Tegenbezoek Alt Wambüchen voor Ursus kwestie van noodzakelijke improvisatie Holy zal Marvin Wood's gedegen vangwerk missen Wielerronde Schiedamse duiven wedvluchten van „IN AMERIKA STOPPEN ZE OP DE LAGERE SCHOOL GELIJK EEN KNUPPEL IN JE HANDEN VOOR DE HOEKSE JEUGD t- 4 Amerikaanse catcher in november terug naar Amerika Kampioenen vitesse- en midfond- vluchten DONDERDAG 20 JULI 1972 SchiedamOp 11,12 en 13 augustus worden het voor de voetbalvereniging Ur sus drukke dagen. Een ge zellige drukte, dat wel, maar toch anders dan men zich in eerste instan tie had voorgesteld. Drie dagen lang is Ursus dan gastheer van het Hanno- verse AltWarnBachen. Wat de organisatie voor dit evenement reeds in volle gang een groots toernooi stond op stapel een verzoek aan de ge meenten om op de geplan de data dit toernooi te verspelen werd afgewim peld. Reden van deze voor Ursus zo teleurstellende afwijzing: de velden Hg- gen op genoemde data 3n rust. Niettemin waagde Ursus tij dens w.5 openbare vergade ring van de sportraad een laatste poging, maar de me dedeling dat de leden van de Duitse vereniging reeds lang van te voren voor dit evene ment aan het sparen waren, vond eveneens geen genade. Waarmee de grootse opzet terzijde werd geschoven en uiteindelijk volstaan wordt met de komst van slechts het eerste elftal van AU Warnbüchen. UITWISSELING Een kwestie waarover organi sator Gosens niet meer wenst te spreken, maar zijn: „Anders maak ik me er weer kwaad over", spreekt boekdelen. Gosens: „„Het kontakt met Duitse vereni gingen ontstond enkele jaren geleden via Dirk .Bleicken die ons in kontakt bracht met Herthi- '06 uit Berlijn. De uitwisseling met déze vereniging verwaterde ech ter nadat we beiden twee keer de verre reishadden gemaakt. Zelf waren we ook van mening dat je een der gelijke uitwisseling niet te lang moet doorvoeren' Niettemin was het wederom Dirk Bleicken, die, inmid dels verhuisd naar Hanno ver, XJrsus wederom in kon- takt bracht met een Duitse club, Gosens: „Met Pinkste ren zijn we in Hannover ge weest, waar we enorme da gen hebben gehad". REVANCHE Een allesbehalve op volle sterkte spelend Ursus incas seerde toen een gevoelig pak slaag, 102, „maar", aldus Gosens, „deze keer ver wacht ik een revanche". In die sfeer worden overigens ook de andere dagen doorge bracht, want het totale pro gramma is er op gericht om de Duitsers ook op-dit punt minstens te evenaren. HOOFDSCHOTEL Op 11 augustus, na aankomst, een gezellige bijeenkomst en een koud buffet, met op 12 augustus de hoofdschotel in de vorm van een voetbal wedstrijd tussen de nu wel voltallige eerste elftallen. Een wedstrijd die uiteraard niet op het eigen terrein kan worden gespeeld, maar dankzij de medewerking van Hermes DVS krijgt Ursus op die dag de beschikking over een van de bij velden van deze vereniging. Op dezelfde dag, zaterdag 12 augustus, staan nog een rondvaart, etentje in Wienerwald en een gezellige avond op het pro gramma. ALTERNATIEF Voor de volgende dag houdt Gosens nog een slag om de arm, „want", stelt hij, „veel is dan afhankelijk van de weersomstandigheden. Bij mooi weer gaan we op ver zoek van onze gasten naar het strand met als alterna tief