toont Sterk debuut SFC'er Dik de Nijs HENNY CLARIJS TEVREDEN DEMOS DUIDELIJK STERKER Schiedamse Boys WF versterkt J WK-DRZ AFGELAST EXCELSIOR'20 NOG NOG MET INGESPEELD RON VALK BEZORGT URSUS WINST Schiedam beneden maat Na de beter SCHTEDAMSCHE COURANT MAANDAG 21 AUGUSTUS 1972 Schiedam SFC heeft een oefenwedstrijd gespeeld tegen de - vierde klasser Den Hoorn en deze ontmoeting gewonnen met 3—2 in een vooral na de rust goed gespeelde wedstrijd. Dick de .^ijs debuteerde goed in het eerste team en ook Westdijk bleek een aanwinst te zijn waar trainer Poulus plezier van kan heb ben. In de eerste helft bleek do thuisclub het meest aanvallend te zijn en het kon die periode dan ook afsluiten met een voorsprong van 2—0. Jammer was het dat doelman Van Rasteren bij die doelpunten niet vrijuit ging. Van Rasteren heeft zich in het verloop van de wedstrijd volkomen gerehabiliteerd en getoond dat hij toch echt wei een doelman is waarop te vertrouwen is. In de tweede helft was Van Gullk op de rechtsbuitenplaats ver vangen door André Rouwenhoven en dat bracht ineens meer vaart in de voorhoede. Het liep ineens allemaal beter en Den Hoorn moest terug of het wilde of niet. Kars werd de held van de dag want met twee schitterende doelpunten bracht hij d» partijen op gelijke voet 2—2. Ëen kwartier voor tijd kwam het winnende doelpunt. Jan Lie- kendiek plaatste uit een vrije trap de bal goed voor het doel ■waar aanvoerder Offenberg klaar stond om met een fikse kop stoot de bal in het doel te deponeren, 23. Toen speelde de tweedeklasser SFC een gewonnen wedstrijd. Ook het tweede team heeft het meer dan uitstekend gedaan. Dat won met niet minder dan S—0 van het derde elftal van Den Hoorn. Schiedam Schiedam speelde tegen DEH duidelijk minder dan in de voorgaande oefenduels. Mede door het grote aantal in vallers aan Schiedamse zijde bleek DEH in staat vier keèr doeltreffend uit te halen. Alleen Joop den Brinker zag kans een Schiedams doelpunt op het scorebord te brengen; Schiedam Ook FC Nieuw-' land heeft het oefenpro gramma goed afgesloten. Het won met 5—2 de oe fenwedstrijd tegen OHVY. Jezien de gespeelde oefen wedstrijd dacht trainer Clarijs met veel optimisme de nieuwe competitie tege moet te kunnen zien. „De nieuw gekomen spelers hebben nu reeds getoond aanwinsten te zijn en we hebben gewoon een fijn spelend elftal." Gisteren werd er vooral in de eerste helft bijzonder goed voetbal gespeeld door FCN. Twee goede doelpunten, van Korporaal brachten binnen zeven minuten de stand al op 02. Pors zorg de voor 03 en eerst toen kon OHW tot een tegen doelpunt komen. Een mis verstand tussen 'Van der Grijp en Krijgsman was er de inleiding van. Voor dat de partijen gingen rus ten bracht Fried erich uit een dieptepass de stand op 1—4. lCN liet na de rust de teugels wat vieren en dat was voor de thuisclub de kans om te rug te komen tot 24. De Schiedammers werden weer wakker geschud door dit doelpunt en meteen was het weer raak. Na eerst nóg een door buitenspel afge keurd doelpunt van Van. 't Hoofd was het Pors die de eindstand op 2—5 bracht ichiedam Trainer Joop van Meerwijk is met De mos danig aan het experi menteren geweest om in de voorhoede meer doortas tendheid te krijgen. Na het toernooi bij Animo H, waaraan Demos heeft deel genomen kon van Meer wijk zeggen: „Ik geloof wel dat het allemaal geslaagd is." Verdediger aanvoerder Ben van Schijndel was ver huisd naar de spits. Spits- speler Martin Frij stond als laatste verdediger en John A.. Kiet als.voorstppper en vooral dit laatste bleek een enorme versteviging in de .verdediging. Sadat vorige week twee wed strijden werden verloren, tegen HWD met 1—0 en te gen Aeolus met 31 ging het gisteren met de nieuw samengestelde ploeg heel wat beter. Het Duitse Vor- warts werd met 5—1 ge klopt en Animo kreeg veen. nederlaag van 21 aan de broek. Door deze twee overwinningen kwam De mos op de vijfde plaats maar wat belangrijker was, trainer Van Meerwijk bleek die juiste opstelling voor zijn ploeg te hebben gevonden. OPVALLEND Inderdaad, het gemak en vooral ook de snelheid waarmee de twee spitsen. Muylaert en Frans Goudriaan gaten maak ten in de Rotterdamse verde diging, was