SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag verhuizing: FUSIE PRO JUVENTUTE SCHIEDAM/VLAARDINGEN 2 kranten voer één prijs Achterhuis moet in september verbouwd zijn Bloembakken- keuring in discussie Aantal inwoners blijft dalen Commissies voor Algemene en Bestuurlijke Zaken openbaar? Uitbreiding N.V. Vegro Aanwezigen op slecht bezochte hoorzitting: Jubilarissen bij Wilton Avond overdenking in De Rank Zaterdag 27 mei 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" ■Q Wit fii' X-U1J.» AS.i1/.U.UJ AS. a roers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99sle Jaargang no. 24420 Schiedam De vereniging Pro Juventute in Schiedam is een fu sie aangegaan met Pro Juventute in Vlaardingen. De vereni ging verlaat maandag de kamers in het gebouw aan de Nieuw- straat 12 in Schiedam. Maandag wordt ook het bureau in Vlaar- dingen betrokken aan de Schiedamseweg 169 (telefoon 34.88.99). Het bureau is dagelijks geopend van negen uur tot half één en van half twee tot vijf uur. De heide verenigingen van Pro Juventute zijn opgegaan In de Stichting Pro Juventute Beneden-Maas. Haar werkterrein strekt zich uit over Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland. Sedert 1964 werkt Pro Juventute Schiedam reeds samen met Vlaardingen. Men hoopt door dit voolledige samengaan een betere bijdrage te kunnen leveren aan de hulp- verlening aan de jogenren en de gezinnen in het Waterwegge bied, die eventueel in moeilijkheden zitten. •Jn Schiedam is men druk bezig met de verhuizing. Schiedam zal niet zonder maat schappelijk werkster van Pro Juventute komen te ritten. In een. kamertje aan de Nïeuw- straat 12 zal mevrouw J. H. Stouten-Wijers van de afde ling Adviesbureau voor Jonge ren. en Ouders op donderda gen van vijf uur 's middags tot zeven uur 's avonds zitten. Van de afdeling gezinsvoogdij zitten hier de heer N. M. de Vries en mejuffrouw M. G. van Wezel, respectievelijk woensdag cn dinsdag van zes uur tot zeven uur. Echter begin september krijgt Pro Juventute voor een ge deelte van de week de be schikking over een ruimte In het te openen Dienstencen trum De Vier Molens te Schie dam. In wezen betekent de verhuizing naar Vlaardingen dus een uitbreiding op langere termijn. De afdeling advies bureau voor Jongeren en Ou ders hoopt men in dit verband uit te breiden. De Stichting Pro Juventute Be- Schiedam Het inwonertal van Schiedam blijft dalen. Telde de stad eind maart 82.636 in woners, eind april waren dat er 82.576, van wie 41.897 van het vrouwelijke en 40.879 van het mannelijke geslacht. Sinds 31 december 1971 is het aantal inwoners met 391 ge daald. In april aanschouwden 97 kinde ren het levenslicht: 49 meisjes en 48 jongens. Er overleden 53 personen. Dat houdt in een ge boorteoverschot va-n 44. Van de overleden personen waren er 46 boven de zestig jaar. Er werden 51 huwelijken geslo ten in. Schiedam in april. 7 Schiedammers trouwden een vrouw van elders, 13 Schie- damse vrouwen trouwden een man van buiten de stad, van 23 echtparen kwamen beide partners uit Schiedam en acht paren van buiten de stad ko zen het Schiedamse stadhuis cm te trouwen. Van de in de echt verbonden pa ren betrokken 24 een eigen woning, één paar ging bij ou ders inwonen, 21 vertrokken naar elders. Twee huwelijken werden in april ontbonden. Binnen de gemeente verhuisden 119 gezinnen, in het totaal 455 personen, 257 personen vestig den zich in Schiedam. Van hen waren er 117 afkomstig uit Rotterdam en 21 uit het ouiteniana. Het vertrekoverschot bedroeg in april 104: er vertrokken 361 personen naar elders. Schiedam De NV Groothan del Vegro neemt donderdag 1 juni in zijn pand, 's-Grave- land se weg 414, een nieuw ma' gazijn voor centrale verwar- mingsmaterlalen in. gebruik. De firma opent volgende week tevens een nieuw magazijn in Alkmaar. Profiteer nu vin unieke iinboi 2 krantin ee ontvinjcn voor de pri(i vin één: del ^diMdimiche Courant met nieuws uit uw stid en eunfevlnj, en het Rotterdamichg met het laawte bmnen-en buitenlandse nieuwi. Geef ons nu opdracht ook bij u dijen gratis, zonder enija verplichting, de SC RN te bexorjen tn ontdek g "fde vale pluspunten. Dmb bon in epen envelop, zonder pojtwfel, sturen Rotterdamsdi Nieuwiblad, antwoordnummer 834, Rotterdan de SC RN 14 diten tretii 'uur m,i,Y Woonp! o Weinigen woonden de hoorzitting over het achterhuis bij. