ZOEKT SCHIEDAMSCHE COURANT Ook Zestienhoven 's nachts dicht SCHIEDAM MASSAAL DE ZON OP C. PASSCHIER WINT WISSELBEKER VOOR TWEEDE MAAL GROENELAAN KRIJGT NIEUWE GAS- EN WATERLEIDINGEN 2 kranten voor e'én prijs BULDERBAANCOMITé: In juni 5.207 woning zoekenden Oorzaak brand woonboot Schiedammers terug uit en Werkzaamheden beginnen deze week BAD GROENOORD BOEKT 10.000 BEZOEKERS Schiedammer winnaar van Nationaal Orgelconcours Meisje maakt val van zes meter uit slaapkamerraam Auto en brom fietser botsen Tenslotte eigen, wo- Schiedam- •wonin- -Schiedam De brand die don derdagavond is ontstaan op een woonboot aan de Noord- vestsingel, is vermoedelijk in het keukentje begonnen- Het tfaandag 17 juli 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 09ste jaargang no. 24463 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Luchthaven Zestienhoven muet vanaf 1 november worden gesloten voor het nachtelijk vliegver keer. Daarom heeft het centraal comité Anti-Bulderbaan verzocht in brieven aan b. en w. van Rotterdam en Gede puteerde en Provinciale Staten van Zuid-Holland. De nachtelijke vluchten veroorzaken steeds meer overlast voor de bewoners van de omliggende woonwijken als Hillegersberg en ook Schiebroek, Groenoord en Holy, meenti, het comité. get/comité is niet tevreden niet de maatregel die is ge nomen met een bepaal de route die huiten de woonwijken ligt- Er is vol gens het comité toch nog overlast. Overlast, die uit waarnemingen vrijdag avond, zaterdagavond en zondagmiddag in Groen oord kon worden vastge steld. Niet altijd houden de vliegtuigen zich aan de Jeugduitwisseling S.G. Schiedam De Jeugduitwisse ling van de S.G- naar Esslln- gen zit er wefer op. Zaterdag avond zijn de deelnemers te- mggekeerd na een verblijf van twee weken in de Duitse fusterstad. Het weer heeft het programma enigszins ver stoord, maar het. succes van ié uitwisseling was er niet minder om. Er zijn al plannen ui'de maak voor een reünie. Héi-.is de leiding gebleken, dat ook verenigingen in Esslingen belangstelling hebben voor een eventuele - uitwisseling met Schiedam. De S.G. gaat -nu'bekijkerr;:'höe- diP'ioaküh-'' uen worden gerealiseerd. Zaterdagochtend zijn. 13 deelne mers vèrtrolkken aan de jeugd- uitwisseling ha'ar Vienna (Frankrijk). Ze keren. 29 juli, vergezeld van Franse deelne mers; in Schiedam terug. Met défaankomst van. een Duitse groep eveneens op 29 juli be- gjoirhet Schiedamse gedeelte van de Jeugduitwisseling, dat tot half augustus zal duren. route die de woonwijken vermijdt. B. en w. van Rotterdam, Gede puteerde Staten en Provincia le Staten worden met nadruk verzocht stappen te onderne men bij dc minister of staats secretaris van Verkeer en Waterstaat teneinde een nach telijk vliegverbod voor de Luchthaven Zestienhoven vast te. stellen. In de brief aan b. en w. van Rotterdam- en de., provinciale instanties verwijst voorzitter E. Hl P. Swarte naar het eer der gedane verzoek van het comité, Zestienhoven 's nachts van 23 tot 7 uur te sluiten. Omdat een dergelijk verbod voor Schiphol toen nog niet van kracht was, zou dat verzoek toen zijn afgewezen. Nu zo'n. verbod er voor Schip hol wel zou zijn, komt- het co mité op :het' eerder gedane verzoek terug. Het comité zegt zeer teleurge steld te zijn dat niet tezelfder tijd als de maatregel voor Schiphol werd afgekondigd een dergelijke maatregel voor de. Luchthaven Rotterdam is genomen. De'door het comité gevraagde sluitingsuren van 23 tot 7 uur zijn een minimum omdat Zestienhoven maar over één baan beschikt. Voorzitter