SCHIEDAMSCHE COURANT Muziek en Jeugd wordt succes Acties voor zendingsarts in Kameroen Commandant Passchier gëintroduceerd bij de brandweer 2 kranten voor één prijs I „Baas boven baas": Bazendag bij Wilton-Fijenoord SG-VW als boekings- kantoor Binnenbrandj e bij Van der Berg Personeels vereniging De Jong viert feestelijk jubileum Evenement in Museumaula wordt in 1973 herhaald Inbraak hij cash and carry MEISJE ZWAAR GEWOND IN HERVORMDE GEMEENTE: „WE MOETEN HET SAMEN MAK EN" Auto over de kop Huurspreekimr PvdA/PPR wordt stopgezet Maandag 12 juni 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 202566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargang no. 24433 Schiedam Bii scheepswerf „Wilton-Feijnoord wordt dinsdag 13 juni dc „Nationale Bazendag" gehouden. Deze bijeenkomst, die om tien uur begint, wordt belegd onder auspiciën van het Ne derlands Instituut voor Efficiency (Nivé). Tijdens de Bazendag worden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de opstelwed strijd „Baas boven Baas", uitgeschreven door het gelijknamige tijdschrift, dat informatieblad is, van één van de onderafdelin gen van bovengenoemd Instituut, Aan de jaarlijkse wedstrijd doen bazen-uit de gehele Ne derlandse industrie mee. Het aantal inzendingen bedroeg dit jaar 57 opstellen, die al- Schiedam Aan de Westvest 23 bij -Van der Berg NiV. ïs za terdag een binnenbrandje ont staan. Het brandje kon gro tendeels door de politie wór den geblust. De brandweer moest wel voor de nablussing zorgen. Zes politieagenten hebben met drie blusappara- ien het vuur bestreden. De brandschade kon hierdoor ni hil blijven, de rookschade be draagt i 500- De brand is ontstaan door een raamventilator die overhit werd en toen de zonwering raakte, die ging schroeien^ tijd handelen over een «onder werp uit de personeelssfeer. Ieder jaar worden zes prijzen beschikbaar gesteld ,en krij gen zes deelnemers een eer volle vermelding. De hoofdprijs met als extra prijs een gouden horlogo wordt uitgereikt door de voor zitter van de prijsvraageom- missie, ir. A. Brouwer. Voor de uitreiking van de overige prijzen zorgen functionarissen van de bedrijven; waaruit de andere prijswinnaars voortko- 'men. 1 tiet programma van de ont vangst bij Wilton houdt onder andere in een' welkomstwoord door ir. B. Wilton om kwart voor elf en om elf uur de prijs uitreiking door ir. Brouwer, Het programma biedt verder gelegenheid zich ten volle over de activiteiten op en rond de werf Wilton-Fijenoord te informeren, onder meer aan de hand van een kleuren film en van een excursie over de werf. Leerlingen van de Bedrijfssehool van Wilton fun geren daarbij als rondleiders. Schiedam De personeelsver eniging van Scheepswerf De Jong aan dë Westfrankeland- sedïjk heeft zaterdag het 25- jarïg bestaan op feestelijke wijze gevierd. Was er in de kantine van hét bedrijf zater dagochtend van tien tot half twaalf een drukbezochte re ceptie, de rest van deze jubï- leumdag werd op bijzondere wijze gevierd. Na de receptie gingen, de leden van de personeelsverenigimg en de genodigden aan boord van Spido-vaartuig Erasmus voor een vaartocht, 's Avonds laat keerde het gezelschap weer terug in Schiedam,- Ook de Rijnmondband heeft muzi kale medewerking aan het .ju bileum verleend. - Schiedam De zaterdag in het Stedelijk Museum gehouden manifestatie Muziek- en Jeugd is een succes geworden. Commentaar van organisator Aad van der Hoeven: „Vol gend jaar doen we het