J, DRZ mist de meester niet voor 1 ".1 Holy nog geen kampioen Schiedamse defensie wint aan kracht Schiedam haakt af in kampioens- strijd IS c.: mmm n TELEURSTELLING NA ZEGE VAN CONCURRENT JEKA 0 Het team van DRZ dat de laatste weken bezig is met een idrukwekkende opmars. Schiedam DRZ heeft zaterdag in de buur-derby tegen DHS de meesterproef afgelegd. Het deed dat evenwel in afwezigheid van de meester. Trainer-coach Ton Ebben speelde in Nijme gen tegen de Hazenkamp en was niet getuige van de 4-^7 over winning van zijn pupillen. Overigens triomfeerde DHS .eerder dit seizoen al, zodat in een derde match de beslissing moet vallen. Dat is dan geen competitiewedstrijd, want in de com petitie wordt er tweemaal gestreden en daarmee af. Zaterdag viel de beslissing in de 7e en door de tijd de laatste in nings. Tweefh-onkalagen van de DRZ-ers Han Schopenhauer en Henny Zagwijn veranderden een 32 achterstand in een 3— 5 voorsprong. Sohopenhauers tweehonkslag in de bosschage van 't rechtsveld bracht zelfs 2 clubgenoten over de thuisplaat. Het betekende enig enerverend slagwerk in een wedstrijd waarin de honk- siagen net alsof het konijnen op een goochelcongres betrof, te voorschijn getoverd werden. Negen honkslagen in totaal was de schamele marge. Toch kwamen de honken niet droog te staan, DRZ's Henny Zag wijn kampte met controleproblemen ©n gaf alleen al. 8-maal 4- wijd weg. Productiefste man bij DHS was Aad Smit. In de 5e oninings scoorde Bas Kerssemeyer op een honkslag van hem. Eén innings later was zijn tweehonkslag goed voor punten van Dijkstra en Droog, in de 7e innings kon hij 2elf ook nog scoren. De 4 DHS punten wogen evenwel niet op tegen de DRZ score. De Roode Zonners hadden via Huub Meeder en Ed Korpel na 2 innings een 02 voorsprong, zagen deze score in een 3—2 ach terstand verdwijnen, doch wisten via een produktieve 7e in nings de stand tot 4—7 om te buigen.. Ondanks een spectaculaire duik wordt de DHS-hcnkloper uitgetikt Steenbergen geblesseerd. De goed spelendeSW'er t zich na een tik tegen de kuit laten vervangen. Schiedam Eén snelle treffer van Slobodan Dutina. besliste V SVV's oefenduel tegen eredi- visionist Excelsior. Een niet Memvast verkregen bal stui terde tot twee keer toe uit de graaiende handen van doel man Eddie v.d, Roer, waarna Dutïna raak schoot. Waarmee SW's. watervlugge Joegoslaaf reeds in de derde minuut van de wedstrijd Excelsior's lot bezegelde. Sprakoefenmees- ter Joop Castenmiller na af- loop: jDb: benbllj' dat 'we 'ïa deze fase tegen'sterke tegen standers kunnen: spelen", sterker nog dan de eveneens verloren wedstrijd tegen For- tuna. VI. werd de roodzwarte elf genadeloos ontmaskerd. Ontdaan van elke glans door een wilskrachtig en sneller opererend .SVV. V Niet dat SW de tegenstander' volledig kon overtroeven, maar vooral de manier waar op de Schiedammers defensief te werk gingen bleek.na enke le seizoenen prijsschieten een verademing. Waarbij dan wel de aantekening dat vooral aanvallend. Excelsior schro melijk tekort schoot. De weï- nige keren dat de Rotterdam mers richting v.d. Velden knalden ging debal meters hoog over. Alleen Hans Bas- sant had een keer de. juiste richting maar. de SW-géalle reageerde bekwaam. «r m Dutiria heeft gescoord. Enkele seconden later zal het scorebord worden gewijzigd. De enige keer in de wedstrijd overigens. tekende nog niet, 'al lijken on derhandelingen met Coënen en Kwakkemaat nog tijdig in een gunstige richting ge stuwd) zal met weinig plezier gezien hebben dat Sjaak Rog geveen door een weer uitblin kende Leen Wamaar elke ge- wegingsvrijheid ontnomen werd. door Hans Soeters 0 SW in moeilijkheden. Jan van de Velden klaart de zaak echter terwijl debutant John Rijth (12) gereed staat om in té grijpen. BEWEEGLIJK Joop Castenmiller: „SW speel de veel beweeglijker, waar door vooral onze forse spelers er vaak niet aan të pas kwa men". De nog steeds niet zargvrije oefenmeester' (een aantal spelers van de selektie OFFENSIEF Juist op dat middenveld oefende SW lange tijd een opvallende alléén-heerschappij uit. Wam Mulder en John van de Spek kregen volop de gelegenheid zich offensief uit te even ter wijl Rinus Steenbergen vaak ongehinderd tot in de Rotter damse