SCHIEDAMSCHE COURANT Gorzenaren willen renovatie Actie voor uitbreiding ziekenhuis niet m Kameroen nieuwe krijgt verwarming Inentingsactie tegen mazelen een succes I 2 kranten voor één prijs I Sandvik Staal N.V. gaat uitbreiden I er zet tegen concept-plan door handtekeningenactie Geschil tussen gemeente en SSN mimi elijk geschikt m m Fietser botst tegen a iïftT Hervormde classis Schiedam: Meisje slaat met fiets over de kop Insluiping bij Bijker's N.V. Concert Christelijk Mannenkoor Tegen een vrachtwagen gereden Inrichting van noodlokalen kost 25.750 Bromfietser en auto botsen Bromfietser valt Kosten f 49.100? Voetbrug in Groenoord Werkgroep over bestemming Schuttersveld Dokter R. van der Veer: Woensdag 24 mei 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD a. i e *~»1N rVD Xl/ViN JvH/lji JIS. J^roersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24417 Schiedam Bewoners van de IJsselmondesestraat zijn het niet eens met de concept verbouwingsplannen die de wo ningbouwvereniging Volkshuisvesting hen heeft voorge legd. De per brief aangekondigde nogal ingrijpende ver bouwing van de woningen leidde dit weekeinde zelfs tot een handtekeningenactie en tot een spoedbezoek van het Tweede Kamerlid P. de Ruiter (PvdA), die zich van de si tuatie op de hoogte kwam stellen. Bouiv 182 portiekwoningen Schiedam Tussen de gemeen te en de SSN Bouwmaatschap pij C. L. Noordzij N.V. heeft een verschil van mening be staan inzake de aanbesteding van de 182 portiekwoningen in Woudhoek-ZuidHet heeft er even naar uitgezien dat het zelfs tot een proces zou ko men, maar dit is niet doorge gaan, S.S.N. bleek bij de on derhandse aanbesteding laag ste inschrijver voor het basis plan van de 182 portiekwonin gen. De woningen werden echter ge gund aan de N.V, Intervam, die niet volgens het basisplan had ingeschreven, maar vol gens een alternatief bouw plan, dat de bouwmaatschap pijen eveneens mochten indie nen. Op basis van dit alterna tief is het plan aan Intervam gegund. Omdat het basisplan en niet het aliernatief bepa lend was voor het bouwplan, meende SSN dat zij in aan merking kwam voor de bouw. Be gemeente was het daar niet mee eens. Beide partijen ■wonnen juridisch advies in. Volgens SSN was uit jurispru dentie gebleken, dat de bouw maatschappij het gelijk aan haar kant zou hebben gehad. Toch heeft men het niet tot een proces laten komen om dat dit de woningbouw in Schiedam aanzienlijk zou heb ben vertraagd en SSN on danks een eventueel gelijk een vertraging niet wenst. De zaak is vervolgens minnelijk geschikt en kan nu als afge daan worden beschouwd, om- de bouwmaatschappij deze zaak heeft gelaten voor wat ze is. Een uitgebreide correspondentie zit aan deze zaak vast en ligt voor de raadsleden ter inzage. Schiedam De 13-jarige CarJa Mertens uit Vlaardingen is bet afgelopen weekeinde met haar fiets aan de Laan van Bol'Es, op de gemeentegrens, ten val gekomen. Zij reed mat haar fiets het zandlichaam voor Rijksweg 19 af en sloeg toen over de kop. Zij kwam onder aan het talud terecht. Met een pijnlijke heup is zij door de Viaardingse GGD "aar het Holypziekenhuis ge bracht. Dc heer Van Einden, directeur van Volkshuisvesting, deelde ons evenwel mee dat er slechts sprake is van een sug gestie, die aan de bewoners is gedaan. Als evenwel blijkt, dat meer dan 50 procent van hen tegen de voorgestelde plannen is, gaat de aangekon digde renovatie niet door. De bewoners bleken daarvan niet op de hoogte. In