een bezoek aan de Flo- riade. "Waarmee Ursus dan volop tegemoet komt aan het in Duitsland meegemaakte programma.Weliswaar, uit sportief oogpunt bekeken minder groots van opzet dan de bedoeling was, maar een uitwisseling die dankzijde medewerking van Hermes DVS in ieder geval doorgang kan vinden. ylaardingen Wie per ongeluk Holy-catcher Marvin Wood tegen het lijf loopt, zal hoogstwaarschijnlijk niet vermoeden, dat hij zojuist een fervente sportman heeft ontmoet. Immers de kolossale gestalte van de in Neder land gestationeerde Amerikaanse militair, die al weer zo'n 6 jaar hij de Vlaardingers achter de plaat zit, roept verrassend weinig associaties met het beeld dat men zo van een sportman heeft Des te opvallender dan ook de prestaties van de 31-jarige Wood, want zijn gedegen vangwerk, maakt hem tot een zeer gewaardeerde Holy- kracht. Ook Marvin Wood zelf heeft het bij de Vlaardiogse honkbal- vertegenwoordigers uitste kend naar zijn zin en zijn ge dwongen vertrek naar de Ver enigde Staten in november {overplaatsing) wordt door beide partijen met weinig vreugde tegemoet gezien. Op de vTaag of Holy geen pro blemen zal hebben met het vinden van een plaatsvervan ger, blijkt Wood echter beslist geen moeilijkheden te ver wachten; „Welnee, dat zit wel goed, want mijn vervanger Willem Pijpers heeft er prima kijk op. Nee, zonder mij zal het ook allemaal beslist wel fukken." Dat zal dan echter wel in een hogere afdeling gaan gebeuren, want Marvin Wond twijfelt er geen ogenblik nan, of het kampioenschap zal dit jaar wel behaald worden: „Dat kan haast niet meer fout Verenigings- klassementen Van onze sportredactie - Vlaardingen Voor de houders van postduiven uit het Watér- ~~iveggebied is het vluchtpro- gramma tot dusver maar slecht verlopen. Het koude -voorjaar, maar vooral het on stabiele weer, tijdens de eer- —ste zomerweken kwam menig -liefhebber op grote verliezen -aan duiven te staan. Dat Is nu éénmaal bet risico van de dui vensport dat dient te worden aanvaard. Al twee weken achtereen gingen de jonge duiven, broed 1972, op wedstrijdtoer. Ook hierbij werden de inzenders van dui- venfgeconfronteerd met verla te ^lossingen op de vliegsta- tions en kwamen zelfs duiven nog in de reismanden terug naar hun plaats van her komst. Op enkele navluchten na zijn de oude duiven nu uitgespeeld en kunnen de verenigingsklasse- menten worden samengesteld althans wat betreft de vitesse (korte afstand) en mid-fond (middelgrote afstanden). De verenigingen, aangesloten - bij de.Bond van Zaterdagvlie- gers, stelden deze klassemen- ten reeds samen. "P.V. „de Luchtbode" Vlaardin- gen: kampioen vitessevluch- - tem L p. v.d. Mede met 3662 wed strijd pun ten; 2. J. Bei 3306 - put.; 3. g. Roodenbuxg 3303 pnt-; 4. Combinatie Goedege- - buren-van Keulen 3141 pnt.; 5. - D- Poldervaart met 3095 pnt. "'Mid-fondvluchten: 1. M. Broek h 4926 pnt.; 2. P. v.d. Made 4906 - _pnt.7-._3. L. Poldervaart 4848 v^^pnt.;>4.-c. Bakker 4394 pnt.5.- j.