle ramen met de luiken. Het is bin nen wel een beetje donker maar ze gaan buiten zitten. Er ztjn nog een paar stoe len aan het water onbezet In de verte gaan de zeil boten, dichterbij kun Je de snelle motorboten zien die bijna rechtop over het wa ter scheren. De andere bo ten doen het kalmer aan. Op elke boot staat een naam. „Waterhoentje", „Snip", „Jodocus", „Natu- Ta", „Jabocopo" is wel de raarste naam die ze zien. „Zeker een afkorting van kindernamen", veronder stel» moeder. Er is ook een rondvaarboot. De tocht duurt een uur. „Als hij weer aankomt gaan wij er op', zegt vader. Moeder bliift liever lekker lui in de stoel zitten en Anita wil in het soeeltuintje blijven. »ilk word toch zeeziek", De pinkstexvakantie is al weer begonnen. Er zijn misschien kinderen die al eerder vakantie hadden en volgende week weer naar school moeten. Anderen hebben komende week vrij. Ik hoop maar dat het dan mooi weer is. Dan nog een maandje en...... het is weer zomer. Alle vakantie plannen ztjn nu natuurlijk a! gemaakt. Schrijf me maar eens waar de reis dit jaar naar toe gaat. zegt ze. „Ach kind, hoe kan dat nou"? zegt Vic, „het is toch een meer*'. „Meerziek dan", zegt Ani ta en holt weer naar de schommel. Als de boot te rug is stappen vader en de jongens in. Het Is een fijne tocht Ze zien eilandjes met watervogels, en verderop een nog groter meer. Als ze weer terug zijn zit moeder nog in df stoel. Ze ziet rood van de zon. Ze eten tets in het restauran tje en dan gaan ze vta een paar kleine dorpjps waar ze de namen nog nooit van gehoord hebben, weer naar huis. Moeder wil onderweg wel even stoppen. Dan kun nen ze nog rustig wat drin ken en eten. Vader rijdt een zijweg in. Het Is een brede, doodlopende straat. Aan beide kanten weiland en rechts een dijk met prikkeldraad. Ver het land In ligt allerlei rommel. „Het is zeker een stort plaats", zegt Vic. Er lig gen stapels hout. Mooie planken zijn er bij, zelfs een hele deur en een mam met het houtwerk er nog aan, Anita danst op een oude fauteuil. Maar dat vind moeder vies, „Er kun nen wel vlooien in zitten", zegt ze. Pieter vind een stel wielen en Anita ziet opeens een poppenwagen zonder kap. Alle wiePies zitten er nog aan. Moeder zoekt waar gekleurd glas- Ze ver zamelt stukjes gl'jfs. Daax wü ze een mozaïek van maken. Er ligt groen glas. bruin, zelfs rood en paars. Moeder doet alles in een 1 Leontlne Voorberg, Damlaan 248, Schiedam-Nieuwland (9 jaar) 2 Nelly Metaal, Posweg 254, Meeuwenplaat Hoogvliet (12 jaar) Te oplossing was: Nita Siep Is pianiste, Lies Tivo is violiste, Lea Serr xs lerares, Ted Rok is dokter en Ans Gerez is zangeres. plastic emmertje dat Vic heeft gevonden. Belast en beladen gaan ze naar de auto terug. Vader heeft al wat mooie plankjes ingela den, De kofferruimte komt helemaal vol. Moeder zegt dat ze de poppenwagen wel op schoot zal nemen want die kan er echt niet meer bij. „Wat een leuk plek je", roepen de jongens. Gaan we daar volgende week weer naar toe?" „Het is mooi", bromt va der, „daar sloven we ons nu voor uit mam", een boottocht, eten in een res taurant, lekker aan het wa ter zitten, en wat vinden onze kinderen het leukste? Een land vol oude rommel", vader lacht er bij. Ze we ten wel dat hij plaagt. M'jar het is toch wel een beetje de waarheid. Die hoop oude rommel vonden ze het ieuïaste van de hele dag» ANKE 6 9 to tl Als je de