een brief aan de bewoners deelde de woningbouwvereni ging mee, dat de verbouwing onder meer inhield dat de keukens aan de voorkampr zouden komen en dat in de keuken het verlengstuk van de woonkamer zou worden aangebracht. De meeste be woners 2ijn het daar niet mee eens, evenals met aangekon digde verbouwingen op de eerste etage. De woningbouwvereniging zal op korte termijn een vergade ring met de huurders beleg gen teneinde met hen van ge dachten te wisselen over een eventuele renovatie. Aanvan kelijk meenden, de bewoners van de IJsselmondesestraat dat de renovatie verplicht zou zijn, maar de heer Van Ein den ontkent dat beslist: „De minister kent ons subsidie toe voor de renovatie, maar als we met de handtekeningen ko men van meer vdan 50 precept, van de bewoners die tegen zijn, zit het er niet in dat de renovatie doorgaat. De woningbouwvereniging zou dat besluit betreuren, omdat men meent dat de bewoners gediend zijn met de renova tie-plannen. „Een en ander betekent ook niet dat we geen moeite zullen doen om ze te overtuigen" zegt de heer Van Emden. „We wilden er dit keer extra vroeg bij zijn om hen onze concept-plannen mee te delen. Want de uitvoering ervan zou pas over enkele maanden zijn beslag kunnen krijgen. We verwachten dat we nog voor de vakantie-pe riode een hoorzitting kunnen houden, misschien zelfs twee. Eén algemene en dan later nog een voor persoonlijke ge vallen." Dit weekeinde is een aantal for mulieren uitgezet in de straat, waarop de bewoners kunnen verklaren tegen de actie te zijn. Uit de gevoerde actie bleek, dat de meeste bewo ners tegen de verbouwings plannen zijn. Reacties op pa gina 3. ffi Schiedam Verschillende groeperingen in de Hervormde classis Schiedam spannen zich door middel van acties ïn om f 20.000 bij elkaar te krijgen voor de uitbreiding en de inrichting van de kinderafdeling van een ziekenhuis in Kameroen, waar dokter Weemhoff en zijn vrouw met een aantal medewerkers werkzaam zijn namens de classis Schiedam. Om zijn taak te kunnen vervul- ten in voorraad, Inlichtingen: ïen, had dokter Weemhoff te- tel. 264133. vens dringend behoefte aan Geld voor het Kinderziekenhuis Een aantal woningen aan de IJsselmondesestraat, dat voor renovatie In aanmerking komen. Schiedam Insluipers hebben het afgelopen weekeinde grote ravage aangericht in het kan toor van de handelsonderne ming Bijker's N.V. aan de Be thelweg. De insluipers hebben de karet oor ver trekken door zocht, bureaus en kasten over hoop gehaald en opengebro ken. Er wordt voor zover be kend niets vermist. De inbre kers zijn binnengekomen door over een ijzeren hek te klim- men. Zij hebben toen een plaat hardboard voor een raam verwijderd. De alt Map Baks, die vrijdag aan het concert van het Schiedams Christelijk Man nenkoor medewerking ver leent Schiedam Op de hoek Singel Van Leeuwenhoekstraat is de 25-jarige F D. uit Ankara met zijn fiets tegen een auto ge botst, bestuurd door de 40-ja- rige glazenwasser R. W. S. De fietser verleende geen voor rang aan de auto. De motor kap en de bumpers van de wagen zijn gedeukt. De Turk is met een hoofdwond door de GGD naar het Gemeente Zie kenhuis gebracht. Schiedam Het Schiedams Christelijk Mannenkoor geeft vrijdagavond een concert de Magnalia Dei-kerk in de Albarda straat. Medewerkinj verlenen de alt Map Baks en de organist Jan van Weel den, die twee orgel-soli ten gehore brengt: „Air en Gavotte'' van Samuel Wesley en een impro visatie op „De Heer is God en Niemand meer". Map Baks zingt onder andere „My Lord what a mornin"' de ,,Alt-Rhapsodie'' van Brahms. