SCH1EDAMSCHE van wellicht dit Zingen, dansen ai toneelspelen met de SG Antwoord öp vragen over integratie nutsbedrijven Plannen voor bureau in Kethel worden voorbereid Nellen N. C. directeur Sandvik Staal Expositie eigentijdse kunst in Stedelijk Tijdens culturele week. Stuk Poldervaart vrijwel drooggelegd IN VOLGENDE RAADSVERGADERING MAASSLUIS: Brand bij flats aan Damlaan Inbraak in rijdende winkel Daders van 15 inbraken aangehouden ÉÜSl aet museum. Dia- en-, een "beschxlj- de bezoe- *ar te maken, -worden in ang van de entreezaal de aula in. het. museum augustus k in het rayonbewaking krijgt huisves ting in de post aan de Bui- tenhavenweg,.-de post in:-Ke- thel'-en aan. het hoofdbureau. Beneden komen een gardero be,een tóilëtruimte en ëetï ruimte voor de surveillance dienst. Met' verbouwing van het oude gedeelte zal vermoedelijk volgend jaar worden begon nen. Deze verbouw 2al in vier etappes geschieden en zal worden „uitgesmeerd" over enkele jaren.' De agentenwacht, de surveillan cedienst, ..de., wachtcomman dant, de meldkamer, de)ddmi- nistratie en de commissaris krijgen achtereenvolgens een f mVfïniramvw- Woensdag 5 juli 1972 T~.ONAFHANKELIJK DAGBLAD"" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24453 •-Het in aanbouw zijnde nieuwe gedeelte van bet hoofdbureau. EDO DE WAART chiedam De van zaterdag 26 augustus tot en met vrij dag'1 september in Schiedam te houden culturele week belooft een grootse manifestatie te worden. De afdeling Culturele Ontwikkeling van de stichting De Schiedamse Gemeènschap, die de week op poten zet, is druk bezig jeen zo gevarieerd mogelijk programma samen te stellen aan de hand van de vele plannen, die de leden van de af deling naar voren hebben gebracht er is, dat de culturele week vrijdagavond 1 september in Sporthal Margrit wordt afgesloten met een optreden vaa"Tiet Rotterdamsch Phil- harmonisch Orkest -onder lel- van Edo de Waart. Dit Is iiaandagavond tijdens een be sloten vergadering van de af deling aar voren gekomen. Het is de bedoeling, dat het Hbllharmonisch een licht klas siek programma brengt. afdeling is aan het onder- Bandelen met verschillende 'toneelgroepen over het opvoe- tai.vain straattoneel tijdens de week. Voorts wil de afde ling, een kunst- en antiek markt op het Museumplein a*n..,tle Hoogstraat gereali seerd aien, voor de kinderen wordt gedacht aan evcneme»- en zoals poppenkast. De Plantage 'is tijdens de week het cultureel centrum van Schiedam. Daar wil de afde ling zoveel mogelijk program mapunten ten uitvoer laten brengen, vooral op muzikaal gebied, te beginnen op 26 au gustus met een openingscon cert door een Schiedams mu ziekgezelschap. Ook wil de af deling een optreden vam een Schiedams mannenkoor orga niseren. Tevens wordt er tij dens de culturele week aan dacht geschonken aan volks dansen. Van 26 augustus tot en met l september zal «r elke dag op cultureel gebied iets te doen zijn in Schiedam, behalve op zondag. Het is de eerste keer, dat In Schiedam eert dergelij ke manifestatie wordt gehou den. Ongeveer 55. politiemensen, Schiedam De Schiedamse politie hoopt nög aan het eind zullen in het te bouwen bu- van dit jaar Het nieuwe gedeelte in gebruik te nemen, dat reau onderdak moeten vinden, achter het hoofdgebouw van hét hoofdbureau aan de °P het °senbl,k wwd' haid Lange Nieuwstraat in aanbouw is. De aannemer is juist voor de houwvakvakantie gereed gekomen met het stor ten van de vloeren en de houw kan nu verder worden af gewerkt. Als het gebouw gereed is, zal aan de slechte huisvesting van het politiekorps althans voor een deel een einde zijn gemaakt werkt aan plannen die de bouw van het bijbureau moe ten verwezenlijken. Diverse afdelingen als recherche. rayonbewaking en surveillan ce- en verkeersdienst zullen in het gebouw een plaats krij gen. Bij de politie zijn plannen tri voorbereiding voor het houdén van een „open huis" voor de Schiedamse bevolking. Al zijn deze plannen nog vaag, wel ■wordt gedacht aan rondleiding gen door het nieuwe gedeelte en aan bijvoorbeeld een ,foio- expositie. Commissarisvan politie C. van der Haagen hoopt dat het nieuwe gedeelte van zijn bureau voor 1 decem ber kan zijn ingericht. Op de benedenverdieping van het in aanbouw zijnde gedeel-, te, dat ligt tussen het „oude" hoofdbureau en., het .