KNNV maakt excursie heemtuin In trappenhuis Kunstklassen 1 september van start 2 kranten voor één prijs! Expositie van schilderijen en prenten in Gemeentemuseum Schiedam krijgt twee weken uitstel Daders gegrepen kort na overval HBSS en het Jeugdfestijn i -' Principe-uitspraak over integratie ,x zijn ƒ25 per kind per seizoen, 'rjr22$Q-voori'het:/tweedevkind- m-f 20 voor het derde 'kind uit. teen -gezin, 50 per seizoen voor veertien tot en met 'ze ventien-jarigen en zestig-plus sers en 100 per seizoen voor personen van achttien jaar-en ouder. ;i De deelnemers aan de klassen worden ingedeeld in de vol gende groepen: Groep Akin derenvan zes tot achtj aar, van half twee tot half drie op woensdagmiddag; groep B:. kinderen van acht tot tien jaar, van kwart voor drie tot kwart voor vier op woensdag-, middag; groep C: kinderen van elf tot veertien jaar, van vier tot vijf uur op woensdag middag groep Dvolwasse nen, van half tien tot elf uur op donderdagmorgen o.I.v. Joop van Meel; groep E: zes tig-plussers, Van elf uur tot half een op donderdagmorgen o.I.v. Joop van Meel, groep F: veertientot achttienjari gen, van.zeven,uur .tot half ne gen op vrijdagavond o.I.v. Joop van'Meel; groep G: vol wassenen, van half negen tot tien uur op vrijdagavond o.I.v. Joop van Meel; groep H: kin- déren van elf tot veertien jaar, van half negen tot half tien op zaterdagmorgen; groep I: kinderen van zes tot 'tien jaar, van kwart voor elf tot kwart voor twaalf op za terdagmorgen; groep J: kin- Véren van acht tot tien jaar, f; --""in één tot twee uur op zater- ïgmiddag; groep K: kinde- l^nivan acht tot tien jaar, van fkwart over een tot kwart over twee óp zaterdagmiddag o.I.v.. Harry Boom en groep L: kin deren van tien tot veertien jaar van kwart voor drie tot kwart voor vier op zaterdag middag^ eveneens o.l.v. Harry Boom. Schiedam/Vlaardingen De Plantenwerkgroep van de KNNV afdeling Vlaardin- gen/Schiedam heeft woens dag alle natuurvrienden in staat gesteld een collectief bezoek te brengen aan de Schiedamse Heemtuin. Bij zonder groot was de be langstelling hiervoor niet, iets waaraan de vakantie uiteraard niet vreemd zal zijn geweest. Het selectieve groepje met personen van alle leeftijdsgroepen kreeg in enkele uren tijds een in zicht over alles wat hier groeit en bloeit. De bezoekers werden hierbij voorgelicht door Koos Kapel voorman-tuinman bij de Ge meentelijke Plantsoenen dienst, onder wiens toezicht de Heemtuin sinds de open stelling in 1959/1960 is gesteld. Koos Kapel'weèt waarover hij praat. Hij kent alle tweehon derd vijf tig hier voorkomende wilde planten bij hun Latijnse en Hollandse namen, ook,van de meer dan veertig .boom soorten en heesterstruiken,' en de namen van de mossen en grassen. Dikwijls moest, de loep er aan te pas komen wil de zijn aandachtig gehoor .de fijne opbouw van de kleinste bloempjes goed kunnen zien. Deze kenner van de 'natuur bij Zrofittw nü WO het uniek» «tnbod 2 kranten te onwanjen voor Je prija vin «in: Je g SthleJapnjchfc Courant met nieuw» uit uw atad amgtvinf, «n Ji« RoiierJimaeh 1 Wieuwibhi met het liniie hmnen-en buit«nlandj« nieuw», Geelom nu opdfatht ook ïij 1 Ju« xratït, zondir. tnife verplichting Je SC RN tt beiorzen «n ontdek d« vele pluspunten. '-&&&& Oei» bon in optit «nwlot». tturt* «»r Ronerdlimeh Nit«m»bW. antwoordnummer 8M, Rotterdam ttbur Je SC RN U dijen fritti nair; woonpt. teleJoon uitstek wist de vele padde stoelen en zwammen te vin den die de heemtuin rijk is, een 'tuin' waar de groene kik ker nog een leefmilieu vindt en. waarin met vele vogel soorten ook de hagedis nog een verborgen leven kan lei den -tussen de dichte bodem vegetatie. Naast de wilde aardbei ontwik kelt zich hier elk jaar opnieuw de rode bosbes en de grote "braambes. Uniek 'is ook