SZC VERSTEVIGT POSITIE NIET „Succes" aarzelt niet Jan Breur in Honselersdij k KSVV'71 promoveert naar le klasse LAATSTE HONKBAL- DUBBELS A. G. van der Beek, man achter het succes Romeijn niet zó duur Penning met brasem van 738 gram Onderlinge wedstrijden UVG DWS-dames op voetbaltoer Jeugdkamp SFC SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 8 JUNI 1972 Ia deuit-weöstrijd "Van SZC het waterpolo- team van ZPB stond de eerste 4 plaats van de ranglijst op het spel omdat beide teams uit de drie Bespeelde wedstrijden de volle winst hadden weten te 7 behalen. Deze uitgangspositie *r duidde reeds op weinig "r krachtsverschil in de race naar een eventueel kampioen- schap» hoewel SZC afgaand cr op de goede vorm in deze 'K competitie aan de dag gelegd v met vertrouwen aan deze be- langrijke wedstrijd kon begin nen. Hiet liep tenslotte uit op een puntendeling (i—1) waar door de relatieve ranglijstpo sities geen wijziging ondergin gen. Het behaalde gelijkspel stemde de Barendrechtse ploeg volko men tevreden. Taktisch speel de ZPB dan ook een betere Wedstrijd dan SZC dat door een grotere snelheid een goed deel van de wedstrijd een uit gesproken veldmeerderheid kon ontwikkelen. Het antwoord van ZPB was een verdedigende opstelling en mede door de geringe afme tingen van het speelveld was er zodoende voor de Schie dammers te weinig ruimte tot breedtespel en aanvallen door het midden strandden op de veelheid van spelers voor het ZPB doel. Een taktisch ant woord bleef SZC daarop schul dig. Tot in de derde spelperiode duurde het dan ook eer men, bij een numerieke meerder heid, de leiding kon nemen via een goede 'doortikbal van Martin Vrins. De -ZPB-tegenstoten, veelal on dernomen door de goed spe lende Blaak, waren ook niet 2onder gevaar, hoewel keeper Maltha zijn doel schoon wist te houden. Een dekkingsfout op het SZC-mïddenveld lever de ZPB to'ch de halve wint toen Blaak uit deze situatie al leen voor het Schiedamse doel verscheen1—1. De 'SZC-dames behaalden het eerste wèdstrijdpunt in de ontmoeting tegen Breda tegen Surae. Een 20 voorsprong, opgebouwd door een licht veld- overwicht met doelpunten van Anita van der Drift en To os van Baarlen-Rotteveei werd' lang vastgehouden. De tegentreffer van Adank luidde een laatste offensief van de Bredase dames in, dat kort voor tijd een numerieke meer derheid opleverde toen Lia Vermeer werd uitgesloten. Het betekende op de valreep 22, na een. van beide kanten goed gespeelde wedstrijd. - nooit, -wel enkele keren een stapje terug naar de eerste klasse afdeling Rotterdam. De wil om eindelijk door te stoten is echter-meer dan ooit aanwezig. Dat men daarvoor het jaar 1973 heeft uitgekozen, bewijst dat men niet bereid is al te lang te blijven wach ten.... Schiedam Vandaag is het op de kop af vijfendertig jaar geleden dat de kor&lclub „Succes" werd opgericht. Toen nóg onder de naam BSAN (Bezin Steeds Aarzel Nooit) was de vereniging aangesloten bij de Nederlandse Arbeiders Sport Bond. Triest voor de oprichters, maar de Koninklij ke Nederlandse Korfbalbond ging met de voorgestelde naam niet accoord. „Br zijn al te veel afkortingen", luidde het argument. Dat de toenmalige bestuurderen minder zwaar tilden aan deze gedwongen naamsverandering blijkt uit de gezellige opvattingen en welke men toen reeds koesterde. Buiten het korfbalseizoen trokken de nau welijks vierentwintig leden (krapjes twee twaalf allen) naar het strand, terwijl *s winters de zondagen werden doorgebracht met spelletjes bij een van de leden thuis. Een start die de indruk zon ves. tigen dat „het allemaal niet zonodig moest", maar, en dat was toch wel verrassend, de resultaten van het eerste team waren zonder meer suc cesvol. Doorgaand op de ge zellige toer bereikte dit team zowaar de le klasse afdeling Rotterdam. Succes, tot dat moment meer gezelligheids- vereniging dan korfbalclub, ging in 1946 echter overstag naar de meer korfbal gerichte mogelijkheden. Toenmalige Succes-praeses Van Driel zag ook voor de korfbalsport In Schiedam