Nieuw garage-complex voor Eurotax m Problemen met drinkwater O Aan s-Grave I an dseweg Gesprek Delft met Rotterdamse regio stalhn autopark a.r. en magazijn, Bromfietsers en fietster ten val Concert Stedelijk gaat niet door Wielrenners vallen op wielerbaan SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 12 JULI 1972 3 Schiedam/Vla ar din gen Om streeks half augustus kan worden begonnen met de bouw van de nieuwe vestiging van de NV Eurotax aan de 's-Gravelandseweg. Alle af delingen van dit be dry f, dat een combinatie is van in Schiedam werkende taxi-on dernemers, zullen in deze vestiging worden onderge bracht. öp het ogenblik heeft Eurotax garages en werkplaatsen aan de Kommiezenlaan, de B. K. Laan, dé Noordvest, de 's- t Gravelandsestraat, de Gou- vernestraat in Rotterdam en de vestiging in Vlaardingen. De huidige werkplaats en stal ling aan de 's-Gravelandse- straat moet worden ontruimd. Aanvankelijk werd aan een bestaand pand. gedacht, maar tenslotte is toch beslo ten een nieuw pand te bou wen. De wens om vanuit één centraal pand .te gaan wer ken, was voor de directie van Eurotax aanleiding om op dracht te geven voor een nieuw pand. Sinds de oprichting van Euro tax, een combinatie van vrij- s wel alle Schiedamse en een aantal Vlaardingse taxibedrij ven, in 1961 is de vraag naar taxi-vervoer sterk gestegen en moest het bedrijf telkens weer p uitbreiden. De verspreide ves tigingen werden op den duur te inefficient voor het bedrijf en het nieuwe pand kon in sa- 1 menwerking met de architect V geheel aan de behoeften wor- den aangepast. -Het wordt opgetrokken aan de 's-Gravelandseweg tussen de panden yan de Vegro en dé glashand el Zevenhuizen. Aan de achterzijde komt een uitrit naar de Calandstraat. De lig ging ten opzichte van Schie dam en de randgemeenten is centraal, in de toekomst zal de 's-Graveiandseweg worden doorgetrokken en een verbin ding vormen met de woonwijk Woudhoek. De Eurotax-vestiging krijgt een oppervlakte van 3200 m2, ■waarvan 1280 xn2 2&1 worden bebouwd. Het niet-bebouwde gedeelte de binnenplaats is alleen via de Calandstraat bereikbaar en zal worden ge bruikt voor het parkeren en aftanken van: de wagens en voor het verwisselen van. chauffeur. Het Haagse architectenbureau J. W. E, de Sturler heeft het gebouw ontworpen. In oktober 1971 konden de bouw- en con structietekening en-wordengê'-- - maakt. In mei 1972 kwamen de goedkeuringen voor de bouw van rijk en gemeente af. De bouwtijd wordt geschat op acht maanden. VOORGEVEL 'S-GRAVENLANOSEWEG ACHTERZIJDE BESTAAT DIT GARAGE-DEUREN 6 METER TOTAAL 64 METER SI x SO mfcr GARAGE-DEUR SCHAAL. /- ?0» entre kantoor BEGANE GROND Voorzijde en plattegrond van het nieuwe complex. Het kon gisteren weer; lekker in de zon zitten niksen. De huisvrouwen profiteerden er in groten getale van. De één strekte zich uit op het balkon, de ander in de tuin. Wie geen tuin of bal kon heeft, of bij wie de zon op een ge geven moment net aan de verkeerde kant van de woning staat, vindt wel een andere oplossing. Zoals deze mevrouw. Pak een mooie stoel uit de woonkamer, zet deze voor de deur en dan maar bakken. Hope lijk zal de zon 2ieh nu eens meer van haar beste zijde laten zien, zodat dit soort ontspanning wat vaker mogelijk is, Delft Het waterleidingbedrijf Delfland voert thans be sprekingen met Rotterdam, Dordrecht, Schiedam en Vlaardingen over de toekomstige organisatie van de drink watervoorziening voor het gebied van Zuid-Holland, in verband met de wet van wijzigingen van de waterleiding die mettertijd in de Kamer zal worden behandeld. De be sprekingen zijn gericht op drastische beperking van het aantal waterleidingbedrijven in Zuid-Holland en het be reiken van een groter samenwerkingsverband, waarbin nen, vooruitlopend op de invoering van de wet, reeds be paalde veranderingen mogelijk zijn, die de omschakeling straks minder moeilijk kunnen maken. Vooraf hadden