het moerasgebied met zijn kal moeswortel, watermint en kale jonker. Hier gedijen de grote gele lis en de dotter bloem en drijven op het "water velden gele plomp en waterle lies. Overal wist Koos Kapel iets over :te vertellen, hetgeen geen wonder is, omdat hij al- Is verzorgt en binnen -de per ken weet te houden om over woekering-op grote schaal te voorkomen. „Voor dit werk bestaat geep op leiding/' zegt Koos Kapel. Hoe hij ertoe is gekomen? Toen de grond voor de Heem tuin destijds was gereser veerd, stond hierop alleen een meidoornstruik. .Koos is toen gaan zaaien en planten en doet dit nóg steeds. Overal ko men ze vandaan die zaden, en planten. Waar hij ook op va kantie gaat/van overal brengt 'hij ze'mee of krijgt ze van- medeleden van de planten werkgroep van de KNNV waarvan hij al jaren, lid is. Uiteraard gebeurt alles wat Koos Kapel in de Heemtuin doet onder supervisie van zijn werkgever, de Plantsoenen dienst. Hij kent elk hoekje op z'n duimpje nu hij van de morgen tot de avond hier werkzaam is. Zeer content is hij met het door het Gemeen telijk Bureau Onderwijs 'geno men initiatief de jeugd naar de Heemtuin te brengen. De tuin is in enkele weken tijds door dertig tot veertig scholen bezocht. De leerlingen zijn door.Koos rondgeleid. Bij deze excursies is ook dè kin derboerderij betrokken. De leerlingen krijgen getekende afbeeldingen van planten en dieren, wat het effect niet weinig vergroot. Er bestaan al plannen ora in de komende herfst met deze schoolexcur- sies door te gaan en ook Koos Kapel vindt dit prachtig. „Niet genoeg kan de jeugd de natuur leren kennen om deze later te waarderen als een kostbaar bezit," zo meent hij. Op woensdag 19 jitfi organiseert de KNNV wederom een excur sie naar de Heemtuin. De rondleiding staat dan onder leiding van de heer W. van Meggelen, vice-vooxzitter van de KNNV-afdeling. Ook dan wordt om 19.00 uur gestart bij de Ingang nabij de parkeer plaats achter de Blauwe Brug over de Poldervaart. J. de Bruijn Schiedam Door een techni sche fout zijn in de krant van gisteren de foto's verwisseld bij de artikelen over de trip van HBSS naar Israel en het Schiedams jeugdfestijn in Sporthal Margriet. Zoals u be grepen zult hebben, was de plaatsing van de foto's op deze wijze beslist niet die be doeling. De KNNV'ers op excursie. 4 pagina's 99ste jaargang no. 24455 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In het Stedelijk Museum op de Hoogstraat be ginnen op 1 september de kunstklassen, waarvoor men zich nu reeds kan opgeven. De klassen worden geleid door Joop van Meel, Harry Boom en Friedel Dalhuïsen, die dit jaar voor het eerst zijn medewerking aan het pro- jekt verleent. De politie trof kort na de over val twee mannen in de directe omgeving van de -flat aan die een tas met zich meedroegen. Eén van hen bleek onder het jbloed van het slachtoffer te zitten./Van het gebeurde zijn geen directe getuigen. De offi cier van justitie, ihr. Janssen, en een vertegenwoordiger van het /gerechtelijk laboratorium, arriveerden kort na de moord op dê plaats van het misdrijf. Maassluis Vanaf dinsdag tl juli wordt in het Gemeente museum aan de Zuiddijk 16 een expositie gehouden van schilderijen van voornamelijk hedendaagse schilders en een collectie historische prenten en voorwerpen die op Maas sluis betrekking hebben. Bij de schilderijen zijn werken die nog niet eerder aan het publiek werden getoond. Dat zijn schilderijen van Jan van Heel,dié de gemeente Maas sluis: in 1970 ten geschenke kréég van Jac, de Vries uit Delft, aangevuld met vier werken van Van Heer die de gemeente dit jaar heeft aan-, 'gekocht. Een tweede collectie bestaat uit werken die betrekking hebben op Maassluis. Het zijn werken van de schilders Beretta, Fil- leks, Jongkind, Charles en