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren wil het college van burgemeester en wethouders zo snel mogelijk verzoeken, goedkeuring te verlenen om met een ploeg vrijwilligers aan de verbouwing te beginnen van het achterhuis van het Proveniershuis aan het Overschiese- plein, dat vrijdagavond het onderwerp van discussie was tijdens een in de aula van de dienst Gemeentewerken ge houden hoorzitting. De bedoeling is, dat in het achterhuis in september een ruimte wordt geopend, die geschikt is voor het ontplooien van allerlei activiteiten. Ondanks de slechte opkomst, slechts twintig van de 175 ge nodigden waren aanwezig, meende men toch. dat er be hoefte bestaat aan een derge lijke ruimte. Of het achterhuis een open centrum wordt of een aan iedereen ter beschik king te stellen ruimte, hangt van het publiek af. Volgens wethouder G. Kapte in, een van de aanwezigen op de hoorzitting, is er veel vraag naar ruimte, vooral van de kant van verenigingen, waar van er vrijdagavond ov ei gens maar een vertegenwoor digd was. De slechte opkomst was volgens Paulien Oosterling, een van de aanwezige Jeugdraadsle den, te wijten aan het feit, dat de Schiedammers het moe zijn, steeds weer hun stem te laten horen, terwijl er niets gebeurt. Paulien: „Men wil nu met concrete dingen ge confronteerd worden. Daarom moet in elk geval dat centrum in het achterhuis gerealiseerd worden. Voorlopig wordt eerst de benedenverdieping ver bouwd, als dat veelvuldig ge bruikt wordt, kunnen we altijd nog met de eerste verdieping en de zolder verder gaan". Voor het realiseren van de plan nen, die reeds zijn goedge keurd door Gemeentewerken en Monumentenzorg» waaron der het Proveniershuis valt, is Casper Schuckink Kool, coör dinator van de Jeugdraad, die de hoorzitting had uitgeschre ven, niet bang: „Er zijn ge noeg vrijwilligers, die willen meewerken, bovendien breekt nu de vakantieperiode aan. zodat veel mensen extra vrije tijd hebben om aan het ach terhuis te besteden". Aanvankelijk zou de gemeente zich over het achterhuis ont fermen, maar omdat er in 1976 pas geld beschikbaar voor Is. werd de Jeugdraad verzocht, alvast een bestem ming voor het adhterhuis te zoeken. Naar aanleiding daar van besloot de Jeugdraad voor te stellen zelf voor de verbouwmg te zorgen met het oog op het uitsparen van tijd en geld. De benedenverdie- mlr.g voor het achterhuis te men in september openen met activiteiten op cultureel ge bied. neden-Maas stelt zich ten doel, evenais'-de verenigingen, advies en hulp te verlenen aan jongeren en gezinnen, wanneer zich problemen voor doen met betrekking tot de opvoeding en volwassenwor ding. De stichting doet dit o^ vrijwillige .basis. Hiervoor is het adviesbureau voor Jongeren en Ouders, met maatschappelijk werksters ten behoeve van de gemeen ten Schiedam en Vlaardingen. Ouders kunnen hier terecht met problemen in hun gezin, evenals jongeren, die zelf met vragen komen. De nieuwe stichting is evenals bovenge noemde verenigingen een al gemene instelling, dat wil zeg gen dat zij bij haar werk uit gaat van het geloof of de le vensbeschouwing van de jon geren en van de gezinnen. Het bestuur van de stichting is gevormd door samenvoeging van de besturen van d-e ver enigingen Pro Juventute te Schiedam en te Vlaardingen. Bovendien zijn daarin opgeno men de heer J. P. de Jager, directeur van de Gemeentelij ke Sociale Dienst in Maassluis en de directeur en twee maat schappelijk werkers van de stichting. -Het dagelijks be stuur bestaat uit de heer H. G. Langerhorst te Schiedam, voorzitter, mevrouw L. J. van Neerbos-van Herk, serceta- resse en drs. J. Jf. A. Verwie- len te Sliedrecht, penning meester. Het nieuwe gebouw van de nieuwe Stichting Pro Juventute Beneden-Maas. Schiedam In een kantine van de Dok- en tVerfmaatschappij