over COURANT Klachten ovei 'NS-lawaai in Nieuwland' SCHIEDAMSCHE naar over op net spoorwe GESLAAGD TUINFEEST OP THURLEDE-COMPLEX Integratie nutsbedrijven: SCHIEDAM WEER IN TEKEN VAN JEUGDUIT WISSELING -*»—>- - VOLKSTUINDERS VIEREN TWEEDE LUSTRUM KNMTP-Schiedam op excursie naar Floriade BEWONERS IN BRIEF AAN RAAD: s -vK w it* r" De Franse deelnemers aar» ds "jeugduitwisseling in Vienna ^Von^eri en Z 1 aYrivéèrden zaterdagavond op het Schiedamse station. Schiedam Drie gemeente raadsleden. mevrouw M; A. C Tayeme-yan Cainpen (KVF) en de heren P. Poot (PCG) en G. P. Verhulsdonk (VVD) hebben b. en w. schriftelijk vragen gesteld over de mede zeggenschap van het voltalli ge personeel van de Gemeen telijke Technische Bedrijven inzake de integratie van de dure nutsbedrijven van Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis.. Vóórdat de gemeenteraad in een besloten zitting op 31 au gustus gaat praten over deze integratie, zouden de drie raadsleden graag willen we ten wat nu het oordeel van het voltallige personeel van de Gemeentelijke Technische Be drijven is over de op handen zijnde integratie van de drie nutsbedrijven. De raadsleden hebben een sta pel documenten ,en stukken ontvangen over de integratie,, maar-missen, daarbij een ad vies. van -het voltallige perso neel, alsmede de notulen de vergaderingen die medezë ggénschapscomrnissie van de GTB over de integratie heeft gehouden. Ze willen daarom ook weten of het. college van mening het voltallige mening over de dient te geven, omdat invloed 20U kunnen zijn op besluitvorming Van de raad. Teyens willen ze weten of déze inspraak heeft plaatsge vonden en zo ja, wat de me ning van hét personeel dan wel is en zó neen, of het colle ge dan alsnog de mening van het personeel wil vragen en dit aan de leden van de raad mee té delen voor de vergade ring van 31 augustus. in dé Technische Bedrijven is intern veel te doen ge wees i over de integratie. Dit onder werp heeft steeds deel uitge maakt van de besprekingen die de medezeggenschaps commissie van de Technische Bedrijven heeft gehouden. In deze vergaderingen zijn vaak kritische vragen gesteld over de integratie. In de vergadering van 9 juni 1972 heeft de medezeggen schapscommissie besproken •wat de mogelijkheden voor het personeel zullen/ zijn bij het al. dan niet doorgaan van de integratie. Als de integra tie op korte termijn zou door gaan moet in: vacatures wor den voorzien, maar kan hier voor geen nieujy personeel worden aangetrokken dan zou desnoods contact kunnen wor den opgenorper. roet.uUzend- Tbureaus *óf'zouden'aindèf é'rno-' gelijkheden onder ogen kun nen worden gezien. Schiedam De leden van de af deling Schiedam van de Ko ninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde maken op zater dag 16 september een excur sie naar de Floriade in Am sterdam. Ook wordt een be- zoek- gebracht aan Avifauna In Alphen aan de Rijn, waar tévens wordt gedineerd. &et vertrek is om half acht van de parkeerplaats, bij het Em- maplein. De kosten voor leden bedragen 23.50 en voor niet lyden27.50. Men kan zich vbor deexeürsie opgeven vóór .15 augustus bij mevrouw Fre- deriks, van Diepenbrockstraat 92, telefoon 708291 en "de heer Baron, Sint Liduinaplein i, te lefoon 26972E. Schiedam Bij het jaarlijkse tuinfeest van de Volkstuindersvereniglng „Thurlede" heeft ditmaal het accent gelegen op de viering van het 10-jarigë bestaan. Als een geste van de lus- t rum commissie