Zesde-klassers voelen wethouder aan de tand Chinese: bezoekt handels missie Wilton en boorschip „De Pélican" SG: ALLEEN TAKEN OP CULTUREEL TERREIN Geslaagden bij Muziekschool voor fanfare en harmonie Vriendelijk dank voor liet vonnis Begroting 1973 Brand in loods Fietsers vallen 7 SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 21 JUNI 1972 De Chinese handelsmissie bij Wilton. Schiedam Een Chinese handelsdelegatie, bestaande uit twaalf man, heeft zaterdag de werf Wilton-Fij enoord en het boor schip de Pélican, gebouwd bij de werf Gusto, bezocht. De delegatie is bij Wilton ontvangen door een lid van de direktie van de Dok- en Werfmaatschappij Wilton- Fijenoord N.V., de heer C. H. Meeuwisse, in de op de werf liggende direktievilla. Op de Schiedamse werf hebben twee jaar geleden enkele Chinese schepen ter repa ratie gelegen. Dit was èn voor Wilton- Fij enoord èn voor de Chinezen het eerste contact met elkaar. Dit contact heeft weer geresulteerd in het bezoek dat de Chine zen aan de werf gebracht hebben. De heer Yu Lden-Chia, toentertijd verbonden aan het bureau van de tijdelijk zaakgelastigde voor China in Den Haag heeft daarover indertijd contact onderhouden. Thans is de heer Yu Lien-Chia lid van de delegatie. In die hoedanigheid zou hij Wilton aanbe volen hebben. De delegatie heeft de gehele werf van Wilton ge zien. De gesprekken met de delegatie-leden verliepen via een tolk of in het Engels, Op öe werf lag zaterdag ook nog een Chinese boot in reparatie. De heer Meeuwisse hoopte dat de ontvangst van de Chinese delegatie mee zon werken aan dc opbouw van dc handelsbetrek kingen, die beide landen ten goede zouden ko men. 3>e Chinezen kregen ook nog een film te zien. De film gaf de diversiteit weer van de Groep (Rijn-Schelde-Veroime) van de technieken op het gebied van zowel land-als- bmmbhmi aee-aktiviteiten. Schiedam De stichtingsraad van de Schiedamse Gemeen schap is van mening dat de S.G. bij bezuinigingen niet als eerste het slachtoffer moet worden, In een toelichting op de begroting die voor 1973 bij de gemeente is ingediend, zegt de raad dat nog diverse zaken het optimaal functione ren van de S.G. als Culturele Raad van de gemeente Schie dam in de weg staan. Vandaar ook dat er wordt aange drongen op een spoedig gesprek met de gemeente over de duidelijkheid rond het cultuurbeleid in Schiedam. Het feit "dat op de gemeentebe groting diverse posten voorko men voor culturele zaken is voor de S.G. maar moeilijk verteerbaar. ïn de culturele sector wordt op dit ogenblik hard gewerkt om tot optimale samenwerking te komen, zo dat een drastische bezuiniging catastrofale gevolgen zou kun nen hebben, aldus het be stuur. toet noodzaak tot bezuinigin gen op de achtergrond de Stiohtingsraadsvergadering van april leidde tot enkele be sluiten zoals het niet doorgaan van het uitgeven van een ei gen huis-aan-huisblad is ook de gedachte naar voren gekomen da: de S.G. zich moet terugtrekken op het ei gen terrein, namelijk het cul turele en sociale werk in Schiedam. Enkele activiteiten •horen nu niet meer in de S.G. thuis. Duidelijkheid over wat nu ei genlijk de taken van de S.G. zijn is gewenst, meent de stichtingsraad. In Schiedam zijn een Sportraad, een Raad voor Jeugd en Jongeren aan wezig. Het zou onjuist zijn In dien de S.G in haar pakket ac tiviteiten blijft organiseren die bij andere organisaties thuishoren. Overigens bete kent het terugtrekken van de S.G op eigen terrein niet dat daardoor minder activiteiten zouden kunnen worden ont wikkeld. Vooral zal het werk in de sociaal-culturele sector daarbij aandacht krijgen. Wat de divrse activiteiten be treft probeert de S.G. voor 1972 Sdhiedamse winkeliers te interesseren voor de jaarlijk se Sint Nicolaas intocht. Deze pogingen hadden in het verle den weinig resulaat en de be grotingspost zal daardoor voor 1973 niet kunnen worden verlaagd. De afdeling Toneel is in een weinig rooskleurige situatie. De belangstelling voor het plaatselijk amateurtoneel wordt steeds geringer. Door dat de besprekingen over een plaatselijke vernieuwing van het amateurtoneel nog niet zijn afgerond vindt men nog geen vaste post voor het to neel op de begroting. Voor 1973 is verder een post op genomen voor diverse activi teiten in de zomer. Deze post is in de laatste jaren