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij de secretaris van het koor, de heer M. Dek kers, Sem Dresdenplein 71. tel. 711244, en bij het VVV- kantoor in het Proveniershuis aan het Overschieseplein. Houders van het cultureel jeugdpaspoort krijgen bij ver koop aan de zaal reduktie. Het concert begint om 8 uur De leiding is in handen van Matthijs van Noort. Schiedam De 21-jarige brom- f ietster mevrouw R.S.-v.G. is gistermorgen op de Huis te Riviereweg tegen een gepar keerde vrachtauto gebotst ,De vrouw had de vrachtwagen Waarschijnlijk niet opge merkt, want zij reed er par does tegenaan. Zij' is met een hersenschudding en wonden san handen, hoofd en benen door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht eh daar opgenomen. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten t* ontvanxtn voor de priji van éin: de JÉ Schicdamiche Courant met nieuw* uit uw stad en omjevini. «n het Rotterdamichjg Nieuwsblad met het taant* binnen-«n buitenlandse nieuws. Geefon» nu opdrachcook bil H u t4 daf >n {ritii. tonder enife verplichting, de SC RN te htzergtg en ontdekg self de vete pluspunten. D«« bon In «pen envelop. iDnder pe>H«*el. sturen RMterdamith Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dajen £racti naar; telefoon Schiedam Van de vier noodlo. kalen die zullen worden ge bouwd op de metrobaan in Groenoord zijn drie lokalen bestemd voor het openbaar la ger onderwijs. Voor de aan schaf van meubilair voor deze lokalen en voor de aanschaf van leermiddelen is een be drag van respectievelijk 18.500 en 7.250 nodig. B. en W. stellen de raad voor, bedagen van de2e grootte voor inrichting c.q. aanschaf leermiddelen beschikbaar te stellen. De lokalen zullen voorlopig worden gebruikt als dependance van de lagere schoot De Ouverture aan het Bachplein 578. De inrichting ervan zal gelijk zijn aan die van de school aan het Bach plein. Schiedam Op de kruising RotterdamsedijkNieuw Ma- thenesserstraat is het afgelo pen weekeinde de 33-jarige bromfietser R. v.d. S. aange reden door een personenauto, bestuurd door de 33-jarige ka belwerker J. D. R. De kabel werker verleende geen voor rang aan de bromfietser, die vermoedelijk met een ge kneusde nier door de GGD naar het Gemeente Zieken huis is gebracht. Schiedam De 55-jarige fa brieksarbeider L. K. is het af gelopen weekeinde op de Parkweg, bij de sportvelden met zijn bromfiets ten val ge komen toen twee onbekend gebleven kind aren plotseling de v/eg overstaken. Zijn duo- passagiere, zijn 31-jarige echt genote, kreeg een gekneusde rechtervoet. Ter plaatse is zij allereerst door een aanwezige EHBO'er behandeld en daar na door de GGD naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht. Schiedam De gemeenteraad beslist binnenkort over een voor stel van burgemeester en wethouders een krediet van f 49.100 beschikbaar tc stellen voor het veranderen van het stoomver- warmingssysteem van de centrale verwarmingsinstallatie van het schoolgebouw Singel 5 in een zogenaamd waterverwar- mingssysteem. De huidige verwarmingsinstalla tie voldoet niet aan de eisen. De zeer droge lucht, die wordt veroorzaakt door de hoge temperatuur van de radiato ren en de verbranding van stofdelen op de radiatoren, geeft aanleiding tot klachtem zoals een. droge en prikkelen de keeL. Het overschakelen in 1971 van een met kolen ge stookte .stoomketel op