WETHOUDER BERT KAPTEJN: „De Jeugdraad moet op pad" 'Earth and Fire' morgenavond in de Maassluise sporthal Speelplaats op Schuttersveld S 86% voor: I'SP Ylaardinger dodelijk verongelukt 25.000 voor clubgebouw IJsclub Maassluis P. J. Scheffers neemt afscheid van Clubhui s De Haven ,De Adelaar" SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 31 MEI 1972 3 JSchiedam „De Jeugdraad moet de boer op. De leden moeten de wijken in, pra ten met verenigingen, vra- gen wat de mensen willen, contacten kweken. Als ze dat niet doen. dan stort de hele boel in elkaar. Dat zou ik erg jammer vinden, om dat er volgens mij echt nog wel wat van te maken is" aldus Bert Kaptein, wet houder van Jeugdzaken. „Wanneer deze Raad voor Jeugd en Jongeren ter ziele gaat, blijkt daaruit, dat er geen behoefte is aan een - dergelijke instelling. Dan wordt daaruit de conclusie getrokken, dat alle vereni gingen hun eigen boontjes wel kunnen doppen en daar helemaal geen bege leidend orgaan voor nodig hebben. Ook een wethou der voor Jeugdzaken zou dan niet meer hoeven. Stel, dat dit zou gebeuren. Dan zou er zeker de eerste vijf jaar geen sprake zijn van de oprichting van een nieu we Jeugdraad, want je gaat toch geen geld in iets ste ken, waarvan reeds geble ken is, dat er geen behoefte aan is". De mening van veel mensen, - dat de Jeugdraad een kliek in het Provenoiershuis is, die al- leen maar geld van de ge meenschap zit te verteren, zonder ook maar iets te doen, beschouwt de wethouder als een misverstand. ,,Wie dat zeggen, moeten eerst zelf eens gaan kijken, of dat werkelijk wel zo is. De meesten hebben nog nooit een voet over de dremepel van het Proveniers huis gezet. Als er zoveel kri tiek is op de Jeugdraad, waar om zijn er in het Proveniers huis dan zelden mensen aan wezig om eens met Casper Schuckink Kool, de coördina- - tor, of met Jaap 's Gravezan- de, diens assistent te pra ten". draaien die leden hun films af? Dat zou toch mooi in het achterhuls kunnen, dat tevens is geschikt vaor vergaderïnl gen". „^eem nou de zangkoren, mu ziekgezelschappen, toneelver enigingen, die zitten steeds weer om ruimte te schreeu wen. Ik kan me niet voorstel len, dat ze oen aanbod als het achterhuis zouden afslaan. De Jeugdraad zelf had an'ders ook wel wat meer belangstel ling voor de hearing ver wacht, anders waren er geen 175 uitnodigingen verstuurd". Kaptein is het met Casper eens, dat de slechte opkomst voor een deel is toe te schrijven aan het feit, dat de Schiedam- se jeugd alle vertrouwen m plannenmakers heeft verlo ren, omdat er toch niets ge beurt. door Samalina Hoorn KLIEK Kaptein: „Iedereen die wai op - de Jeugdraad aan te merken heeft, moet dat op een directe wijze doen door naar de ^alge- mene vergaderingen te gaan, daar het woord te vragen en te zeggen wat er aan scheelt. Laat er eens iemand tijdens de rondvraag 2eggen, dat die Jeugdraadsleden alleen maar zwammen. Dat zou misschien wat opschudding geven, maar dat is positief. Dan weet je in elk geval, dat het de mensen interesseert, wat de Jeugdraad doet". De wethouder betwijfelt, of dit het geval is. Als voorbeeld neemt hij de hearing over het achterhuis van het Prove niershuis, die vrijdagavond in de aula van de dienst Ge meentewerken is gehouden. Het feit, dat er zo weïmg aan wezigen waren, twintig, kan volgens hem twee oorzaken hebben: of men interesseert zich niet voor de Jeugdraad, of het achterhuis spreekt het publiek niet aan. ONWAAR- SCHIJNLIJK Die laatste mogelijkheid acht hij onwaarschijnlijk: „Het lijkt me sterk, dat de jeugd daar geen ontmoetingscen trum wil, ook andere vereni* gingen voelen daar wel voor. ze hebben allemaal mpt ruim tegebrek te kampen. Dan hoef ik alleen maar te denken aan de Schiedamse Gemeenschap, zoals dc filmclub. Waar Hij wijst er echter op. dat Cas per zelf een van die plannen, makers is en dat de jeugd raad de- taak heeft, omdat