Schiedam Festival morgen van start Werkgroep stelt nieuwe subsidie- regeling ter discussie Rijkssubsidie van 80 procent voor dienstencentrum WA mi LIK) 11.v. Top Tien ËStilgM ■MÈêÊ:è Kunstmarkt gaat niet door Johan Kijne in prestatieloop Maassluis MSV start honkbal- afdeling Eindconclusie ais advies naar b. en w. Gecoördineerd bejaardenwerk komt op gang gCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19T2 De SG-schelp in de Plantage, centrale plaats voor enkele culturele evenementen. Het Rotterdams Phil harmonisch Orkest onder leiding van Edo Waart concerteert 1 sept. in de Sporthal Margriet Maassluis Voor de prestatte- loop zaterdagmorgen aan de Maassïuise Westlandseweg hebben zich een groot aantal deelnemers opgegeven. Ook de wedstrljdloop zal allure hebben met de deelname van onder andere Johan Syne, Hans van Rasteren, Gerard van den Berg en Herman Rooney, de Maassluise atleet die vorige zondag nog de 5000 meter op zijn naam bracht in Den Haag. Ook zijn. clubge noot Gerard Favier loopt mee. Atleten die nog willen in schrijven kunnen dat een kwartier voor de loop nog doen in gebouw De Schutslui* aan de Westiandseweg. De wedstrijden beginnen om 9 uur. Na afloop ontvangen de deelnemers, die de „presta tie" hebben geleverd» een her innering. Maassluis 7- Honkbal lijkt in Maassluis een voorspoedige geboorte tegemoet te gaan. MSV '71 heeft dc zaak door tastend aangepakt. Uit een enquête onder de westwijkbe- tvoners was haar bet bestaan van potentiële hnnkbalmïn- ners en spelers bekend. Ten einde de interesse aan te wak keren organiseerde het woens dagavond op het terreinvan Excelsior Maassluis een de- jnonstratiewedstrijd. Een Rot terdams Rayon team en het Vlaardingsc Holy streden om de eer, doch veeleer om dui delijk te maken, wat honkbal is, en hoe de spelregels zijn, iftayonbestuurslid- Wout van Poppel nam deze taak voor zijn rekening, zijn deskundig commentaar maakte duidelijk wat met 4-wijd, 3 slag en 3 nul len allemaal bedoeld wordt. Bovendien bevonden zich rond het veld en onder het publiek veel honkballers o.a. van Bot lek en Holy, die voor extra uitleg gereed stonden. MSV bestuurslid Westbroek was dart ook wel zeer tevreden over de rond 350 enthousiaste- lingen, die waren komen kij- ken en luisteren. Na afloop wa- I ren er in de gastvrije Excel sior eantine nog honkbalfilms te aanschouwen. De World Se ries film 3970 bracht uit het honkbalwalhalla van de Ver enigde Staten beelden van de Baltimore Orioles en de Cinci- natti Reds. MSV'71 benadrukt met de in oprichting zijnde honkbalafdeling zijn status van omnis port vereniging. Kaast de in totaal 14 voetbal elftallen, waaronder 3 dames- elftal, bezit het een mïcro- pt voetbalafdeling. Voor de toe- ij komst zijn er dan bovendien I hog plannen om tot de oprich- ting van een volleybal- en een badmïntonafdeiing te komen. Vooralsnog evenwel was woensdag de aandacht gericht op het honkbal. De honkbalaf- deling komt er zeker, in okto ber start in een nabijgelegen gymnastiekzaal de wintertrai- nmg, en dat betekent, dat vol gend jaar in Maassluis com petitiehonkbal te bekijken is. Hat het veld van MSV '71 vla «en eenvoudige ingreep voor honkbal geschikt te maken is vormt een extra positief punt voor de nieuwe honkballoot. Aanmeldingen en inlichtingen Mozartlaan 306 Maassluis, tel. 3197. Schiedam Vanaf zaterdag staat alle culturele gebeu ren in Schiedam in het te ken van Schiedam Festival, een culturele gebeurtenis, georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap. De Culturele Week, die als experiment is opgezet, wordt 2 september gevolgd door het Totaal-festival zn de Sporthal Margriet. De manifestatie begint mor gen met het houden van een kunstmarkt op het Mu seumplein. Het podium van de Plantage staat centraal in de manifestatie en zal op diverse avonden de plaats zijn waar de evenementen zich afspelen. Het programma dat voor de SG-schelp" is vastgesteld: zaterdagavond 19 uur concert en show door het harmonieor kest van. OBK, dinsdagavond 19.30 uur concert door het Ko ninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus, woensdagavond 19 uur concert door de Mari nierskapel» donderdagavond 19 uur voorstelling door het marionettentheater van Bert Brugman met Porgy and Bess. Het Passage Theater is even eens bij Schiedam-Festival betrokken: op 30 augustus om 14 uur is er een kinderfilm, op 28 augustus worden er films uit de oude doos vertoond. De voorstellingen beginnen 'res pectievelijk om 14 en om 20 uur. