SCHIEDAMSCHE COURANT Afrit rijksweg komen mo aan de slag Bedrijven bezuinigen „De aandacht richten op presentatie 2 kranten voor één prijs I Afdeï Bij Churchillweg: voor oogheel kundige functie- proeven SITUATIE OP ARBEIDSMARKT: Bromfiets en auto botsen Patat fataal voor automobilist Ds. Koelt naar Oosterbeek- Wageningen WINKEL/ BEDRIJFS RUIMTE Jeugdraad tijdens praatdag Dinsdag 6 juni 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- ■n ixrti. r^c.LjL.i r Braersvest 3 - telefoon administratie 258091 -redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. De kruising Broersvest-Huis te Riviereweg-Langa Kerkstr. krijgt tijdelijk een mobiel ver keerslicht. Schiedam „Of het zin heeft gehad, is pas over een maand te beoordelen. Dan blijkt, of al die frisse ideeën, die opgedaan zijn» doorgewerkt hebben. Wé ziju in elk geval tot de conclusie geko men, dat erin het beleid wijzigingen aangebracht moeten wor den, vooral wat betreft de presentatie", zegt Casper Sehuckink Kool, coördinator van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jon geren, over de zondag in Den Brie! gehouden praatdag door het algemeen bestuur en de staf van de raad. Schiedam De splitsing afrit rijksweg 20 Churchillweg zai binnenkort worden beveiligd met verkeerslichten. Ais de definitieve installatie voor het iets verderop gelegen kruis punt. Laan van Boi'es Churchillweg Prinses Beatrix- weg za! worden aangebracht, wordt de afrit eveneens be veiligd. Een druk verkeersknooppunt, vooral 's ochtends en s avonds tijdens de spitsuren, zal daarmee dan ziin be veiligd. Schiedam Doordat hij iets te veel naar links uitweek, is de 69-jarige bromfietser S. M. de G. v.d. B, gistermiddag op de Polderweg in botsing geko men met een personenauto, bestuurd dóór de 19-jarige A.I.M. De bromfietser is met gekneusde ribben en schaaf wond j'es in de Dr. Noïetstich- tihg opgenomen ter observa tie*:a:.v.... Maasland De 24-jarige Maas- landse automobilist J.G.M.A. haalde zondagavond een duur zakje papat. Deze lekkernij was namelijk op de grond ge vallen terwijl A. over de Maassluiseweg langs de Trek- vljet reed. Al rijdende wilde, hij die oprapen, waardoor de auto van het rechte spoor af week. Na eerst nog een licht mast te raken, plompte de auto de vliet in. Doordat de auto slechts langzaam volliep, kon de onfortuinlijke automo bilist die tijdig, verlaten en met een nat pak de. veilige oe ver bereiken. Even later ging hij toch weer te water, dit maal om de strop van de kraanwagen aan zijn drie meter uit de kant helemaal onder water verdwenen auto; te bevestigen. De Schiedamse politie houdt voorlopig twee maanden aan, voordat de definitieve installatie aan de kruising Churchillweg-Laan van Bol'Es kan worden aange bracht Deze kruising heeft nu al verkeerslichten, die in mei werden geplaatst, maar slechts tijdelijk zijn. De huidige lichten zijn ge leend van de fabriek, die de definitieve installatie, die afhankelijk van het verkeersaanbod kan wor den ingesteld, in produktiè heeft. Schiedam Ds. B. A. Koek, voorganger van de Nederland se Protestantenbond in Schie dam, gaat Schiedam verlaten. Hij heeft een beroep aangeno men van. de Stichting Neder- Veluwe van de NPB, waarin onder andere zijn. opgenomen de afdeling Wageningen en de remonstrantse gemeente van Oosterbeek. In beide gemeen ten zal; de predikant zijn werkterrein hebben. Wapneer ds. Koek vertrekt is nóg niet precies vastgesteld, h\aar het zal nog deze zomer 'rijn. Ds. Koek is hier drie jaar werkzaam geweest. Zijn werkterrein lag voornamelijk rib.ihet noordelijk stadsgedeel te. Onder andere financiële omstandigheden maakten het niet langer mogelijk dat de NPB-afdelIng