Maarten Kemper (tekenin gen) Isaac Ouwater, Ouwen- broek,. C. W. Smith, Van Thol en Vertin.1 J Op de zolder van het museum is een expositie ingericht van platen, prenten, portretten en voorwerpen uit vorige eeu wen, Er bevindt zich op deze' expositie onder andere de om streeks 1850 in Maassluis ge maakte collectie „Fabius" die plaatselijke situaties voor-: stelt, waarvan .geen andere afbeeldingen, uït die tijd be kend zijn. De opening van deze expositie wordt maandagavond om 3 j uur verricht .door de histori cus T. Mastenbroek. De ten toonstelling duurt tot en met 6 augustus. Het museum is dagelijks voor het publiek geopend behalve 's maandags van 14 - 17'uur en dinsdag bovendien van 19 -*• 21 uur.. De. kosten voor de kunstklassen —ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 De overvallers hebben vermoe- delyr van tevoren de drie oeonbuizen op de tweede ver dieping van het trappenhuis defect gemaakt. Nadat hij de lift verlaten had^ troffen de - kogels de heèr Van den Bosch. Badend in een plas bloed bleef hij in het trappen huis liggen, terwijl de mannen zioh-uit de voeten maakten. IN MAASSLUIS: Koos Kapel (links) kenner bij uitstek van de Heemtuin. Vlaardingen/Schïedam Gisteren is in Vlaardingen de knoop doorgehakt of de gestelde datum in het aan Schiedam verzon den ultimatum met twee weken zou worden verlengd. Aan vankelijk hielden b. en w. van Vlaardingen vast aan de uit spraak, dat het college van de buurgemeente vóór 1 september een principe-uitspraak moest doen over het al dan niet door gaan van een Integratie tussen de nutsbedrijven in beide ge meenten. Op aandringen van wethouder Jac. van der Linden heeft het college van Vlaardingen besloten hiervan 14 septem ber te maken. Schiedam De 32-jarige winkelier J. M, van den Bosch is vannacht omstreeks half twaalf doodgeschoten in het trappenhuis van zijn flat aan de Nieuwe Damlaan, Twee mannen wachtten hem op de tweede verdieping op en be roofden hem daar van een tas met geld. Kort daarna kon den ze worden aangehouden. De daders zijn de Rotter dammers A.V. (30) en B.H.F, (31). De tas bevatte 12.000. S. en w, van Schiedam voorza- vergadering over de prócedu- gen om verschillende redenen re rond de integratie nam de grote problemen als de datum gehele raad een motie aan, van. 1 september gehandhaafd dat half augustus een besloten zou blijven.. Liever hadden rij vergadering aan het onder uitstel gehad tot 1 oktober, werp zal zijn gewijd, maar dan komt vomensB. en w. konden dan vanaf be- Viaardir.gen het tijdschema in gin september met Vlaardin- de war. gen de integratie'bespreken. Dan zou 'de streefdatum van de De twee weekjes speling, die integratie 1 januari van het nu zijn verkregen, zijn voor b. volgend jaar niet kunnen en w. van Schiedam een wet- worden gehaald. kome mogelijkheid om zich Tijdens de maandag In Schie- intern beter op de zaak voof - dam gehouden extra raads- te bereiden. Het slachtoffer werd door de kogels in de hartstreek ge troffen. Hoewel de politie en GG en GD zeer snel tér plaatse waren, mocht hulp niet meer baten. De heer Van den Bosch, die werk zaam was in een levens- middelenbedrijf in Groen- oord,kwamna de koop avond thuis met de geldtas en met een doos met le vensmiddelen. Het onderzoek kon aanvankelijk nauwelijks worden uitgevoerd •door de defecte verlichting. Via een noodaggregaat kon de Schiedamse recherche, geas sisteerd door Rotterdamse collega's en doorhet gerech telijk laboratorium, even. later toch met het onderzoek begin- nen. Het slachtoffer laat een vrouw en enkele kinderen achter.. De daders van de overval zün op gesloten in het hoofdbureau van politie. Ze zullen vermoe delijk dinsdag voor de officier van justitie worden geleid-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1