beslist weer". In de aula van het Stedelijk, meldde zich zaterdag een grote groep belangstel- lenden voor de manifestatie, die de aula een dag lang ge- Schiedam In het cash-and- carrybëdrijf aan. de Kethel- straat is in de nacht van'don derdag op vrijdag ingebroken. De inbrekers hebben eerst aan de achterzijde van het pand een ruit. verwijderd en konden vervolgens met een snijbrander een muurkluis openen. Zij hebben een, geld kistje meegenomen met ƒ2.000. heel bezet wist te houden. Dc 39 deelnemers werden kri tisch aangehoord door de juucy en enthousiast begroet door het talrijke publiek. De leef tijd van de deelnemers en deelneemsters varieerde van 9 tot 23 jaar. De"jury, bestaan de uit Piet Struïjk (dirigent van onder andere het bekend'e Westlands Mannenkoor), Chris Verhoog (dirigent van Orpheus) en Addie de Jong (organist/koorleider in Rot terdam) was onder de indruk van het betrekkelijk hoge peil van de deelnemers. Het publiek in de aula kon za terdag luisteren naar een keur van instrumenten, varië rend van blokfluit en Ierse harp tot -het fraaie orgel dat in de museuntaula staat. Ju ry-voorzitter Aad van der Hoeven is beschermheer van dit orgel, en trad op als regis trator hij de deelnemers aan Muzilek en Jeugd die het orgel als favoriet instrument had den uitgekozen. De aula van het Stedelijk was de gehele dag open voor het publiek. Het was er dan ook .een komen en gaan. 's Mid dags gaven ook burgemeester cn mevrouw Roeifsema blijk van hun belangsteSing. De deelnemers .waxen,, onderver- deeld in drie groepen: 9-12 jaar. 13-16 jaar en 16 jaar en ouder. De keuze van de le spelen werken was eveneens zeer gevarieerd. De prijswinnaars kregen na de - finale die zaterdagavond werd gehouden een stemvork met inscriptie cadeau. Tijdens de finale moesten de negen win naars nogmaals het door. ben eerder ten - gehore gebrachte muziek stuik spelen. De win naars werden toegesproken door dirigent Piet Struijk. In d,e eerste groep -waren de prijswinnaars: Aart Berg- werff uit Permis (11), orgel eerste prijs, Lenneke van der Link. (12, Schiedam, dwars- fluit,vtweede prijs; Adrie Zou tend! jk 9VI a a rdingen. viool, derde prijs. Prijswin naars in de tweede groep: Dory Hamerslag (14), eerste prijs, klarinet; Fred Royers (13) Schiedam, tweede prijs, piano; Wilma Sabel (13) en Annemaek van der Klink (16), Schiedam, blokfluit en piano, derde prijs. De derde groep had als prijs winnaars: Corrie Uijtdewilli- gen (16), Schiedam, piano: Helena Hoogendoorn (16), Schiedam, Ierse harp, twee de prijs en Arianne Zeeman, (18)Rotterdam, dwarsfluit, darde prijs. Eén van de deelnemers, zaterdag in de aula van het Stedelijk. Politie zoekt getuigen van ongeval Schiedam De zesjarige Petro- nella c. Holleman van het Henriëtte Bosmanplein is gis- termiddagop~> de"-Parkweg aangereden door een 'perso nenauto* bestuurd, door de 20- jarige A- W. H. uit Schiedam. Zij is met levensgevaarlijke verwondingen opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Het meisje fietste met haar ou ders op de Parkweg ter hoog te van pand 119. H. wilde de fietsers passeren, maar raak te daarbij het meisje, dat ten val kwam en werd overreden. De politie zoekt getuigen van dit ongeval. Zij kunnen zich mel den aan het politiebureau Lange Nieuwstraat 55, tele foon 26.07.60. Schiedam „Laat dokter Weemhoff niet in de kou staan". Dat is de actie die in de hervormde gemeente van Schiedam is ont staan om de zendingsarts