defensie kon doordrin gen. ONTDEKKING Had Dik Kros op Links grote pro- bletrnen met Wam v. d. Bron (Castenmiller noemde het op- treden van Excelsior's rech- ter-verdediger zelfs dé ont dekking van de middag), op rechts profiteerden afwisse lend Dutina, v.d. Spek én v; Beek van de toegestane vrij heid. Dutina was zelfs dicht bij een tweede treffer, maar vrij voor Van de Roer mikte de .SW'er in het zijnet. SLUITSTUK Excelsior voelde dat een tweede nederlaag (Fortuna VI. evén- eens 1—0) de' formatie geen goed zou- doen. Onmiddellijk na de hervatting drukte het SW in de verdediging. Toch kreeg Bassant op links wel- - rug ruimte van Maarten van Beek, Wim Meutstege kwam met veel veel moeite langs Dick van de Kor put, terwijl in het centrum Rinus Steenber- gen en Piet Romeyn koelbloe dig bleven heersen; De weini ge keren d.at Excelsior deze formatie ontregelde bleek echter Jan de Velden een on- passeerbaar sluitstuk. WISSELS Dik Kros wisselde met Jan Rijk- uiter (de ex-CW'er kampte met de felle mandekking van Wim v.d. Bron, bleef daar door aanvallend aan banden maar z'n storende taak verg de teveel), terwijl Gosens een kwartier voor tijd Wout van Meetoren verving door Jan Groeneweg, De blonde aan valsleider speelde een onop vallende wedstrijd en moest vooral op z'n specialiteit, het kopduel, vaak de meerdere erkennen in Dick van Nierop. GEBLESSEERD Waarbij Wout's medespelers échter de fout maakten.tóch steeds de hoge voorzet te kie zen om hun aanvalsleider in het spel te betrekken. Gezien de korte tijd en de omschake ling die daarin moest plaats vinden was het duidelijk dat vervanger Jan Groeneweg voor een onmogelijke opgaaf stond. Een zelfde situatie werd John Rijth in de schoe nen geschoven toen hij de ge blesseerde Rinus Steenbergen kort voor tijd moest vervan gen. Ondanks het meespelen van deze twee debutanten in het betaalde voetbal, met de daarbij behorende tijdelijke ontreddering, bleef Excelsior onmachtig die ene treffer te achterhalen. Een fase ook waarin Piet Romeyn overdui delijk bewees een uitstekend aanvoerder en organisator te zijn. Opstellingen (Excelsior) v.d. Boer, v.fl. Bron, F. v.d. Heide, v. Nierop, B, art, n, Meutateg eka.kene v.d. Hcyden, v.d. Vaart, Roggeveen, Moerkerken, Meutstege, Bakker en Bassant. (SVV) v.d. Vekien, v. Beek, Steenber gen (Ftijth), Romeyn, v.d. Korput, v.d. Spek, Warnaar, Mulder, Dutina, v. Meeteren (Groeneweg), Kros (iUjfculter). Scheidsrechter: B. Ram. Scoreverloop: 3e minuut Dutina 1—0. Vlaardingen Na een weinig opwindende wedstrijd tegen Geldrnp volgde er na afloop van het op het HoJy-complex gespeelde duel een omgekeerd even redig spannende periode van afwachten op het re sultaat van de wedstrijd Blue Birds-Jeka. Zou Jeka verliezen dan zou de Holypenningmeester deze week een forse drankrekening kunnen beta len, ï.v.m. een Holy-kampioenschap.. ledereen had wei zin in een goede slok en de doorsijpelende be richten uit Delft moedigde de dorst alleen nog maar meer aan, want op een gegeven ogenblik was Jeka op een 7—3 achterstand geknuppeld. De einduitslag zorgde echter voor een wel erg voortij dige kater, want na de .volle 9 innings had Jeka kans gezien een 8—7 overwinning binnen te halen. Kampiocnstafcrelcn moeten dus nog even uitge steld worden, maar er zijn weinig stervelingen die zulks nog betwijfelen. Waarschijnlijk is het volgen de week zover. Ondanks het feit dat er kampioensbelangen op het spél stonden, bleken de Holy-zemnven op de juiste wijze gesponnen, want gekonsentreerd speelde Holy zich naar een magere 2—0 overwinning, waar bij er slechts één fout werd gemaakt. Vooral le honkman Rob Middendorp speelde een prima par tij, want met enige uitgerekte handelingen op aan gooien staagde hij erin veel potentieel Geldrop-ge vaar te beperken. Nu was die aanval ook weer niet al te gevaarlijk, gezien het schamele aantal van 4 honkslagen op het werpen van Jaap Breek en dat was onvoldoende om ook maar één. punt te scoren. Slechts in de 2e inning werd het eyen interessant toen de Brabanders 50 ®/o van hun slagproduktie de lucht in schoten. Honkslagen van Jan van Ansem en De Groot gevoegd bij een geraakt werpen voor Van Lieshout (de man die in de uitwedstrijd voor grotè konsternatie