Fortuna stuit op behoudend YDL mist Aad Helmond Sport van der Stelt Gemis aan aanval wreekt zich in Almelo Machteloos SPORT KORT snZo™%oT xïï vGete kr* Helr- MAANDAG 21 AUGUSTUS 1972 Doelman Honlngs Keefi de bal losgelaten, maar Aat Reygersberg komt te laat. Anton Huyer kreeg een zware bewaking. gaardingen Later na de conditieslag (00) reali seerde Fortuna Vlaardingen zich: dit Helmond Sport, met een investering van twee ton, had zich met behou dend voetbal geen moment hunnen waarmaken. Waar door de Vlaardingers terecht hand in eigen boezem kon- Anton Huyer, maar nadat hij «eerst Jan Warnar was gepas seerd stuitte hij op doelman Honings. Zoals hij vele malen op de Brabantse doelman zou stuiten. i^ien steken en zich afvroegen: „waarom er niet was ge- Evenwél veerde heel Helmond scoord". Want er waren mogelijkheden genoeg, maar an derzijds opereerde Helmond Sport vooral na rust, toen fortuna lange tijd het initiatief had, voor eigen doel, waardoor er voor Fortuna's aanvallende middenvelders "(Cees Bouman en Arie Rïedijk) geen doorkomen aan was. "K&nt ook nu realiseerde de thuisclub zich dat Aat Rey gersberg en Anton Huyer te 'Véél werdén ingekapseld' (zelfs zo erg dat Anton Huyer .moest worden vervangen daor .Loet Kwist),''zodat het sy- steem van Jan van Baaren j$as zou gaan „klikken" wan- In eerste Instantie vreesde For- neer ook 'genoemde midden velders hun aandacht op het '^coren van goals zouden vesti- "gen. Het betekende evenwel dat Cees Bouman, zodra For tuna balverlies had, snel te rug moest om anderzijds zijn ^defensie de helpende hand toe 4é steken. Hetgeen zeker no dig was, ondanks de uitputten de conditionele arbeid, omdat "Helmond Sport schijnbaar on gevaarlijke Lambert Kreekels én Gerard van der Kerkhof ia Is luchtmacht, verder alter natieven had in Manders, maar ook Van Melis en Dek- Ifgr snel konden uitbreken. Nochtans overheerste de ge-; idachte: Helmond Sport viel tegen. „Toegegeven", rede neerde ook later trainer René van Eek: „maar vergeet niet jjgt wij schrokken van Fortu na's winst op VW (2—0), het geen ons spel onrustig maak te. En dat leidde tot vele mis vattingen. Uitgezonderd dan wel het eerste kwartier, toen kwamen wij aardig los, maar naarmate de tijd verstreek werd duidelijk dat wij veel last van Fortuna's opmerke lijk aanvallend systeem had den". BLESSURE Payin Co Prins zich duidelijk §jj.derschèide als één die het voornamelijk van zijn routine moest hebben. Al snel gebles- sSf rcI raakte omdat hij per soonlijke duels uitlokte en toen moest de Helmondse trainer al snel het middenveld gaan wijzigen. Blijft dan wel over dat b.v. Lambert Kree- këls zich voor rust weinig met het spel bemoeide. Zelfs door kléine John Corver in be dwang kon worden gehouden «n aangezien Gerard van dei Kerkhof actieve Johnnie Jan- jen moest laten gaan, had heel Helmond Sport duidelijk aanpassingsmoeilijkheden. na rust zou trainer Van Eek Helmondse luchtmacht {Kree kels/Van der Kerkhof) in gaan seinen, zich wat centra le op te stellen, maar dat was toen voor intussen terug gehaalde Rob van der Bol ('„omdat er achter gaten wa- fn". redeneerde Jan van Baaren) en Leen Boon geen enkele aanleiding in paniek te pe hoge ballen voor de wt politiek werd nu in vele gevallen een prooi van doel kan Peter Eikelenboom. tuna Coot je Prins, vooral toen Rob van der Bol hem op de 16-meter lijn fel attaceerde, maar de vrije trap liep met een sisser af. In de achtste minuut reageerde Aat Rey gersberg fel op een solo van Sport vijf minuten voor rust op, toen Leen Boon en Gerrie Pijl Lambert Kreekels de ge legenheid gaven in te schie ten, maar hij mikte toen te gen de lat. INITIATIEF Pas na rust nam Fortuna volle dig het initiatief, maar oor deelt Jan van Baaren: „er was geen doorkomen aan. An ton Huyer werd constant be waakt door drie man, zodat ik hem wel moest vervangen door Loet Kwist". In tijden dat de Vlaardingers door angst om toch te verliezen concentratie verloren, drong heel Helmond Sport fel aan, maar zoals gezegd kregen Kreekels en Van der Kerkhof weinig gelegenheid hun lengte te benutten. Nadat eerst Van Wassenherg was verdwenen, maakte na rust ook