waren negenenveertig be woners van het gelijknamige bejaardencen trum „Thurlede" de gasten, van bestuur en leden die het gezelschap een feestelijke dag bezorgden. In een karavaan van meer dan twintig auto's arriveerden de dames en heren op het met vlaggen en feestslingers versierde complex om in het clublokaal te worden ontvangen. Woorden van welkom werden uitgesproken door de heren. Bouwer en de Graaf, respec tievelijk voorzitter van „Thurlede" en van de lustrumcommissie. Een van de gasten had zelfs een prachtig gedicht gemaakt waarin de vreugde over de uitnodiging werd weergegeven om dit feest te kunnen meema- kén. Koffie en gebak was een uitstekend middel om de tongen los te maken; men voelde zich al thuis. Gastheren en hun dames namen hier na. het gezelschap van de lustrumcommissie over om in de diverse tuinhuisjes de kennis making verder uit te diepen. Hier werd ook de lunch gebruikt. Veel bewondering toonde iedereen voor het fraaie complex en de tuin tjes, die door de zware regenval van vorige week danig hebben geleden. Voor enkelen gold het als een eerste bezoek, De oudste van het gezelschap was de 90-jarige mevrouw Hissing. Na de luch t werden korte wandelingen ge maakt en stelde men zich overal op om het passeren van het bloemencorso voor de jeugd te kunnen gadeslaan. Ook vanuit de stad was de belangstelling-hiervoor groter dan bij alle voorgaande jaren. Om drca half drie vertroik het corso vanaf het clublokaal onder muzikale begeleiding van de Drumband „Juliana". Verfijnd was de .verslering van fietsen en allerlei voertuigjes, met elkaar 42 nummers die vooraf door een jury op artistieke waarde werden beoor deeld. Leuk en origineel was de op kinderen afgestemde maskerade waar ook mooie cos- tuums vielen te bewonderen. De Jury, samengesteld uit mevr. Dienaar en.de heren G. Janse en H, G. Böhn selecteerde als fraaiste nummer het miniatuur-bloemenkar- retje, gepresenteerd door de vier jaar oude Peter. Egberts. De tweede prijs was voor Anita van Vorle, die haar met bloemen ver sierde korf met zich voerde. Origineel was het complete volkstulnhulsje van Edwin en Roland Koorengevel dat decoratief was op gemaakt met: veelkleurige bloemen voorzien, van een grasgazon. Het geheel kreeg een welverdiende derde prijs. Een verdere klas sering is overbodig daar alle deelnemertjes een prijs kregen en bovendien een tractatie. Als woordvoerder van alle gasten richtte de musicus Piet van Gent woorden van dank aan alle volkstuinders. Iedereen .ging met een bloem stuk je naar huls een presentje van de dames van de bloemschikcursus. Als bestuurslid van de EHBO-afdeling Kethei gaf de heer M. Steenbergen nog een bloemwerk- je mee, bestemd voor de directrice van het centrum Thurlede. Met eigen auto-karavaan werden de bejaarden weer tijdig thuis ge bracht. Het lichtfeest maakte een sprookjesachtig ein de aan een geslaagde dag. Honderdvijftfg tuintjes waren vérlicht met flakkerend waslicht, elektrische slingers en gericht floodlight. In de bomen hingen hier en daar kleurrijke lampions. Hier tussendoor trok de lamplonoptocht als een fleurig lint. Jong en oud liep mee in het marstempo aan gegeven door „Juliana". Ook aan dé tulnver- Uchtlng waren prijzen verbonden In ver schillende tuinen kwam In de verlichting het jubileum van dc vereniging op fraaie wijze tot uitdrukking. De meeste punten verwierf de tuin van de heer M. J. Bouwer. Andere prijswinnaars: 2 H. Prein; 3 H. v.d. Berg; 