opvallend. Gou driaan speelde ditmaal met aanzienlijk meer zelfvertrou wen dan in vorige oefenduels en leverde een belangrijke bijdrage aan de uiteindelijke zege. Henk Nebbeling: „Deze jongen kan er echt wel wat van en als hij wat minder be- deesd wordt, dan komt hij er beslist". Ook Aat v.d. Voort kweet zich goed van zijn taak om sprintend in de ontstane gaten te duiken, en ai in de elfde minuut leverde dit het eerste doelpunt op. Na knap voorbereidend werk van de hard werkende Muylaert, kwam de bal voor de voeten van Hermes' blonde pijl en beheerst werd het 10. Na rust was het niettemin toch snel gebeurd met de blauw witte voorsprong. Een zwak ogenblik in de Hermes-defen- sie stelde Hak in staat met het hoofd 3—2 te maken en even latér gaf scheidsrechter Brand Zwart Wit een straf- - schop cadeau, nadat dezelfde Hak in zijn eigen schijnbewe gingen was vastgestrengeld en een klein tikje van Harry v. Buuren hem uit zijn wanke le evenwicht had gebracht. Dat betekende 3—3 via Wan ders. Over dat tweede doel punt was Henk Nebbeling on tevreden: „Harry {Spermon) zal zijn mond vaker moeten opendoen, anders koml er: te veel onrust in de achterhoe de". AANSPEELBAAR Even later was het weer gelijk, Moen Viergever van buiten het strafschopgebied knetterend uithaalde. nadat doelman Spermon een hoge voorzet hadj- -^weggeslagen. Hermes bleef echter heersen, het mid denveld was voortdurend aan speelbaar en de beide backs Van BaarJe en Commijs kon den regelmatig naar voren gaan, omdat Van Buuren en Weeda (hij hield Frans Steur knap onder kontrole) onder leiding van Piet v.d. Burg de zaak goed opvulden. In de 20e minuut werd het 21. Nadat. Van Buuren zich op links-had vrijgespeeld, was het v.d. Voort die de voorzet gaf, ^waaruit Henny Muylaert door tassend raakprikte. STRAFSCHOP Toch kwam Hermes binnen de kortste keren weer op voor sprong, want onmiddellijk na dat Zwart Wit. had gestraf- schopt, kon Brand opnieuw een sprintje trekken naar de stip, nu aan de andere kant, nadat Aat v.d- Voort ten val was gebracht. Henny Muy laert schoot de penalty er hard en zuiver in, 4—3. Daar na viel Hermes wat terug, maar zorgde via snelle uitval len toch nog voor de beste kansen. Slechts, in de 32e minuut kreeg Zwart Wit via rechtsbuiten De Winter een fraaie schietkans, maar hij faalde even fraai. Zo bleef Hét 4—3, hetgeen uiteinde lijk als verdiend mag wor den gekwalificeerd. Aan- staande dinsdag om half ze- ven is er opnieuw aktie voor. HermesDVS wanneer HBSS óp bezoek komt. Schiedam Ook WK zag de wedstrijd tegen DRz afgelast. WK speelde uit tegen DOS '32 2 en Won met 1—0 door een- doelpunt' van Beo Vlasveld. Hedenavond half zeven speelt GSS thuis tegen WK. Schiedam Het is voor Excel sior maar. goed dat het afgelo pen weekeind mee heeft ge daan aan een toernooi van DHL in Delft want de daar ge boekte resultaten waren niet om over naar huis te schrij vendus og veel werk aan de winkel. Zaterdag was de start, goed, want het klopte gastheer DHL met 2—0. D« tweede wedstrijd echter moest genoegen geno men worden met een doel puntloos gelijkspeltegen Con cordia. Vol goede moed toog de selectie gisteren weer naar Delft. Die moed zakte al. snel .in de schoenen, want eerst werd van Delfia verloren met 1—0 en daarna van RKWIK met dezelfde cijfers. Nu moet direct gezegd worden dat verschillende spelers'juist van „vakantie terug waren en voor het eerst meer meededen Trainer Manshouwer heeft al de spelers geprobeerd in deze wedstrijden maar zal er echt nog wél een paar nodig heb ben om tot een goed eerste elftal te kunnen komen. Schiedam Ursus, debutant in de KNVB, speelde uit tegen Woerden en won dat duel met 1. In dé eerste helft was de thuisclub veruit de betere- ploeg. Daarom moest Ursus die eerste helft ook afsluiten met een achterstand van Ir-0. Na dé rust bleek dat de condi tie van de Schiedammers heel wat beter was dan dié van de thuisclub en dat, gaf dan ook de doorslag, De aanval van Ursus werd gevaarlijker en Woerden moestin de verdedi ging. Bart Fi egel smaakte, het genoegen de gelijkmaker te kunnen scoren, waarna Ron Valk een goed opgezette aan val af kon ronden met een doelpunt 12 en-Ursus wèer do winst.mee naar