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft op vrijdag 1 sep tember een concert in de Sporthal Margriet. Dit con cert begint om kwart over acht. Volgens SG-directeur Ruud Pillard moet dit concert het grote „successtuk" van de manifestatie worden. Het or kest staat onder leiding van Edo de Waart. Op het pro gramma staan een voorspel tot de 3e acte van „Lohen grin" van Richard Wagner, het vijfde painoconcert van I/udwIg von Beethoven en de .Schilderij ententoonstelling'1 van Moerssorgsky. Solist in het pianoconcert is Jan Wijn. Inmiddels is besloten, de kunst markt op het museumplein niet te laten doorgaan. De or ganisatoren werden gecon fronteerd met tamelijk hoge kosten, wat niet in overeen stemming te brengen was met de beschikbare financiën. Eén dag kunstmarkt op het plein zou hebben betekend dat er ruim 1000 moest worden be taald aan standhouders en an dere kosten. De evenementen die in de SG- schelp worden gehouden zijn over het algemeen gratis. Al leen het concert van het R.Ph. O. heeft een toegangsprijs van f 3, de voorstellingen in het Passage Theater kosten 1 (oude films) of 0,50 (kinder films), wat ook gerekend De Marinierskapel luistert één avond Schiedamse culturele week op. wordt voor de kindervoorstel ling die op 2 september in ge bouw Irene wordt gehouden. Houders van een c.j.p. en dona teurs van de S.G. hebben op 28 augustus en 1 september reductie op de toegangsbewij zen. De voorstellingen in de Plantage zijn afhankelijk van de weersomstandigheden,. die behoorlijk roet in het eten kunnen gooien. In enkele ge vallen, zoals bij het concert van Orpheus, is een zaai be schikbaar. Als het 29 septem ber regent dat het giet, zingen de Schiedamse zangers in ge bouw Arcade. "■-v-w'vf i l Schiedam Jongerengroepen met vijftien leden of meer krijgen elk jaar een vast bedrag aan subsidie van de gemeente, die bovendien kosten van huisvesting kan. subsidiëren en kader vorming van vrijwillige leiding. Dit is in grote Jljnem de nieu we subsidieregeling, die een werkgroep van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren aan de verschillende secties van de raad voorlegt om daarna de eindconclusie als advies aan b. en w. te zenden. Voor het berekenen van de vas te subsidie heeft de werk groep, bestaande uit Jeugd raadsleden Rien Adriaanse, Joop Hehemann en Martin Gr oenhorst en staflid Jaap Schravesande, een tabel sa mengesteld, volgens welke be geleidende organen, waaron der verschillende groepen res sorteren, en zelfstandige groe pen van 15 tot 75 leden 50 Schiedam Het ingebmiknemert van het dienstencentrum voor bejaarden aan de Nieuwe Damlaan in september en ontwikkelingen ïn het gecoördineerde bejaardenwerk hebben financiële consequenties voor de gemeente. In twee voorstellen aan de raad vragen, b. en w. enkele be slissingen te nemen over financiële medewerking aan het gecoördineerd bejaardenwerk en kredieten goed te keu ren voor subsidiëring van de Stichting Raad voor het Be jaardenwerk. Het gecoördineerd bejaarden werk zal het dienstencentrum als organisatorisch centrum hebben. Twee beroepskrach ten zullen geassisteerd door vrijwillige krachten, het dien stencentrum leiden. De minis ter van CRM heeft al eerder dc aanstelling van 'n project leider goedgekeurd, waardoor 80 procent van de kosten van het salaris, sociale lasten en een eventuele pensioenvoorzie ning, apparaatskosten en eventuele activiteiten voor re kening van het rijk komen. De kosten, voor het verzorgen van warme maaltijden voor bejaarden komen niet voor rijkssubsidie in aanmerking. De rijkssubsidie wordt gege ven in de vorm van een bij drage in de gemeentesubsidie, hetgeen inhoudt dat de ge meente moet besluiten om de Stichting Raad voor het Be jaardenwerk te subsidiëren voor de kasten van het ge coördineerd bejaardenwerk en het rijk om bijdrage in de kosten moet vragen. B. en w, vragen de raad, een besluit in deze zin te nemen. De rijksbijdrage zal voorlopig worden toegekend voor een j citroen - AFDELING -VCRKOOP: TO-26.37.05 terrrpjn van twe jaar ingaan de de datum van aanstelling van de projectleider. De kos ten van een gecoördineerd be jaardenwerk kunnen op jaar basis en op basis van de huidi ge lonen worden begroot op S 51.577, waarvan 20 procent ten laste van de gemeente komt. Het gehele bejaardenwerk In Schiedam is inmiddels al een eind op weg naar algehele coördinatie. Essentiële ele menten daarbij zijn: een centrale registratie voor onder andere het verkrijgen van inzicht in het totaal van de behoefte die aan verzor ging van bejaarden bestaat en in algemene gegevens als bur gerlijke staat, levensbeschou wing, leeftijdsgroepen en vali diteit. Deze centrale registra tie vindt al plaats. een coördinatie van het