SCHIEDAMSCHE COURANT WETHOUDER PLEIT VOOR VERLENGING VAN ULTIMATUM Spectaculaire tewaterlating bij Wilton bitegratie nu in september in behandeling 2 kranten voor één prijs I li Cafe's krijgen fruit automaat Tijdens collegevergadering in Vlaardingen ;ïl Ijl Bromfietser en anto botsen Integratie Nutsbedrijven heden in raad Maassluis? Geslaagd voor hoofdhrandwacht I Cursometer betrapt opgevoerde brommers Drooggelegd stuk Polder vaart wordt elektrisch afgevist Festival voor Bangïa Desh een succes KVP EN PCG NODE AKKOORD MET VOORSTEL B. EN W. t»; 1 'Mi 'KIPI -v;iSf ';Sf| "II will ■I'll is Dinsdag 4 juli 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 99ste jaargang no. 24452 SCHIEDAM EN KETHEL iWetohuder Jac. v. d. Linden, '...geen bezwaar... Schiedam Door het niet ver lenen van voorrang is dit we ei einde op de kruising Ap pelmarkt/Lange Haven een aanrijding ontstaan tussen de Turkse bromfietser C. S. (40) en de automobilist A. van der H. (23). De bromfietser ver leende geen voorrang aan de van rechts komende auto. Hij werd met een gekneusd lin kerbovenbeen naar het ge meenteziekenhuis gebracht, waar hij is opgenomen. Vksu-dingen/Schiedam Wethouder Jac. van der Linden heeft vandaag tijdens de wekelijkse vergadering van b. en w. in Vlaardingen gepleit voor twee weken verlenging van het ultimatum aan Schiedam. Hij wil b. en w. van Schiedam -iéts tegemoet komen en het principe-besluit van dat college over de integratie van de nutsbedrij ven uiterlijk 14 september (in plaats van de in het ultimatum genoemde datum van 1 septem ber) weten. Vanaf de veertiende zullen heide colleges dan uitge breid alle problemen be spreken, die aan de integra tie van de nutsbedrijven zijn verbonden. Gezamen lijk zal, als tenminste ook Schiedam in principe ,vja" tegen de fusie zegt, een concept-raadsbesluit wor den samengesteld, dat aan de gemeenteraden van Schiedam en Vlaardingen tijdens de eerstvolgende vergadering kan worden voorgelegd. Voor Schiedam is dat op 25 september, voor Vlaardingen op 3 ok tober. Ms de overige leden van. het Vlaardingse college ak koord gaan met twee we ken uitstel hebben b en w van Schiedam iets meer armslag om zich na de in formele raadsvergadering, die-half augustus*-zahwor- den gehouden, intern te be raden. Wethouder Van der j Linden: .„We zijn nu al twee jaar met deze zaak be zig. Volgens mij is twee Maassluis De kans bestaat dat voor de raadsvergadering hedenavond in gebouw De Ark, op de valreep aan de agenda wordt toegevoegd de bespreking van het voorstel var» het college van b. en w. om niet te besluiten tot inte gratie van de Nutsbedrijven Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Wanneer dit inderdaad heden wordt behandeld is dat ver- •moedelijk naar aanleiding van het verzoek van de heren Mi B. Duimelaar (PvdA) en drsi- N. R. van Dijk (D'66/PPR). foals bekend werd dit punt in de vergadering in mei van de agenda afgevoerd om eerst in de gezamenlijke commissies van de nutsbedrijven en finan ciën meer achtergrond-infor matie van het college te krij- ,Daar de gezamenlijke com missies van de nutsbedrijven en financiën in meerderheid hebben besloten hiervan af te zien, heeft de raad ons inziens het recht deze informatie rechtstreeks ,van u te verlan gen", 'aldus de heren Duime laar en Van Dijk. |fechiedam De Schiedamse brandweerlieden C. Bieze en L. W. de Bruin zijn woensdag 28 juni in Rotterdam geslaagd voor het rijksexamen hoofd, brandwacht. Snelheidscontrole Schiedam De verkeersdienst, van de Schiedamse politie «eeft dit weekeinde een snel heidscontrole gehouden op de Horvathweg. Er werden acht automobilisten bekeurd. De hoogste snelheid was 75 «m'iL weekjes zwaar.'* meer geen be- V/el bezwaarlijk was de door Schiedam voorgestelde datum vanl oktober. „Dam was het tijdschema in de war geko men." In de besluitvorming wordt er helemaal op aan ge stuurd om de integratie per 1 januari van het volgend jaar een feit te doen zijn." Vier sleepboten houden het voorschip van het containerschip op de Nieuwe Waterweg in bedwang. Schiedam De Schiedamse politie kan vanaf deze week bromfietsers die hun voertuig hebben laten opvoeren, feil loos in de kraag grijpen. Met een zogenaamde curvometer kan de politie de maximum snelheid vaststellen van elke bromfiets. Zoals bekend is die snelheid gesteld op 40 km per uur. Wie daarboven komt is in principe in overtreding, maar