huis kor 'nemen." Schiedam De terugkeer van Zuydam en aanwinst Verstappen kunnen voor WF een goede versterking betekenen, Dat was gisteren al te merken in de oefenwedstrijd tegen en combina tie van DHS-spél-ers. Trainer Siemons heeft in de korte tijd dat hij bij WF is de spelers al een goede conditie bijgebracht en vooral dit gaf in de wedstrijd van gisteren wel de doorslag. Men kon elkaar goed vinden in de combinatie en hoewel DHS goed tegenstand bood was het toch niet vreemd dat WF de eer ste helft afsloot met een voorsprong van 10. Het was eert doelpunt van Van Dam die een fout in de DHS-verdediging goed af kon straffen. Na. de rust ging de conditie een woordje meespreken en werd WF ook zichtbaar sterker. Die meerderheid resulteerde in nog twee doelpunten, beide van Henny de Gids. De wedstrijd kréég een beetje wrange nasmaak, omdat kort voor tijd een der spelers van DHS het veld werd uitgestuurd na een meningsverschil met de scheidsrechter. Al geeft een zwaluw nog geen zomer, gezien het spel van WF in deze wedstrijd zal'het het komende seizoen geen gek figuur slaan in de tweede klasse. Had in 27e minuut een schuiver van Harry van Buuren niet de binnenkant paal, maar het net als eind bestemming opgezocht, dan zou het scorebord na een klein half uurtje spelen zelfs 41 hebben aangege ven. Ondanks het feit, dat Hermes na die razende ope- ning in het midden- en eindspel wat stoom moest terugnemen en uiteindelijk op 43 uitkwam, was trai ner Nebbeling na afloop zeer tevreden: „Ja, in dat eerste half uur is het er lekker uitgekomen. Het middenveld (Lagendijk, Van Buuren en als verras sing Rinus Schaap) scha kelde goed, hoewel Lagen dijk het af en toe te gemak kelijk opneemt, en het switchen van de voorhoede gaat ook de goede kant op". OPNIEUW Nog geen 5 minuten later was 't opnieuw prijs, nu over rechts, waar Wim van Baarle goed voorbereidend werk verricht te, waarna het opnieuw Henny Muylaert was, die met een reusachtig schot vanaf 25 me ter de bal in de bovenhoek liet belanden, 31. Toen even la ter, zoals vermeld, de paal een vierde treffer in de weg stond, zag' het er wel zeer somber uit voor de equipe van Wirn. v.d. Gijp. Het onver wachte sukses had echter ook zijn effekt op de Schiedam mers, want lichtelijk ver moeid na deze verrassende ouverture, trok men zich wat terug in de verdedigender stelling. Het spel van Zwart Wit was echter te weinig in ventief (spelverdeler Ter Mors werd node gemist) om veel gevaar op te leveren. GELIJK Voetballend zoals het in de oe fenperiode heeft gedaan en zeker zoals het dat gisteren liet zien kan het niet anders of de Boys moeten hoge ogen gaanv gooien, in ..de. tweede. Klasse. Het lukte Krlen van de Boys voor de leiding te ge ven. Sparta stond diè voor sprong échter niet lang toe want al kort daarna was het weer gelijk l1. rust liep hét allemaal bij de Boys. Er werd gecombineerd dat het een. lieve lust was. De jongens van trainer. Bockkom keken helemaal niet tegen de gese- Iekteerden van Sparta op zoals in.de eerste helft en de Rotterdammers moesten 'er aan geloven. Van Gerven en Van Loenen brachten de stand op 3—1 .en of dat nog niet voldoende was voegde Bruinsel er daar nog een aan toe. Rotterdam Als Hermes DVS er deze competitie in slaagt om net zo te spelen als dat gedurende het eerste half uur van het duel Zwart-Wit '28Hermes DVS 't geval was, dan kan Schiedam zich voorbereiden op een zeer interes sant le-klasse debuut van het team van Henk Nebbeling. Na de zwakke verrichtingen vorig weekend tegen Sche- veningen en VUC (overigens na een zeer inspannende trainingsweek) draafde er nu een herboren equipe over het veld. Tot ieders verbazing werd de zaterdag-kam pioen in dat eerste half uur af en toe min of meer wegge speeld. Na 25 minuten had de beweeglijke Hennes-voor hoede, eeds driemaal raakgeschoten. Schiedam Schiedamse Boys heeft de oeféncampagne goed afgesloten. Het ontving gisteren een selektiè van Sparta bleef daar met 41 de meerdere van; Doelman Bruinsel en diens broer, linksbuiten Koek, blijken toch wel bijzonder goede aanwinsten te zijn voor de Boys evenals middenvoor Krien van Gervan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6