SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam krijgt vestzaktheater met streekfunctie 'Sprinters' van Rotterdam naar Hoek van Holland 2 kranten voor e'e'n prijs! ém i Br ,Sï' Midden- Delfland wordt peper duur Opening oktober VEËLPQÏJTIEKE PARTIJEN SLAAN TENT OP IN IRENE Eimnaplantsoen wordt herbestraat Eén maand uitstel vooi' Schiedam A Tijdens collecte: WilLelmma Fonds houdt ledenwerf actie MARCEL VAN DAM NAAR SCHIEDAM m&sm Herbestraling Galileïstraat Haringafslag In 1974 rijden de veredelde trams1" proef Mimesis. Op verkiezingsavond: Portemonnee gestolen op weekmarkt VESTIGINGSBELEID INDUSTRIEËN: Leger des Heils zingt op de Lijnbaan Het NÏVON aan de slag Sieraden gestolen Man onwel in tram Woensdag 23 augustus 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD" 4 pagina's 99ste jaargang no, 24495 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEG W Schiedam De afdeling Schie dam van het Koningin Wilhel mina Fonds houdt van 28 au gustus tot en met 9 september tegelijkertijd met een collecte in het kader van een landelij ke inzameling een ledenwerf actie. Tijdens de actie zullen collectanten met inschrijflijs ten langs de buizen gaan, op 9 september wordt een buscol lecte gehouden. Men kan zich ook door middel van een bon, die in het Nieuwe Stadsblad zal verschijnen, opgeven als lid /van bet Koningin Wllhel. mina Fonds. De daaraaa ver bonden kosten zijn minimaal vijf gulden per jaar. De opbrengst van de actie wordt gebruikt voor kanker onderzoek. Ruim 1300 afdelin gen van het fonds beijveren zich om zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen om de medische wetenschap in staat te stellen een oplossing voor het kankervraagstuk te vin den. Elk ja^- eist de ziekte nog een groot aantal doden, hoewel de kansen op genezing zeer groot zijn, wanneer kan ker in een vroeg stadium wordt ontdekt. De ■collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds bracht vo rig jaar ïn Schiedam tegen de ƒ20.000 op. Het landelijk to taal was ongeveer ƒ3.500.000. Het totaal aantal léden van het fonds bedraagt ongeveer. 2400; Voor de" te houden collec te kan de afdeling nog ver schillende collectanteifgebrui- ken. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw H. Smits-van der Kooyi Burge meester Knappertlaan 82, tel. 26.51.24. Schiedam Het in aanbouw zijnde vestzaktheater in het pand Nieuwstraat 12 in Schiedam wordt een unie ke culturele voorziening. Er zullen allerlei culturele evenementen in plaatsvin den en het is de bedoeling dat het kleine theater ook voor omliggende gemeen ten als Vlaardingen en Maassluis zal dienen. Vla de VW's van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zullen in de toekomst in lichtingen te verkrijgen zijn over wat er in het vest zaktheater kan gebeuren. Op 14 oktober zal het theatertje worden geopend met een gro te manifestatie, waarvan de bijzonderheden op dit moment nog niet bekend zijn. De leden van de Stichting De Teerstoof, eigenaresse van bet gebouw en van de sociëteit QT, die al ïa het pand was gevestigd, hebben de verbouwing voor het grootste gedeelte zelf ver richt. kundige begeleiding van de heer Van Leeuwen uit Am sterdam, die daar zelf een klein theater exploiteert, zijn de werkzaamheden begonnen. Beroepsmensen assisteren bij de verbouwing. De dienst Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente heeft medewer king verleend. Schiedam De afdeling Schie dam van de Partij van de Ar beid houdt op 3 oktober een bijeenkomst in de grote zaal van Irene aan de Nieuwe Ha ven 155. Spreker is MarceJ van Dam, lid van de PvdA en landelijk bekend als de Om budsman van de VARA. De bijeenkomst begint om acht uur. De Schiedamse Filmkrïng maakt van de gelegenheid ge bruik om weer met een aantal activiteiten te komen, die alle in het vestzaktheater kunnen plaatsvinden. Het is de bedoe ling dat de Filmkring er re gelmatig voor een vrij klein publiek films gaat vertonen. Het zaaltje biedt plaats aan ongeveer 125 personen. Ook kan men in het midden optre- De samenwerking met de socië- Over het definitieve programma van het theater is nog niet veel bekend. Wel is het al ze ker, dat er voorstellingen zul len worden gegeven van pop pen- en marionettentheaters. Het accent komt te liggen op het kleine theater, dat in. een duidelijke behoefte moet gaan voorzien. den, waarbij het publiek er in een kring omheen zit. Hit particuliere bronnen zijn de gelden bijeen gekregen om de verbouwing van 'het pand te laten plaatsvinden. De finan ciering gaat zo ver, dat het theater tevens geheel kan worden ingericht. Onder' des- te it QT is erg nauw. Deze so ciëteit