Holy wijst ook Botlek terug Schiedam grijpt tweemaal mis 1U WÊÊk m HM Ursus moet nog even wachten Trainer v. d. Geest verlaat „Schiedam'' 1 DHS vergist zich in CVV 1 i ééI mmmm s* STOCK CAR RACES WEDEROM BOEIEND 1 M .v. 1 - M Cees Bonman op transferlij st ff L J, - v 1 iSr-' j Roozen en Muylaart naar Hermes DVS MAANDAG 5 JUNI 1972 Vlaardingen Voor de tweede maal in successie heeft Holy uit een dubbel, ditmaal tegen new-comer Botlek de volle winst gegrepen, waarbij echter opgemerkt moet worden, dat de eerste wedstrijd tegen de Spijkenissers een beang stigend einde had voor de supporters van Holy. Bij de stand 5—2 in het voordeel van de Vlaardingers in de laat ste gelijkmakende slagbeurt voor Botlek kreeg de eerste slagman 3 slag van winnende werper Japie (King Corn) Breek achter zijn oren. Op dat moment achtte Botïekcoach Jacques van Lint de tijd gekomen om zichzelf als plnchhit- ter in te zetten. Hij plaatste een gave honkslag en kwam aldus op de kussens. Schiedam De beslissingswedstrijd tussen Succes 2 en Jodan Boys 2 om een plaats In de reserve klas van de KNKB is In een 2—4 nederlaag van Succes geëindigd. In de eerste helft ging de strijd nog gelijk op- Co van Vliet en Anton Luyten zorgden voor 2—1 met de rust. heeft uitgezien. Het Rotter damse Kwiek kan zich geluk kig prijzen het volgend sei zoen zo 'n kundige trainer in dienst te hebben. Botlek Ton van Uitsrt uit op het eerste honk, Jodan Boys bleek echter over een veel langere adem te be schikken en toen zij in de 50ste minuut de stand in even wicht trokken, was dit zonder meer verdiend te noemen. •Met twee treffers stelden zij de promotie veilig. Het aspi ranten toernooi verliep zater dag feilloos. Jan Vrijhoef en Co van Vliet zorgden ervoor dat geen enkele wanklank werd gehoord. In afdeling Al ging Wion met de hoogste eer strijken. Maas sluis was de sterkste in afde ling A2. Vlaardingen, Sper wers en Nlo gingen in de B-af deling met de eerste prijs naar huis. Na ongeveer tien jaar heeft trainer S. v.d. Geest van Schiedam afscheid genomen Trainer en spelers raakten op elkaar wat uitgekeken, reden waarom de heer v.d. Geest naar een andere vereniging Schiedam heeft nog geen opvol ger kunnen vinden. Van onze sportredactie. Vlaardingen Bij Fortuna Vlaardingen hébben de mees te spelers hun contract nog rtiet getekend. Wanneer ze ook. deze week nog weigeren over weegt Fortuna de spelers op de transferlijst te plaatsen. Uit eigener beweging is For- tuna's taltentvolle middenvel der Cees Bonman op de lijst gegaan. Na nog twee slagmensen en zeer veel gegrabbel in het Ho- lyvetd wist Botlek alsnog twee punten over de plaat te krij gen waartussen echter nog een fraaie nul u?as gekomen do r een schitterende aangooi van Raymond Morales, korte stop, naar le honkman Rob Middendorp, die de zoals vori ge week reeds vermeld werd geblesseerde aanvoerder Ro bert Maria was komen ver vangen. De stand op dat moment was dus 54 met twee man voor nul in de dug-out en één man op het 3e honk. Alweer dacht Botlek een pinchhitter in te zetten, doch helaas deze man vermoedde waarschijnlijk veel onweersvliegjes rond zijn hoofd, daar hij constant met het hout in de rondte stond te zwaaien. Ook deze slagman kreeg 3 slag zodat Holy weer twee punten aan de reeds wel gevulde totaalpot kon toevoe gen. Al met al een regelmati ge overwinning voor Holy. Scoreverloop: Botlek 0-0-0-1- 