4 C. v. Schaick; 5 mevr. A. Vos-Rooyers. W. J. DE BRTJIJN Fransen en Duitser voor 14 dagen te gast Schiedam De Jeugduitwisse- ling van de Schiedamse Ge meenschap is weer op gang gekomen. Zaterdag zijn Fran se en Duitse gasten op het sta tion Schiedam/Rotterdam West door hun Nederlandse gastouders ingehaald. Een uitgebreid programma wacht de Duitse en Franse jonge lui. Vanochtend zijn ze/óp., het stadhuis door b. en w.'oht- vangen. De Duitse groep arriveerde za terdagmiddag en kon diverse bekenden begroeten van de trip van een aantal Schiedam mers haar Eselingen, enkela weken geleden. De Schiedam mers, die naar Vienne gingen brachten de Franse groep ge lijk mee. Volgens de groepsleider Joop Daalmeijer is de excursie in Vienne een succes geworden. Er Is een zeer uitgebreid pro gramma samengesteld onder zeer aangename temperatu ren. Zo werd een ontvangst gehouden op het stadhuis, werd een elektriciteitscentra le bezócht en werd een tuin feest gehouden. Ook plaatse lijke problemen, zoals de mijnbouw in Saint Etienne, landbouwproblemen en; een bezoek aan een computercen trum stonden op de agenda. Vreemdeling slaat vrouw neer Schiedam De 25-jarigè niej. J.S. uit Schiedam is vannacht op de Lange Haven lastig ge» vallen door een onbekend ge* bleven man. Zij liep twea klappen op en kwam te vak len. Met een gescheurde bon venllp en een hersenschud ding is zij in het Gemeente» ziekenhuis opgenmen. De da der ls spoorloos. Het vag(| signalement dat mej. S.'.-ko4 geven, zou er op duiden da' hij een buitenlander is. 4 pagina's 99ste jaargang no. 24475 SCHIEDAM EN KETHEL Uit onze krant van 27 Juli 1972. 1ONAFHANKELIJK DAGBLAD— Eroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaebtendienst 376792 Schiedam Op korte termijn moet een deskundig onder zoek worden ingesteld naar de lawaaioverlast door treinen op het NS~viadudt nabij de Parkweg en zou een zodanige verbetering van de huidige structuur van hét viaduct moeten worden'aangebracht, dat'hinderlijke geluiden wor den geïsoleerd. Deze twee wensen heeft de heer J.- H. den Hartog. uit de Van Oldenbameveltslraai 97 in Schiedam kenbaar' gemaakt aan de gemeenteraad,, diehij namens enkele andere béwp- ners op .de hóogië heeft ge- steld van de geluidsoverlast die de. treinen daar veroorza ken,. - In de Schiedamse Courant van donderdag 27 juli is aan deze zaak reeds aandacht besteed. De inhoud van de brief aan de raad Is echter eerst dit week einde bekend geworden. De omwonenden van het viaduct noemen de constructie ervan uiterst primitief en zeggen dat het lawaaivoor. hen een "ob sessie wordt. Ook wordt aan dacht besteed aan de aanleg van de Rijnpoorfcha venwaar door de geluidsoverlast nog aanmerkelijk zou toenemen. ,Het genot zo dicht bij het heer lijke Beatxixpark te wonen is nu reeds overschaduwd, doch zal dan tot een straf worden", schrijft de heer Den Hartog. Hij meent dat verbetering van het viaduct mogelijk is, om dat het viaduct ter hoogte van de 's Gravelandseweg vlakbij het station nauwelijks hinder oplevert. dacht aan de verhoudingsge wijze weinige passanten naar het Beatrixpark en de aldaar gelegen sportvelden", aldus de heer Den Hartog. ,Bij ds construering van het zün brief sat bij de ingekomen Farkwegviaduct heeft men „adsverg*- onzes inziens geen rekening gehouden met de dichtbevolk- dering van 28 augustus wor- te woonwijk doch slechts ge- den geplaatst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1