Dekker nog plaats voor Van der bescheiden op eigen grond aa^a* hij Aat Reygersberg opereren. te fel had geattaqueerd. Van onze sportredactie Maassluis Trainer Herman Wink komt nog Bteeds niet tot een goede opvoering met zijn brigade. Hij kan rijn troeven niet uitspelen en ziet zich daardoor belemmerd ln zijn opzet in de oefenperiode. Grote afwezige daarbij is Aad van der Stelt (voorhoofdsholte-ontsteking). Voorts z(jn andere omstandighe den, zoals ziekte, vakantie, enz. er de oorzaak van dat niet de sterkste formatie in het veld gebracht kan worden. De VDL-oefenmeester kwam daar afgelopen zaterdag ook weer achter toen de VDL-zom- dagselectie richting Amster dam trok om daar vierdeklas ser KBV te bestrijden. Maar liefst vier spelers van de vas te kern, te weten: Jan van Al- tena, Aad van der Stelt, K. de Rover en Aad Boer, ontbra king liet te wensen over. Alvo rens VDL op toeren was had het betere en snelle tikwerk van de gastheren de bal kort na de start achter doelman Kees van Eijk gebracht. VDL organiseerde zijn verdediging beter en. was op de qui-vive. BREAK-OUT ken. Door het schuifwerk dat u „i. Herman Wink toe moest nas- Met breata-ouU kreeg ook VDL xansqn die met van gevaar ontbloot waren. Al bleven de Herman Wink toe moest pas sen kwamen verschillende spelers niet op hun vertrouw de plaats te staan. Het duel eindigde in een 22 gelijk spel. „Gezien de omstandighe den niet eens zo'n slecht re sultaat," meende de VDL- trainer. Tegenstander KBV was een frisse ploeg die he slist wel wist hoe met een bal moest worden omgegaan. Het veldspel was goed verzorgd in dat opzicht een klasse beter dan VDL alleen de afwer- Almelo Eén „simpele5* handsbal van Piet Romeijn gooide SW's taktiek aan flarden. Veertig minuten lang hadden de Schiedam mers vanuit een gesloten defensie de thuisclub niet ongevaarlijke „plaagstoot jes" toegebracht. Toen ook prijkte nog de ongeschon den brilstand op het score bord. Piet's handsbal, hoe wel fraai gecamoufleerd, vormde de inleiding tot de Almelose openingstreffer. flclusïe: Helmond Sport heeft 2? vergelijking tot vorig jaar 2®el aan kracht gewonnen, tyaar Fortuna's inzet over heerste en daarom was het $mmer dat er geen goal •^d gescoord. Dc snel genomen vrije schop bood Grobben een niet te missen kans: 10. Toch maakte SVV ook voor die eerste treffer aanval lend een machteloze in druk. Daardoor ook werd Jan Groeneweg's debuut een uiterst ondankbare zaak, al maakte de ex~ TRH-speler zelf de fout voortdurend in de buurt van de stevig ingrijpende Nieuwenhuis en Amweg te blijven kleven. Echter ook Heracles bleef aan vallend volharden in doorzich tige combinaties, met uitzon dering van de technisch be kwame Ten Donkelaar die in eerstte instantie Dick van de Korput een onprettige middag leek te gaan bezorgen. Hoe moeizaam SW de eerste tref fer wilde forceren bewees Ties van Duppen die bij her haling solistisch de Almelose trechter indook, terwijl ook het Schiedamse middenveld duidelijk tempo tekort kwam. Toch kwam SVV in de 38ste mi nuut dicht bij een treffer toen een doorgebroken Jan Groe- neweg richting doelman Van der Heide stoof maar binnen de beruchte lijnen door links achter Harbes tegen de grond gewerkt werd. Scheids rechter Schuurman» toonde zich echter uiterst tolerant (eerder had hij Harbes de ge- lekaart getoond) en wuifde elk protest luchtig weg. BASIS Verder spelen bleek voor de He- ra cles-linksaehter niet meer mogelijk en werd met een ge blesseerde enkel vervangen door Feyer. Waarmee 'evens de basis voor de Almelose zege gelegd was, want Ten Donkelaar zocht het nu op links terwijl op rechts invaller Feyer vaak met simpel ge mak langs een „stilstaande" van de Korput stoof. TOESTAAN Niettemin bleef SVV ook in de tweede helft proberen die ene succesvolle combinatie op de grasmat te toveren, maar moest ook nu weer toestaan hoe Heracles doeltreffend uit haalde. Redde Jan van der Velden eerst nog op een for midabele knal van linksbuiten Steenbergen, een glaszuivere voorzet van Grobben werd door Feyer ineens ingekogetd: 20. Toen ook rees de vraag of SVV in staat zou blijken risico's nemend een tegenoffensief in te