Geest Wilskrachtige Jan van triomfeert SCHIEDAM NEEMT REVANCHE OP BHC Van Rasteren: clnbrecord Resultaat eerste serie: 6103 cm maatvis ZWEMCLÜBS MAKEN WEINIG INDRUK Populaire op Schiedamse wielerbaan Aad de Heer: de zesde Koninkrijk Spelen WOENSDAG 21 JUNI 1972 Schiedam Ondanks een wat al te straffe wind werden er tij dens de eerste serie om het officieuze kampioenschap van Schiedam in totaal 357 maatvïssen op het droge gebracht. Hiervoor waren 107 deelnemers naar het door Mak's spe ciaalzaak in samenwerking met de Schiedamse hengelaars vereniging „De Alfer" georganiseerde concours in De Sehie gekomen. Gezamenlijk zorgden deze deelnemers voor een to tale lengte van 6103 cm. aan maatvis. Winnaar werd de heer T. Uittfcibogaart uit Lekkerkerk, die maar liefst 30 stuks wist te verschalken met een lengte van 537 centimeter. Uitslag: 1. T. Uittenbogaart (30 st. 537 cm),. 2. L. Kievit (17 st. 288 cm), 3. H. v, Es (15 st.273cra), 4. J. v. Twigt (15 st. 250 cm), 5. K. v.d. Heuvel (13st.222cm), 6. J, Groen (13 st. 218 cm), 7. G. Borstum (12 st. 198 cm), 8,J. Schramade (11 st. 190 cm), 9. J. Pannekoek (11 st; 184 cm), 10. J. Pluut (10 st. 179 cm), 11. J. de Wolf (9st.l60cm), 12. H. Lupker jr. (8 st. 147 cm), 13. C. Molenaar (9 st. 144 cm), 14. P. M. de Jong (8 st. 138 cm), 15. N. C. Buitendijk(7st.l20 cm), 16. p. Geul (7 st. 120 cm), 17. A. v.d. Heuvel (7 st.116 cm), 18. H. Lupker sr. (7 st. 109 cm), 19. N. J. C. v. Schaick (6 st. 107 cm), 20. W. Hollander (6 st. 100 cm), 21. F. Zandbergen (5 st. 95 cm), 22. W. v. Duyvenbode (6 st. 92 cm),23. A. Roos (S st. 91 cm), 24. P. D. v. Halewijn (5 St. 88 cm). Winnaar T. Uittenbogaart (rechts) zag kans maar liefst 537 centimeter maatvis te verschalken Prijsuitreiking van de eerste serie om de officieuze titel van Schiedam. Va J v- n Bij Fortuna Vlcjrd.ngen blijft het gros van de spelers dat een nieuw contract is aangeboden weige ren om te tekenen. Wel heeft afgelopend week Aad de Heer zijn handtekening geplaatst; waardoor het aantal geteken de contracten op zes is geko men. Verder heeft Loet Kwist gezegd te zullen tekenen en Aat Reygersberg. Voor de spe lers die zioh op eigen verzoek on de transferlijst hebben ge plaatst (Kees Bouman. Gerrie Pijl. Rob van der Bol pn Peter Eikel anboom) bestaat tot op heden geen interesse, aldus het bestuur. Ger Rnbbemond heefi ziah bedacht en is niet op de transferlijst gegaan. Van onze sportredactie Vlaardlngen De 17-jarig# Schiedamse atleet (lid val! AVR) Rick Snoep, heeft tij dens de nationale jeugdkam pioenschappen in Groningen uitstekende resultaten be haald. Op de 1500 meter jofl gens B finshte hij in eerste pl sitie in een tijd van 4-05.5, het geen zelfs nog vier sec. snel Ier was dan jongens A. E< verder kwam hij op de 30D meter jongens B tot een twe« de plaats in 9.09.2. Waarme Schiedamse Rick Snoep eö retourtje verdiende naar d Koninkrijk Spelen die van 2 juli tot 1 augustus op Curaca worden gehouden. Van onze sportredactie Vlaardingen De eindstanden van de zomercompetitie van de ZRO (Zwemband voor Rot terdam en Omstreken) geven weinig kampioenen van Vlaardingse en Schiedamse clubs te zien. Uitgezonderd dan de aspiranten van SZC die ongeslagen winnaar zijn geworden met 24 punten. Bij de dames eindigde het nieu we geformeerde team van Shell zelfs op de laatste plaats met geen enkel punt. In 20 duels liefen de Vlaardingers zelfs .139 goals doorgaan. Bij de heren kwam Viking „slechts" drie punten te kort óm 'zich te meten met kam pioen ZPB 2. De Vlaardingers strandden op 25 punten en moesten ip tweede positie ook nog pe Lansingh toestaan met 27 punten, De reserves van VZC en SZC deden voor el kaar niet onder, maar dat be tekende wel een plaats in de onderste regionen. In de tweede klas heren moes ten de reserves van Shell toe zien dat hun grote concurrent RWV 2 met de erepalm ging schuiven. Shell kwam slechts één punt te kort. Het derde ze vental van SZC kwam op de derde plats en WIK finishte in vierde positie met 20 punten. Het Schiedamse WILTON kwam' niet verder dan de achtste plaats met 