portret van een loen m ïoen AFGELAST Schiedam: verre reis voor forse winst DHS onvolledig tegen Gouda rX Él - PMSi*4-Sp 1 - •- - -v -its! Jeugdtoernooi MW ?27 Kampioens receptie 5 K «®S?2E^fc= OVERTUIGING bpI Timman zakt CONTROLE PRODUKTIE Wereldtitel voor jeugd Het Spaarne Surprise van Jaap Vogels MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 Van onze sportredactie. Vlaardingen Als wij één eigenschap van het kam pioenschap» dat Holy dit weekeinde heeft blruienge- -•• haald zouden moeten noemen zou dat ongetwijfeld de ze kerheid zijn. De kampioens stemming variërend van wij maken een aardige kans tot wij worden het heeft vanaf het prille competitie- begin Holy als een niet te verdrijven waas omsloten. Een waas ook, dat geen en kele maal zijn omsluiting heeft verloren: kampioen ■werd Holy, het bleef onge slagen en was onaantast baar. „De concurrentie finishte op 8 punten" is een nietszeggen de frase, eenvoudig omdat er geen concurrentie was. Er waren alleen in de com- petitiestand nummers twee, drie en. vier. Geen moeilijk heden voor Holy dus: niet van het vorig jaar. uit het rayon gepromoveerde Bot lek. onder de ambitieuze coach Jacques van Lint. Toen het de allereerste com petitiewedstrijd tegen Jeka met3—17 de mist inging, werd de „overkanters" al een pelotonplaats toebe deeld. In de juni-dubbel be nadrukte Holy die positie nog eëns. Ook geen tegen spel van het vorig jaar ge duchte Geldrop. Interne moeilijkheden waren er de oorzaak van dat ook het na 2 wedstrijden al uit de race was beide verloren, waar onder die tegen Holy. Thans is het Bredase Jeka de naas te achtervolger. Het balde aardig, doch had het week end voor pinksteren al een dubbele Holy-nederlaag in het scoreboek. Neen, in dederde klasse C was Holy het. In de landelij ke honkbalcompetitie bleef Holy de enige ongeslagen vereniging, en daarmee van zelfsprekend de eerste kam pioen. In die kampioensovertuiging en zekerheid ook gebeurde het dat afgelopen week de spelers van het le team een voorschot genoten. Het kam pioensdiner smaakte voor treffelijk'. De zekerheid van. het behaalde kampioenschap heeft ook tot gevolg dat meer als betrof het een toe geschoven surprise naar het volgend seizoen: naar de tweede klasse gekeken kan worden. Derde klasse roem telt dan niet meer, tegen nieuwe tegenstanders moet geknokt worden. Een compe- titie-indeliing in dezelfde klasse als Schiedam ligt voor de hand. Reeds thans valt te voorspellen, dat deze derbies veel volk op de been zullen brengen. Holy tweede klasser: consoli datie of doorstomen. Een vraag die des te meer klemt, omdat externe factoren Ho ly's kerngroep duchtig uit dunnen. Marvin Wood, Hen- ny Diteweg en Jaap Breek zijn de steunpijlers die weg vallen en waarop bijna zeker niet meer gerekend kan wor den In de tweede klasse. Vooralsnog evenwel blijft het afgelopen seizoen in het vizier en daarom: Holy pro ficiat met het kampioen schap en succes in de twee de klassei Het prachtig ongeslagen honkbalteam van Holy, tevens de eerste kampioen van ons land. Van onze sportredactie Vlaardingen Holy heeft het kampioenschap behaald op een wijze die geheel past in de stijl die de Vlaardingers zich het afgelopen seizoen zo'n beetje hebben eigen ge maakt, namelijk klassevoL Na reeds 14 maal achtereen de ene tegenstander na de andere met lege handen te hebben weggestuurd, was het gisteren de beurt aan Ducks uit Boxtel om als 15e slachtoffer te fungeren van de Holy-dadendrang. Met flitsend slagwerk en gedegen gegooi werd reeds na 6 innings een 70 voorsprong be reikt, hetgeen voor de talrijke meegereisde supporters meer dan voldoende reden was om de sluimerende feest stemming te doen ontknopen in een uitgelaten jubelsfeer, feer. Vlaardingen