internationale mo gelijkheden door de uitwisse ling „Schiedam-Wands* worth". Drie Sdhiedamse ver. enigingen .Schiedam" DSKV en Succes) leverden de spelers, om in mei '47 een propagandatoemee door En geland te gaan maken. Vooral de ontvangst in Wandsworth, voorstadje van Londen, maak te op de Schiedamse afvaardi ging blijvende indruk. Dat ook de Engelsen „in" waren voor dergelijke uitwisselingen werd krachtbijgezet door een snel volgend tegenbezoek. Na 1948 verwaterde dit kontakt echter, waarbij alleen de "SC „Schiedam" wat langer op de Engelse-toer bleef doorgaan. Toch leverdén deze uitwisse lingen een serieuze bijdrage tot die beslissende gedaante verwisseling van Succes. Niet langer was het „een en al ge zelligheid", want serieus pro beerde men de vereniging ook kwalitatief op *te stuwen- Ho. ger dan de derde küasse van de KNKB reikte men echter' Vlaardingen —Opgetogen na het geslaagde jubileumcon cours gooiden de vissers van de Vlaardlngse hengelaars- vereniging „De Vriendschap" hun simmen uit in de wateren van de Boonervllet, waar de vangst nogal tegen viel. De uitslagen zijn als volgt: 1. B. Penning 1840 gram,-.2. J- Vink 1365 gram, 3. C. Vink sr- 965 gram, 4. C. Vink jr. 780 gram,. 5. H. Cevering 735 gram, 6. S. Bouw 700-gram, 7. H Vink 685 gram, 8. F. Koud- staal 440 gram, 9, R- van der Zwan 380 gram, 20. L. Schepen 240 gram, 11. J. de Ligt 240 gram, 12. H. van Neck 140 gram, 13. J, Broere 135 gram, 14 J. Moree 125 gram, 15. C. de Ligt 25 gram. De controle was in goede handen van P. Vink. Held van de dag was B. Penning met-een brasem van 738 gram. Tweede honkman Ton Ebben (Schiedam) wacht de aangooi van zijn catcher Emiel Ver- vioet af. In het midden de Robur '58-ioper, Rechts veid- scheidsrechter Dik Roos. Zon dag ontmoet de ploeg van Cor van de Velde hekkeslui- ter Laakkwartier. Schiedam Zaterdag 11 juni organiseert de handbalvereni ging UVG weer de jaarlijkse strijd om de beschikbare wis selbekers. Wedstrijden die echter weinig met de handbal sport te maken hebben, want op de onderdelen gooien, hardlopen, verspringen, zig zag-lopen, kogelstoten en vijf tig meter halstuiten gaan de leden van deze vereniging proberen de vorig jaar geves tigde records te breken. Jan Breur Volgende week is het zover. Dan „draalt" Honsclersdljk weer. Tachtig wielerama- 'ieurs zetten woensdagavond 14 juni om half zeven aan voor de jaarlijkse koers in het „fietsgekke" Westlandse dorp. Waarbij de gedachten van veel Dijkenaars weer te rug gaan naar vorig jaar. Toen in de Pijnacker Hor- dijklaan Berkelaar Sjef van der Burg (later toch win naar van het Westlandsche Courant-klassement) zo'n enerverend spurtgeveoht le verde tegen Belgïë's groot ste talent Kamiel (toen nog Rik) van Linden. Een tweestrijd 'die Rak III In zijn voordeel besliste. Om enkele weken later als pas overgestapt beroepsrenner in de klassieker Parijs-Tours alle erkende professionele wegsprinters (Leman, Go rt efroot,-. Basso enz.) ook al kansloos te laten tegen zijn eindschot. Een wapen dat Van Linden, hoewel blessu res hem van een opzienba rend voorseizoen afhielden, ook later diverse triomfen vorige week nog het kam pioenschap van Belgisch Limburg schonk. Kamiel van Linden zoal hij bij de profs wenst te wor den genoemd bevestigde echter vorig jaar in Honse- lersdijk opnieuw de al vaker geconstateerde waarheid. Die dat in Honselersdijk im mer een rennersveld vol „groten" vertrekt, dat er „aan de Dijk" alleen echte coureurs kunnen winnen. Ook woensdag, want van de ruim tweehonderd inschrij vingen voor de amateurron de kon het „comité" er slechts tachtig accepteren. Een selectie die de namen van o.a. München-kandida- ten op het programma bracht. Klaas Balk, Cees van Dongen, Roy Schuiten, Cees Bal en Aad van der Hoek hebben meer dan één zaak gemeen. Niet alleen wonnen ze alle vijf een klas sieke wegwedstrijd, maar bovendien zijn ze ook a!ler maal kandidaten voor de Ne derlandse afvaardiging naar de Olympische Spelen. Wat weer niet wil zeggen dat er geen „anderen" zijn. Ter