woordjes goed hebt ingevuld komt er op de kruisjes iets leuks te staan. Misschien is het al voorbij, voor andere kinderen komt het nog. 1 autoped, 2 geldstukje, 3 zet moeder van theebladeren, 4 elke dag met moeder dit met een doek wegvegen, 5 clown, 6 meisjesnaam, 7 iemand die heel gierig is noem je een8 water vogel, 9 vloeistof om mee te schrijven, 10 hoofdstad van Noorwegen, 11 speel goed (twee halve bolletjes aan een touwtje), 12 getal. De oplossingen verwacht ik weer vóór donderdagmid dag vier uur. Denk aan naam. adres en leeftijd onderaan de brief of oplos sing. Dus niet alleen op de envelop. Daar zet je op: Aan Anke, Verwersdijk 6-8, Delft. LEONTINE VOORBERG (Schie dam) Ik vroeg het omdat het Nieuwland heetIk dacht dat lijkt me echt een naam voor een nieuwe wijk. Vreselijk he. dat uitpakken na een verhui zing. Hei lijkt wei tien keer zo veel dan je hebt Ingepakt. Jfc ben al zo vaak verhuisd. En ik vond het steeds weer een enorm gedoe. Leuk was je Ptp- pie Langkous, Jammer dat het nu afgelopen is. Ik vond het een leuk verhaal. 4NJA VOORBRjRG (Schiedam) Het was niet zo'n moeilijke puz zel he? Ik weet nooit waar ik die plastic zakken in huis moet latenik zet ze ma ar in de vuilnisbak en dan slaat het in de keuken. Grappig die scheef gewaaide molen. En de woiken maar lachen. MIEKE WINKEL (Schiedam) Naar welke dierentuin zijn jullie geweest? Was het leuk? Jullie zijn zeker ook in de speeltuin aangeland? Da', vinden de meeste kinderen nog het mooi ste van de hele dierentuin Fijn, dat Johan het boek leuk vond. JOLANDA V. D. LEE (Schiedam) Jk had dat verhaal wel eens aan mijn dochtertje verteld van die circuskatten. Toen heetten ze Hallie en Bailie. Die namen had ze zelf bedacht. Elke avond breide Ik er een vervolg aan. Ik zag nog een klein Pippt-kopje onder aan het briefje. JNGR1L STURKENBOOM Schie- dartLeuk was je tekeninge tje van de paddestoel. Je had Het keurig gedaanJammer dat we geen kleurendruk hebben! De oplossing had je goed. PAUL VERVER (Maassluis) Mag iedereen op dat eilandje komen? Er zijn er zeker nog meer daar in de buurt he? Het lijkt me erg leuk en fijn rustig. Worden de waterhoentjes al groot? Ztjn ze niet bang van mensen? Hoe heet jullie boot? Is het een grote? MARIJKE BERG SM A (Vlaardin gen) Ben jij een nichtje van Annet? Of een vriendi''ie? Wat leuk dat jullie samen naar Hock van Holland zijn geweest? Doe jullie dat we} eens meer? Ik vind het altijd leuk om naar de grote boten te kijken die bin nen varen. Doen jullie dat ook wei eens? ROBBIE DE JONG Vlaardingen Ik heb een paar kikkervisjes gehouden en de rest weer in het water gebracht. Ze groeiden helemaal niet en dat gaat mis schien beter als er maar een paar bielkaar zijnHadden jul lie na Hemelvaartsdag ook va kantie? Bij ons hadden de scho len vakantie van 20 tot 28 met. Dat was de pinkster vakantie- Ben je nog gaan vissen? CÖRRIE VAN DORP fVlaarrfin- gen) Dit was de eerste keer dat je meedeed he? Je naam komt me tenminste niet bekend vooi Je hebt elke week de kans op een prijs. De prijzen zijn boekenJe mag ook een teke ning, gedichtje of verhaaltje in sta ren. Als het leuk Is komt het in ons hoekje te staan. Stond er in de krant in Eindhoven ooft een hoekje voor dc feugd? P Anneke Halierhoek uit Kclhel-Schiedam maakte deze leuke teke ning van een paddenstoel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3