Voorzitter Dik Schoon en coach Wout v.d. Have waren degenen, tot wie de vele belangstellenden op Holy's kampioensreceptie zon dagavond hun felicitaties lichtten. Holy was te gast in de kantine van Fortuna Vb, daar Holy's eigen kantine over enkele maanden nog een aparte inwijding te wachten staat. Naast de Holyfamilie waren ook veel gasten van „buitenaf" présent. Als. coa ches waren er Botlek's Jac ques van Lint en Wasse naar. DHS man Bob Sou- dijn. Doch qok bestuurde- <ren boden hun. gelukwensen aan. Zowel Rayon als ver enigingsofficials. Rayonvoor- zitter Jan. van Buur en, Euro stars secretaris Rinus v.d. Ham en Schiedam's Jo Eb ben. De echte feeststemming had wat moeite met doorbre ken. maar dat is alleszins verklaarbaar uit het voorspel bare van dit kampioenschap. Wout v.d. Have over het ludie ke honkbal, dat de Vlaardin gers de komende weken gaan spelen: ,,De druk is nu weg gevallen. Wij kunnen wat expe rimenteren. Wij behoeven niet meer elke wedstrijd in winst om te zetten". Doch ook een ontspannen spelend Holy kan in de rest van het seizoen dat gene blijven, waarmee het kampioen is geworden: onge slagen. Of zoals één van .de Holy-bestuurd eren aan de uit gang zei: „Het is wat, om ongeslagen kampioen te wer den" en dat beaamden wij. Trouwens al In de 3e slag beurt was er alle aanlei ding geweest voor emotio nele tonelen toen Raymond Morales de knuppel ter hand nam. Terwijl Heirny Diteweg via een knappe tik (hij ver trekt binnenkort in iwa penrok naar Duitsland) en Willem Kuipers met 4-wijd op de honken waren geko men, besloot Raymond maar eens feestelijk uit ^te gaan halen. Prompt ver-: ■dween de bal over de afras-" tering, maar toen de uitste kend leidende 'scheidsrech ter Voerman na al het ge hos eindelijk aan het woord kon komen, bleek dat hij een foutslag had geno teerd en zo kon den Diteweg en Kuipers hun oude posi ties weergeen opzoeken. Dit uiteraard onder grote .verontwaardiging van. de. zich allerminst van „holv" termen bedienende sup- portersschare. Raymond Morales zélf maakte er echter geen probleem van, want de eerste de beste bal die pitcher Leermakërs i*er- •uolpews tüierp toerd meteen voor vol genomenDitmaal was er geen enkel bezwaar mogelijk en dat betekende een psychologisch zeer belangrij- Holy-werper Hubert Hueting, één van de kra chtfiguren waarmee de Vlaardingers kampioen werden. Forss a De Nederlandse scha ker Jan Timman heeft zater dag in de tiende ronde van het zonetoemooi in de Finse plaats Forssa in 38 zetten ver loren van de Zuidslaviër Ma- tanovlc. Tevens verloor Tim man 2ijn afg ebrok en partijuit de negende ronde tegen Matu- lovic, ook een Zuidslaviër. Hier kwam het einde na 57 ■zetten". Timman staat in het klassement nu op de tiende plaats met 4,5 punten. De Roemeen Gtheorg- hiu heeft de leiding met 7 pun ten. Van onze sportredactie Vlaardingen De reserve-elftallen 3 tot en met 6 van DVO '32 moesten het zaterdag nog zonder oefenen, stellen. Van twee velden vond de gemeentelijke plantsoenendienst het vrijdag middag beter deze niet te bespelen in verband met het vele water van regenval de laatste dagen. Hetgeen DVO'32 van zijn kant accepteerde, omdat de velden op het complex een op knapbeurt hebben gehad en er fraai bij liggen- „Wanneer het competitie betreft kan het ons niet schelen", was het com mentaar van de gemeente. Alleen DVO 2 speelde mi tegen Energie Boys 2 en won met 42. Van onze sportredactie Vlaardingen De Maaslandse voetbalvereniging MW'27 orga niseert zaterdag 12 augustus op haar velden een jeugdtoernooi. Deelnemende clubs zijn behalve MW'27, PPSC (Schiedam), - Spijkenisse, Be Fair (Waddlnxveen) en SDV uit Rotterdam. De wedstrijden duren de hele dag. ïce 30 v oorsprong voor Holy. Wat kan er nog gebeuren, dacht