de politie houdt een marge aan tot 50 km. Op het nieuwe apparaat kan de snelheid bij benadering wor den vastgesteld. Het achter wiel van de bromfiets, bij een Solex het voorwiel, wordt in een geleidegoot tussen twee rolletjes gezet. Eén van deze rolletjes heeft de weerstand van een wegdek, met de ande re kan de snélheid worden gemeten- De controlerende agent geeft vol gas en de maximumsnel heid wordt vastgesteld. Komt die snelheid boven de 50, dan weet de politie zeker dat er aan is geknoeid. Voor ander onderzoek gaat het voertuig naar het hoofdbureau, waar een meer technisch onderzoek volgt. Tot nu toe moest de politie op het gevoel vaststellen welke brommer boven de 50 komt. Eigenaren van opgevoerde brommers hielden vaak gas in zonder dat gemerkt werd dat de snelheid bot 80 of 90 km kon komen. De politie heeft één minuut per bromfiets nodig om de controle uit te voeren. Daarbij komt dat het appa. raat zeer mobiel is en op di- verse .plaatsen in de stad snel achtereen kan worden inge zet. Het is de bedoeling dat het apparaat vaak zal worden ingezet. De Schiedamse politie is het eerste gemeentelijke korps dat in het Rijnmondgebied de curvometer gaat gebruiken. Uitvinder is een politieman, die zijn vinding twee jaar lang heeft laten testen bij de verkeersdienst van de Rijks politie. Bromfietsen die zijn opgevoerd zullen zonder pardon is beslag worden genomen. De eigenaar krijgt zijn voertuig zonder de onderdelen waardoor de brommer harder ging rijden terug. De politie meent met het in gebruik nemen van de curvometer een efficiënt mid del te 'hebben gevonden om het opvoeren van bromfietsen tegen te gaan. Inbraak in bazaar Schiedam In de IQOl-bazaar aan het Broersveld is dit weekeinde ingebroken. Via een deur aan de achterzijde, waarvan de ruit werd gefor ceerd, is men binnengekomen. Er wordt 155 vermist. Schiedam Met een snelheid van tien meter per secemd'e is het voorstuk van een van de drie containerschepen van de Sea- Land Service Inc. (USA), gistermorgen bij de werf Wilton Fïj- enoord te water gelaten. De tewaterlating was in dit geval een spectaculair moment omdat het alleen het voorstuk van het schip betrof. Schiedam Nu het droogvallen van het afgedamde gedeelte van de Poldervaart weldra een feit is, is de pachter van het viswater, beroepsvisser Renzen, begonnen met het elektrisch afvissen van het nóg aanwezige water. Hoewel de vaart bijzonder visrijk moet zijn kwam tot nog toe weinig vis aan de oppervlak te. Vermoedelijk is de in dit gedeelte aanwezige vis reeds bij het storten van de grond voor de aanleg van de dam men hieruit weggetrokken. Schiedam Het muziekfestival ten bate van de vluchtelingen in Bangla Desh, dat zaterdag en zondagavond in het cen trum De Dukdalf in de Rijn straat is gehouden, is een suc ces geworden. De netto-op brengst wordt geschat op ruim duizend gulden. In het totaal bezochten onge veer vierhonderd man de ma nifestatie, die werd opgeluis terd door een groot aantal Schiedamse popgroepen. Een van de organisatoren van het feest: „We zijn tevreden over het resultaat. Wanneer de ge legenheid zich voordoet, be staat de kans, dat we een der gelijk feest op poten zetten. Ook de optredende groepen waren tevreden over de gang van zaken. Sommige hebben reeds toegezegd, medewer king te verlenen aan een eventueel volgend festival". Vanaf september 1971 is men met de bouw van het voorstuk bezig geweest. Het achterstuk wordt bij een ander lid van het Rijn-Schelde-Verolme con cern gebouwd, namelijk bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij, Het voorstuk dat gisteren te water is gelaten, is het tweede voorschip dat bij Wilton de helling is afgegle den. In september van het vorig jaar is het eerste voorstuk dat bij Wilton was gebouwd te water gelaten. In totaal worden drie voorschepen gebouwd van drie containerschepen. Het bouwen in twee gedeelten wordt gedaan omdat dit snel ler gaat. Het voorschip zal nog enige tijd bij Wilton blijven. Er moet onder meer nog een dekhuis op worden gebouwd en verder worden afgewerkt. De twee gedeelten zullen twee weken nadat het achterschip te wa ter is gelaten, aan elkaar wor den gelast. De kiel voor het derde voor schip is reeds gelegd. Men gaat gewoon verder met de bouw van dit gedeelte. De drie containerschepen zijn al lemaal precies hetzelfde. Schiedam/Vlaardïngen De Schiedamse gemeenteraad heeft