gaat in september weer open. In de maandag avond gehouden vergadering hebben de Stichtingsraadsle den van de S.G. er hun vreug de over uitgesproken, dat het opzetten van een cultureel centrum als het vestzakthea ter tot stand is gekomen. Het vestzaktheater in het pand Nieuwstraat 12 biedt plaats aan 125 mensen en komt op de bovenste verdieping van het pand Nieuwstraat 12. straa- uitfe\ Schiedam In de Galileïstraat is men deze week begonnen met het op peil brengen en herbestraten van het wegdek. Het gaat hier om het deel tus sen de Swammerdamsingel en de Halleystraafc. In deze t is dit werk al eerder ;evoerd, In het gedeelte van. (Schiedam waarin ge noemde straten liggen, wordt de riolering opgehaald en zo nodig vernieuwd. Daarop aan sluitend volgt na enige tijd een herbestrating, waarbij in de Galileïstraat een ander model klinkers wordt aange wend. n de straat met eenrichtings verkeer zal "het verzorgende verkeer zolang mogelijk door gang kunnen vinden, maar parkeren is niet toegestaan. -Op een gegeven moment zal de straat voor alle doorgaande -Verkeer tijdelijk moeten wor- - den afgesloten. De uitvoe ring van de werkzaamheden za! ongeveer zes wekken du ren. taardingen Aan het afslag lokaal werd gisteren betaald voor kleine volle maatjes - S 135140, voor maatjes zout 1X4120, voor steurharing 80 en voor makreel 71. fe "aanvoer: VL 131 met 140 en, 14 makreel. Hoek van Holland/Schiedam De Nederlandse Spoorwegen gaan in 1074 op het traject Rotterdam naar Hoek van Holland proefrijden met vijf tien tweewagenstellen van het type „sprinter". Deze sprinters gaan in de Jaren zeventig als „stadsgewestelijk materieel" dienst doen op korte afstanden ïn de Rand stad. De Hoek van Holland- Rotterdam sprinters rijn ove rigens Identiek aan de treinen die van Den Haag n^ar Zoe- termeer gaan rijden. De sprinters kunnen een top snelheid halen van 120 kilome ter per uur. Ze kunnen sneller optrekken en afremmen dan ■de normale treinen. Per trein stel kunnen zeker driehonderd reizigers worden vervoerd. Honderdzeventig van hen kun nen zitten, de rest moet blij ven staan. Hoelang de nieuwe sneltreinen er over doen om van Rotter dam naar De Hoek te rijden weet de NS nog niet. Wel Is zeker dat ze er korter o-ver zullen doen dan de nu beno digde 37 minuten. Tekening van de Sprinter, die tussen Rotterdam en Hoek van Holland moet gaan rijden. Overigens blijven de .normale treinen" op dit traject rijden. Om er voor te zorgen dat de sprinters deze treinen niet - ;overrompelen" werkt de NS thans hard aan een goed tijd schema. „De spoorwegen heb ben al ervaring met het type treinen met automatische deuren. Op bepaalde trajecten wordt gereden met allerlei verschillende treintypen. Dat blijkt geen onoverkomelijke moeilijkheden te geven. Be vetrraging van een trein kan het echter wel wat hinderlijk zijn", aldus een woordvoerder van de spoorwegen. Schiedam Een groot aantal politieke partijen in Schiedam zal op woensdag 29 november vertegenwoordigd zijn in. gebouw Irene, dat op die avond zal worden verbouwd tot plaatselijk verklezïngsc entrum. Toezeggingen van deelname zijn ontvangen van de plaatse lijke afdelingen van PvdA, PPR en D'66. De PSP heeft nog geen beslis sing genomen, maar volgens beheerder Rob Lutz van Irene zit het er wel in dat de plaat selijke afdeling meedoet. Ook de WD zal vermoedelijk meedoen, terwijl de secretaris van de KVP eveneens voor het deelnemen aan de grote bijeenkomst voelt. In de diverse zalen van Irene zal iedere partij kunnen war den ondergebracht en via t.v.-toestellen kunnen dan de landelijke uitslagen worden gevolgd. Schiedam Mevrouw A. C. M- B. uit Schiedam heeft aangifte gedaan van diefstal van haar portemonnee uit een bood schappentas op de weekmarkt aan het Joh. Straussplein. Ze stond gisteren bij een kraam te kijken en lette ondertussen niet op haar tas. De dief maakte van de gelegenheid gebruik en stal de portemon nee. Schiedam Het Emmaplantsoen wordt herbestraat. De verbin dingsweg tussen Broersvest en Lange Singelstraat, die op het ogenblik is afgesloten wegens de werkzaamheden aan de nieu we riolering langs de Broersvest, zal worden voorzien van be tonnen tegels in plaats van de straatkeien die er nu liggen. De werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd door de riole ringswerkzaamheden, die de verbindingsweg toch al hebben afgesloten. De buslijnen van de RET die een standplaats heb ben op het Emmaplantsoen en die tijdelijk afrijden vla de Sin gel, zullen dit nog enige tijd blijven doen*totdat het werk aan de Broersvest gereed is en de bussen, hun oude route kunnen hervatten. Ook