de Delftse vertegenwoordigers deelgenomen aan een ge sprek in de Haagse regio. Schiedam Op de Rötterdam- sedijk is gistermiddag op het fietspad de 17-jarige brom fietser G-V. op de bromfiets van mej, J. P, W. gebotst, toen deze remde om af te stappen. V. bemerkte dat niet, kwam ten val en moest met een her senschudding in het gem. zie kenhuis worden opgenomen. Eveneens op de Rotterdamse- dijk, nu ter hoogte van de Grensflat, is de 76-jarige Rot terdammer J. v. d. B. ten val gekomen doordat hij tegen de verhoogde stoeprand aanreed. Met een hersenschudding is hij in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Op de Laan van Bol'es is gis termiddag de Vlaardingse me vrouw G. A. K.-B. met haar fiets ten val gekomen toen met haar rechterknie in aan raking kwam met een aan het stuur hangende tas. Zij liep verwondingen op aan enkel en rechterknie en is ter plaatse verbonden. m verschillende districten van Zuid-Holland hebben de be sprekingen al tot resultaten geleid, die zijn neergelegd in rapporten en nota's, aan colle ges van b. en w. en gemeente raad. In de regio Rotterdam- Delft is men zover nog. niet, maar dat de toekomstige voorstellen tot schaalvergro ting zullen leiden is volgens Delfland-directeur ir. K. Brouwer, gezien de problema tiek rond het drinkwater, zeer waarschijnlijk. Door samenwerking van de ge noemde, grotere gemeenten kunnen ODk kleinere plaatsen in het verband worden betrok ken, die vaak wat hun winge- bieden voor water aan de rand zitten of uitgeput zijn. Een voorbeeld was Brielle, dat toen zonder moeite op het Rotterdamse leidingnet werd aangesloten. Een tweede fac tor is dat drinkwater, dat vroeger uit duinen, en bodem werd gehaald en met een klei ne bewerking voor de consu ment geschikt was, eerst van rivierwater tot grondstof moet worden verwerkt en vervol gens tot drinkwater. Het spaarbekken in de Biesbosch, dat straks meerdere provin cies moet bedienen, is er een bewijs van, dat hier van zulke gigantische werken sprake is, dat die de capaciteiten van Rotterdam te boven gaan. „Op het punt van technische en bestuurlijke verantwoorde lijkheden zullen hier meerde re gemeenten moeten partici peren". Is de mening van Delfland-directeur Brouwer, die er voorts op wijst dat wat er ook aanzienlijk duurder zal liw® Ir. K. Brouwer: Steeds meer problemen rond ons glaasje drinkwater worden: als we in het jaar 2000 drie- tot viermaal zoveel water nodig hebben zijn de vraagstukken bij het ontzilten van zee- en rivierwater ook vele malen groter. De problematiek rondom die grotere hoeveelheden water en de kostenstijgingen maakt dat de waterleidingbedrijven samen naar een optimale effi ciency moeten streven. Vlaardingen Surveillerende agenten troffen gisteren op de Parallelweg een 15-jarige en een li-jarige jongen met een bromfiets aan. Deze bleek even tevoren uit cle rijwiel stalling van het station NS te zijn gestolen. De jongens zijn overgegeven aan de kinder politie. Schiedam Het zaterdagmid dagconcert dat zaterdag 15 juli In de aula van het Stedelijk Mseum te Schiedam zou wor den gehouden gaat niet door. Iedere derde zaterdagmiddag van de maand worden er in het museum concerten gege ven. Op dit ogenblik is de zo mert en toonstelling „Water" in het Stedelijk aan de gang en is het vrijwel onmogelijk om een concert te geven. De volgende concerten zuilen voor zover bekend gewoon doorgang vinden, Schiedam Twee wielrenners zijn gtsteravond tijdens wed strijden op de Schiedamse wielerbaan ten val gekomen doordat een van hen op het hooggelegen gedeelte van de baan 'n verkeerde manoeuvre uithaalde. De 27-jarige F. v. D. ban de Rolierdum.se ver eniging Ahoy is met een her- senscnutldinG in het gem. zie kenhuis opgenomen. Do 20-Jari- ge J. B. van de Rennersclub Schiedam is in het gem. zie kenhuis verbonden aan schaaf wonden en kon na het ongeluk 1 naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3