vrijwel niet aangesproken- De stich tingsraad vindt dat het zeker de moeite waard is te trach ten activiteiten te onwikkelen waarvan de bevolking in rui me mate zal kunnen profite ren. Openluchtactiviteiten in hei Piantagepodiura behoren daartoe. Ook zal de mogelijk heid worden bezien om in de verplaatsbare muziektent van de SG uitvoeringen te geven. De afdeling Toerisme en In formatie krijgt steeds meer taken. Kei werk van deze af deling richt zich voornamelijk op het sociaal toerisme ofwel het voorlichten van de plaatselijke bevolking over de toeristische mogelijkheden van Nederland. Ook over Sdhiedam zelf wordt voorlich ting verstrekt „in den vreem de." Een vurige wens van de afdeling is de Schiedamse mo lens open te stellen voor het publiek. Hierover is al gespro ken met WV's uit de omge ving om zo een toevoer te krijgen van geïnteresseerden. In 1971 werden door de VVV on geveer 1D.OOO inlichtingen ver strekt aan Schiedammers, 6.290 inlichtingen, aan niet- Schiedammers en 1,700 inlich tingen aan buitenlanders. Tenslotte wordt in de toelich ting op de begroting nog aan dacht besteed aan het vor- mings. en. ontwikkelingswerk binnen de SG en ana de musi sche vorming. Met vorming en ontwikkelingswerk moet zo snel mogelijk worden gestart. Voor deze nieuwe activiteit is voor 1973 een post op de be groting gezet. Behalve functionarissen, van de "WF waren ook collega's van de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" uit Vlissingen en. Motorenfabriek De Steeg aanwezig. De Vlissingse werf onderhandelt met China over de bouw van vrachtschepen, terwijl dat land geïnteres seerd is in onder meer een gasturbine door compressoren gedreven van Thomassen, PÉLICAN De Chinese delegatie heeft eveneens een bezoek gebracht aan het Franse boorschip de Pélican dat gebouwd is bij de werf Gusto te Schiedam. Het schip ligt momenteel in de IJsselhaven, Zaterdagmorgen konden de Chinezen slechts een kort bezoek aan het boor schip brengen. Echter enkele leden van de missie vonden het zo'n belangrijk schip dat zü er de hele maandag, eigen lijk een vrije dag voor de mis sie, voor uitgetrokken hebben om het hele schip grondig te bekijken en te bestuderen. Ook hebben zij bij Gusto be sprekingen gevoerd. Schiedam Achter het pand 43—50 aan de Buitenhavenweg ls vannacht een loods in brand geraakt. Een hoeveelheid ver pakkingsmateriaal vatte vlam. Het materiaal stond opgesta peld tegen de schuifdeuren van de loods, die toen in brand raakte. Het vuur is geblust met twee nevelstralen en een aantai waterstralen onder lei ding van commandant M. L. Passchier. De oorzaak van de brand is mogelijk spelende kinderen die in de middag iets smeulends hébben achtergela ten. De Chinezen hebben zaterdagmorgen ook het Franse boorschip de Pélican bezocht dat bij Gusto in Schiedam is gebouwd. .I li Schiedam ïn de Schiedamse Muziekschool zijn de jaarlijkse muzickexaroens gehouden voor leden van harmonie- en fanfa reorkesten. Deze examens zijn gehudena door het harmonie-or kest O.B.K, en de Koninklijke Nederlandse Federatie in samen werking met de muziekverenigingen Harpe Davids en Ambro- sius. Voor het diploma A slaagden: Janny Vrijland» Kees Vrijland, Hans Hitman, Henk Bakker, Anneke Gurmeweg, Yvonne Butter, Mi eke Zondermeyer, Pim Vree, Annemarie Parels, C. Merwijk, C. Stuy, H. Mik- hout, L. Lutjens, Marja Klep- ke, J. de Groot, Peter Frede- rik, T. Collignon, C. Verver, Astrid Haack, E. Panque. De heer Kop Janse van Harpe Davids, trombone, slaagde met lof. Voor het diploma B slaagden: C, Roedoe, Lydia Bakker, Corry Groeneweg, Marja Kiessens, C. van Vliet, E. Wiegel, J. Clarijs, Annie Kortland, F. Grootenboer, Maddie Hoogen- boom, A. Verkade, Brigitte Dingenouta, George Wiegel, van O.B.K,, trombone, slaag de met lof voor het diploma B. Vijf kandidaten zijn niet ge slaagd, maar mogen het exa men overdoen. Examinator ■was de heer Piel van Mever. Schiedam De 17-jarlge me juffrouw G. B. is gistermiddag in de Gerrit Verboonstraat met haar fiets ten val geko men. Zij reed naast de W-ja rige F. G. A. O, Beiden wer den ingehaald door een ande re fietser toen zij met elkaar in aanraking kwamen. Hei meisje is met schaafwonden door de GG en GD naar het Gem. Ziekenhuis gebracht. O. had niets en de passerende fietser is doorgereden. Hij