Bijzonder onderwijs: aan em aan Wéér vertrek KVP-raadslid Koffiebar houdt SNELHEIDS- OVERTREDER GESTRAFT HAKKERT Defensie moet beslissen óver uitstel dienstplicht Haring wordt goedkoper NATUURLIJK UIT DE GROTE K0LLEKTIE Bloembakken in Zuid J, Foppen naar Zwijndrecht Correctie op en drinkwater Orgelbespeling in Stedelijk Geen voorrang verleend AVKO-raiJy door Schiedam Gewestvorming IN PLANTAGE Vier maanden niet rijden Aanhoudingen Donderdag 15 juni 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no, 24436 Schiedam Aan de zuidelijke rand van het Bachplein tus sen het eerste flatgebouw en het noodwinkelcentrum „Ou-d? verture" heeft de dienst Plantsoenen van Gemeentewer ken een speelplaats aangelegd op verzoek van de bewo ners van het aangrenzende flatgebouw. Ook in De Gorzen is weer wat meer groen ..gekomen: Bloembakken aan de Lekstraat. In het betegelde plateau van deze speelplaats is een met houten biels omgeven speelruimte aangebracht, met daarin een zandbak van zes bij, zes meter. Ook zijn er twee zitbanken en is er nog een-ruimte met sier- Schiedam De vacatures bij het basisonderwijs in Schie dam voor het nieuwe schooljaar blijken mee te vallen. Al zijn noch bij het openbaar, noch bij het. bijzonder onder wijs al alle beschikbare plaatsen bezet, over het algemeen is men niet zo somber gesteld als in de zomer van 1971, toen het er wat het krijgen van leerkrachten betreft wer kelijk somber uitzag. Onderwijsconsulent A. J. Tigges deelde vorige week in onze krant al mee dat er weliswaar een aantal vacatures zijn bij bet openbaar onderwijs, maar dat deze naar alle waarschijn lijkheid wel zullen worden vervuld. 3ij..-.bev bij zonder onderwijs zijn tot nu toe nog maar weinig vacatures. 'Alhoewel men ook hier part-time leerkrachten kan gebruiken die collega's, in vaste dienst die ziek zijn. of om andere redenen vervangen VlaardingenDe haring wordt iets goedkoper. Veel is het (nog?) niet, maar alle beetjes helpen. DeVaanvoer van deze lekkernij wordt gelukkig wat groter," al is-die nog lang niet wat we an dere jaren gewend zijn. Aan het afslagiokaal werd gisteren nog wel 1000 betaald - voar een kantje kleine maatjes ha- rtngi:maar de tendens wijst in de goede richting. ^prijzen waren als volgt: klei ne maatjes S091001; klei ne.'kleine maatjes ƒ521 ƒ.651; grote maatjes 611— ƒ.700 en makreel ƒ71—ƒ72. üe aanvoer: VL 105 met 18 en 6 makreel; V L31 met 20; VL 121 met 21; VL 112 met 9; VL 110 met 22; VL 90 met 8, VL 34 met 11, VL 7 met 3 en VL 1 met 7; VL 142 met 12 en 5 ma kreel; VL 16 met 4 en VL 103 met 5, moeten worden zullen in au gustus vermoedelijk voldoen de onderwijzers en onderwij zeressen voorhanden zijn. Mits: het ministerie van Defen sie meewerkt. Onderwijzers die vorig jaar uitstel kregen en dit jaar weer uitstel heb- ben^,aangeyraagd^;.iopen;_ r»u. eenmaal hetgevaarv dat ze worden opgeroepen. Zowel het openbaar als het bijzonder on derwijs hoopt overigens op een soepel beleid: bij het mi nisterie. Een woordvoerder van de Sint .Willebrordüsstichting deelde ons mee dat het bij het rooms-katholiek onderwijs gaat om twee - of. drie leer krachten. „Een noodtoestand bestaat er bij ons niet meer, tenzij Defensie onze mensen toch oproept. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs .heeft vier onderwijzers dienst die uitstel hebben aan gevraagd. Ook hier is men op timistisch over de beschikking van de minister op deze ver zoeken. Bij de Vereniging voor Christe lijk Onderwijs maakt men zich op dit'moment geen zor gen over. de_ personeelssitua- tie. Een woordvoerder: „Maar dat houdt nier in dat we nu-helemaal uit de proble men zijm Als morgen-de post twee ontslagbrieven brengt moeten we weer opnieuw gaan beginnen met het zoeken van vervangende leerkrach ten. We hebben de tekorten ook kunnen beperken door in terne wijzigingen. Zo is een leerkracht van een school die met het nieuwe cursusjaar minder leerlingen heeft op één van- onze andere scholen aangesteld." Het verloop onder het onderwij zend personeel is overigens vrij groot. Ook hiermee die nen de schoolverenigingen en het bureau onderwijs van de gemeente rekening te houden. HOOGSTRAAT 163 - SCHIEDAM - TEL. 