0-1-0-0-2 4. Holy 0-2-1-0-0-1-0-1-0 5. Verpersprestaties: Botlek Jaap Verbeet 7 x 3-slag, 5x4 wijd en 9 honkslagen tegen. Het Botlek veld maakte 3 fou ten. Holy werper Jaap Breek: 14-6-4, (niet gering) Holy grabbelde 5x mis. De return, zondagmiddag bil zonnig weer gespeeld op de Zwaluwenlaan gal een totaal ander beeld te zien dan de wedstrijd van zaterdag. Holy begon met Hubert Hueting op de heuvel die enkele weken te voren tegen Jeka een behoor lijke partij had staan te bal len. De verwachtingen Jagen dus behoorlijk hoog. Hubert begon met de eerste slagman 3 slagballen achter 's mans hout te frommelen, waarna hij echter of overmoe dig werd of geen controle meer had, maar de volgende 3 slagmensen konden met 4 wijd rustig hun gangetje naar het le honk maken. Een. penibele situatie dus. Eén man uit en 3 honken vol. Op dit moment verscheen er ech ter een lichtveld om Hubert Hueting heen en met zes bal len en 2 nullen bracht hij zijn makkers weer terug in de dug-out. Ook de volgende innings conti nueerde hij deze vorm met 3 mensen aan slag en evenzove- le „uitjes". In de gelijkma kende slagbeurt daarvoor ech ter had. Holy laten zien dat het geenszins van plan was, zich moeilijkheden en spanning op de hals te halen en haalde di- rekt al genadeloos uit. Peter Versluis als le slagman rammeide de bal direkt het midveld in, waar echter de voor deze plaats aangewezen man zijn mannetje stond en het projectiel bekwaam in zijn handschoen liet ploffen. Ebel Scharbaai deed dit daarop di rekt beter en dreunde de bal voor twee honken het groen in. Hierna kwamen nog zes mensen aan slag die voor evenzoveie punten hadden kunnen zorgen ware het niet dat bij een klap van Frank Diamantatos met het eerste en tweede honk bezet de man op het tweede honk versteend bleef staan wat rare situaties en de 3e nul tot gevolg had. Hubert Hueting ging weer sterk verder en schudde achter el kaar slagballen uit zijn mouw (er zitten er toch 40 in zei men langs de kant) 3 man kre gen achter elkaar een retour tje dugout en weer kon de Holy aanvals-machine gaan scoren. Soepelties zwaaide men het hout vele malen rond de schouders hetgeen in de tweede inning reeds in een 7 0 voorsprong resulteerde tot groot genoegen van het vele luidruchtige publiek. Robert Maria presteerde het zelfs om tot twee keer toe minstens een twee honk-slag van zijn hout te laten vertrek ken, doch vanwege een onwil lige knie kon hij niet verder dan het eerste honk komen op een hinkende manier, die de lachlust van het publiek en tie toorn van scheidsrechter v.d. Does (op basketbalschoen tjes!) opwekte waarop beslo ten werd hem te vervangen, Edgar Linch verscheen voor hem op het gravel. V olkomen onnodig reageerde Raymond Morales op een naar zijn mening verkeerd beoordeelde bal dermate hef tig dat dit hem op een waar schuwing van de scheidsrech ter kwam te staan. Jn de 2e helft van de 5e inning kwam het hoogtepunt in de wedstrijd toen maar liefst 6 mensen de plaat passeerden en zodoende de stand op 13—2 brachten, want in de voor gaande inning had Hubert alle controle verloren en was door Jaap Breek vervan'- begon met 4-wijd dc kwamen er uitsluitr de slagballen over Botlek, dat met 1 pels leek te zwaait geen antwoord op. de in de 6e inning punten waardoor r na 7 innings de douc gaan zoeken. Holy is per met 18 punten l Strijden. Score-verloop: 3-4-0-0-6-r (Holy) 0-0-0-1-1-0-0 