heeft waarschijnlijk niets ge merkt. Schiedam Op het terrein van Bols is ingebroken in een bouwkeet. De inbrekers heb ben voor 30 aan klein geld gestolen uit een niet afgeslo ten kastje. Bovendien werd voor i 40 aan kwartjes gesto len en voor f 80 aan papier geld. De inbrekers zijn bin nengekomen door een stuk hard-board, dat voor een raam was gespijkerd, weg te trekken. Rotterdam Op een onnozele manier waren op de avond van de lie januari de Hage naars C.R. (25) enjvdZ (37) tegen de lamp gelopen. Om- dat beiden ln. financiële nood verkeerden hadden zc het plan opgevat met Inbreken wat geld binnen te balen. De keus viel op een pand In de Borodinlaan in Schiedam, V. d, Z. drong naar binnen, maar kwam daarbij op een plank terecht waarop honderd gla zen potten stonden. De plank brak en met een .hels lawaai gingen de potten aan stukken terwijl v.d. Z, in de scherven viel. Het tweetal nam ge* schrokken de benen en stond op de hoek van de straat wal te bekomen toen een politie wagen aankwam. Een van d« agenten wilde wat uit een au tomaat halen toen hij hel tweetal zag. Vooral v.d. Z. viel op door zijn bebloede han den. De mannen werden mee genomen naar bet bureau, waar ze vlot bekenden. De officier, tnr .1. G. F. A Uage, had wel begrip voor de financiële nood waarin hc» tweetai verkeerde, maar niei voor ïr wijze waarop ze ge probeerd hadden een oplos sing te vinden. De officier be schouwde v.d. Z-, die al eer der was veroordeeld,als d« initiatiefnemer en vorderd» tegen hem 3 maanden voor waardelijk en een boete vat 150, Tegen R. eiste hij even eens drie maanden voorwaau dclijk. maar met 100 boete Nadat de politierechter, mr J C. van Panthaleon baron vat Eek, conform vonnis had ge wezen nam het tweetal me een „dank u vriendelijk" af scheid. Schiedam Vijf leerlingen van de zesde klas van de lagere roomskatholieke Sint Bernardusschooi in de Bosboomlaan hebben dinsdagmorgen ir het stadhuis wethouder B. tact met andere mensen en het rekening houden met de mening van anderen. „Maar blij/ u>el jezelf, en laat je door anderen niets aanpra ten. Je moet doen wat je zelf het beste vindt, vond Kap- tein, aoat de zesde iclassers ijverig na teerden. Na ruim een uur durend ge sprek met de wethouder, dat eerst wat stroef verliep, maar later toch goed op gang kwam, verlieten de kinderen het stadhuis weer, veel informatie en beschre ven multo-blaadjes rijker. Kaptein aan de tand ge voeld over zijn functie van gemeentebestuurder. Aanvankelijk zeer onder de in druk van het stadhuis, dat ze nog nooit van binnen hadden gezien, stapten de kinderen de raadszaal binnen om hun reeds op papier vermelde vragen op de wethouder af te vuren, die van de gelegen heid gebruik maakte, de kin deren enig sociaal gevoel bij te brengen, door vooral de nadruk te leggen op het con- MOEILIJK Een uitleg over wat een wet houder doet, bleek voor de kinderen toch nog wat moei lijk te verteren kost en een praatje over de ontwikke lingshulp, die volgens het vijftal heel wat zou kunnen worden verbeterd door er al het geld voor de reizen naar de maan in te steken, viel beter in de smaak. Toch zou den ze wel wat meer willen weten over de gang van za ken binnen de muren van de gemeentekantoren. De kinderen brachten dit priëntatiebezoek in het ka der van het twee dagen du rende „schooLverlatensfeest" waarmee de lagere school tijd voor de zesde klassers op de Sint Bernardusschooi wordt afgesloten. Maandag stond het feest in het teken van de terugblik op de zes jaren lager onderwijs, dins dag gingen de in het totaal veertig leerlingen van de zesde klas er op uit om wat meer te weten te komen van verschillende beroepen, die de leerlingen kunnen kiezen na het beëindigen van hun schooltijd. Behalve wethouder Kaptein werden ook de brandweer, de bedrijfsschool van Wilton Fijenoord, het internaat Het was de vierde keer dat o De leerlingen in discussie met de wethouder, voor schipperskinderen „De leerlingen van de Sint Ber- TJitkijk" op de Hoogstraat in nardusschool bezoeken voorgaande jaren waren de ken, waarover later ïn klas- verband hiermee met een brachten aan verschillende kinderen zeer enthousiast sikaal verband werd gespro- bezoek vereerd. deskundigen en evenals over de gevoerde gesprek- ken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3