SCHIEDAMSCHE COURANT m v I Kinderdag verblijven hebben het nog steeds moeilijk W.J.C. Wiilemse uit de raad 2 kranten voor één prijs en water den in Groenelaan ^mwden vemimiwd Voor schooljaar 1972-1973 Stichting Bad Zuid ermee Maquette Bad Zuid wodt tentoongesteld Muziek en Jeugd zaterdag in Museum- aula Geen spreekuur „Of subsidie, of stoppen?' wethouder Hoofdriool Swammer- damsingel wordt opgehaald Prijzen van diensten centrum Al 2000 deelnemers avond vierdaagse Donderdag 8 juni 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Eroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24430 Sohiedam "Wethouder B. E. Collê van Gemeentewerken, Woningdienst en Volksgezond heid is verhinderd op woens dag 14 juni zijn wekelijkse spreekuur te houden. Op de woensdag 21 en 28 juni en 5 en 12 juli houdt de wethou der eveneens geen spreekuur in verband met zijn vakantie. Schiedam Ook voor het schooljaar 1972-1973 kampt het Schiedamse openbare basisonderwijs weer met personeels problemen. Direct gevraagd: 2 hoofden van scholen, drie tot vier onderwijzeressen en een aantal part-time onder wijzeressen, die bij ziekte of in andere omstandigheden kunnen invallen. Verder is voor vijf onderwijzers bij het Ministerie van Defensie uitstel gevraagd van dienstplicht en is voor nog eens vijf onderwijzers die vorig jaar uitstel Jorcgen om verlenging van dit uitstel gevraagd. Problemen genoeg dus voor De hoofden van scholen in onderwijsconsulent A. J. C,-U-J Tigges, die in de grote va kantie de uiteindelijke per soneelsbezetting voor het nieuwe schooljaar moet zien rond te krijgen. Ge zien het aantal vacatures een moeilijke taak, maar in vergelijking met vorig jaar is de heer Tigges niet meer zo pessimistisch. Zo is de houding van het Minis- terie van Defensie wat soepe- -Ier geworden als het gaat om het verlenen van uitstel. De In tegenstelling tot het basison vijf leerkrachten, die vorig derwjjs bestaan b\j het kleu- Schiedam zouden een paa: uur per week moeten worden vrijgesteld om andere werk zaamheden te doen, maar vaak komt.het daar niet van. De vervangende leerkracht, vaak een onderwijzeres, ziet op tegen de zesde klas. De heer Tigges gelooft overigens dit: jaar uit: de problemen te komen: tiDat is vorig jaar ook gebeurd. Je moet de mensen hier wel naar toe praten. De fensie werkt mee, maar het duurt zo lang voor je de be slissingen. weet." jaar uitstel kregen, zullen dit jaar waarschijnlijk weer voor de klas kunnen staan.in plaats van het zwoegen op de hinder- nisbaan. Ook is de onderwijs consulent- weinig pessimis tisch over het verzoek aan De fensie om vóór de eerste maal uitstel van dienstplicht te ver lenen aan vijf onderwijzers. De Gunninghschool en de Eras musschoot hebben een nieuw schoolhoofd nodig, maar de heer Tigges verwacht dat dit binnen enkele weken zal zijn geregeld. Blijft dus over het tekort aan onderwijzeressen is volledige en part-time dienst. Het ziet ernaar uit, dat de peda gogische academies over een 'aantal jaren veel onderwij zers en onderwijzeressen zul len afleveren. Deze aanmel ding trekt thans zoveel men sen. dat een leerlingenstop moest worden ingesteld: voor het nieuwe cursusjaar zit men „vol". Het tekort aan onder wijzend personeel zou dus wellicht over enkele jaren kunnen worden terugge bracht, al moet worden afge wacht of de animo in Schie dam te solliciteren wel groot is. Er wordt druk geadverteerd om bestaande vacatures bezet te krijgen,maar onderwijzers uit Friesland of Brabant heb ben over het algemeen bijzon der weinig zin. zich. in. het Rijnmondgebied te vestigen. Andersom zijn er bij iedere vacature in het noorden of oosten van het land tientallen sollicitanten uit de randstad, die eengezinshuis en eigen tuin aantrekkelijk vindetv In Noord-Brabant zijn onderwij zeressen die geen werk heb ben, maar die niettemin ..niet bereid zijn naar de Randstad te verhuizen. teronderwijs geen personeels problemen. ..Daar zu'n vol doende kleuterleidsters be schikbaar, die de kleuters kunnen opvangen. De Groenelaan zal tijdens dè werkzaamheden aan gas- en waterleiding voor het verkeer opengesteld blijven. tchiedam De activiteiten van de Stichting Zwembad Zuid worden beëindigd. Het be staan van de Stichting is over bodig geworden, nu eenmaal de eerste paal voor het zwem bad aan de Westfrankelandse- dijk js geslagen en de ge meente de exploitatie zal gaan voeren vla de Stichting Opcitluchtbaden Schiedam. 