vertrouwen terug te winnen. Hoe dat moet? „Praten, men sen er bij betrekken, naar verenigingen gaan", zegt Bert. „Bij de Jeugdraad beschikken ze over een uitgebreide inven taris van de verenigingen in Schiedam. Al die clubhuizen, sociëteiten en andere instellin gen moeten ze bezoeken. Ze moeten op werkbezoek gaan, niet alleen de coördinator, die daar overigens drie maanden geleden al mee wilden begin nen, maar nu nog niet is ge weest, nee, alle leden van het algemeen bestuur". Bij de opriehtlng van de Schie damse Raad voor Jeugd en Jongeren in de zomer van 1971, spraken sommigen van een doodgeboren kind, „Daar komt niets van terecht", werd er gefluisterd in ver schillende kringen, ook by de verenigingen, die zelf aan de oprichting meewerkten. Het was bepaald geen gespreid bedje, waarin de splmternieu we raad, die toen nog bestond uit leden, die het helemaal za gen zitten, terecht kwam. FLAUWEKUL Volgens wethouder Kaptein is het flauwekul van de vereni. gingen om te zeggen, dat de Jeugdraad geen zin meer heeft: „Ze hebben het tenslot- tezelf gewild: een raad, die de belangen van het -jeugd werk in Schiedam behartigt. Slechter zijn ze er in ieder ge val nog niet op geworden, maar ze hebben allemaal toch gemeenschappelijke belan gen, alleen al de subsidie. Waarom kunnen dan niet meer verenigingen samen met de leden van de Jeugd raad op de algemene verga deringen de koppen bij elkaar steken om tot een goed beleid te komen, waaraan alle ver enigingen wat hebben". „Het is beslist niet waar, dat de Jeugdraad stil zit. De ver schillende werkgroepen zijn actief en projecten alg het achterhuis en het Schutters veld zijn toch enorm leuk. Dat de Jeugdraad niet helemaal tevreden is over de gang van zaken, komt onder andere door het feit, dat de leden zich geremd voelen door de ge. meente. die volgens hun niet genoeg meewerkt. Ze ha den graag gewild, dat het voor huis allang voor ze klaar was, maar ja, aan de andere kant zeg ik: „Als je werkelijk idealistisch bent, en zo zijn ze wel begonnen, je desnoods wii werken in een kippenhok". Het gesprek komt op de praat dag, die de Jeugdraad zondag 4 juni in Den Briel houdt, om tot een goed beleid te komen en om de banden onderling te verstevigen, omdat een groot deel van de raadsleden zich weinig bij het werk van de Jeugdraad betrokken voelt. VASTEN Kaptein: „Mijn advies om die dag te doen slagen: vasten, denken, zelfonderzoeken, niet zwammen en daarby leg Ik de nadruk op openheid. Men moet weten, wat daar op die praatdag is besproken. De raad moet toch niet gaan af zonderen. Door openheid sti muleer je het contact met het publieik". „Waarom er gevast moet wor den? Als je weinig eet kun je beter denken, en daar gaan ze uiteindelijk voor. Er kan wat uitkomen, als ze er werkelijk serieus voor gaan zitten". Over de begroting voor 1973 van de Jeugdraad van bijna een ton is de wethouder wel te spreken. „Ik vind, dat ze het zuinig gedaan hebben. De pos ten, die erop staan, zijn alle maal zeer reëel. De subsidie voor de Jeugdraad is geen weggegooid geld. Het is be langrijk, dat ze nu eens zien, hoe moeilijk het is om wat van de grond te krijgen, bo vendien is er voÈgens mij nog wel hoop voor het slagen van de Jeugdraad, mits ze zich op pad begeven, gesprekken voe ren met iedereen." „Want als ze geen belangrijke stappen ondernemen om het contact met alle betrokkenen te verbeteren, ben ik bang, dat de opkomst bij de verkie zingen. in het najaar, slechter za'L zijn dan vorig jaar, dan zou de Jeugdraad wel eens op de fles kunnen gaan". De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren, een kind, dat toch blijkt te leven, zij het nog met ademhalingsmoeilijk heden. Maar die kunnen door samenwerking met andere or ganen verholpen worden. Dm er is nog hoop, ook volgens wethouder Kaptein. mm:» oVS c B. Kaptein, wethouder van Jeugdzaken. Maassluis Ter afsluiting