10-punten. In de derde klasse B reikten de reserves van het Vlaar dingse Viking naar een twee de plaats achter de vierde for matie van Rijnmond. Het ver schil was twee punten. De he ren aspiranten reikten in de klas waar SZC kampioen werd naar een zesde plaats en in de B-groep kwam VZC op de vierde plaats. Shell kwam twee plaatsen lager te staan. De B-formatie van SZC kwam in afdeling C tot de derde plaats, terwijl de B'tjes van Shell de rij sloten. Vlaardingen Het was weer Hans van Rasteren die een clubrecord deed sneuvelen, In Rotterdam verbeterde hij op de 200 meter het oude record met ruim 10 sec. Hans van Rasteren bracht het record nu op 5.47.4. Het beteken de een tweede plaats. Op diezelfde wedstrijd, maar op het niet veel gelopen nummer 3 Engelse Mijl, pakte ook Ge' rard van den Berg een nieuw clubrecord. Hij bracht het op deze afstand naar 15.05.4. Hans van Kesteren liep ver- der op de 10 Engelse Mijl en Gerard van den Berg een veldloop over 5 kilome ter. Waren er nu geen club- records te pakken, toch .sloten, de twee atleten de wedstrijd af met een nver- "winning. Hans van Raste ren met een 10 Engelse Mijl tijd van 54.35.2. Aad van de Water pakte in die Veldloop waar Gerard met een voorsprong van ruim een halve minuut won. een negende plaats. Te vermel den zijn verder nog de tij den van Bertus Stigter en Hans Rietdijk op de 10 En gelse Mijl: Resp. 62.10.0 en 65.28.0. Schiedam Jan van Geest's vierde baanoptreden eindigde triom ferend. Met de week groeiend in vorm bewees de sterke coureur uit Maasland dat het baan-metier hem wonderwel is aangepast. Reikte hij sprintend reeds naar een derde plek, koersend over „onbekende afstand" wist hij zich ineens de sterkste. Met mede- Takelbedrijf Sport coureur Nico Moerman hield hij zich lange tijd afzijdig van de naar premies sprintende meute, om bij „de laatste bel" plotseling van voren te zitten. Waarvan Nico Moerman mede profiteerde door met verbeten strijdende Jan triomfantelijk vanuit tweede positie riant uitzicht op de zege te verwerven. Jan van Geest's vechtersmentaliteit weerstond echter elke aantasting van zijn koppositie. Spurtend uit de laatste bocht moest Moerman gelaten ervaren dat van Geest's wilskracht gepaard kan. gaan met pure snelheid. Waarop overigens ook Ben Huveneers, derde, zich verkeek. Wim Hofstede eindigde na v.d. Velde als vijfde. Wim Hofstede's vijfde plek oogstte toch waardering, immers vijftien ronden lang doorstond de coureur uit Wateringen eerder op de avond een bezielde uitdager Ben v. d. Molen. Eindelijk werd de „uitdagers-armband" on zeker bezit. Waarmee Ben v. d. Molen direkt succes boekte, want niet hij, maar Martin. Rietveld zou het regiem Hofstede laten struikelen. Hof stede's uitdager gaf echter niet thuis, waardoor Ben v. d. Molen een onverwachte klus kreeg toebedeeld- Twaalf ronden flitste bet denkbeel dige lampje in het voordeel van de uitdager, maar konstant draaiende Wim Hofstede's etndstoot was hem. toch te machtig. De 5.23.5 voor de winnaar Hofstede's snelste tot nu toe resulteerde in een 5.27.3 voor v. d. Molen. de allerlaatste slagbeurt van het softb all-duel BHCSchiedam geschiedde er toch nog een klein wondertje. Nadat de Schie- dammeisjes er in de voorgaande 6 innings slechts 2 runs hadden weten uit te slepen (42 achterstand) maakten zij er nu alsnog een waar slagfeest van. Om de haverklap verdwenen de ballen over en langs de onthutste BHC-meisjes heen, die» in deze voor hen zeer donkere minuten, de 4—2 voorsprong met de onder gaande zon mee achter de horizon zagen verdwenen. Toen alle boutgeraniniel, 7 honkslagen, voorbij was, stond er een ruime 9—4 voorsprong voor Schiedam op de scorekaarten, waarmee mede-kop loop ster BHC voorlopig even was losgeschud. rt slaggeraas werd ingeleid door Fia van. Maaseik via een knappe honkslag, terwijl zij Vervolgens slim stelend en dreigend zichzelf op 'het 2e lonk en BHC-werpster Til De bets in een toestand van lichte paniek bracht. •eds makkelijker werden laar worpen op de knuppel enomen en achter elkaar sloegen Gerda Krabbendam, tokePannekoek