5e opheffing van de stichting heeft ook consequenties voor honderden bewoners van Schiedam-Zuid, die in de afge lopen jaren hun bijdrage heb ben geleverd voor de bouw van. het bad. In. verband met de afdracht van de gelden aan de gemeente Schiedam kun nen alle .spaarders die nog be talen om daarmee een bewijs van medefinanciering van 100 of 200 te krijgen dit nog vóór 30 juni doen. la die datum kunnen geen beta- lingen meer worden gedaan. Het bewijs van mede-financie ring geeft bij f 100 of meer recht op 5 jaar reductie bij de toegang tot het nieuwe bad en bij ƒ200 of meer recht op 10 jaar reductie. Stortingen kun- nep worden gedaan op giro 774319 ten name van de pen ningmeester van Bad Zuid, de heer A, F. Wiegel of aan zijn woonhuis Lekstraat 75, tele foon 26.24.60. Schiedam Nadat het verzakte hoofdriool in de Boerhaave- laan is opgehaald, is inmid dels begonnen aan het opha len van het hoofdriool in de Swammerdamsingel. In ver band met dit werk, dat onge- veer vijf weken in beslag zal nemen,, is de weg voor het doorgaande verkeer afgeslo ten. Ook de busroute is omge legd: Na de Swammerdamsingel komt de aangrenzende Langé Singelstraat aan de beurt en vervolgens een deel van de Marconistraat en de Galvani- straat. In deze straten zal op dezelfde wijze gewerkt wor den als in de Boerhaavelaari, dat wil zeggen, dat. het vijftig meter lange gedeelte van de straat, waaraan men wérkt, opschuift. Na voltooiing van de werkzaamheden wordt het wegdek weer tijdelijk be straat en geschikt gemaakt voor het verkeer. in 'de Swammerdamsingel wordt onder handen, ge- Tegen stilstaande auto gebotst Vlaardingen Op de Kethelweg reed gisteravond de 19-jarige H. T. F.' met haar bromfiets tegen een stilstaande auto op. Het meisje, dat de auto ver moedelijk niet heeft zien staan, liep een hoofdwond en een lichte hersenschudding op en is naar het Holy-ziekenhuis gebracht. Schiedam,De N.V, Interpooï, architect van het Zwembad Zuid, overweegt om de maquette van dit zwembad constant voor de belangstellende bewoners uit deze wijk te kijk te zetten. Dat zou dan moeten gebeuren door middel van een tent, die nabij het terrein van het zwembad in aanbouw zou moeten worden neer gezet. Blijkt dit plan niet uitvoerbaar, dan zal de maquette worden ge toond in het pand dat de Stichting Zwembad-Zuid van de ge meente huurt in de Hoofdstraat. Hoewel de stichting eigenlijk al bijna is opgeheven, !s toch; voor het hele jaar huur betaald en zullen leden binnenkort het pandje opknappen. De maquette kan daar dan nog de rest van het jaar staan. Overigens vordert de bouw van Bad Zuid bijzonder goed, In ieder geval deze week is het heiwerk gereed en kan met de eigen lijke bouwwerkzaamheden worden begonnen. Profiteer nu vut het unieke untsd 2 knntert te entvinjen voer de prijs van 4én; de I Sehitdamich* Courant net nieuwa uit uw ttid en omtevinf, «n het RotterdemicH I NieuwsbUd met het lutttfc binnen- infcuitenlaridt» nieuw». Ceefontnu opdr»chtook bij I u 14 <f*r*e tonder enife v«rp!iefiiïn|, de 5C RN te betorjen en ontdek zelfde veto pluipunten. D«« bon fn open envelop, zonder potnefe!, «turen naaf Rotterdamaeh Nieuwjblad. antwoordnummer834, Rotterdam de SC 4- RN 14 dijtr» fruit woonpi. Schiedam - In aansluiting op het vernieuwen van de gasr en wa terleidingen in de Aleidastraat wil inen half Juli, direct na de bouwvakvakantie, beginnen met het-vernieuwen van