Swarte is er met zijn mede-comïtéleden van over tuigd. dat de thans genomen maatregel om het vliegver keer zoveel mogelijk buiten de woonwijken om tc leiden, geen succes is. Volgens de co- mitéledën blijft de overlast door de laag overvliegende vliegtuigen, ondanks de geno men maatregel. Pas als er voor de Luchthaven een ver bod van kracht wordt om van 's avonds laat tot morgens vroeg op te stijgen ol te lan den, zou iets aan de overlast kunnen worden gedaan. Op het ogenblik zou de overlast door het intensieve- vakantie verkeer zelfs 'groter zijn. Schiedam Het ligt in de bedoeling, dat deze week wordt be gonnen met de .vernieuwing van de water- en gasleidingen In de Groenelaan en omliggende straten in Sehledam-Zntd. De Gemeentelijke Technische Bedrijven zuilen de leidingen ver nieuwen in de hele Groenelaan met uitzondering van het stuk nabij de Hoofdstraat, het Wilhelminaplein en een klein gedeel te van de Westerkade tussen de Groenelaan en de h rug- Het karwei zal telkens op ande re plaatsen moeten worden uitgevoerd en zal enkele maanden In beslag nemen- Het gaat vooraf aan het aan loggen van nieuwe bestrating door de dienst Gemeentewer ken, wat in een later stadium za] plaatsvinden. be bewoners van de Groenelaan en .omliggende straten zijn in ium' al op de hoogte gebracht yan de werkzaamheden. Ze zullen er rekening mee moe ten" houden, dat ze een dag zonder gas en een halve dag zonder water komen te zitten hjdens de uitvoering van de aanleg. Tegelijk met de ver nieuwing van de buxtenleidin- gen zullen de Gemeentelijke Technische Bedrijven ook de binnenleidingen keuren. On deugdelijke gasleidingen zul len dan niet worden aangeslo ten voor ze zijn verbeterd door een installateur. De watermeter die gezamenlijk wordt gebruikt, kan in de loop van de werkzaamheden wor den vervangen door een eigen watermeter, die betrekkelijk voordelig aan de afzonderlijke bewoners wordt aangeboden. De G.T.B. hebben de bewo ners al schriftelijk op de hoog te gesteld, van de uit te voe ren werkzaamheden. Notuif nö vin bic (jflitfci ttnbod 2 krinwit* ontyinjin voor da prljiv*n 4ia:<kM kfaitmtch* Coor*nt m«t nieuw* uit uw *C*4 emjevinj. en het RoctiriemitfiS met h«cluttte binnen-en buittniendi»nieuw*. Seefen* nu opdracht ook bij fl tram, zonder rtrpüchtinf, d» SC RN tv bezorgen en ontdek I vele piwpu nan. Oe» boit Ie opt* enverop, sonrftf posn*f*t. stum eur Rerttrdimsch Nituwtbhd, intwoordnummer M4, Rotterdim de SC RN1< d*ten jratti nart woonpU liNfaon Schiedam Het eerste zomerse weekeinde in 19T2 hebben de Schiedammers massaal de zon opgezocht. Wie niet op vakan tie was, zocht zijn heil in het achtertuintje of op het balkon, in het Beatrixpark, aan het Hoekse strand'of in Zwembad Groen oord. Het was dan toch eindelijk zover: twee warme dagen, al stond er vooral zondag toch nog een vrij harde wind. Schiedam In Schiedam zijn eind juni 5.207 wo ningzoekenden geregi streerd. Dit het maande lijks overzicht van het bu reau huisvesting blijkt ver der, dat in totaal in juni 208 vergunningen zijn af gegeven voor het betrek ken van een woning, deze 208 vergunningen ren er 122 voor bij het reau ingeschreven woning zoekenden. Volgens de cijfers bevinden zich' onder de 5.207 gevallen. 