1 ma f Sporthal: 14-daags voor lieverdjes op paradijs vakantie Jeugdfestijn 1972 van start ;al SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG IS JULI 1972 Schiedam Er wordt in deze dagen hard ge werkt, druk gespeeld en lustig gelezen in de sporthal Margriet. Giste ren namelijk is het Jeugdfestijn. 1972 in de sporthal begonnen. Schiedammertjes tot twaalf jaar kunnen veer tien dagen lang (tot en 1 met 28 juli, behalve za terdags en zondags) van negen uur tot vier uur zagen, timmeren, panne koeken bakken, mini golf spelen, schomme len, strip-verhalen lezen, film kijken en nog veel meer. Met de tong uit de mond zijn de vakantiehoudende kin- - deren bezig met het maken van kunstwerken, er wordt vol overgave gekleurd en geverfd. En met gevaar voor eigen vingers wordt er gezaagd en worden din gen in eikaar getimmerd, dié een wat vreemd uiter lijk hebben. In het midden van de sport hal kan. mini-golf gespeeld worden. Het blijkt soms nog wel veel moeite te kos ten om de bal precies In het juiste gaatje te slaan en niet zelden wordt het balletje door een wanhopi ge speler of speelster met rie band opgenomen cn in het gaatje gedeponeerd, waarop zonder verdere ge wetenswroeging weer ver der gespeeld kan worden. Ook wordt veelvuldig gela chen bij de oude lachfilms van de dikke en de dunne. In weer een ander hoek worden vliegers gemaakt en op een afgescheiden plek in de hal liggen een aantal eieren, waar te zij- nertijd kuikentjes uit moe ten komen- Maandag, de eerste dag van i het Jeugdfestijn, liep alle3 nog wel niet zo gesmeerd als eigenlijk wel zou moe ten; Maar deze kinderziek tes zullen na enkele dagen •wel verholpen zijn. Dan 2ullen ook de beloofde schrijfmachines aangeko men zijn en misschien ook de air-square (een groot ding van schuimrubber, waarop de kinderen kunnen springen en dollen). Moeders die op een regen achtige vakantiedag niet goed weten wat te doen met hun kinderen, kunnen 2e met een gerust hart ach terlaten in de sporthal Margriet. "Wie weet worden er nog nieuwe vriendschap pen gesloten. v'" -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3