énkele ja ren geleden voltooide .nieuwe, gedeelte aan de kant van.de Nieuwe. Haven, komen de ver- voor adjudanten vah -'poHtibr terwijl ook een hoofdinspec- - teur en een inspecteur er een kamer, zullen krijgen. Öp de eerste verdieping komen de vreemdelingendienst, dé afdehng. Bijzondere Wetten, de recherche met de diensten voor informatie en herdenking terwijl op de tweede etage ko men: de kantine/" alsmede een theorielokaal, een lokaal voor maquettes en het. archief. In de kelder- tenslotte 'komen een schietbaan, 'een droogka- mer, een bergingsruimte, rij wielstalling, installatie. ,voor de centrale verwarming, het noodaggregaat en de droogka- mer. Ook zal de garage .kun nen worden uitgebreid. Het. oude gedeelte van het hoofdbureau zal enigszins an ders in gebruik worden'geno men. als Het nieuwe gedeelte eenmaal klaar is; De typistes komen vermoedelijk ia het huidige verblijf van de Vreemdelingendienst. De het echter wel 1965 a 1975 zijn. Dan zal het tévens noodzakelijk zijn, dat in het noorden van de stad èen bijbureau komt, die dé -kleine post kaan de Schie damse weg .in Kethel zal 'moe ten gaan vervangen. Het bou wen van hét bijbureau is een consequentie van hét raadsbe sluit dat de raad'in 1970 nam ©rii het Huidige hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat daar te handhaven. Naar verwachting 'van de Schie damse politie zuilen er in 1976 40.000 mensen in de noordelij ke wijken wónen, zodat met een simpele politiepost niét meer kan worden volstaan. Schiedam" - Lager, steeds lager komt de waterstand van 'het bijna drooggevallen gedeelte van de Poldervaart.' De opper vlakte geeft zo langzamerhand bloot, wat er aan afval en .•andere ongerechtigheden in het voormalige boezemwater is terechtgekomen. De vissen zijn al lang vrijwillig weg getrokken uit het afgesloten deel. Een dam sluit het stuk Poldervaart vanaf de Sporthalbrug tot aan de Blau we Brug in Bijdorp herme tisch af van het overige ge deelte van' de historische vaart. Oude fietsen, oud ijzer en hout geven weer dat de Schiedammer hier kennelijk ook niet altijd even voorzich tig met zijn groenvoorziening is omgesprongen: Wat nu op de bodem van de ex-Polder vaart wordt aangetroffen is niet altijd reclame voor het schoonhouden van de stad Schiedam De heer N..C. Nel len is benoemd tot directeur van Sandvik Staal NV in Schiedam. Hij volgt - de heer C. Sollart op, die zijn functie om gezondheidsredenen heeft moeten neerleggen. De heer Nellen, was voorheen werk zaam als verkoopleider bij Geveke Werktuigbouw NV j» Amsterdam. Sandvik Staal NV, gevestigd aan de 's Gravelandseweg 401, maakt deel uit yan- het Zweedse staalconcern Sand vik, dat in het totaal 49 doch termaatschappijen heeft in 37 landen. Maassluis „Tot mijn ver bijstering heb. ik geconsta- teerd .dat de commissiele den van- de nutsbedrijven en de financiën'in hun ver gadering een afwachtende houding hebben aangeno men. Dat .wil zeggen dat de raadsleden die in deze com- missies "zitting hebben -dus afzagen van nadere infor matie omtrent de integratie van de nutsbedrijven Schiedam, Vlaardingen en Maassluis". Aldus gisteravond-tijdens de ge meenteraadsvergadering de heer Duimelaar (PvdA), die met de heer drs. N. R. van Dijk (D'66/PPR) van b. en w. het antwoord op hun brief hadden gekregen dat'het col lege nietvanplan was deze zaak opnieuw op de agenda te zetten, omdat de beide com missies op het star unt ston den dat informatie dit mo ment niet zinvol zo\ n. De heer Duimelaar nd het maar weinig eleg; van de commissieleden dit ervoor waren, ook tegenovi i part ners Vlaardingen en Schie dam. De heer Duimelaar stelde toch, tijdens de behandeling van de brief als ingekomen stuk, vijf tien vragen. De heer Van Dijk voegde daar nog eens drie aan toe. Enkele van die vragen, waar. overigens pas in een volgende raadsvergadering antwoord öp gegeven zal worden, luid den als'volgt: Handhaaft het college het principe-besluit om de mogelijkheden te on derzoeken? Is horizontale :óf verticaleintegratie op korte termijn mogelijk? Welke ver-' bruiksvoor'delén zouden even tueel "opgegeven moeten wor den? Bent u alleen op finan ciële gronden tot afwijzing van de integratie gekomen. Na het bijna.,,oeverloze" betoog van wethouder Van der Knaap zei de heer Duimelaar slechts dat. hij- geen aanteke ningen had gemaakt. Ook de heer Van Dijk vond het allerminst plezierig dat de commissieleden .hadden ge meend (met 9 tegen 3 stem men) om momenteel geen na dere informatie te wensen. „Ik voel me tekort gedaan in mijn democratisch recht op informatie. En. dat vind ik een ernstige zaak", aldus drs. Van Dijk. De heer Vreugdershi! (AR) dacht er echter anders