Weemhoff te helpen bij zijn arbeid in het ziekenhuis van Foumban in Kameroen in Afrika. In de Zon dagsbode, het weekblad van de hervormde gemeente, wordt uit gebreid ingegaan op de talloze acties, die voor het zendingswerk in Kameroen worden ondernomen. De Hervormde Vrouwendienst in Schiedam heeft een actie op gang gebracht teneinde al lerlei bonnetjes die bij bak ker, melkboer, kruidenier en zovoorts te verzamelen en deze aan de actie af te staan. Ook wil men via een bazaar Schiedam Schiedams nieuwe brandweercommandant M. L. Passchier is dit weekeinde geïntroduceert bij dc leden van het Schiedamsc brandweerkorps. Dat gebeurde vrijdagavond tij dens een bijeenkomst in de brandweerkazerne aan de Singel in aanwezigheid van burgemeester II. Roeifsema. Dc bijeenkomst was bedoeld ter nadere kennismaking met dc nieuwe comman dant. In zijn toespraak meende burge meester H. Roeifsema dat met het afscheid, van oud- commandant D. de Jager voor de Sehiedamse brand weer een periode was afgeslo ten. .Nog eens blijk van zijn waardering gevend, voor de heer De Jager, zei de burge meester ook aan waarnemend commandant J. Keuzenkamp bijzonder veel dank verschul- <bgd te zijn. ,In de afgelopen jaren en. in de overgangsperiode na het af scheid van de heer De Jager te de heer Keuzenkamp een bijzonder kundige en goede commandant geweest", meen de de heer Roeifsema. Hij meende dat het vertrouwen in de nieuwe commandant ten volle gerechtvaardigd is. „Ik heb hem uitgenodigd om er voor te zorgen dat de persoon lijke en de menselijke verhou dingen in het korps gewaar borgd blijven". 5e burgemeester zei te hopen op een blijvende belangstel ling uit de burgerij en zei het aantal brandweerlieden voor de Sehiedamse brandweer Eraag op peil te willen hou den. Nu de hoop op een snelle bouw van de brandweerkazer ne voedsel heeft gekregen door het beschikbaar komen van gelden daarvoor, onder- streepte de burgemeester nog eens. de noodzaak van de rea lisering van een'nieuwe kazer- ne. Waarnemend commandant Keu zenkamp zei zijn nieuwe com mandant in de vier jaar dat de heer Passchier in Schie dam werkt als een groot vak man te hebben leren kennen. „De aanpassing bij de Schie dammer valt niet mee. We zijn een groep mopperaars, al is dat mopperen niet ge meend. Als puntje bij paaltje komt gaan we voor niets uit de weg", aldus de 'heer Keu zenkamp, die van mening was dat de heer Passchier zich snel aan de Sehiedamse brandweerlieden heeft aange past. Hij bood de nieuwe com mandant een poster aan mei daarop een zeilschip en sprak daarbij enkele symbplische woorden. Brandweercommandant Pas- schiert toonde zich in zijn dankwoord erkentelijk voor de waarderende woorden. De Schiedammer noemde hij een „gentleman". De heer Pas schier noemde het zelf ergens jammer om commandant te worden, omdat hij tot nu toe gewoon was bij de. bestrijding van een brand vooraan te staan, wat hem niet altijd zal gelukken in zijn nieuwe func tie. De brandweercommandant wees ook nog op de verbeter- Waarnemend commandant J, Keuzenkamp biedt de nieuwe commandant M, L. Passchier een poster aan. de oefensituatie van de brand weer, die is ontstaan door de bereidwilligheid van een plaatselijke scheepswerf om de brandweer oefengelegen heid te verlenen. Ook pleitte hij voor vervanging van een deel van het materieel van de brandweer, dat uit 1936 da teert. De heer Passchier kondigde ten slotte aan dat de interne si tuatie bij dc brandweer zal worden