553 aanstaande echtparen, die op zoek zijn naar een. ning. In totaal 924 mers vinden dat ze onvoldoen de zijn gehuisvest en daarom in aanmerking komen voor een nieuwe en/of betere wo ning, 3366 Schiedammers zijn volgens eigen zeggen wel vol doende gehuisvest, maar zou den toch graag een nieuwe en betere woning betrekken. Ook 241 alleenstaanden hebben zich ingeschreven bij het reau. Wegens onttrekking aan de woonbestemming werd het woningbestand met zes wo ningen verminderd. Er ston den eind juni nog 50 gen op de nominatie. In to taal hebben verder 1481 per sonen een bezoek gebracht aan het bureau Huisvesting in de Westmoienstraat. heeft dit bureau in to taal 48 vestigingsvergunnin gen afgegeven aan personen, dié voor kort buiten de "ge meente Schiedam woonden. In Bad Groenoord kreeg men het voor het eerst dit jaar echt druk en lag een grote menigte weer rug 'aan rug bruin te bakken op de grasga zons en begaven vele duizen den zich vaak. voor het eerst weer in het water. Zwembaddirecteur Helsma is gelukkig met het goéde weer, dat plotseling weer voor de zo welkome drukte van 10.000 be zoekers in zijn bad zorgden. Niettemin ligt Bad Groenoord nu 100.000 bezoekers achter op ..het aantal, dat in 1971 een frisse duik in het zwembad kwam nemen. Het ziet ér naar uit, dat 1972 een diepte punt wordt wat betreft het be zoekersaantal voor bad Groenoord. De heer Helsma verwacht niet, dat de cijfers van vorig jaar worden ge haald, tenzij het zomerweer tot eind augustus blijft aan houden. Ook exploitant Joóp de Graaf van het restaurant op Bad Groenoord had het voor de eerste maal echt druk, dit weekeinde. Vooral zondag be stormden velen zijn paviljoen, om in de hitte Iets kouds te pakken te krijgen. Ook hij hoopt opeen aanhouden van het .zomerweer tot. eind augus tus om nog iets. van het sei zoen té redden. „Het is tot nu toe bar slecht geweest. Om het zo te houden als in dit' weekeinde moet het tot eind__ augustus mooi weer blijven," zegt de heer De Graaf. De exploitante van theeschenke- rij De Kethel in het Beatrix park heeft het. dit weekeinde nog nooit zo druk gehad als eerder in dit seizoen, maar toch is het haar nog tegenge vallen. Ook zij is niet bijster optimistisch over .de afloop van het seizoen. „Als we uit de kosten willen komen is het no dig dat het tot eind oktober mooi weer blijft," aldus haar sombere mening óver het sei zoen 1972. Alle exploitanten en badmeester duimen nu voor een blijvend mooi weer. Met hen vele dui zenden Schiedammers, die va kantie hebben en die of in de achtertuin, het flatbalkon, het zwembad, het park of aan het strand nog een beetje bruin willen worden, voordat ze weer aan het werk moeten.... Schiedam De Schiedamse organist Cornells Passehier is winnaar geworden van het jaarlijkse orgelcon cours, dat op 8 juli voor amateur-organisten in-de EIburgse Sint Nicolaaskerk is gehouden. De heer Pas sehier,. die organist is van de gereformeerde Juliana kerk aan de Burgemeester Knappertlaan, werd voor de tweede achtereenvol gende maal winnaar van de wisselbeker, die door het gemeentebestuur van Ei- burg ter beschikking werd gesteld. Organist Passehier is leerling van de bekende Rotterdam se toonkunstenaar André Verwoerd, die de Schie dammer voor het concours heeft getraind. De heer Passehier won met het spe len van de variaties van Cor Kee over het „Merck toch hoe Sterck" uit de „Gedenkklanck" tfan Adrï- aen Valerius. Bekende en minder bekende amateur-organisten. hehhen aan het concours deelgeno men. Er waren 31 deelnemers. De kandidaten waren genum merd, zodat de jury niet kon weten welke organist er nu ei genlijk speelde. De jury be stond uit de heren Felke Asma te Maassluis, Jan J. van den Berg te Delft en W. P. Verheul te Rotterdam, die als voorzitter optrad. De heer Verheul is tevens muziekme dewerker van de Schiedam- sche