zetten. Een voorzet van Ties van Duppen eindigde in een schot van Ger Bakkes te- Jan Groeneweg (links) en Wim Mulder. De ex-TRH-speler stond voor de moeilijke taak tussen een matig draaiende aanval in de spits te debu teren. gen de paal, maar aan de an dere kant knalde een volko men vrijgelaten Kerlin even eens tegen het houtwerk. De situatie was duidelijk, tegen dit Heracles moest SVV snel en direkt voetbal spelen. Ties van. Duppen werd vervangen door Dik .Kros, maar ook de ex-CWrer had weinig in te brengen tegen de sterk spe lende Amweg. TRAAG Traag combinerend bleek SW dan ook niet in staat de Alme lose defensie voor grote pro blemen te stellen. Die kwa men eigenlijk pas zodra Leen Warnaar in bezit van de bal was en SW's spelverdeler met een haarzuivere pass de vleugels bediende. Toch bleef SW aanvallend pover verder ploeteren, waardoor ook de defensie weinig tijd kreeg zich te herstellen van een afgesla gen aanval. Een kopbal van Duiven verdween naast de graaiende handen van Jan van der Velden in de linker hoek, maar werd door een at tent reagerende Dick van der Korput van de doellijn ge trapt. Plotseling kwam de rust in de Schiedamse opbouw, iets waaraan de komst van Aad Osterholt op het middenveld niet vreemd was. Als vervan ger voor Ben Kaan strooide Osterholt kwistig met gave passes maar de tijd was dui delijk te kort om nog in een algeheel herstel te geloven. Bijna nog kwam Heracles aan de derde treffer toen Jan van der Velden zich verkeek op een onschuldig schot. De bal glipte door z'n handen maar z'n misse* werd door Maarten van Beek alsnog gecorri geerd. SVV bleef drukken en nam mede door de rust uitstralen de Aad Osterholt bezit van het middenveld. Werd de opzet nu duidelijk beter, de afwerking bleef zoals in de gehele wed strijd een toonbeeld van machteloosheid. Waarmee slechts een grote zucht ge slaakt kan worden tn de rich ting van de geblesseerden- bank. Want evenals tegen FC Tilburg zou de situatie zich volkomen anders ontwikkeld hebben met een voorhoede waarin Dutina, V.d. Spek en Van Meeteren een plaatsje ge had zoudiea hebben acteurs van KBV beter aan de bal, het was toch de snelle Cock van Nielen die na een half uur VDL langszij deeu komen. Dit was ook de rust stand. Na de thee een gelijk spelheeld. VDL nivelleerde het construc tieve voetbal van KBV door snel uit de defensie te komen en dan via de op het midden veld opererende Gommert van Ast die goed verdeelde richting KBV doel te gaan. Dat resulteerde na een half uur in een treffer van invaller Plugger 1—2. Toen liet de thuisspelende elf zien dat het qua doelpunten 2eker de gelij ke moest zijn: 2—2. Vlaardingen Bij Fortuna Vlaardingen heeft nog steeds één speler zijn handtekening niet gezet onder het hem aan geboden contract. En dat is Ronnie de Vette, die wel te kennen heeft gegeven te wil len trainen en dan ook doet (hoewel in verband met werk zaamheden niet optimaal), maar nog steeds weigert in te gaan op de hem geboden fi nanciën. Hij is intussen wel goedgekeurd „maar" oordeelt bestuurslid Jan Brilleman, „we zullen hem nu toch eens gaan vragen wat hij nu eigen lijk wil." De Vlaardingse eerste divi sieclub Fortuna gaat overi gens twee zware uitwedstrij den tegemoet. Woensdag in Sittard tegen Fortuna SC en zondag uit tegen Eindhoven. Waarvan trainer Jan van Baaren zegt: „wanneer we to taal twee of drie punten „pak ken", mogen, we blij zijn". Overigens behoeft Fortuna niet meer te reageren vanuit een underdogs-positie. Dat is met 3 uit 3 de spelers en pu bliek intussen wel duidelijk geworden. Zelfs realiseren de komende concurrenten 2ieh dat de Vlaardingers in drie duels nog maar één doelpunt achter de oren hebben (bij SVV) en dat zegt over de sterkte van de defensie wei genoeg. Trainer Jan Kramer van Sa telliet (voorheen semi-prof bij de roodgelen) heeft ervoor ge zorgd dat Fortuna op 28 au gustus een oefenwedstrijd te gen de 2aterdag eersteklasser gaat spelen. Waarmee Fortu na volledig verschijnt om te sparen. De reserves van For tuna (B-elftal) spelen komen de woensdagavond in Rotter dam tegen zondag derdeklas ser RFC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3