herinnering een paar „namen": Westrus, Van der Spiegel, Van Piere, Sohuu- ring, Rink Cornelïsse, Bas Hordijk, Broere, Van Groe- zen, Legiersc, Pennings, Van der Donk, Grant Tho mas, Kamper en ook de man die zijn tweevoudige zege in het klassement probeert te prolongeren, Sjef van der Burg. Met natuurlijk ook alle Westlandse favorieten tus sen de wielen. Janus van Tol (Poeldijk) zelfs als een van de potentiële kandidaten voor een bloementuil. En voorts: Hofstede, Van den Enden, de broers Koop, Van Leeuwen, Solleveld (alle maal ui't Europa's groente tuin) en (o.a. uit Schiedam, maar toch „voor veel eigen publiek") Sïem BeTkhout, Jan Breur, Lou Verwey en de Berkelse neo-amateurs. Een uiterst boeiende eerste „schuif" van het Westland sche Courant-klassement derhalve. Met ook nog een interessant voorspel- Want bij nieuwelingen en adspi- ranten die resp. om half vijf en half vier 's middags van start gaan zijn er volop kan sen op een „thuiszege". John Verbeek. Leo van Vliet, Wim *1 Hoen en nog jongeren als Jan van Veen, Theo van Tol en Aad van Vliet zullen er keihard voor knokken. Schiedam Op het tennis park Spïeringshoek werden de competitiewedstrijden op 3 juni. j.L beëindigd, een competitie waaraan door de nieuw gestichte tennis vereniging KSVV71 met vierentwintig teams werd deelgenomen. Zoals bekend is deze vereniging ontstaan uit desamenvoeging van Keep Smiling en Vice Ver sa, twee clubs die reeds ja renlang aan de competitie hebben deelgenomen. Door deze samensmelting is de grootste tennisvereniging in Schiedam ontstaan en het was alleszins de moeite waard, ora de ontwikkeling van deze nieuwe combina tie gade te slaan, aangezien fusies soms tot grote pro blemen aanleiding kunnen geven. KSVV'71 heeft zich reeds In het eerste jaar van haar bestaan ontwikkeld tot een hechte ver eniging, waarin leden van vroeger verschillende vereni gingen rij aan zij en zonder ■wanklank onder dezelfde vlag hebben gestreden. Van de deelnemende vieren twintig teams werden er acht kampioen, waarvan inmiddels één team automatisch naar een hogere klasse is gepromo veerd- De overige teams zijn verplicht eerst nog een promotiewed strijd te spelen met de con current uit de andere afdeling en hiervan werden afgelopen zondag reeds' twee wedstrij den gespeeld. KSW-l speelde in Deventer, waar het eerste team van de plaatselijke ver eniging (getraind door de be kende tennistrainer Joop de Mos) als tegenstander fun geerde. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor KSW'71 zodat dit team vol gend jaar mag uitkomen in de eerste klasse van de tennis- competitie, waardoor men al leen nog de hoofdklassen A en B het "Walhalla van de Ne derlandse tenniswereld bo ven zich heeft De zege werd behaald door -de dames F. Bouterse en B. En- tingh, alsmede de heren Th. v.d. Broek, J. Beyer, K. de Bruin en F. Stokla, welk team volgens onze vaste overtui ging ook volgend jaar van zich zal doen spreken. Het vijfde team speelde haar promotiewedstrijd in Amstel veen op het tennispark Over. burg maar moest de meer dere erkennen in het eerste team van de vereniging van die naam. Op zaterdag 10 en zondag 11 juni heeft het 17e team een uitwed strijd terwijl KSVV-19 en 21 een thuiswedstrijd spelen. Het derde team vertrekt zondag 11 juni naar Heiloo voor een promotiewedstrijd. KSVV-20 werd kampioen van de hoofdklasse A waarmee het voor dit team hoogst haalbare resultaat bereikt werd. Een fraaie beker was dan ook een welverdiende beloning. Het is echter duidelijk gewor den dat de teams van KSW'71 allesbehalve geluk kig waren in de loting, gezien het grote aantal uitwedstrij den. Om die reden ook zullen slechts twee teams van deze vereniging komende zaterdag op Spieringshoek strijden om de beschikbare promotieplaat sen. Schiedam In navolging val de reeds officieel draaiend* damesvoetbalteams van DJ mos en DRZ, waagt ook d handbalvereniging DWS zie', voor een keertje op dit teï rein. Dinsdagavond 13 jun speelt dan een dames-senio ren-elftal tegen een elftal be staande uit