Courant. Maarten Sey- bel, organist van de Grote of Sint Nicolaaskerk te Elburg fungeerde als secretaris van de Jury. De heer Passehier heeft naast zijn werk als directeur van Burger's Scheepvaartmaat schappij in Rotterdam als hobby het orgelspel. Hij is ge ruime tijd organist geweest van de Plantagekerk en de Goede Havenkerk en werd in 1969 organist van de Juliana- kerk, waar hij over een drie- klaviersorgel beschikt. Dit or gel is één van de grootste in Schiedam. Burgemeester drs. C. Dekker van Elburg heeft de wisselbe ker aan de heer Passehier uit gereikt. Voor het jaarlijkse amateurconcours in Elburg bestaat steeds weer grote be langstelling. Het concert is d.l jaar afgesloten met een con cert door beide juryleden Asma en Van den Berg. De heer Passehier: Wekelijks besteed ik zo'n tien uur aan mijn studie. Ik ben geen be roepsorganist geworden, al vind ik dat wel een beetje jammer. Ik blijf graag bij met de ontwikkelingen van de orgelmuziek en blijf daarom ook studeren". Met de Rotter damse organist André Ver woerd heeft de Schiedamse organist diverse concertreizen gemaakt, waarbij hij als regis trant optrad. Er werden on der andere enkele studierei zen naar West- en Oost-Ber- lijn gemaakt, wat beiden veel contacten in de muziekwereld daar heeft opgeleverd. Volgend jaar zal de Schiedamse organist weer deelnemen, aan het Nationale concours, dat op de klavieren en peda len van het grote orgel van de Sint-NIcolaaskerk in Elburg wordt „uitgevochten". het keukentje begonnen, keukentje ligt in het midden van de boot. Aan de ene.kant zijn de slaapkamers en aan de andere kant -de woonkamers. In het keukentje was de brand het ergst. Vermoedelijk is een smeulende sigarettenpeuk in een prullebak blijven bran den. Vlak voordat de eigena resse wegging had zij name lijk de asbakken in een prulle bak geleegd. Het casco en de inboedel van de boot waren tegen brand verzekerd. Schiedam De 9-jar€ge Agnes A. de Jong, wonende aan de Hoofdstraat 19, is gisteravond uit het raam van haar slaap kamer gevallen, en kwam op een zes meter lager gelegen, binnenplaatsje terecht Ver moedelijk heeft het meisje een poesje willen pakken en verloor toen haar evenwicht. Zij is met een. zware hersen schudding door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting ge bracht en daar opgenomen. Schiedam De 16-jarige mej. J.M.M. is zaterdagavond met haar bromfiets tegen een auto gebotst, bestuurd door de 31- jarige predikant B. A. Koek. Het meisje reed met haar bromfiets op het pleintje van de Peter van Anrooylaan. Zij reed echter niet in de richting van de pijlen op het pleintje. Ds. Koek wilde uit een par keervak wegrijden en ver wachte van de tegengestelde richting geen verkeer. De bromfiets en de auto raakten elkaar toen. Mej. M. kreeg wonden aan beide knieën. Zij kon thuis worden behandeld. Inbraak in villa Schiedam In een huls aan dé Prins Berohardlaan 90 is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De inbrekers heb ben op de eerste etage een raam gebroken en binnen kas ten. en laden doorzocht. Er wordt een achtdelige massief zilveren cassette vermist, een antieke klok, een antiek gou den naalgarnituurtje, een gou den potlood en voor ongeveer 3O0 aan kleingeld. Voorbumper gestolen Schiedam De 30-jarlge R.B. heeft zaterdag aangifte ge daan van diefstal van een voorbumper, twee mistlam pen en twee sierrozetten. totale waarde van het ne bedraagt 200. De wagen stondL op het parkeerterrein aan het Sibeliusplein.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1