een met Door C A te betrekken bij het aardgas gestookte ketel gebruik van de installatie bracht geen verbetering. Nu komt de aanleg van de nieuwe er, die een gedeelte van het schoolpand zal betrekken, ge bruik zal maken van de cen trale verwarmingsinstallatie van de school. Wel zal er »en regeling getroffen worden om na te gaan, wat het aandeel van C A is in de jaarlijkse exploitatiekosten van de in stallatie. wil men een waterwrwar- mingssysteem. Dat brengt echter met zich mee, dat de gehele installatie vervangen moet worden, ook Het leiding net. De kosten hiervan wor- den geschat op 41.000. Hetf college geeft er de voorkeur aan. dat C A Brenninkmeij- installatie op 49.100. Hier van wordt 14.000 betaald uit een bijdrage van C A, de rest van de kosten kan wor den betaald uit een restant krediet dafc eerder verleend is voor de ombouw van de cen trale verwarmingsinstallaties van vier schoolgebouwen. een landrover, om de dorpen in de omgeving van Foumban, zijn woonplaats, te bezoeken en daar consultatiebureaus te stichten. Voor dit doel heeft de vader van de dokter in kor- te tijd ƒ20.000 bij elkaar ge kregen. De auto is tevens een* rijdende apotheek. Nu wil de classis de aandacht richten op het ziekenhuis. Een Rotterdamse vrouwengroep heeft reeds 5.000 bijeenge bracht, de zondagsscholen in Schiedam organiseren een wand elm ars en een bazaar om vijf bedden voor het zie kenhuis te kunnen kopen, die in totaal 1.000 gulden kosten. Het resultaat van een dooT mejuffrouw Mortier, secreta resse van de Zendlngscorn- missie Schiedam, georgani seerde prikkaartenaktie op de scholen is 2.000. De Hervormde Vrouwendienst in Maassluis verkoopt scharen met het doel 3.600 te verdie nen, voorts houdt de diaconie in het najaar een collecte voor het ziekenhuis in Kameroen. De scharenaktie gaat door tot het najaar. Inlichtingen hier over zijn te verkrijgen per te lefoon. nummer 018992893 evenals de prikkaartenaktie. Er zijn nog driehonderd kaar- Kameroen kan. worden gestort op giro 348081 van het Zen- dingskantoor, Heemraadssin gel 307, Rotterdam-6. Schiedam Over de singel tus sen de Europaflat en de Rijn mondflat bij het Griegplein wordt een voetbrug gebouwd. In het groene reereatiegegied, ten westen van de drie hoge Z-flats van het A.B.P. in Groenoord-midden, was de brug nog een ontbrekende schakel in de verbinding tus sen de delen van het recrea tiegebied en in de ring"-, van voetpaden rond de hele wijk Groenoord. De voetbrug krijgt een dek van gewapend beton, gefundeerd op houten heipalen. De brug wordt verder voorzien van stalen leuningen en wordt ge^ bouwd door het aannemings bedrijf J. K. Simon N.V. voor de aannemingssom van 31.900 plus 4466 omzetbe lasting. Met de bouw van de voetbrug zal binnenkort wor den begonnen; het werk zal ongeveer vier maanden in be slag nemen. Schiedam Een werkgroep, bestaande uit leden van de Jeugdraad, de wïjkverenieing Nïeuwland. de dienst Gemeen tewerken en stafleden van de Christelijke Technische Sehool, gaat zleh bezighouden met de bestemming van het Schuttersveld in Nïeuwland. Dc werkgroep komt dinsdag avond 30 mei in vergadering bijeen. Voor het Schuttersveld zijn ver schillende bestemmingsplan nen. De Christelijke Techni sche School zou er graag een aantal sportvelden gereali seerd zien, de Jeugdraad wil er een jeugddorp, waar de Schiedamse jongelui naar hartelust kunnen rax'Otten. Dit is ook het plan van de wijk- vereniging Nïeuwland. die te vens een clubhuis