zorgde door zijn opgewonden gedrag, maar die zich nu opvallend beheerst ge droeg) zorgden voor een. situatie waarbij alle hon ken bezet waren met 2 nullen. Aangezien Jaap Breek nog niet helemaal was warmgedraaid,. zag het er even somber uit, vooral toen een flitsende tik van de knuppel van vd Velden losbrandde. EERSTE RUN Gelukkig wist vd Mark er net op tijd zijn handschoen onder te zetten, zodat de 3e nul geapkt werd en de i0 voorsprong gehandhaafd. Deïe stand was ai in de le slagbeurt op het scorebord gekomen, toen 2 honkslagen (Jaap Breek en Ludwig Ascension) en vrije lopen voor Wim Pijpers en Raymond Mo rales ervoor zorgden dat Ludwig Aseenciorx de eer ste run scoorde. Verder kwam ook de Holy-aanval er nauwelijks meer aan te pas. In de volgende 5 Slagbeurten kwamen er slechts 17 mensen aan de beurt (minimum 15) en pas in de 7e inning was het weer prijs. Bepaald niet onfortuinlijk, dat wel, want de kanjer van een fout dankzij welke Rob Middendorp op het 2e honk kwam en de ondoor dachte velderskeus waardoor door hem de thuis plaat werd bereikt, waren min of meer presentjes. Holy vond het met 20 verder wel best en de ster ke verdediging slaagde erin de zaak verder dicht te houder. Scoreverloop Holy 1-0-0-0-0-0-1-0-x 2 Geldrop O-O-O-O-O-O-Q-O-O 0 Werpers Holy, Jaap Breek 9-3-4 1 fout. Geldrop, vd Velden 5-4-3 2 fouten. Holy-werper Jaap Break. Schiedam Schiedam heeft za terdag in Nijmegen tegen de Hazenkamp de laatste kans op een toppositie in de tweede klasse B ingeruild tegen een 65 nederlaag. Voor Schie dam betekent deze nederlaag, dat in de resterende 4 compe titiewedstrijden wat geexperi- menteerd kan worden. Zodat jongere spelers een kans krij gen en ervaring op kunnen doen. Zaterdag had coach Cor v.d. Velde niet de beschikking over de zaterdags arbeidende Aad v.d. Hamer. Nico v Huet startte op de Heuvel. Drie in nings hield hij de Hazeokam- pers op nul, doch in de 4e in ning moest hij één - maar niet meer dan één puntje toestaan. Het leek de Schie dammers niet te deren, want via Eddy Jonkman in de 2e in ning (binnengeslagen door Maarten Koudenburg) en Nico van Huet (Solohomcrun in de 4c inning) bezaten zy zo een 12 voorsprong. In de 5e inning leek Schiedam de beslissende slag te slaan, en weer was het een home run. Henk v.d. Vaart jende de bal het linksveld uit en daar Harry Zonneveld debute rend en niet» v Huet zich op de honken bevonden, rinkelde de hoemrun-kassa voor 3 pun ten: 15 vcor Schiedam. In de gelijkmakende slagbeurt toonde Hazenkamp zijn ver mogen om vanuit een achter stand terug te komen. Alfred Rijnberk's vierhonker met Ju lio Hazel geraakt werper op de honken leverde 2 punten op 3—5. Voor coach Cor v cf Velde reden om Ton Ebben naar de mound ie commande ren. HOOFDROL De Nijmeegse spielmacher Ju lio Hazel zou ook op 2ijn wer pen een hoofdrol vervullen. Eén inning later, kwam de2e gevaarlijke slagman met ;2 nullen en het 2e en 3e honk be zet in het slagperk. Toen ver zuimd werd hem opzettelijk 4 wijdbalien ver van zijn slag hout te schenken, deed hij via een honkslag 2 teammakkers over de thuisplaat snellen: de verier,gingsstand 5—5 kwam op de kaart. Doch zover •kwam het niet. Via een fout van korte stop Nico van Huet, een honkslag en opzettelijk 4 wijd nu wel en natuurlijk up Hazel liepen in de 9e in ning de honken met één man uit vol. Alfred Rijnberk's kor te klap werd in eerste instan tie goed verwerkt. Nico van Huet's aungoul op de thuis plaat betekende de tweede nul. DUBBELSPEL Catcher Emiel Vervloet wilde een dubbelspel forceren en gooide de bal ook nog op één aan. Evenwel honkloper Rijn berk „nam" niet alleen het honk, doch ook le honkman Henk v.d. Vaart. Dat beteken de dat de Nijmeegse honklo per van het tweede honk 6—5 kon scoren. Schiedam zag zijn appèl op dit onreglementaire honkiopen verworpen en kon de kleedhaken op gaan zoe ken. Scoreverloop: Hazenkamp: 0-0- 0-1-0-2-2-0-1 6; Schiedam 0- 1-0-1-0-3-0-0-0 5. "Werpersresultaten: Hazenkamp Alfred Rijnberk en Gerard Franctssen 5 x 3-slag, 0x4- wijd en 8 honkslagen tegen. Hazenkamp 5 fouten. Schiedam Nico v Huet 5 inn. 2- 4-4. Ton Ebben 4 inn. 2-1-5. Schiedam maakte 1 fout.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3