2 (Botlek) Werperprestaties: Hub« ting 7x3 slag, 4x4 wi. honkslagen tegen. Jaa" 6-1-0 (beiden geen honkslag tegen, een n ringe prestatie) Botlekwerpers 5-8-13 He. _.o- ly-veld maakte 3 fouten. Bot lek maakte er 8. Slagpresta ties: Rob Middendorp en Ro bert Maria 1.000. Peter Ver sluis, Ebel Scharbaai, Wim Pijpers en Hubert Hueting 0,500. Moment uit de voor Schiedam zo teleurstellend verlopen ontmoeting WRW-Ursus. Schiedam Wat een top wedstrijd had moeten worden, WRWUrsus is er een geworden van minder goed voet bal, vol met nare incidenten. De arbiter zag zich zelfs.ge noodzaakt drie spelers een officiële waarschuwing te ge ven. Twee kampioenen uit het afdelingsvoetbal, goed weer, veel publiek, het zijn allemaal ingrediënten, die een goede wedstrijd doen waarborgen. Schiedam Dit weekend is voor Schiedam's honkbal team wel bijzonder triest verionen, want tot twee rn: werd van koplo per laar met mini- mat il verloren. Za terdag l het 5—4 voor de Wasbenaar-mensen en zondag kwamen coach Sou- dijn en zijn spelers op nieuw mooi weg met een benauwde 32 overwin ning op een voor zijn laat ste kans knokkend Schie dam. Hiermee zijn de voor uitzichten van titelpreten- dent Wassenaar wel bijzon der paradijselijk gewor den. Het gezicht van Schledam-coach Cor van de Velde stond zater dagmiddag na afloop van de ■wedstrijd SchiedamWasse naar niet bepaald opgewekt. Daar was dan ook wel enige aanleiding voor, want als er ooit dit seizoen een kans was geweest om Wassenaar zijn eerste nederlaag toe te bren gen dan was het hier wel ge weest. voor Jur Blomsteel, gevolgd door een stootslag van Eddy Jonkman, brachten Schiedam met het tweede en derde honk bezet in kansrijke positie. Het aanstekelijke enthousiasme van het publiek inspireerde Maarten Kouderiburg dermate dat er een knetterende twee- honkslag van zijn slaghout het verre veld inknalde. Henk Roosloot snelde over de thuis plaat en Jur Blomsteel kreeg van 2ijn coach het sein „door gaan", maar terwijl Schie dam. de 'gelijkmaker al telde kwam er een akelig preciese aangooi uit het Wassenaarse verre veld naar catcher v.d. Ham. die er met een snelle sprong ui slaagde de voortij lende Blomsteel nog net op tijd uit te tikken. Pinch-hLtter Kees Rijnhout, in het verleden goed voor een in cidentele verrassing, mooht het met twee nullen nog eens proberen, maar hij werd met een vlotte drie-slag naar de dug-out teruggestuurd. Voor de tweede maal dit seizoen had Schiedam net naast de overwinning gegrepen. EFFEKTIEF Schiedam. —DHS had de wed strijd tegen CVV kennelijk on derschat. Eerder dit seizoen werd om de John Heyt beker al van dc overkanters gewon nen. CVV stond bovendien met o punten onderaan de ranglijst. Deze onderschatting brak DHS duidelijk op. Zo keek het na 4 innings tegen X5 achterstand aan. DHS ging evenwel geïnteres seerder en dat betekende ook fanatieker spelen. Twee-honk- slagen van John van Winger den, Karei v. Vliet en Jacques Suvaal trokken de achter stand bij. CVB berouwde bo vendien het feit, dat het zon der reserves aantrad. Toen CWer Rinus Stinis door een geworpen bal aan het hoofd werd geraakt en moest uitval len speelde het met 2 buiten- velders verder. De DHS slag- Ploeg prikte de ballen juist tussen hen in, en zo kon DHS door 5 punten in de laatste in ning toch nog met 119 de winst tot zich nemen. i Na acht innings was stand 5—3 in het voordeel van de