^W/.yaó, Hulst met 3868 pnt. - fee M.'p.v.' „de Snelheid" uit - Maassluis voegt de klasse- menten voor. vitesse- en mid- - fondviuchten s amen. Hier werd kampioen in beide cata- - gorieën W. de Waard met 2347 wedstrijdpunten; 2. M. Noor- dam 22.51 pnt.; 3". N. Wijnants Sr. met' 2094 pnt. Klassement vooraf aangewezen prijsduif: I L M. Noordam, 2. D. Boek- U: hout, 3. L. Bergwerf!. I gaan met de voorsprong die we op het ogenblik hebben. Gelukkig maar, want nu het mijn laatste seizoen hier is, wordt het de hoogste tijd dat we om- hoog gaan. Maar met deze coach die -we nu hebben. Schiedammer Wout v.d. Have, zie ik het wel zitten. LEERZAAM We hebben een hele beste stem ming in de ploeg en de trai ningen die we van hem krij gen zijn bijzonder leerzaam", uit de Amerikaanse school Zoiets te horen van iemand Wood speelde enige jaren lang in Legerteams toont wel aan dat er bij Holy een goede basis aanwezig is om ook een verdieping hoger tot sukses- sen te komén. Er dreigen ech ter een paar onweerwolkjes, die Marvin Wood aan de ande re kant wat voorzichtig ma ken; „Ja, de ellende isr dat twee knapen uit onze ploeg, Henny Pi te weg en pitcher Jaap Breek, binnenkort als soldaat naar- West-Duitsland moeten. Je hebt best kans dat dit wat problemen, met 2lch mee zal brengen. Daarom zou het eigenlijk wel goed zijn als we volgend jaar wat verster king zouden krijgen, zodat onze basis, wat breder wordt. Gelukkig zitten er bij onze jeugd ook nog een paar talent- volle spelers en wie weet bre ken er volgend jaar een aan taldoor." TOEKOMST Marvin Wood (het Nederlands dat ik ken, kan maarbéter nooit in drukvorm verschij nen") ziet ook voor het Neder landse honkbal In'zijn totali teit goede toekomstmogelijk heden; „Je ziet steeds meer jonge gasten op straat slagbal spelen. Als ik dat vergelijk met wat ik zag toen ik 6 jaar geleden hier kwam, lijkt het wel of het hier vertienvoudigd is.v En dat is nou precies wat je nodig hebt, honkbal is een. sport, dóe je jong in je vingers moet krijgen om de beste re sultaten te halen. Het is niet voor niks dat het peil in Ame rika zo hoog is. Als je daar op de lagere school Icomt, stop pen ze gelijk een knuppel in je handen.. Als dat bier ook zo zou gaan, moest je eens zien wat er gebeurde." 1 Spanning bij Marvin Wood. Terwijl de Schiedam-honklopev de verrichtingen van zijn teamgenoten. thuisplaat bereikt, Volgt da Holy-catcher geconcentreerd de FOTBALL Die mogelijke vooruitgang zal Marvin Wood dan wel vanuit de V.S. moeten vólgen. Aan de ene kant heeft hij er veel zin in om al zijn oude kehis- sen weer te zien en ook om weer eens te genieten van ma jor league baseball; „Éigen- lijk vind ik Amerikaans foot ball nog beter om naar të kij ken. Dat is enorm sp eetacu- lair. Zelf kijk ik liever dan dat ik hét doe, want je moet er in vergelijking met honkbal ver schrikkelijk hard voor trai nen, en dat hoeft voor mij niet zo erg." Aan de andere kant vindt Marvin Wood het wel „rottig" om uit Nederland weg te gaan, omdat hij, even als zijn vrouw en dochtertje, het hier erg naar zijn zin heeft en veel vrienden zal achterlaten: ,.Ja ik heb twee extra jaren in Nederland kun nen blijven, maar nu is het dan toch afgelopen." Mis schien kan hij voor Holy toch zijn nut blijven bewijzen door af en toe vakantie-vierende teamgenoten in Amerika het betere werk te laten zien. Van onze sportredactie Hoek van Holland De derde