de gas- én waterleidingen ïn de Groenelaan. uitgezonderd het laatste ge deelte hjj de Hoofdstraat, op het Wilhelminaplein en op een klein gedeelte van de Wèsterkade tussen de Groenelaan en de brug. Het, werk zal enige maanden duren en gaat vooraf aan bestra tingswerkzaamheden, die enige tijd na de voltooiing van het werk aan de leidingen uitgevoerd zullen worden, omdat de bo dem de gelegenheid moet hebben om „in te klinken" na het gra ven. De nu-in gebruik zijnde leidin gen^ zijn cud en gemaakt van gietijzer, wat roestvonming geetft. Dit iheeffc verkleuring van fhet watér en stof in de gasleidingen tot gevolg. In verband hiermee worden alle hoofdleidingen in de straten en dienstleidingen,, die tussen de hoofdleidingen en de wo ningen lopen," vernieuwd. De binnenleidingen worden ge controleerd. De gastransport- leiding wordt van lekbeugels voorzien, omdat het huidige terdege gecontroleerd, voor dat de dienstleidingen ver nieuwd kunnen worden, waar voor de straat weer open moet. De bewoners van de straten, waar de leidingen worden ver nieuwd zijn reeds schriftelijk op de hoogte- gesteld van de uit. te voeren werkzaamheden, in verband met de voor de deur Staande vakantietijd, zo dat men, voordat men met va- kant ie gaat, eventueel maat regelen kan nemen. droge aardgas gemakkelijker lekt dan het voormalige natte Want 'bij het vernieuwen van stadsgas, waar de leidingen dienstleidingen voor de deur op berekend waren. -moet er rekening mee gehou- ONGEMAK De Gemeentelijke Technische Bedrijven, die zich over de leidingen zullen ontfermen, streven ernaar het ongemak voor de bewoners en .ook voor de winkeliers in dé. Groene laan zo veel mógelijk te be perken. Zo zullen 's avonds en zeker in de weekeinden de ge- Kachels zijn hiertegen meestal graven geulen weer dichtge- ibeveiligd, maar geisers niet. gooid 'worden. Het verkeer zal Het is dus zaak, om, wanneer den worden, dat men een dag zonder gas en een halve, dag zonder water zit. Bovendien bestaat bij gas het gevaar, dat, wanneer de druk wordt weggenomen, de waakvlam men doven, zodat, wanneer de druk terugkomt, er onver- brand gas uit de toestellen stroomt. op een enkele afsluiting van een zijstraat na in de Groene laan doorgang kunnen blijven vinden, afgezien van een ver smalling van het rijgedeelte op de plaatsen waar gewerkt wordt. De moeilijkheid bij het ver nieuwen van da leidingen is, dat niet achter elkaar op een .punt doorgewerkt kan wor den. Eerst moet de nieuwe ■hoofdleiding gelegd zijn en Hoek van Holland Tijdens de handwerkexpositie van het dienstencentrum werden een aantal prijzen verloot op gra tis verstrekte'loten. De bezit ters van de volgende num mers kunnen 's morgens tus sen 10 en 11 uur hun prijs af halen in het gebouw van het dienstencentrum: 7, 86, 97, 113, 147, 648, 782, 686, 689, 674, 905, 915. 925,931, 042, 972, (groe ne loten), 429, 625, 791, 960 (rode loten). men in juli of later met va kantie gaaf, daarvan de op zichter bij het werk op de (hoogte te stellen, zodat met de afwezigheid rekening kón worden .gehouden. CONTROLE Voorts willen de Gemeentelijke Technische Bedrijven, die dan toah bezig zijn met de ver nieuwing van tmitenleidingen, meteen de gasverwarmingsin- stallaties in de woningen keu ren. Het 'blijkt wel eens, dat deze niet in orde zijn, zodat reparatie noodzakelijk is. Is in de gasleidingen de lekkage ontoelaatbaar groot, dan slui ten de GTB de bmneninstalla- tie niet meer aan, voordat een installateur de nódige repara ties heeft verricht. De 'bewoners, die een gezamen lijke watermeter hebben, krij gen de gelegenheid om rela tief voordelig een eigen meter te nemen. Wanneer er -nieuwe ■leidingen worden gelegd, zijn die van kunststof, dat geen stroom geleid. Daarom slaat de GTB gelijktijdig aardpen- nen voor de aarding. Dit ge beurt voor rekening van de ei genaar of de huurder. De bewoners krijgen nog nader bericht van de GTB over