gasten, maar in de negende innings brandde de Schiedamse slag- ploeg dan eindelijk eens een keer goed los. Henk Roosloot begon met een welgeplaatste honkslag en een vrije loop In deze aantrekkelijke wedstrijd zat het venijn trouwens niet alleen in de staart. Ook in de eerste twee innings werd er door beide teams effectief met de knuppel gemanipu leerd. Sehiedam-werper Arie van Manen had een moeilijke start en kreeg in de eerste Jur Blomsteel scoort Schiedams eerste punt. Links hoofdscheidsrechter Verkaalk. slagbeurt niet minder dan acht slaggrage tegenstanders tegenover zich. Het vijftal Harry Remmere waal, John van Echten, Bert Mondriaan, Piet Vermeulen en Wil Koot zorgde met even- Safe op het eerste honk. zovele honkslagen voor een koude douche; een 3—0 ach terstand in de eerste de beste si a gb curt. pe gasten werden blijkbaar wat overmoedig want reeds in de tweede innings leverden wat grabbetwerk, een vrije loop en een fel betwist „schijn werper" Schiedam drie runs op en was de stand weer rechtgetrokken. Hierna was het de beurt aan de defensies van beide teams, waarbij bij Wassenaar vooral korte stop Harry Remmers waal met perfect veldwerk en bij Schiedam routinier cat cher Ton Ebben met solide vangen een goede indruk maakten. Toch slaagde de geconcentreer de Wassenaar-ploeg erin om in de 4e en 8e innings te sco ren en een 53 voorsprong te nemen, zonder dat de Schie damse slagploeg veel gevaar stichtte. Daarmee werd ge wacht tot de laatste innings, maar, zoals reeds vermeld, bleek het toen losbarstende vuurwerk van een net iets te geringe kwaliteit om tot een extra-innings apotheose te ko men. Werpersresultatenr Wassenaar: Aad Biesot, 8x drie slag, 4x 4-wijd, 2 honkslagen tegen; 4 fouten. Schiedam: Arie van Manen 3x drieslag, lx 4-wijd, 9 honksla gen; 3 fouten. MINIMUM Was de stemming bij Schiedam zaterdagmiddag al in mineur, na de wedstrijd van zondag in Wassenaar was die stemming helemaal tot een minimum gedaald. Opnieuw hadden Wassenaareoach Bob Soudijn en zijn team in dc laatste in nings alle illusies van een Schiedamse overwinning de eeuwige jachtvelden inge stuurd. Terwijl het publiek zich bij een 22 stand at koes terde met de gedachte aan ex tra innings, was het Jan Tet- teroo die met een welge plaatste honkslag ploeggenoot Piet Vermeulen over de thuis plaat tilde. Groot was de teleurstelling bij Schiedam, want ook nu waren er weer -kansen op een over winning aan hun neus voorbij gegaan. In de tweede slagbeurt waren Emiel Vervloet en Toon Eb ben alle honken rondgegaan voor een 2—0 voorsprong. Deze ging echter aï weer snel verloren, want Wassenaar maakte er via een forse dreun van Vermeulen, waarop Van Echten en v.d. Ham konden scoren, onmiddellijk weer 2— 2 van. Hiermee leken beide teams hun kruit te hebben verschoten en de beide werpers, gesteund door een goed sluitend veld Heten 5 innings lang geen runs meer toe. Pas in de laatste in nings bedacht Wassenaar dat ook een kleine overwinning nooit weg is en bracht er als nog een tijdig eind aan. De Schiedamse titelkansen zijn nu wei bijzonder klein gewor den. Er is allemaal niets van terecht gekomen. Vooral na de rust fel oplaaiende hartstochten en een wellicht minder goed lei dende scheidsrechter staken daar een stokje voor. Ursus verloor het duel tenslotte, en nu mag voorzitter Piet Mou- thaan. wel gekscherend zeg gen, „Geeft niets joh, dan