van het seizoen hebben De Tover bal en Dc Jcugdhaven samen een popconcert georganiseerd dat morgenavond wordt ge houden in de sporthal Olym- pia aan de Rozenlaan. Dc Nederlandse topgroep „Earth and Fire" zal een ruim drie uur durend concert geven, een zogenaamd volledig con cert (dus zonder voorpro- gramma). Earth and Fire, momenteel bo venaan de Nederlandse hitpa rade met Memories, heeft een ontwikkeling doorgemaakt die in hun laatste hit door het mel- lotron-geluid duidelijk wordt weergegeven. Een ontwikke ling van elektrische rock naar de symfonische popmuziek. In de tijd dat zangeres Jerney Kaagman nog geen deel uit maakte van de groep, die toen nog „Opus Gainful" heette, be stond hun repertoire nog uit Cream- en Byrds-nummers Het repertoire veranderde met de naam en sindsdien zijn de hits met meer van de lucht. Om er een paar te noe men „seasons", „Ruby Schiedam Van de 800 enquêteformulieren die de Raad voor Jeugd en Jongeren maandagavond heeft uitgedeeld onder de bewonersr rond het Schuttersveld zijn er 235 te ruggekomen. 29°/o heeft dus antwoord gegeven op de vra gen: .Vindt u dat op 't Schuttersveld een speelplaats moet komen? Wat vond u belangrijker op die plaats, een sport veld of een speelplaats voor de jeugd?" „Bent u het in gro te lijnen eens met de opzet van ons plan, of zou u toch lie ver een „traditionele" speelplaats zien, met schommels en wippen. De laatste vraag op het formulier was „Hoeveel kinderen tussen de 6 en 12 jaar hebt u?" t Bleek dat de deelnemers aan de enquête in totaal 313 kinde ren. hebben tussen de zes en. zestien jaar. Op de eerste vraag antwoordde B6% dat 2e graag een speelplaats op het Schuttersveld zouden willen hebben, 14% zag hier echter geen heil in. Op de vraag wat men belangrijker vindt, een speelplaats of een sportveld, antwoorde 76% dat ze graag een speelplaats in hun omge ving zouden zien, 18% wilde een sportveld en 5% wilde al lebei, slechts 1% wilde geen van beide op hel Schutters veld. 84% was het in grote lij nen eens met de opzet van. het plan en 16% was het niet eens met de Raad voor Jeugd en Jongeren. Op de enquêtepapieren hadden sommige mensen opmerkin gen geschreven en suggesties gedaan. Sommigen wilde geen sloopauto's op het veld en an deren wilden weer dat er geen „fikkie" gestookt zou mogen worden. Iemand schreef op 't formulier. „Mijn dochter Is nu dertien jaar, toen we hier kwamen wonen was zij één jaar, toen kon ze nog nergens spelen en nu is ze te oud om op een speelplaats te spelen. Toch willen we dat er een speelplaats komt". De mensen die tegen het plan van de Jeugdraad zijn, waren vooral ouderen, zij zijn in hoofdzaak bang voor herrie. De uitslag van de enquête is gisteravond aan de orde ge weest in een vergadering met de wethouders B. E. Collé en B. Kaptein, met iemand van gemeentewerken, de techni sche schoot die een sportveld op het Schuttersveld wil en de commissie speelgeiegenhe- den. De Raad voor Jeugd en Jonge ren dacht dat de kosten voor een speelplaats met een een voudige opzet, ongeveer 1G.OOO zou kosten. Bovendien heeft de jeugdraad toegezegd een bedrag tot 6900 te willen financieren. Bij arbeidsongeval in Capelle a. d. IJssel Capelie a. d, Ussel-Vlaardingert De 41-jartge Wim van Ves- sem uit de Lissabonweg te Vlaardingen, die als chauf feur-kraandrijver een eigen bedrijf had, is gistermorgen met zijn hoofd beklemd ge raakt tussen de draai-arm en de cabine van een rijdende kraan. Tijdens het vervoer naar het Bergwegziekenhuis in Rotterdam Is de heer Van Vessem overleden. Het ongeluk gebeurde op een speelterreintje aan de Fluiter laan in Capelle. De heer Van Vessem was klaar met zijn werkzaamheden en wilde de kraanarm vastzetten. Ver moedelijk heeft hij met zijn arm tegen een handel gesto ten, waardoor de draai-arm weer in werking werd gesteld. Voorstel b. en w.: Maassluis Het college van burgemeester en