16.19.49 Schiedam Hét gemeenteraadslid voor de XVP, de heer J. Foppen zal afscheid nemen als gemeenteraadslid. Hij ver laat de Schiedamse raad omdat hij een huis heeft gekocht in Zwijndrecht. Met zijn gezin verhuist de heer Foppen in augustus naar Zwijndrecht. De heer Foppen is behalve raadslid ook bestuurslid van de wijkverenigïng Groenoord en is tevens redacteur van het wijkblad Groenoord-Akkoorden. Door zijn vertrek .zal In de KVP een opvolger moeten worden gevonden. Eenvou dig zal dat niet zijn, want de kandidatenlijst telt niet veel namen meer van adspirant-raadsleden die voor de opvol ging van de heer Foppen in aanmerking komen of willen komen. De KVP-fractïe moet twee lèaen missen, omdat ook de heer W. J. C. Willemse heeft bedankt. Hij verhuist zoals be kend naar Schotland. Beide raadsleden maken 26 juni hun laatste raadsvergadering mee. Schiedam De administratie van de Technische Bedrijven van de gemeente rekent in de komende maanden een cor rectie door op de rekeningen voor_het reeds, verbruikte wa ter. Voor deze verrekening korht ongeveèr tweederde van alle verbruikers In Schiedam in aanmerking. De te verreke nen bedragen zijn ongeveer 1 per verbruiker. Deze' maatregel moet worden genomen in verband met de verhoging van de tarieven van het drinkwater, waartoe de-gemeenteraad op 6 decem ber 1971-heeft besloten, maar die half november 1971 al was ingegaan. Voor deadifuriïstfa- tie'van de Technische Bedrij ven. was toen de tijd van voor bereiding te kórt pm .de nieu- - we gegevens, van de tariefs verhoging. te verwerken voor de computer, waarmee de re keningen worden opgesteld. Bovendien' worden de waterre keningen wel elke twee maan den gepresenteerd aan de ver bruikers,, het opnemen van de meterstand gebeurt echters slechts twee keer per jaar. Toen het niet mogelijk was on derscheid 'te maken tussen de kosten per kubieke meter van vóór en van na de tariefsver hoging in verband met de computer;werd besloten, voorlopige bedragen in reke ning te.brengen, iwaarop later een verrekening zou volgen. Schiedam Fons van Wijk be speelt zaterdagmiddag het Hess-orgel inhet.Stedelijk Museum te Schiedam. De be speling- is-van- drie- tot-vier uur. Iedere derde zaterdag middag van de maand wordt het orgel in het Stedelijk Mu- seum bespe eld door steeds een andere organist. De toe gang is vrij. Vlaardingen Op de kruising Dillenburgsingel—1-Holysin- gel heeft gistermiddag de 62- jarige wielrijdster S.S.-B geen voorrang verleend 'aan een auto. Zij werd aangereden en moest met, een zware hersen- schudding en een hoofdwond naar "bet Holy-ziekénhuis wor den gebracht. o De kinderspeelplaats aan het Bachplein. betegeling waarop zes speelwerktuigen staanr een brug, een rek, twee ringen en twee „epsilons" of zes- kantige ringen waardoor de kinderen kunnen krui pen. De speelplaats is recentelijk ge reed gekomen. Wanneer bet grondwerk voor de aanleg van het hoofdriool gereed is, zal in een later stadium de gehela zuidrand van het Bachplein door de afdeling Plantsoenen worden afgewerkt met een g ro e nbepl a ntln g. Bij het winkelcentrum zijn al zeven grote bloembakken met een middellijn van twee me ter aangebracht, die de verle vendiging van het plein ten goede komen. Ook. in.een .andere stadswijk ia meer groen aangebracht. Bij de roomskatholieke kérk aan de Lekstraat in Schiedam- Ztxïd zijn twee grote bloem bakken geplaatst. Het aantal bloembakken dat de Plantsoe nendienst heeft uitgezet komt daarmee op totaal 530. bloembakken ontsnappen hiet aRiTd aan "de vérhiéïzacht van meestal jeugdige Schie dammers. Soms worden er bloemen uit de bakken ge haald of hele planten gestolen. De Plantsoenendienst haalt in zo'n geval de bakken weg en brengt ze naar een andere plaats. De afdeling Plantsoe nen is gereed gekomen met het aanbrengen van de zomer-'' beplanting, zowel voor dë^ bloembakken als voor de plantsoenen. Schiedam In Schiedam zullen twee controle-posten komen die de automobilisten contro leren die aan de zogenaamde AVRO-rally deelnemen. Ze worden gevestigd bij de distil leerderij en M. Dirkzwager aan de Noordvest 23 en J. F. Legner aan de Dam. Vanaf 7 uur 's ochtends nemen 40.000 