Wilton-Fijenoord NV zijn vrij dagmorgen zeventien jubila rissen gehuldigd, onder wie de Schiedammer A. J. Radema- kers, die zijn veertigjarig dienstverband bij de maat schappij vierde. De jubilarissen werden toege sproken door het directielid D. Teschmacher. die de ge schenken onder couvert en ge tuigschriften met de daarbij behorende insignes overhan digde. De zilveren jubilarissen waren de heren A. J. van den Berg, A. G. Bodde, C. Boogers en A, van Diggelen uit Schiedam. N. I. Hagc, P. Blom, J. M. Janssen, J. Polderman en B. Vermast uit Vlaardingen, W. S. Hijgers, K. Maan, C. Saar- loos, B. de Vries en L. van Wijnen uit Rotterdam, G. Kal- meljer uit Capelle aan den IJssel en G, M. Roetink uit Ridderkerk. Schiedam Het is nog niet zeker, dat er dit jaar In Groenoord een bloembakkenkeuring zal worden gehouden. Dat meldt de wijkvereniging |n het wijkblad Groenoord Akkoorden. De wijk- vereniging is namelijk teleurgesteld door het geringe enthou siasme in de wijk. De opkomst bij de iezingen van de heer De Bruin van. de plant soenendienst bijvoorbeeld viel zwaar tegen, ,,Als je weer eens zo weinig aandacht er> medewerking van de mede- wijkbewoners krijgt, dan ga je eerst denken: Waar doe je het voor?", schrijft de wijk vereniging. „Je gaat er over praten met anderen en dan besluit je maar weer eens een poging te wagen. Lukt het dan weer niet. dan schei je er mee uit". Verder: „De bloembakken zul. len bij de liefhebbers toch wel verschijnen. Wij dachten ech ter bescheiden daar nog een aardigheidje bij te kunnen doen. U lijkt het kennelyk met nodig, of u hebt geen tijd of zin of wat dan ook. Wij weten het niet, maar in ieder geval doen wtj er dit jaar zeer waarschijnlijk ook niet aan mee. Of we zouden onver hoopt nog een stelletje taaie enthousiastelingen moeten vinden..."» Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Pro testantenbond houdt zondag avond in het wijkgebouw De Rank aan dc Schiedamseweg in Kethel de maandelijkse avondoverdenkmg. Het thema voor deze dienst, die om kwart over zeven begint, is „Vertrouwen...in wat?" De bedoeling is om, mede aan de hand van de gegevens om trent „Het rapport van de Club van Rome" en de on langs gehouden Unctad III- conferentie in Chili van ge dachten te wisselen. Ook wordt ingehaakt op de avond overdenking, die kort geleden is gehouden, tijdens welke jongeren van de Educa tieve Workshop Schiedam in De Rank een modern expres siestuk opvoerden, waarin de huidige geloofscrisis aan de orde kwam. De avondoverdenking wordt ge leid door ds. B, A. Koek. Schiedam De Commissie voor Algemene Bestuurlij ke Zaken vergadert, indien de gemeenteraad hier maandagavond mee in stemt, voortaan in het openbaar. De gem'eente- raadsleden V. Broeke (D'66), J. H. 1M. Vorwald (PPR) en A. Verlinde (PvdA) stellen dit voor. Als uitgangspunt nemen zij bet besluit van de gemeen teraad op 22 februari 1371, toen de raad besloot om ar tikel 39 van het Reglement van Orde als volgt te doen luiden: „Voorzover bij ver ordening of bij afzonderlijk besluit niet anders is be paald, is de gedachtenwfe. seling in de commissies vertrouwelijk". Tegelijk met dit besluit heeft de raad 16 commissies aangewezen, die als regel in het openbaar zouden vergaderen. Echter, de drie gemeenteraadsleden menen dat de tekst van ar tikel 39 de mogelijkheid openlaat, dat er bij afzon derlijk besluit 'n commissie kan worden aangewezen die incidenteel in het open baar vergadert. De gemeenteraadsleden nu, willen de mogelijkheid be nutten voor de behandeling van de praktische uitwer king van de voorstellen van burgemeester en wet' houders aangaande de open baarheid en de openheid in de Commissie voor Alge mene en Bestuurlijke Za ken. Deze commissie ver gadert als regel in het openbaar. De voorstellers menen, dat er natuurlijk verschillend kan worden gedacht over de vraag of voor deze commissie de openbaarheid als regel moet worden gesteld, maar zij vinden dat voor behan deling van dit bijzondere onderwerp een mogelijk heid moet zijn. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1