verbeterd door het In stellen van een commissie van overleg,' vla welke de brandweerlieden met eventue le problemen bij de leiding te recht kunnen. Zijn oproep aan zijn korpsleden tot slot: „We moeten het samen maken". gelden inzamelen voor de zen- dingspredikant. De hulpdienst TOV in Kethel tracht geld in te zamelen via het wassen van auto's voor ƒ3. De actiegroep heeft dit za terdagochtend in Kethel in Groenoord gedaan. In samen werking met de jeugdraad in Groenoord wordt verder in speptember een puzzeltocht per fiets georganiseerd, waar van de baten eveneens aan de actie ten goede komen. De hervormde zondagsscholen In Schiedam houden zaterdag 16 september een wandeltocht voor leerlingen van de zon dagsscholen die eveneens 'n het teken van dé actie staat. Het inschrijfgeld is voor ds. Weemhoff bestemd; startpun ten zijn de Plantage en de Dornskerk in Kethel. Eind punt is de Opstandingskerk, waar een bazaar wordt gehou den. Deze bazaar is tot 's; avonds tien uur geopend. Schiedam Zaterdagavond is de 30-jarige inspecteur L. B. met zijn auto op rijksweg 20 over de kop geslagen. Hij kreeg een klapband, verloor de macht over het stuur en sloeg toen over de kop. De auto is totaal vernield, de be stuurder is er zonder een schrammetje afgekomen. Evenementen in Rotterdam Fchiedam De Sehiedamse Ge meenschap doet ook komencLv seizoen dienst als boekingstó kantoor voor evenementen iri Rotterdam. De donateurs van de stichting hébben de folder J? v„WeJkpm;.--. uitte Rptterdanr?.; toegezonden gekregen; Van*, de gelegenheid, seizoenabon nementen te bestellen op voorstellingen in De Doelen, de Schouwburg, het. Hofplein theater, het Piccólóthea ter, het Venster en de Gröotë Zuidburg-Zuid wordt in Schie dam druk gebruik gemaakt Vanaf 1 juli liggen de boekjes voor het komende seizoen weer gereed en kunnen deze worden afgehaald aan het kantoor van de SG/WV, Overschiesestraat I; Men kan daar ook verdere bestellingen doen. Schiedam Het spreekuur van de PvdA/PPR in Schiedam voor diegenen die met huur- problemen zitten wordt in ver band met de vakantieperiode voorlopig stopgezet. Na 1 april, de datum waarop de huurverhogingen zijn inge gaan, heeft het spreekuur ge zien de grote belangstelling in een behoefte voorzien, maar de laatste weken liep deze be langstelling al een beetje te rug. Niettemin blijven enkele leden van de PvdA en de PPR ac- tief. De huurders die nog pro- i blemen hebben kunnen te- i recht op postbus 100, Schie- j dam of bij H. Noordegraaf, Singel 122. telefoon 268523 en bij H. Posthoorn, Copernicus- straat 14, telefoon 267131. De leden die zich met het sprek- uur. hebben beziggehouden adivseren de huurders-mat- problemen naar de Huurad viescommissie toe te gaan in dien zij van deze commissie bericht ontvangen of bij ge wenste verdere inlichtingen zich tot bovenstaande adres- sen te wenden. profiteer nu vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvingen voor «f« priji ven éln«Je B Schiedimiche Courant met nieuw» uit uw »tid en CmjevinJ, en het RotterJimichB Nieuwsblad mechec laaute binn en-en buiientindw nieuw*. Geefon» nu opdracht ook Vt|H u U difen rratii, tonder enige Wplichcinj, 4e SC 4- RN te bexorje* en ontdek I «li do vele pluspunten. Deie bon [n open envelop, ïonder poscre{«t, Sturen naar Rotterdumch Nlemviblid, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dnen trad» naar: woonpl telefoon B

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1