wil bouwen op het terrein. Wethouder B. E. Collé: Door middel van deze werkgroep hopen we, het iedereen zo veel mogelijk naar de zin te ma- ken." Schiedam „Wanneer de vraag om vaccinatie tegen de mazelen op deze voet doorgaat, is deze kinderziekte over anderhalf jaar in Schiedam vrijwel uitgeroeid", zegt dokter R. van der Veer jr., die een van de Initiatiefnemers is voor het systematisch vaccineren tegen de, vaak ten onrechte als een niet zo ernstig beschouwde ziekte. Dokter Van der Veer: „Er zijn gedurende de eerste week van SCHIEDAM Sandvik Staal N.V., aan de 's Gravelandseweg, be gint zeer binnenkort met een uitbreiding van haar bedrijf. Het magazijn van dit bedrijf zal vergroot worden met een vloerop pervlak van 2000 m2. Ook de kantoorcapaciteit zal uitgebreid worden. Deze uitbreiding vindt plaats in het huidige magazijn, hier is dus sprake van een interne verbouwing. De u.tbreichng was noodzakelijk volgend jaar kan dit nog niet bekeken woerden, wel liet men doorschemeren daf, gezien de huidige economische situatie men voorzichtig is met het aannemen van personeel, dat met de verbouwing Sandvik Staat N.V. is erfpacht- augustus wordt begon- van esn set,ouw dat 8005 m2 groot is. Het bedrijf heeft de gemeente, in verband met de uitbreiding gevraagd fn aanmerking te komen voor de uitgifte van een stuk grond in erfpacht dat ongeveer 10.500 m2 groot is en dal geiegen ts aan de Conradsfraat en grenst aan de grond die Sandv.k reeds bezit. Over de utlg Be is tussen de gemeente en 5,mcf- vik reeds over eenden mi ng bereikt, bovendien is het ter rein bouwrijp. Sandvik Staal N-V. kan dus voor augustus met de uitbreiding beginnen. geworden omdat de ruimte van het magazijn te klein werd en het aantal artikelen dat opgeslagen moet worden steeds meer wordt. De bedoe ling vóór nen. Men hoopt maart 1973 klaar te zijn. De verbouwing en uitbreiding staat onder su pervisie van architect van Duin uit Rotterdam. Over de kosien kan men bij Sandvik nog niets zeggen. Samen met de architect is men namelijic bez.g een totale afronding van de kosten op te maken. Hoewel het bedrijf betreffende de gebouwen en grondopper vlak gaat uitbreiden, Is voor dit jaar «en personeelsuitbrei ding niet voorzien. Voor het de actie, die overigens blij vend is, ruim driehonderd kin deren ingeënt. Ik verwacht dit jaar nog wel tweeduizend kin deren. We hebben reeds aan vragen voor een injectie uit Rotterdam gehad, maar daar aan mogen we niet tegemoet komen". ,,De reacties over de vaccinatie zijn over het algemeen zeer positief, het vaccin is vrijwel vrij van bijwerkingen. De op komst valt ons erg mee, te meer gezien het feit, dat de ouders de kosten, tien gulden per vaccinatie, zelf moeten betalen. Nu is het zo, dat de opkomst bij inentingen in Schipdam altijd groot is, na melijk 95 procent. Ik schat, dat de opkomst bij de inentin gen tegen de mazelen tegen de 85 procent komt te liggen". Het is de bedoeling, dat de vac cinatie tegen mazelen wordt opgenomen in het pakket inentingen, dat elk kind op een bepaalde leeftijd krijgt. Momenteel moeten ouders, die hun kind(eren) tegen de ziekte willen laten inenten, contact opnemen met de wijk zuster. Kinderen vanaf een jaar kunnen ingeënt worden c-i\ ook volwassenen, die de ziekte tijdens hun kinderjaren met gehad hebben, Schiedam is de eerste stad in Nederland, waar op een dergelijke manier tegen de mazelen wordt opge treden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1