Schiedam er twee predikanten op zou na houden. Volgens „Stemmen", het maandblad van de afdeling Schiedam van de NPB, is de afdeling er voor 1972 in ge slaagd een begrotingstekort weg te werken, dankzij hij- dragen van anoniem gebleven leden. Schiedam De 51-jarige stra tenmaker S. van L. is in het Gemeente Ziekenhuis opgeno- men met schaafwonden en zwellingen, nadat hij met zijn scooter geslipt en gevallen was op rijksweg 20 bij het Ke- thelple-in. De heer Van L. slipte, toen hij moest uitwijken voor een auto. Als beide belangrijke puntèn in Groenoord afdoende zullen zijn beveiligd, komt het mo biele verkeerslicht van de Schiedamse politie vrij voor. gebruik in andere gedeelten van de stad. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het mobiele verkeerslicht bij de afslag van rijksweg 26 zou worden gebruikt, maar nu ook daar verkeerslichten komen is dat niet meer nodig. Het kruispunt Lange Kerk- straat/Broersvest/Huis te Ri viere weg zal nu door de mobie le installatie worden, bediend, zolang de defecte vaste' verkeerslichten daar niet zijn hersteld. Enige 'maanden ge leden -werd deze installatie door een automobilist totaal vernield en moest een fors be drag voor een: modern, afhan kelijk van het verkeer wer kend aantal verkeerslichten op dit kruispunt worden uitge trokken. Omdat de levertijd van deze in stallatie nog wel even zal du ren zal het mobiele verkeers licht het verkeer op de krui sing automatisch kunnen re gelen. Door het op bestaande leidingen aan te, sluiten zal po- litie-toezicht. niet noodzakelijk zijn. De noodoplossing komt de politie goed uit, want het spitsuur levert op deze drukke kruising in het stadscentrum bijzonder veel verkeer op. De gemeente wacht bovendien nog opde goédkeuring van Gedeputeerde Staten op het door degemeenteraad be schikbaar gestelde bedrag -voor een nieuwe .installatie aan bovengenoemd kruispunt. Daarbij opgeteld de levertijd, zal de mobiele installatie ge ruime tijd in gebruik, zijn. De afrit van rijksweg 20 za! bij de Churchillweg worden beveiligd met een verkeersafhankelijke installatie. Casper: „Aan de presentatie „Tevens moeten van de Jeugdraad gaan we in ieder geval wat doen. Ons op treden naar buiten heeft te wensen overgelaten. We wil len ons nu zoveel mogelijk op het contact met het publiek richten. Na de zomervakantie gaan we daarmee beginnen door middel van een grote manifestatie. Wat er precies gaat gebeuren, weten we nog niet. Het doel is, om een zo we rekening houden met het feit, dat een groot deel van het publiek ons nu ziet als een kliek in het Proveniershuis, hoewel ik dat zelf helemaal niet zo voel. Door in een winkel te gaan zitten in de binnenstad komen we misschien wat concreter bij het publiek over". WERKBEZOEKEN groot mogelijk gedeelte van Tijdens de praatdag is ook uit- de Schiedamse jetïgd erbij te betrekken". PROVENIERSHUIS Tijdens de praatdag is geble ken, dat het Proveniershuis, waarin de Jeugdraad is ge vestigd, een van de dingen is, die het contact van de raad met het publiek in de weg staan. Casper: „We menen er verstan- dig aan te doen, te zoeken naar een centraal gelegen ruimte in de binnenstad. We zouden het'liefst een winkel pand in een winkelstraat be trekken. Het lijkt ons, dat we daar veel meer aan de pre sentatie van de raad kunnen doen". .Bovendien, als we in een win kel zitten, kunnen de mensen zien. wie we zijn, ze kunnen:; even binnen wippen om mei. ons te praten of om wat docu- mentatiemateriaal in te kij ken. In het pand in het Prove niershuis isdat, allemaal niet .Hiogehyps, Ti?e;.heftbeii;daan;^ii veel te kleine ruïmté om men sen te ontvangen Trouwens, veel mensen kómeii