jeugdwielerronde, die op 26, 27 en 28 juli wordt gehouden, belooft weer een grandioos feest te worden voor ongeveer 150 Hoekse kinderen. Hoewel ook in het afgelopen jaar alles weer belangrijk duurder is ge worden, konden de organisa toren, dank zij de enthousias te „sponsoring" van de Hoek se zakenmensen het festijn fi nancieel weer volkomen rond maken. Alleen al aan bekers en medailles zal weer voor een waarde van vele honder den guldens worden verroden. Er zijn 20ln kleine vijftig bekers beschikbaar, terwijl elke deel nemer ook nog een herinne ringsmedaille gaat ontv-angen- Ingedeeld in leeftijdsgroepen tussen 6 en 13 jaar zullen Jon gens en meisjes afhankelijk van de leeftijd tussen half ze ven en negen uur wéér hun rondjes gaan draaien op het parcours Columbusstra at van Spilbergenstraat rond d-e Van Rijckevorsselschool. De organisatie hoopt in dit ver band weer op de medewer king van alle autol* "iers op het parcours. In d 'rgaa ri de jaren waren zij bereid- hun wagens elder- parke-' ren om gevaar --po* eigen be- zit en uiteraard ook om onge lukken bij de kinderen te voorkomen. Die kinderen rij den overigens mee voor eigen risico. De commissie wijst er met nadruk op dat men geen enkele aansprakelijkheid aan vaard bij eventuele ongeluk ken. Overigens zal de EHBO weer met een grote ploeg mensen op het parcours aan wezig zijn om bij valpartijen en dergelijke onmiddellijk hulp te kun nen verlenen zo dit onverhoopt nodig mocht zijn. Naast al het „zilverwerk" in de vorm van bekers en medailles is er ook weer flink aantal prijzen voorhanden die tijdens de' ritten als premies kunnen worden verreden. Uiteraard wordt ook het publiek ih de gelegenheid gesteld om tij dens de ritten geldpremies be- Van onze sportredactie Maasland Korpswedstrijd op basis van 50 punten: AKorpel 45; B de Bruin 30; F Melchert 44; S Verkade 39; L Tijmers- ma 44; a Poot 45; W van Rooix 41; T van Vliet 28; K Moerman 37; M van Staaldui nen 48; A v d Engel 41; H J Korpel 46; a Moerman (De Lier) 4B; A Moerman (Maas land) 39; Fr Krul. 44; A van Buuren 46; M C Verploegh 48; schikbaar te stellen. Deze zul len in de vorm van waarde bonnen aan de kinderen wor den uitgereikt. Die1 waarde bonnen kunnen bij alle deelne mende winkeliers aan de ron de. worden besteed tot uiter lijk 15 augustus. Daama neemt de organisatie de bon nen in bij de winkeliers tegen betaling vati een gulden per bon. Behalve op de autobezit ters doet'de organisatie ook een beroep öp het publiek langs de route. Blijf vooral, op het trottoir staan en let op de kinderen om. U-heen. Ongeluk ken dienen voorkomen te wor den en vooral plotseling over stekende kinderen leveren groot gevaar op voor de jeug dige remertjes. EXTRA Behalve de reeds genoemde Prijzen staan er nog enkele extra prijzen op het program ma die via een speciale wed strijd worden toegekend, De commissie zal .hierover bin nenkort mededelingen doen. De- kinderen diezich voor de ronde hebben opgegeven, die nen vooral de eerste avond op tijd aanwezig te zijn. Dat be tekent dan zes uur 's avonds in de Vaii Rijckevorssel- schooL Daar worden de ploe gen geformeerd volgens voor af opgestelde lijsten. Vooral de eerste avond heeft