de voorwaarden en de kosten van de eventuele vernieuwingen. Schiedam De twee kinderdagverblijven in Schiedam, Katja aan de Lange Haven en Bamhi aan de Swammerdamsingel, wach-' ten op een definitief besluit om deze verblijven te gaan subsidië ren. Hierover is op dit moment nog steeds een. studie gaande. Een studiecommissie, waar ook de leidsters van beide kinder dagverblijven zijn opgenomen, zal nog enkele malen moeten vergaderen om dit probleem, te bespreken. Van het ontvangen van subsidie is voorlopig eigenlijk nog geen sprake, al is hierover de laat ste tijd enige verwarring ont staan. De prijs die eigenlijk moet worden betaald per kind per dag is 18, maar dit is natuurlijk voor bijna iedereen te dunr. B. en W. hebben dins dag wel besloten voor vier kinderen die in bet kinderdag verblijf dagelijks worden on dergebracht en voor wie via de Bijstandswet wordt be taald, een soepeler regeling toe te passen. De vergoeding is nu gesteld op 12 in plaats van op 9,-v In de praktijk maakt dat vol gens mevrouw Dijkstra, lei der van Bambi, weinig uit. Hoewel ze het extraatje mee genomen vindt, beschouwt ze het allerminst als. een subsi die. „En over die subsidie is de werkgroep nog lang niet uitgepraat" zegt mevrouw Dijkstra. „Uiteindelijk zal het toch hier om gaan: Of subsi die, of we moeten er mee op houden". De lasten zijn in de huidige om standigheden nauwelijks meer te dragen, mede ook door de perêoneel jkbsTe"n>'uEeirwfóste gevend bedrijf is het kinder dagverblijf in Schiedam op dit moment zeker niet. Vlaardingen Al ongeveer 2000 deelnemers hebben-zich tot nu toe opgegeven voor de avond vierdaagse, die maandag start. Tot vrijdagmiddag half zes kan men zich bij het poli tiebureau in laten schrijven. De na-inschrijving is op maandag. Elf muziekkorpsen zullen mede werking verlenen aan de fees telijke intocht op de laatste dag van de wandeltocht Twaall majorettes uit Michi gan (Amerika) zullen de in tocht eveneens opvrolijken Waarnemend loco-burgemees ter wethoudej A. P. "Weéda zal het défilé voor het stad huis afnemen. Schiedam In bet Stedelijk Museum wordt zaterdag een muziek wedstrijd gehouden onder de titel muziek en Jeugd. Hieraan nemen 39 jeugdige muzikanten deel. Ze zijn verdeeld in drie leeftijds groepen. De muziekdag, die zich geheel in de aula van hét Stedelijk Museum zal afspe- ten; is een Initiatiefvan" Aai van der Hoeven, die behalve organist ook beschermheer Is van het fraaie orgel, dat In de aula staat. De deelnemers zijn onderver deeld in de volgende groepent groep A tot 12 jaar, groep B 13 tot en met 15 jaar en gToep C 16 jaar en ouder. In Iedere groep wordt een eerste, twee de en derdepri js uitgereikt. In het Museum wordt zaterdag „open huis" gehouden. Ieder een die de muzikale manifes tatie wil bijwonen, is daar welkom. Vanaf negen uur is het museum open. Muziek en Jeugd begint 's ochtends om half tien en 's middags om twee uur. 's. Avonds worden de finalisten hekend gemaakt, die dan nogmaals de door hen gepresenteerde muziek fen gehore'zullen brengen. Hierna worden de prijzen uitgereikt en krijgt iedere deelnemer zijn beoordeling door de jury. De jury Is samengesteld uit Piet Struyk, Chris Verhoog en Ad- die de Jong met als voorzitter Aad van der Hoeven. Dé 39 deelnemers bespelen allerlei instrumenten, waaronder het Museumorgel. De aanmeldin gen voor de manifestatie zijn snel binnengekomen zodat de inschrijftermijn drie weken geleden ai moest worden afge sloten. Wordt Muziek en Jeugd een succes, dan is het waar schijnlijk dat er volgend jaar weer zo'n manifestatie komt. Schiedam Het KVP-raadslid W. J. C. Wiilemse heeft bedankt als. lid van de ge meenteraad. Hij vertrekt volgende 'maand naar Schotland, waar hij met zijn gezin voorlopig min stens een jaar hoopt te blijven. In zijn plaats zal mevrouw P. M. Steens-van der Knaap intrede als raadslid doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1