er niet, omdat de meeste drempel vrees voor het Proveniershuis hebben. Ze durven de poort niet door" voerig gesproken over het brengen van werkbezoeken. „Het is belangrijk, dat we ons gezicht laten 2ien, dat de mensen weten wie we zijn", menen de leden van de Jeugd raad. De meningen^ van de Jeugd- raadsleden over de tot nu toe behaalde resultaten door de raad, liepen uiteen. Sommi gen waren enigszins teleurge steld, volgens hun was er te veel gepraat en te. weinig ge daan in het belang van de jeugd. Anderen lieten zich po sitief uit over de gang van za ken tot nu toe en vonden, dat de raad eigenlijk, nog te kort bestaat om er een oordeel over te geven. „Zeker is, dat de praatdag zo wel voor de leden als voor de staf van de Jeugdraad verfris send, heeft gewerkt. Er zijn nieuwe ideeën ontstaan en voor de mëesten- is de praat- dag toch een impuls geweest om met enthousiasme verder te werken aan het jeugdbeleid ~in Schiedam", aldus de coör-'. dinator. Vlaardingen/Schiedam De vak an tie werkers dreigen de dupe te worden van de gespannen situatie op de arbeidsmarkt. Van de 373 jongeren die zich voor vakantiewerk hebben gemeld heeft het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord er tot nu toe slchts S8 kunnen plaatsen. „Weinig opwekkend", zo om schrijft de jeugdconsulente mejuffrouw G. J. Hindriks deze si tuatie. ,Voor de jongelui is het ontzet tend teleurstellend. Ze stoten overal hun hoofd. We bellen alles af, maar er Is gewoon minder aanbod van werk dan voorgaande jaren". De cijfers bewijzen dat. In 1970 bijvoor beeld konden van de 473 aan vragers 441 jongens en meis jes aan een vakantiebaantje geholpen worden. Het vorig zomerseizoen was er al een flinke daling te zien, maar dit jaar lijkt de arbeidsmarkt voor vakantiewerkers krapper dan ooit. ,'t Laat heel wat 4e wensen over", aldus direkteur J. P. Nugteren. Het arbeidsbureau verwacht overigens nog een flinke stroom (tijdelijk) werk zoekende jongelui. Of de jon gens en meisjes inderdaad een baantje zullen vinden is een groot vraagteken. De aan vragen van de schooljeugd stapelen zich op bij de heer A. J. Tarrin die voor hen bemid delt. ,,'t Is een slechte tijd", is diens conclusie. Profiteer nü VJ.i het uniek* iinbod 2 kranten te ontvangen veer 4e prija vanéén: d« Sehiedim«he Courant met nieuw* uit UW md an qn.jevinr. «n bee Rotterdimieh Nieuwsblad met het iauste binnen, «n buitenlands* nieuw». Geel ons nu opdracht ook u 14 da#en (ruit, zander enije verplichting, de SC -i- RN t« fcezorjen «n zelfde vel* plus punt en. Oix« bon tn ©per» «nveTap, soMef postztxef. »tutti»"Ur Rotterdamse!» Nieuwiblad, intwoordnummer834, Rotterdam de SC 4- RN U d»t«n fratt* naart DIEPTEPUNT Het is duidelijk dat de bedrijven aan het bezuinigen Zijn. Lie ver schipperen ze wat met de eigen werknemers dan extra geld uit te geven, aan tijdelij ke krachten. behoefte aan tijdelijke werk nemers bij de bedrijven. Dat .is gebeurd do or middel van een enquête, waarin de bedrij ven konden noteren welke scholieren ze prefereren, wel ke tijden de scholieren moe ten werken en wat de aard van het werk is. Minder enquêteformulieren dan ooit werden geretourneerd. „Eind maart kwamen de vakantie werkers druppelsgewijs al binnen. Nu zitten we aan de top en ik verwacht nog heel wat aanvragen", aldus de heer Parrin. dat hun vader daar werkt. Veel bedrijven geven de kin deren van eigen werknemers voorrang. Ook hebben ze vaak een lijst met „vaste" vakan- tiewerkers. WERKLOZEN Inmiddels hebben ook enkele werklozen geprobeerd om er wat bij te verdienen met va kantiewerk. „We kijken wel of er voor de volwassen werklo zen wat te bemiddelen valt, maar in principe valt