dat de nódige tijd nodig en daarom dient iedere deelnemer en deelneemster tijdig aanwezig te: zijn. Marvin Wood (midden) zoals ze hem bij Holy regelmatig aan het wérk zien. Ook hier zal de bal in de uitnodigend geopende handschoen verdwijnen. Van onze sportredactie Vlaardingen De Schïedamse Postduivenhoudersver- enigingen zetten zaterdag en zondag hun postduiven in bij de in verschillende vhegverbanden gehouden wed vluchten. In de Rotterdamse Bond gingen de duiven naar Vilvoorde, 110 km, waar ze zondag om 7.30 uur het lucht ruim .kozen bij een N O. wind. v In do P.W Schiedam - arriveerde de eerste om 9.24.49 uur bij Jan Doejaaren; 2. C. Verhae- ren; 3-11 en 20 Jac. Doejaa- ren; -4 en 5.Ei Potter; 6 en 9 A. Suftorp; 7-8-2-16-19 en 22. comb. Middendorp en Zn.; 10-14-15 21 en 23 J. Westerholt; 13. E. Wit; 17 S. Bodegom; 18 W„ van Triel; 24 en. 25 Th. Stieber. In concours 400 dui ven. Aankomst laatste prijs duif, 10.15.00 uur. In vliegverband van de C.C.R., Nederlandse Algemene Bond speelde de P.V. „De Vrijheid zaterdag mee in het concours voor oude duiven met als plaats van lossing'het Franse Compiégne (300 ktti) De Dui ven gingen los om 6.45 uur. Aankomst eerste duif om 11.59,51 uur bij I. v.d. Tuyn; .2-8-9 en 39 -Piet Pols; 3. H. Triel: 4.1. v.d. Tuyn; 5 J. H J Tepper 45J van Zwienen 42; A PelLikaan 41; Boeke- stijn 38; G Dekker 47. J W Groenewegen 43; Voskamp 28; J Hanemaaïjer 48; J Melle- gers 41; J v dHam 38; A Noordam 38; J v d Marei 41; j Poldervaart 48; D v d Marei 42 pun ten. Vrijebaanwedstrij'd op basis van 30 punten: A Korpel 30; F Mel- chert 26; S Verkade 29; LTij- mersma 29A Poot 29W van Roon 26; T van Vliet 22; K Moerman 29; M P Graveland 28; M van Staalduinen 30; A v d Engel 22; H J Korpel 29; A Moerman (De Lier) 29; A Wenteler; 6-7 en. 25 comb. Ge broeders van Harg; 10-16 en 24 P. Ver linde; li A. v.d. Tuyn; 12 en 17 G. Barzilay; 13 comb. Broekhuis en Co.; 14 ccmb. W. W. Poort; 15 T. van Raay; 18-22 en 23 J. Duimei; 19 E. v.d. Lem; 21 H. Volleiy brecht. In concours 159 dui ven. Aankomst laatste prijs duif, 12.48.55 uur. De jonge duiven gingen zondag mee naar Strombeek, 112 km. Tijd van lossing, 7.20 uur. Aankomst eerste duif, 9.21.00 uur bij C. Lems; 2-4-7-19 A v.d. Berg; 8-14- en 21 C. Lems; 3-5-9 en 12 Jchn Bak ker; 6 J. Metaal; 10-15 en 17 M. Putter; 11 P. Pols; 13 en 21 L. in 't Hout; 16 comb. W. W. Poort; 18 en 20 G. Barzilay; 23 M. v.d. Burg; 21 C. Robart; 24 A. Pronk. In concours 628 dui ven. Aankomst laatste prijs duif, 9.55.00 uur. De S.C.V. „de Postduif" nam eveneens aan beide wedvluch ten deel. Snelste duiven van uit Compiégne; 1. L. Totijn; 2. C. Meyer; 3. J. de Koster. Van de 486 jonge duiven ingezet cp Strombeek kwam de eerste bij L. Lem9, tijd 9.20 uur; 2. M. v.d. Moezel; 3. A. Faas. Laatste prijsduif 9.58.00 uur. Moerman (Maasland) 28; ÏT Krul 28; A van Buuren 29; M C Verploegh 30; H J Tepper 27J van Zwienen 29A Pelli* kaan 28; P Boekstijn 28; G Dekker 28; J W Groenewegen 28; M V oskamp 20; J Hane- maaljer 30; J Mellegers 27; P v d Pol 28; J v d Ham 28; A Noordam 20; J v d Marei 30; 3 Poldervaart 24 en D v d Mart1. 29 punten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4