worden we tenminste op eigen veld kampioen", we nemen toch aan dat hij gisteravond met zijn jongens liever een feestje had gebouwd. Ursus heeft vooral voor rust kansen voldoende gehad om de wedstrijd te gaan winnen. De zenuwen speelden blijk baar een te grote rol want er werden heel wat van die le vensgrote kansen om zeep gebracht. Voor de toeschou wers was er in die periode niet veel aan. Dat was na de thee anders. Beide trainers hadden hun pupillen op weten te laden en van meet af aan vlogen de vonken er af. Er was nog maar enkele minu ten gespeeld, toen Nieuwstra- ten op rechts een voorzet tos kon laten. Dat was voor Sehuurmans voldoende om de bal ineens op de slof te nemen en onhoudbaar in te kinaIIen. Groot was de vreude bij al wat Ursus was, maar toen be gon ook de ellende. WRW vond het blijkbaar niet zo prettig tegen een achterstand aan te moeten kijken en ver schillende spelers lokten nare incidenten uit. Langendoen en Kroesen gin. bij de scheids- reeher in het boekje &n toen eerstgenoemde daar r.og niet mee getemd bleek haalde zijn trainer hem er uit en bracht Mosterd!jk als vervanger bin nen de lijnen. WRW ging dringen en Ursus moest in de verdediging waar na het Kroesen was die met een hoog schot doelman Cam- pen wist te passeren: 1—1. Met deze stand zou het er nog gunstig hebben uitgezien voor Ursus. Immers als het de laatste wedstrijd, thuis tegen Bolnes zou kunnen winnen, dan werd de plak toch nog binnen gehaald. Een misver stand tussen doelman Carapen en laatste man Nagelhout, stelde Van Pelt in staat het voor zijn club winnende doel punt te maken: 22. De scheidsrechter slingerde ver volgens ook doelman Campen nog op de bon omdat hij Kroe sen onheus zou hebben, beje gend. "Van onze sportredactie Schiedam Hermes DVS krijgt het komende seizoen in de eerste klasse versterking van twee spitsen. Piet Roozen van DHS en Henny Muylaart van Xerxes hebben nog juist voor het verstrijken van de over- schrijvingstermfjn een over stapje gemaakt naar de ploeg van Manus Stolk. Betekent dit voor Hermes DVS een ver sterking, voor tweede klasser DHS is dit een verzwaring van de problemen, want naast Piet Roozen maakte ook Gou- ka, eveneens naar Hermes DVSen R. Dijkstra bekend de ploeg van nieuwe trainer Harry Bouquet te gaan verla ten. Overigens was de komst van deze spelers reeds be kend, maar met het oog op de belangrijke wedstrijd tegen Zwïjndrecht, werd het nieuws pas na de wedstrijd officieel. Schiedam Hoewel minder dan op de 2e Pinksterdag was zohdag toch weer een groot aantal toeschouwers aanwezig bij de Stockcar-Races op nieuw gehouden op de zand woestijn" aan de Koekoek* laan in Kethel. Er werd gestart in vier man ches. Zware klasse; gesloten volkswagens; andere kleinere typen wagens en dan met de zelf in eikaar geknutselde spe cials. Het meest spectaculair was ook nu de afvalrace waarin lekker geramd kon worden en ook deze keer weer een wagen in vlammen op ging. Uit de beslissende ii nale-race kwam de Schiedam mer P. van Schaften als over winnaar over de meet. Zijn stadgenoot K. Tijen werd als tweede afgevlagd gevolgd door J. Knoops, eveneens Schiedam. Ook in de afvalra ce was Van Schaften de snel de van de gehavende meute. De tweede plaats was voor B. PHov uit Vlaardingen. De 7. and coureur A, Brouwer (S'dam) eiste de derde plaats voor zich op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5