mensen in 10.000 auto's deel aan deze toeristische recrea tieve "tocht. Het bedrijfsleven is bereid gevonden medewer king te verlenen, bij het uitzet ten van de controleposten. De rally-wordt gehouden in sa menwerking met de KNAC Veilig Verkeer Nederland en het Nationaal Bureau voor Toerisme. Schiedam Door een uitïoop van het advertentiebestand is het niet mogelijk gebleken plaats in te ruimen voor het tweede artikel over de ge westvorming naar aanleiding van de nota hierover van Gët deputeerde Staten aan het Schiedamse gemeentebestuur. "We hopen hierop nu in-de krant van vrijdag terug te ko men. Schiedam De Plantage staat zaterdag 12 augustus jtl het teken van het Jezus- festival, dat daar vanaf twaalf uur 's middags ge houden wordt onder auspi ciën van de Koffiebar in het kader van een vier da gen durende campagne. De Koffiebar is ongeveer een jaar geleden opgericht door jeugdige leden van de gere formeerde kerk, die het evangelie tot voor kort-ver- spreidden tijdens bijeen komsten in De Goede Ha ven kerk onder het genot van een kop koffie. De Koffiebar heeft De Goede Haven kerk echter moeten verlaten, omdat deze verkocht is. Tijdens de vakantieperiode wil de Koffiebar uitkijken naar een nieuw onderkomen, waar op donderdag 10 augus- tus 's avonds om acht uur de vierdaagse campagne wordt geopend met een bijeenkomst. Aan het festival werken onder andere de uit vier leden be staande Engelse groep The Advocates mee, Their Mas ter's voice, een groep, die is opgericht door medewerkers van de koffiebar, en een Schotse groep. Their Master's voice brengt tij dens het festival enkele num mers ten gehore van de ep, die de groep onlangs heeft op genomen. Op deze plaat, die 25 juni uitkomt, staan vijf nummers: Their Master's voi ce, Als je het leven kopen kon, I'm on my way to heaven,.Er is een Heer en We found the happy side of life. Schiedam Kantonrechter mr. H. Vies heeft vier maanden ont zegging van de rijbevoegdheid en 250 boete gevonnist tegen de automobilist W.S. uit Spijkenisse, die woensdagmorgen tijdens een strafzitting van het kantongerecht in Schiedam moest voor komen, omdat hij op rijksweg 20 de maximum snelheid van ze ventig kilometer pe ruur met twintig kilometer had overschre den. Bovendien had de heer S. niet voldoende rechts gehouden, waarvoor hij 25 boete kreeg. De kantonrechter handhaafde de door mr. A. Bórgart, offi cier van justitie, geëiste straf van vier maanden ontzegging en 250 boete, omdat het al de zesde keer was, dat de heer S. zich niet aan de voor geschreven snelheid had ge houden, hoewel de verdediger van de heer S., mr. S. Hane- kroot, er op wees, dat deze straf het einde van de een manszaak van S. zou beteke nen. Mr. Hanekroot noemde het voortdurend te hard rijden: va nzijn cliënt een mentali teitskwestie, die nog nooit nare gevolgen had gehad. In een testrapport van de ANWB wordt de heer-S. een snelle, maar zekere en veilige rijder genoemd. Aanvankelijk zou S. zeven, maanden niet achter het stuur mogen, omdat hij- in een proeftijd liep van een jaar en mei de snelheidsovertreding drie maanden ontzegging ris keerde. Deze straf wordt ech ter niet uitgevoerd. De heer A. W. uit Rijswijk moest woensdagmorgen even eens terecht staan in verband met te hard rijden met zijn auto, waaraan hij zich overi gens al drie maal eerder schuldig had gemaakt. Met het oog hierop achtte mr. A.' Borgart een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid gerechtvaardigd, maar gezien de omstandigheden en de geringe overschrijding, in plaats van vijftig had de heer W. 61 kilometer per uur gere den, eiste hij honderd gulden boete. De kantonrechter vonniste con form de eis. Vlaardingen Gisteren heeft de politie de 15-jarige F. S. ull Schiedam aangehouden. Hij werd met nog enige jongens aangetroffen op het dak van de Erasmusschooi aan hei' Westnieuwland. De jongen verzette zich hevig tegen zijn arrestatie, Vanmorgen zijn de 29-jarig<l kraanmachinist J. L. B. feu zijn 52-jarige collega A. VV beiden uit Vlaardingen, aait' gehouden. Zij haddén ochtend bladen weggenomen ten nade le van een winkelier aan dé Broekweg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1