dat erg tegen. Het is toch maar tijde lijk en bovendien moet de werkloze oppassen dat hij zich zelf niet in de vingers snijdt •met de sociale wetten". ,'t Moest wel zo ver komen", zegt mejuffrouw Hindriks, „we moeten gewoon een stap je terug doen. We zijn ons zelf voorbij geschoten en dat Overigens maakt het arheidsbu- wreekt zich nu" Haar prognose voor de komende tijd is dan ook weinig hoopge vend. „Sommigen zeggen dat we het dieptepunt al gehad hebben. Anderen geloven dat we het dieptepunt pas begin volgend jaar moeten verwach ten. Ik dacht dat we er nog lang niet zijn", zegt ze. Begin maart al is het GAB be gonnen met een peiling van de reau een onderscheid tussen de baantjes die tijdelijk vrij komen en de seizoensarbeid In de eerste plaats bij die be drijven die in de vakantie maanden een aantal werkne mers moeten missen en in de tweede plaats de baantjes die typisch met de vakantie zelf samenhangen. Seizoenswerk dus in de horeca, de tuinbouw, het toerisme, de douane in Hoek van Holland, kortom die baantjes waarin de school jeugd allerlei hand- en span diensten kan verlenen. ER NNAAST Maar ook bij bovengenoemde instanties Is de te x'erdelen koek minder groot. Zelfs ia het Westland, waar de jeugd vorige jaren een flinke hoe veelheid vakantiegeld ver diende, Medfc weinig kansen. „De jeugd staat er naast", vertelt de jeugdconsumente, „de tuinders hebben liever gastarbeiders. Ze werker har- der en hebben vaak meer pluk-crvaring. *t Is jammer De krappe arbeidsmarkt heeft want de jeugd is gebrand op inmiddels duidelijk z'n terug- dat pluk-werk", vult de heer slag gevonden. Ook op het va- Pa rrin aan. kantiewerk. Voor het arbeidsbureau zit er aan het bemiddelen tussen jeugd en bedrijf één groot probleem. „Als we de jongelui bijzonder prettig werk hebben geboden en ze hebben hun examen nog niet gedaan of zijn voor dat examen gezakt, dan loop je de kans dat ze niet meer terug naar school wil len", vertelt mejuffrouwH in- driks „Op die manier zou je ze van schooi af bemiddelen". Het bemiddelen voor de jeugd pat betekent enorm veel werk voor de mensen bij het GAB. Constant worden de bedrijven afgebeld. Lijsten moeten inge vuld worden, maar het resul taat blijft miniem. „Er is so wie so minder werk", heeft het arbeidsbureau geconcludeerd. Het best zijn de scholieren af, die interne bindingen met be paalde bedrijven hebben, om- een kritieke situatie wordt staat voor het GAB vast. Dat de schoolgaande jeugd 'm nu al knijpt voor la ter, gelooft de jeugdconsulen te niet. „Ze zijn nog zo zalig zorgeloos. Zc denken dat zc de volgende dag al aan het werk kunnen", zegt ze. „*t Is in elk geval goed dat ze de weg naar het arbeidsbureau nu al weten te vinden". In Noletsticliting: Schiedam I n de dr. Nolet- stichtïng zal omstreeks sep tember worden begonnen met een nieuwe afdeling: de afde ling oogheelkundige functie- proeven. Deze afdeling is voor Schiedam geheel nieuw en zal de aanstelling van een ortho pedist en een technisch oog heelkundig assistent noodza kelijk maken. In advertenties worden deze functionarissen verzocht zich aan te melden bij het zieken huis, dat de nieuwe afdeling onder toezicht van de oogarts Jonkers zal openen. Dr. Jon kers is overigens nog bezig aan de voorbereiding van de nieuwe afdeling. De afdeling komt er mode in het kader van de samenwerking tussen de ziekenhuizen in Schiedam. Mistlampen gestolen Schiedam De 36-jarige verko per C.S. uit de Heinsïusstraal heeft aangifte gedaan vaa diefstal van twee mistlampen* die van zijn auto zijn gestolen- Te huur gevraagd: 150 m2 Tel. aanbiedingen 02977 27959. Na 19.00 uur. l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1