op de plaatsen, waar nu wordt gewerkt aan de nieuwe riool leiding komt een nieuwe bestrating. Schiedam Het bestuur van Rijnmond vindt, dat Schiedam op dit moment eigenlijk weinig meer te vertellen heeft over het beleid ten aanzien van de industrievestiging. Het gemeentebe stuur heeft verzuimd voor de gestelde termijn van I augustus te voldoen aan het verzoek van Rijnmond een overeenkomst aan te gaan met het Openbaar Lichaam over het vestigen van Industrieën. Een stringente richtlijn zou na die datum in werking treden als de gemeente niet had vol daan aan het verzoek van Rijnmond. Rijnmond zou dan in een nota aan de leden van de de bevoegdheid inzake het Rijnmondraad stelt het d.b„ vestigingsbeleid hebben over- dat nu voor 1 september be richt moet worden ontvangen van Schiedam Zoals bekend hebben b. en w. inmiddels een voorstel aan de raad gedaan, de overeenkomst met Rijn mond aan te gaan. Dit voor stel wordt maandag 28 augus tus behandeld. genomen zonder dat de ge meente hieraan iets had kun- B. en w. van Schiedam hebben nen doen. Rijnmond meegedeeld, dat de vakantieperiode er de oorzaak van is, dat niet aan de gestel de termijn kon worden vol daan. 4; Vïaardingen/Rotterdam Het Leger des Heils muziekkorps van Vlaardingen musiceert za terdagochtend van 10 tot 12 uur in de Lijnbaan ïn Rotter dam in het kader van het 700- jarig bestaan van Vlaardin gen. Dit jaar is het 65 jaar geleden dat vijf, al wat oudere, heils soldaten van het korps Vlaar dingen, begonnen met het be spelen van instrumenten. Dit kleine muziekkorps is na 65 jaar uitgegroeid tot een vol waardige brassband die, bui ten de medewerking aan Le ger des Heilsbijeenkomsten, veel wordt gevraagd ter op luistering van diverse mani festaties. In het kader van dit 65-jarig bestaan bezoekt het Basel I Muziekkorps uit Zwit serland op 5 oktober Vlaardin gen en zal die avond samen met het jubilerende muziek korps in de Rehobothkerk aan de Billitonlaan een muziekfes tival geven. Verwachting Rijnmond: Schiedam Midden-Delf land gaat gemeenten als Schiedam en Vlaardingen goud kosten. Dat is duide lijk geworden in de gister middag gehouden vergade ringen van de Rijnmond- commissie voor recreatie, Schiedam, Vlaardingen en Delft zouden jaarlijks op de gemeentebegrotingen 1,4 miljoen moeten uit trekken om de jaarlijkse kosten van het project te financieren. Inmiddels betwijfelt het Openbaar Lichaam Rijn' mond het, of de aan Mid den-Delfland deelnemende gemeente ooit de enorme kosten bijeen zullen kun nen brengen. Rijnmond vreest dat de financiering van het recreatie-project, dat volgens velen snel moet worden gerealiseerd, in de knel kan komen/ ook al door de slechte financië le situatie waarin veel deelnemende gemeenten verkeren. Rijnmond heeft daarom een „goedkoper" alternatief, indien de gemeenten be reid zouden zijn ook de be voegdheden op het gebied van de rereatie over te dragen, aan het Openbaar Lichaam. Zie daarvoor pa gina 3. Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van het NIVON houdt vrijdagavond om half acht een bijeenkomst in het kam- peercentrum „De Hoogka mer". Het bestuur wil daar een sfeervolle avond organise ren, compleet met gebruik van stereo-installatie. In de weekeinden van 8 tot 10 e» van 15 tot 17 september wor den er busreizen gemaakt naar het natuurvriendenhuis in Uberdissen In Duitsland» Vrijdag 22 september is er bo vendien een bijeenkomst in De Hoogkamer, waar ervaringen over de vakanties zullen wor den uitgewisseld. De avond, die omlijst wordt door de ver toning van dia's en films, be gint dan om acht uur. Schiedam Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan het pand Lorentzlaan 16 b, dat wordt bewoond door mevrouw J. C. v. d. K.-v, d. B. Via een ruit op het dak zijn ze het pand binnengekomen. Vermist worden twee doosjes met sie raden. De waarde ervan is niert bekend. Schiedam De 31-jarige fa brieksarbeider B. M. H. uit Rotterdam is vanochtend vroeg in de tram bij het eind punt Koemarkt onwel gewor den, De GG en GD heeft hem naar de Dr. Noletstichtmg ge bracht, waar hij is opgeno men. Profiteer nu vin Ji«e unieke unbod Z knnten tft ontvingen voor «fe prije vin 44nl 5chi«d*m*che Courcnt met nieuw* uit uw itttf «n ©mjevlnf, en het Rotte rd»m Nieuwibled met het hetue binnen- *n buitenlied*» nieuw*. Geef oni nuepdachtcolc U 14 d»£tn fruit, ion der enije verplichting, «de SC 4- RN te bezorgen en onu veil 4e vi k ptu*punc«n. Deje ben in epen envelop, ion der putze(tl, sturen RouerdiiMtfc Nieuwiblsd, Mtwoordnummer 634,Rotterdl de SC 4- RN 14d»l«a (rtlll Mirt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1