en Pam leyster raak, hetgeen 5 pun- en opleverde. ■en later waren het Ria en Truus BraS die vaardig rond zwaaiden en zo voor 94 zorg den. De -wanhoop hij de Rot- erdamse gastvrouwen had in middels ook de BHC-coach in :ljn greep genomen, want het handhaven van zijn werpster óndanks al dit vuurwerk was wel wat dubieus. iledam-coach Emil Vervloet vond het allang best, want tot aan die laatste slagbeurt was de BHC-verdediging een zeer aai geheel gebleken. Pas in de 4e innings bleek dat deze aaiheid niet permanent wa3 m plotseling werden er door de Rotterdamse dames een drietal fouten en twee vrije lo pen geproduceerd. Dit leverde Schiedam via Joke Pannekoek en Diny de Gids twee punten op, zonder dat er zelfs ook maar 1 honkslag was geplaatst. BHC kwam snel weer terug en in de gelijkma kende 4e en de daarop volgen de 5e slagbeurt Icwamen er in totaal 3 dames van BHC over de thuisplaat 42. Schiedam zelf sloeg het punten- maken in de 5e en 6e innings over, alvorens in de 7e en laatste slagbeurt, zoals ver meld, zeer effektief uit ts ha len. Met een 9—4 achterstand pro beerde BHC het nog wel even en twee daverende tweehonk- slagen van Tilly Debets en Anka Reer waarmee begon nen werd, leken een slechte voorbode te zijn. Echter enig knap veldwerk van Schiedam, •waaronder een zeer fraaie vangbal van Joke hield de schade tot 1 run be- perkt. Eindstand werd zo- doende 9—5. De Schiedam-honkloopster is binnen en zet daarmee tegenstander BHC op grote afstand. Jan van Geest, hier nog in tweede positie, tijdens een koers over onbekende afstand. .Overigens betekende de2e pro longatie voor Wim Hofstede een onderstreping van een stijgende vorm. In enkele we ken drukte hij z'n tijd van 5.50.3 naar een imponerende 5.23.5. Waarmee hij z'n aan spraak op deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen. krachtig benadrukt. Ook Rotterdammer Peter van Wijk eiste een heersersr voor zich op door via de sprint-series, waarin verras send veel tegenstand van Jan van G'eest, zich als de favorie te finalist op te werpen. Zijn fraaie, onder ideale weersom standigheden gerealiseerde, 12.67 sec. kwam er deze keer niet uit, maar met -12.91 schoof hij mede-finalist Schuurhuizen toch naar een kansloze tweede plek. Toch zou ook Ben Huveneers nog loon naar (erg hard) wer ken krijgen door een twintig ronden klassementsrit in z'n voordeel - te beslissen. Overi gens in een direkte krachtme ting met Nico Moerman, waarbij de laatste klasse- mentssprint de doorslag gaf. Moerman pakte drie. minuten in de eerste sprint, tegen twee voor Huveneers, welke echter de geringe achterstand omzet te in een beslissende 129 voorsprong door de laatste sprint .winnend te eindigen. Nico Moerman klasseerde zich als tweede. Uitslagen: (Sprint) 1. P. v. Wijk 12.91; 2. W. Schuurhuizen, 3. J.~ v. Geest, 4. B. Kanselaar. Achtervolging 15 ronden: 1. W. Hofstede 5.23.5 sec., 2. B. v. d. Molen 5.27.3 sec Dames: 8 ronden 2 klassemen ten) 1. M. Bax, 2. K. Vos, 3.1. Muilwijk. (Afvalrace) 1. J. v. d. Hout, 2. I. Muilwijk, 3. M Bax (Totaal Omnium) 1. K- Vos 7 pnt., 2. I. Muilwijk 7 pnt., 3. M. Bax 7 pnt-, 4. J. v. d. Hout 9 pnt, 5. L. v. d. Wal 16 pnt., 6. K'. v. d. Grieken 18 pnt., 7. C. v. d. Steen 19 pnt,, 8. S. Buskop 19 pnt. Amateurs: 20 ronden 4 klasse menten) 1. B. Huveneers, 2. N. Moerman, 3. J. v. Vliet, 4. W. Schuurhuizen, 5. P. v. Wijk. (Afvalrace) 1. J. v, "Vliet, 2. P. v. Wijk, 3. J. Sam- wel, 4. B. Bockhove, 5. J. Pen- ders. (Onbekende afstand) 1. J. v. Geest, 2. N. Moerman, 3. B Huveneers, 4. J. v. d. Vel- Kort na de start van de af valrace voor amateurs. de, 5. W. Hofstede, B. J. Smits. (Totaal Omnium) 1. N. Moerman 5 pnt., 2. J. v. Geest 13 pnt., 3. J. Smits 17 pnt., 4. F. Grootzwagers 18 pnt., 5. A. Kruis 22 pnt. Adspiranten. (Totaal Omnium) 1. H. Lap 5 pnt., 2. J, Langstraten 7 pnt., 3. J- Tor- ue 9 pnt., 4. J. Hammendorp 9 pnt., 5. A. Schouten 18 pnt., 6. J. Jansen 19 pnt., 7. C. Heus 20 pnt., 8. P. Bax 24 pnt., 9. J. Schenkeveïd 24 pnt, 10. H. Scheepers 27 pnt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4