gisteravond tijdens een extra raadsvergadering be sloten, akkoord te gaan met een voorstel van b. en w, inza ke de integratie van de nutsbedrijven, dat erop neer komt dat de raad in een besloten vergadering die in au gustus wordt gehouden de kwestie van de sametibunde- Hng van de nutsbedrijven van Vlaardingen en Schiedam nog eens uitgebreid kan bepraten. Vervolgens zullen b en w "met een voorstel komen voor of op 14 september, dat op 25 sep tember kan worden behan deld. Voorzover nodig is het De fracties van. KVP en PCG college gemachtigd met h. en gingen ondanks enkele bezwa- die letterlijk de mogelijkheid inhield, die b. en w. als laat ste voorstelden. yan Vlaardingen en pyten- tnèel ook' van Maassluis over iinancieel-techriïsche proble men besprekingen te voeren, zonder daarbij het college stan dpont over de wenselijk heid van de integratie mee te delen. De raad kwam gisteravond toch nog vrij snel uit het netelige probleem van de integratie, dat door enkele ontwikkelin gen in de laatste weken in een stroomversnelling was ge raakt. KVP en PCG, eerder indieners van 'n voorstel dat b. en w. verzacht al in augus tus met een pre-advies te ko- menen met een concept-be sluit, gingen zij het node nu akkoord met een in feite tegengesteld voorstel van het Schiedamse college. De besloten raadsvergadering is noodzakelijk, omdat er onder andere over personele aange legenheden zal worden ge sproken. Inmiddels kan dan op het technische vlak al een gesprek met Vlaardingen wor den begonnen. B. en w. gaven de raad overigens de keuze uit drie mogelijkheden. De eerste mogelijkheid was het zonder meer uitvoeren van de wens van de KVP- en PCG- fracties. Hieraan wordt nu niet voldaan, ook omdat KVP en PCG zich uiteindelijk voor het college-voorstel toonden. Het tweede voorstel hield in dat eveneens in september 1972 de integratie zal worden behandeld zonder dat daaraan een besloten vergadering aan vooraf gaat. De laatste bovenvermelde mogelijkheid biedt namens de fracties van PvdA, D*66, VVD en CPN uiteindelijk alle kans op een oplossing van de pro blemen. Namens bovenge noemde fracties diende de heer Boschman een motie in. ren uiteindelijk tach overstag en stemden voor de motie van de overige fracties. Mevrouw Taverne deelde mee geen be hoefte, te hebben aan de beslo ten raadszitting, die naar haar mening best openbaar kon zijn. Wel vroeg mr. Van Kinderen (KVP) nog om een lijst met vraagstukken, die de laatste tijd op het punt van de integratie naar voren zijn ge komen. Profiteer nfi vin hee unlet* aanbad 2 krtnttn te entvtrtitn voor da (rij* vin aIn: dal Schiedam scha Counnt m« nieuw* uit uw «iJ «ft emjevmr, an hat Rottcrdamich Nieuwsblad met h*c laatste bijinen-tn buiunlirdsehieuws. Geef ons nu opdracht oolc bij I u 14 dtfen zracii, tonder «nifa verplichting, d« SC RN sa benarren «n ontdek V ttlfdo vtk pluspunten. D«i« bon Jn open anv«Top, zoftdtr peamfti, ituran naar Routrdimteh Nituwsbiad, tntwso-dnummer 8M, Rotterdam da SC 4* RN 14 dajtn (ratti nurt woon at telefoon Schiedam Als gevolg van het besluit van burgemeester H. Roelfsema de exploitatie van de uprightautomaat, beter be kend als de fruitautomaat, in openbare gelegenheden goed te keuren, wordt waarschijn lijk nog deze week aan 35 hou ders van etablissementen," in Schiedam een vergunning af gegeven voor het exploiteren van maximaal twee speelauto maten. waarvan indien ge wenst een fruitautomaat. De andere zal in de meeste geval len een flipperautomaat zijn. Deze nieuwe vergunning ver vangt de oude, die het gebruik van de fruitautomaat ver biedt. De fruitautomaat was tot nu toe in openbare gelegenheden verboden, omdat deze werd beschouwd als een gokauto maat De enige bedoeling van het spel, dat wordt gespeeld met afbeeldingen van vruch ten, is het verkrijgen van een aantal vrije spelen, dat door het lot wordt bepaald, zonder dat de speler kan ingrijpen. Anders is dat bij de flipperau tomaat, waarbij een beroep wordt gedaan op het reactie vermogen van de speler. Aan de fruitautomaat is echter een verandering aangebracht, waardoor de speler het lot in de hand kan houden. Deze maatregel heeft tot gevolg, dat de machine tot de spelau- tomaten kan worden gere kend. De nieuwe vergunning voor speiautomaten wordt af gegeven bij de afdeling Alge mene Zaken van de gemeente. AW till ai i %ft;|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1