men bij Holy, en inder daad er gebeurde niets veront rustend meer. Pitcher Hubert Hueting had de zaak goed onder kontrole en stond In .totaal slechts 2 honk- slagen en 1 maal 4 wijd toe. De Ducks-aanval wist. alleen in dé 6e innings door te drukken, toen het Holy-veld zich enige foutjes veroorloof- de, hetgeen-2 runs betekende. Juist daarvoor echter had Holy zelf al 4 punten gescoord, dus veel ter zake deed/ïfet allemaal niet.! Het was voor Hubert Hueting alleen jam mer dat zo een mogelijke no- run zege wegslipte. Die Holy-produktie in de le helft van die 6e slagbeurt was tot. stand gekomen via honksla- gen van Ludwig Ascension, Piet v. d. Mark en Peter Ver sluis, terwijl enig Boxtels grabbelwerk ook een positieve bijdrage leverde. In de laat ste 3 innings werd verder niet meer gescoord en zo be reikte Holy onder dolle vreug de een hógere tree op de kom petitie-ladder; de 2e klasse. Gezien het spelersmateriaal, de talentvolle jeugd en de pri ma- akkommodade zijn de Vlaardingers ongetwijfeld een blijvertje. Scoreverloop: Holy 0-0-3-0-0-4-0 C-3-7; Ducks 0-0-0-0-0-2-0-0-0 2 Werpersresultaten; Holy, Hue ting 12-1-2, 3 fouten; Ducks, I eermakèrs 11-3-7, 3 fouten. Slagprestaties Ludwig Ascen sion 0.500 (2 uit 4), Hubert Hueting 0.500 (2 uit 4). Milaan De gestuurde twee van het Spaarne (Post, Swa- germann en stuurman Povel) is zaterdag op het meer van Idroscalo (bij Milaan) jeugd wereldkampioen roeien ge worden. In de finale eindigde het Spaarne met 5.43.94 als eerste voor Oost-Dnitsland (5.44.36) en Groot-Brittannlë (5.48.12). Oost-Duitsland domineerde op het meer van. Idroscalo. Met" drie gouden en twee zilveren medailles eindigde de Oost- duitse. ploeg als eerste in de medaille-rangschikking. De gouden medaille werd binnen haal d door de dubbel twee, de twee zonder stuurman en de acht. Wesdultslands enige gouden mdeatile werd binnen gehaald door de vier zonder stuurman.Daarnaast won de Westdulfcse afvaardiging even wel nog vier zilveren en een bronzen plak. Na Rusland (een .goud, een zll- vér eri '3rië brons) kwam Ne der! and door toedoen van de gestuurde twee ,van het Spaar ne, met Tsjecho-Slowakije óp de vierde plaats. Post/Swa- germann en stuurman Povel boekten een zwaar bevochten zege op de Oostduitse boot: 5.43.94 tegen 5:44.36 over de 1500 meter. Tsjecho-Slowakije won de vier zonder stuurman. Italië. Polen en Groot-Brittannië oogsttenalle één. bronzen plak. Geesteren Anton Ebben, voor het eerst sinds zijn beenbreuk weer actief, heeft zaterdag tij dens het nationale concours hippique in Geesteren het pro gressieve springconcours op 2tfn'naam gebracht. Met Cey lon bleef, hij in de barrage foutloos en deed veruit de snelste tijd noteren. Huub Bergmans eindigde met Her»- riëtte als tweede voor Hans Brugman met Arjo. De vijfde wedstrijd van de zogenaamde MB-competitie leverde een overwinning op voor Jan Maathuis met Pako. De com binatie voerde het klassement reeds met grote voorsprong aan. Van onze sportredactie Maastricht Schiedam had zich tegen Tomsons uitstekend voorbereid. Reeds zaterdagavond reisde het naar het Zuïdlïm- burgse af. Deze gedegen aanpak had tegen Tomsons succes. De voorbereidingen van de Maastrichtenaren deed niet ver moeden, dat het voor hen een thuiswedstrijd betrof. Uiterst on regelmatig drupten de spelers het veld op. Toen hoofdscheids- rechter Scholberg om half drie „play hall" riep stonden er 8 Tommies in het veld. Halverwege arriveerden er nog drie, waarvan er natuurlijk .maar één tegelijk mocht mee- doen. Voor, de Maastrichtse slaglieden was het geen pret tig middagje. Zij konden, nau welijks slagwerkers genoemd worden, eerder slagwachters of slagkijkers- Zestien maal drieslag wierp Aad v. d. Hamer en. dat dan nog