dames-junioreif Aanvang 19.00 uur. Jchiedam De voetbalvereri ging SFC organiseert v<ki haar junioren een jeu1?'1' in de jeugdherberg -1" den" te Bergen op H groep vertrekt vrljdagavon1 om 18.45 uur vanaf het Es maplein. Schiedam Afgelopen week-einde dubbelden de honkballers voor het laatst. Tot de Haarlemse Honkbalweek volgen nu nog 2 en kele wedstrijden. Na het Haarlemse toernooi wordt de rest van de competitie verspeeld. De wedstrijden van zaterdag en z°u- dag brachten klaarheid 'n de krachtsverhoudingen. Wassenaar onder coach Bob Soudiju won 2 maal nipt van Schiedam, en dat betekent, dat bet thans ruim op kop gaat met 4 punten voorsprong op Robur '58- Holy won twee maal één maal ruim en één maal met kleto verschil van Botlek. Dit weefc-einde een énkele wedstrijd voor Schiedam en Holy. En dat betekent op zondag voor beiden een thuiswedstrijd. tenland) een definitieve uit spraak gedaan zal worden. Schiedam speelt tegen Laak kwartier. Holy tegen Blue Birds. Zondag 14,30 uur op Har ga moet Schiedam van. de Hagenaars kunnen winnen. Lakkwartier staat onderaan de ranglijst, vertoeven daar al jaren, doch weten zich toch jaar op wonderbaarlijke wijze te redden. Zondag 14.00 uur aan de Zwaluwenlaan. moet Holy tegen Blue Birds ongeslagen kunnen blijven. In de oefenwedstrijd voer aan vang van de competitie won Holy ruim, doch de competi tie result aten tot nu toe een 3e plaats doen vermoeden» dat de Delftenaren sinds die wedstrijd nogal wat aan hun team gesleuteld Hebben. DRZ speelt zaterdag om 14.00 uur in Kethel tegen het ongesla gen The Hawks, De winstkan sen lijken gering. DHS gaat 'zondag naar Zwijndrecht toe. DHS moet kunnen winnen. De softballmeïsjes van Schiedam spelen maandagavond een thuiswedstrijd. Van Sparta werd de uitwedstrijd al ge wonnen. Maandag 19.00 uur op Har ga. Schiedam Het gerucht dat Piet Romeijn, zoals bekend bij Feyenoord te koop voor drieduizend gulden, een even tuele overgang naar SW ver gezeld wenst te zien van een bedrag van zestigduizend gul den, wordt door de Schiedam mer iensteUigste ontkend. „Een belachelijk idee, hoe ko men zé er aan"?, was de reactie van een geschrokkan Piet Romeijn. Terecht wenst hij het juiste bedrag niet békend te maken, „maar", al dus Piet Rorneijn, de werke lijke grootte van het bedrag staat OP geen enkele manier in verhouding met die zestig, duizend gulden". Overigens is in deze kwestie nog geen be slissing gevallen, maar de verwachting is dat zeer bin- nenkorf de terugkeer van voorzitter Eising "it het bui- Schiedam Succes' huidige .voorzitter de heer A. G. van .der Beek denkt nu nog met plezier terug aan zijn eerste kennismaking met de korf balsport. Géén vrijwillige kennismaking overigens, :maar a.s_ familie kampioen zien worden, won het van. de onbekendheid. Een eerste confrontatie die voor de heer Van der Beek verstrekkende gevolgen heeft gehad, want zomaar een bezoek, enige tijd later, aan een trainxngs- avortd betekende het begin van een snelle klim naar de - Succes-top. Bekend met het jeugdwerk zag men toen reeds een geschikt jeugdlei der in hem waarna de stap naar een bestuursfunktie nog maar een luttel Stapje was.' Ook Succes kende minder voortvarende periodes, want een minder succesvolle le denvergadering had tot ge volg dat het halve bestuur het voor gezien hield. Wat toen een probleem leek, blijkt achteraf bezien de triomfantelijke ommekeer, ■want de inderhaast tot voor zitter getorpedeerde Van der Beek tilde de vereniging langzaam maar zeker weer van de grond. Optimistisch diende men een -aanvraag in bij de Gemeen te ,'voor een nieuw terrein. Ook de eigen kantine kwam ér, evenals de leden en een. steeds meer uitbreidend be stuur- Op overtuigende wijze was Succes de perikelen de baas geworden en uitgeroe pen. tot sterke winnaar. Een. Succes-voorzitter A. G- van der Beek zege, voor een belangrijk deel door toedoen van voor zitter Van der Beek. Een zege ook die de naam „Suc ces" die glans geeft welke het verdient

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4