over. Hij vond het weer niet elegant dat men via een ingekomen stuk toch bespreking van het onderwerp gedaan kreeg. „Zouden zij niet tegen hun verlies kunnen?" vroeg hij zich af. Tenslotte zegde burgemeester W. J. D. van Dijck toe dat de zaak zijn beloop zou krijgen. Het seniorenconvent zal bin nenkort bijeen geroepen wor den om zich te gaan beraden over de beleidslijn die gevolgd zal raceten worden. ,,Ik dacht dat we de gedachtengang' van de fractievoorzitters als colle ge wel zullen kunnen volgen" aldus de voorzitter. Schiedam Bij de nieuwe flats aan' de Nieuwe Damlaan is gisteravond een begin van brand ontstaan. De jeugd had lappen stof in brand gestoken en er ontstond een grote rookontwikkeling. In enkele kelders van' het gebouw was eveneens een begin van brand aanwezig. De brandweer be hoefde geen dienst te doen om dat omwonenden het vuur reeds hadden gedoofd. Vlaardingen De 42-jarige P. v. V. en de 32-jarige J. A. de W., beiden uit Rotterdam, zijn vannacht na een tip bij de politie aangehouden toen zy in een rijdende winkel aan de Hugo de Vriesstraat bezig waren met een inbraak. Zij vernielde een ruit van de auto en hebben levensmidde len weggenomen. Vlaardingen De politie heeft onlangs twee mannen aange houden die zich hebben schul dig gemaakt aan vijftien in braken in woningen, winkels, bedrijven en kantines in Vlaardingen en Schiedam. Het Zijn de 18-jarige J. S. M, C. en de evenoude F. G. M. P., heiden uit Vlaardingen. Een derde man die san een aan tal van de inbraken had mee gedaan, de 19-jarige U.S., is eveneens gearresteerd. De politie heeft min of meer toe vallig de daders van deze in braken kunnen aanhouden. De mannen hielden zich 's nachts verdacht op in de binnenstad. Bijde komst van de politie namen zij de vlucht en werden na een achtervolging aange houden op het Veerplein, waar zij zich onder geparkeerde auto's hadden verstopt. Tij dens het onderzoek bleek dat zij vijftien inbraken op hun geweten hadden. Daarbij is voor enkele duizenden guldens gestolen. Schiedam In alle zalen van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat is Yan 19 augustus tot 16 september een keuzo' uit de collectie hedendaagse kunst van het museum te zien. Behalve aan schilderijen en sculpturen wordt dan ook veel aendaeut geschonken aan de grafiek- en céramiekverza- meling van het «.vertoningen ving vac de werken maken het kér mogelijk de ontwikkelin gen in de beeldende kunst vanaf 1945 tot nu te volgen! Om de bezoekers in de gelegen heid te stellen hun wensen, kritieken, tips en aanmerkin gen betreffende het museum kenbaar de naa een ideeënbus en een blanco notitieblok opgehangen. De wekelijkse rondleidingen jn het museum voor de jeugd zijn stopgezet. Gebleken is, dat kinderen, die vrijblijvend •binnenkomen, liever zelfstan dig hun ronde door het mu seum doen, bovendien maakt het verschil in leeftijd van de kinderen het onmogelijk een methodiek te vinden, die voor het begeleiden van kinderen met een uiteenlopende leeftijd acceptabel is. De educatieve dienst van het museum heeft een uitgebreid programma in voorbereiding, waarvan het werken met scholen deel uitmaakt. Tevens zal aandacht worden besteed aan muzische vorming. CONCERTEN Het museum heeft dit jaar in samenwerking met de Vereni ging Vrienden van het Stede lijk Museum drie series van drie concerten samengesteld. De concerten, waaruit serie A bestaat, worden in het mu seum gegeven op de vrijdag avonden 1 september, 3 no vember, 22 december en be ginnen om kwart over acht. De Augustinus Cantorij onder leiding van Frans Schouten treedt op de eerste avond op en brengt werken ten gehore van Ton de Leeuw, Pepping, Schütz en Martini. Op 3 no vember voert het Rotterdams Barokensemble onder leiding van Iskar Aribo werken uit van onder andere Bach en Vi valdi, op 22 december is er een concert met kaarslicht. Dan voert het kam er muziek gezelschap Iritertexta werken uit van Bacb, Telemann en Tromp. Kaarten voor deze serie kunnen besteld worden aan de balie van het museum. De prijzen: vier gulden voor jeugdleden en houders van het cultureel jeugdpaspoort, acht gulden voor leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en twaalf gulden voor introducées; losse kaar ten zijn respectievelijk ƒ1,50, vier gulden en vijf gulden. Over de twee andere series nog geen gegevens. Zaterdagmiddag 1'9 geeft Wim van Bee Stedelijk. Museum een orgel concert van drie tot vier uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1