in 8 innings, want toen was met 0-11 de 10- punten marge overschreden. Tekenend voor Schiedams •overmacht was, dat geen. vij andelijke honkloper het 3e honk beroerde. Schiedam bouwde uiterst regelmatig aan zijn 0-11 zege. Reeds in dé eerste slagbeurt waren honk- slagen van Ton Ebben, en Nico van Huet en een drie ihonkslag van Jur Blomstee] goed voor een 0—2 voor- sprong. Duidelijk afstand nam Schie dam de volgende slagbeurt. Groot slagwerk van EmieJ Vervloot (drtehbnkslag) en Jur Blomsteei (tweehonkslag) en klein slagwerk van Eddy Jonkman en Aad v.d.. Hamer leverde samen met wijd en 3- slag doorgeschoten bal 5 pun ten op. Schiedams doel vanaf dat moment de wed strijd ln 7 Innings te beëindi gen werd niet geheel en al ge haald. Weliswaar scoorden in de 5e inning Maarten Kouden- burg en Arie van Maaren: 0 9 doch het zou na de 8e in ning worden, dat de houten in de materiaalzak konden, wor- den opgeborgen. Aad v. d. Ha mer en Arïe van Maaren scoorden op honkslagen van Emiel Ver vlo et en Ton. Ebben. Met een 011 overwinning reisde Schiedam uit Maas tricht -' dit seizoen de verste trip af. Score verloop; Tomsons 0-<M>-0- 0-0-0 i s O. Schiedam 2 5-0-0-2- 0-0-2 is 11. Werpersresultaten: Tomsons: Fons van Gulik 7x3-slag, 9x4- wijd en 13 honkslagen tegen. Tomsons maakte 5 veidfouten. Schiedam Aad v. d. Hamer 16-1-2. Schiedam maakte 3 veidfouten. Slagprestaties: Eddy Jonkman 1.000 (2 uit 2), Emiel Vervloet 0,500 3 uit 6), Ton Ebben O.5Ö0 - -('3 uit 6), Jur Blomsteei 0.400, Nico v. Huet 0.333 en Aadv. cL Hamer 0.250. Ellecom De Amsterdammer Jaap Vogels is op verrassende wüze winnaar geworden van het open schaakkampioen schap van Nederland. In de Jaatste ronde versloeg hij dc Deen Iskov. Internationaal meester Rob Hartoch en de Schiedammer Van Baarlr verzamelden- een gelijk aantal punten als de kampioen, maar werden volgens het Sanne- berg-Berger-systeem naar respectievelijk de tweede en derde plaats vörwezen. Voor Vogel betekent deze over winning zijn eerste grote sue ces. Hij speelde reeds een maal mee in het toernooi om het Nederlands kampioen schap, zonder daarin een op vallende rol te spelen- Hartoch heeft zich nog steeds niet herstel<i van de inzinkinj sinds het IBM-toemocï. Zijj sped maakte In dit toernooi een matte indruk. Van onze sportredactie. Gouda Gouda—DHS door terreinmoeilijkheden bij Gou da van zaterdag naar zondag verschoven was van de Ke- thelaars niet direct een geïn spireerde voorstelling te noe men. Tekenend voor de instel ling van de DHS-ers was, dat midvelder Wlm Roozen het in dc derde inning voor gezien verklaarde, hij ging heerlijk douchen en omkleden. Omdat DHS niet gerekend had op deze mini-muiterij werd met 8 man verder gespeeld. In het veld betekent dat 2 bui- tenvelders in plaats van 3. Aan slag heet dat een „automa tische nul", zonder dat de werper gooit wordt een „uit je" neergeschreven. DHS startte op de plaat met Aat Smit. Ger Droog was door voelbaibeslommeringen opge houden. In de 2e inning nam de inmiddels gearriveerde en losgegooide Droog het werpen over. Dat was wel noodzakelijk ook, want Smit had al 7 maal 4- wijd gegooid, waardoor Gou da al na de le inning een 4l voorsprong bezat. Evenwel ook Ger Droog moest nog Gouda-spelers een vrije loop toestaan. Mede door wat slag werk finishte Gouda op 15 punten. Voor DHS kwamen alleen Zwaan in de Ie inning en Kra mer in de 6e slagbeurt tot sco ren. Einduitslag 15—2. Scoreverloop: Gouda 4-3-Q-4-2-2-X is 15 DHS 1-0-0-0-0-1-9 is 2. Werpersresultaten: Gouda: Rob Stegeman 9x3- slag, 6 x 4-wijd en 3 honksla gen tegen. Gouda maakte 1 veldfout. DHS: Aat Smit in 1.1/3 inning i-7-2. Ger Droog 4.2/3 inning 3-9-7. DHS maakte 5 veldfou- ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5