wethouders zal in de raadsvergadering van 6 juni de gemeenteraad voorstellen om een bijdrage van 25.000 te verlenen aan het bestuur van de IJsclub Maassluis voor de stichting van een clubgebouw op het ijsbaanter ren aan de Vlaar- dingsedijk. De totale kosten van een clubge bouw worden geraamd op 100.000. Het grootste deel hiervan wordt gedekt door een bijdrage van de provincie, door eigen geldmiddelen en de zelfwerkzaamheid van leden en door het sluiten van een getdiening. Het college vindt dat een club gebouw zoals men wil uitvoe ren, boven de te stellen eisen voor een ijsclub uitgaat. Daarom meent het college (en evenzo het bestuur van de ijs- club) dat het clubgebouw al leen verantwoord is ais er ook activiteiten plaatsvinden bui ten de tijd dat er geschaatst kan worden. Vlaardingen De heer P. J. Scheffers neemt afscheid als hoofdleider van het clubhuis De Haven. Hij zal worden op gevolgd door K. Nobel- In verband met 't afscheid van de heer Scheffers, die 6 jaar als hoofdleider verbonden is geweest aan De Haven, houdt het clubhuis op 8 juni 's avonds open huls. De ou ders van de leden en de vrien den en relaties van de heer Scheffers kunnen die donder dagavond een indruk krijgenn van de gang van zaken In het clubhuis. Eém en ander zal zich afspelen In eenn geheel vernieuwd interieur. Het club huis is de afgelopen maanden namelijk grondig opgeknapt. Van half acht tot negen uur kan men in het voormalige Wees huis aan het Weeshuisplein 10 zien hoe het in de clubs voor verschillende leeftijdsgroepen toegaat. Na negen uur is er gelegenheid afscheid te nemen van de heer en mevrouw Scheffer3 **n kennis te maken met de nieu we hoofdleider. one", Wild «md enting „Invitation" en „Storm and thunder", the Dc oorzaak van hun succes lig* m het feit dat ze dr nodige „herkenbaarheid" hebben,zo wel wal de groep als wat het geluid dat zij produceren be treft. De formatie beslaat uit Jernev Kaagman, de broers Chris en Gerard Koets, de bassist Hans Ziech en drum mer Ton van der Klei. Voer het concert dat zij mor genavond geven, brengen zij hun eigen lichtshow mee. Bo vendien is er een kans dat dit optreden in Maassluis in een televisiefilm wordt verwerkt. Kaarten voor dit concert van Earth and Fire zijn verkrijg baar aan de zaal 5) of In de voorverkoop bij de Jeugdhaven, F*-», dent Steyn- straat 2, bij de verbal, Rei- nestraat 3-5 bij het VW-kan» toor, Gildehuisje, Zuiddijk. Het concert begint om 8 uur maar om 7 uur is de zaal al open. 9 Earth and Fire: Zangeres Jer ney Kaagman in hel nvdden met naast haar Hans Ziech en Ton van der Klei, Geheel links en rechts de broers Chris on Gerard Koerts. Van onze sportredactie Vlaardingen Met 383 duiven in concours werd er gevlogen vanuit Corbell, afstand 395 ki lometer. De duiven werden om 7.30 uur gelost met .goed weer, maar bij thuiskomst was het bar slecht weer. De eerste duif bereikte zijn hok om 11-23.35 uur, dc laatste prijs duif kwam om 11.50.35 uur op z|jn hok aan. De uitslag luidt: B. Blanker, 1, 5, 74; Mevr. Van Kuyk 2, 3, 29 31, 50, 58, 71; H. Janse en Zoon 4, 43, 44, £13, 72; B. Moerman 6. 12. 40; A. Noordhoek 7,32; H. Webers 8, 21, 38; mevr. Vink en Zoon 9, 41, 52, 54, 69,77; A. M. Vink 10. II, 34, 75; G- v.d. Hurk, 13, 16, 19, 25, 35; A. Koe vermans 14, 23, 28, 42, 48. 53, 65, 70; J. Kroos 15. 18, 33, 46; W. Schoenmakers en Zoon 17, 27, 51, 59. 64; C. Voets 20; P. v. Ocveren 22, 26, 55, 60, 62; B. v. Beveren 24, J. Smits 30, 75; A. Frehe 36, C. Witberg 37, 39, 56, 66, 67; J. A. Tuinder en Co. 45; E. Bouman 47; D. Vink 49; C. A. Wittenberg 57; L. de Clerck Jr 61; H. Plomp 68; M Schapkun73. De hoofdprijs, een transistorra dio. werd gewonnen op de 2e prijs door mevrouw Van Kuljk. Donderdagavond van 17.30 uur tot ift uur inkorven voor St. Quentln, afstand 245 kilometer. Klokken aanslaan vrijdagavond 8 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3