op- namebeleid, die eveneens al plaatsvindt. Er is een uniform systeem voor het bepalen van de indicatie en. urgentie, dat door alle tehuizen in. Schie dam wordt gebruikt. Hierdoor wordt tevens een veel duide lijker inzicht verkregen in de behoefte, hetgeen voor verde re uitbouw en planning van voorzieningen van belang is. coördinatie van het boven staande met het zogenaamde open bejaardenwerk. Het be langrijkste doel van deze vorm van bejaardenzorg is een zo lang mogelijk zelfstan dig zijn van de bejaarde in de samenleving. Hiertoe kunnen dienen de in het dienstencen trum aangeboden diensten, warme maaltijden, huishoude lijke hulp, „friendly-visiting" .en gevarieerde ontspannings mogelijkheden. Als de raad met het bovenver melde voorstel tot verlenen van subsidie aan de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk akkoord gaat, is er een pakket maatregelen genomen om ac tiviteiten onder de bejaarden in Schiedam te financieren. Er zijn al raadsbesluiten ten aanzien van de bejaardenso- eiëteiten en warme maaltij den en het dienstencentrum. In een tweede voorstel aan de raad vragen b. en w, 109.500 beschikbaar te stellen voor de dekking van het exploitatiete kort van dit dienstencentrum en 14.374 voor dekking van het nadelig saldo van het ge coördineerd bejaardenwerk. Ook stellen b en w de raad voor rijksbijdragen aan te vragen voor het dienstencen trum en het gecoördineerd be jaardencentrum van respec tievelijk 88.072 en 16.299. Volgens b. en w. is er reden om le verwachten dat met dc aanvaarding van hel diensten centrum en het gecoördineerd bejaardenwerk het rijk ook een bijdrage van 80 procent zal verstrekken in de gemeen telijke subsidie ten behoeve van de bejaardensociëteiten. De kosten van het dienstencen trum komen over 1972 onge. veer op 109.500. Hiervan zijn ongeveer 25.000 personeels kosten, ongeveer 60.000 huis vestingskosten, 22.000 orga- nisalickosten en 10.000 kos ten voor allerlei activiteiten. De rijksbijdrage in de ge meentesubsidie is ruim J 88.000 en een bijdrage van particulieren is 10.000 zodal dc lasten voor de gemeente uiteindelijk neerkomen op bij na 11.500. 1. Popcorn Diverse uitvoerin gen; 2. Un canto a Galicia Juüo lglesias; 3. My reason Demis Roussos; 4. Mario Hanny en de Rekels; 5. Sealed with a kiss Bobby Vinton; 6. Michaela Bata Illic; 7. Mandolinen in Nicosia Zan geres zonder Naam; 8. So meone Axis; 9. I'm on my way George Baker Selec tion; 10. Sing along Mac Katie Kissoon. Schiedamse Top-Tien 1. Popcorn Diverse uitvoerin gen; 2. Un canto a Galicia Julio Iglesias; 3. My reason Demis Roussos; 4. Mandoli- nen in Nicosia Zangeres zonder Naam; 5- Someone Axis; 6. Sing along Mac Katie Kissoon; 7. Taboo Walkers; 8. I'm on my way George Baker Selection; 9. Dance, Cleopatra Prince Buster; 10. Rock in the sea Shocking Blue. per jaar krijgen, groepen van 75 tot 150 leden 10O, dat be drag is voor groepen van 150 tot 250 leden 150, van 250 tot 500 leden, 250 en clubs van vijfhonderd leden en meer krijgen 350 per jaar. De werkgroep stelt, dat huisves tingskosten, verminderd met de opbrengst van verhuur aan anderen, voor maximaal 26 procent gesubsidieerd kunnen worden. Onder huisvestings kosten worden verstaan de kosten van het huren van ruimte, verzekeringen van ei gendommen, eventuele betas tingen, stookkosten, gas, wa ter en electriciteit. Een maximale subsidiëring van 20 procent geldt ook voor de kadervorming, het door mid del van. cursussen, en bijeen* komsten vrijwillige medewer kers zo goed mogelijk in staat te stellen, de jeugd, waarmeq ze werken, op te vangen. Bij de kosten van deze kader vorming zijn de reis- en/of verblijfskosten van cursisten, de kosten, voor uit te nodigen sprekers en groepstrainers en cursusgelden inbegrepen, evenals kosten van documen tatie en vakbladen voor de to vormen medewerkers. EXTRA BEDRAG Volgens de regeling kan het subsidiebedrag nooit hoger zijn dan het bedrag aan eigen inkomsten. Voorts vindt de werkgroep, dat de gemeenteraad jaarlijks een bedrag ter beschikking moet stellen, waarvan bijzon dere activiteiten, eenmalige projecten en experimenten ge subsidieerd kunnen wordenM en instellingen, die volgens b. en w. buitengewone kosterj hebben, die een te 2ware be" lasting zijn voor de normalil exploitatie, of die financieel ii een moeilijke positie verka ren. Het originele voorstel is Sn oved eenstemming met de huidigi rijksregeling. Het is niet com pleet. Een definitief voorst^ aan de raad wordt samenga steld aan de hand van dl reacties, die van de kant vat de verschillende organisatie^ op het voorstel komen. D« werkgroep acht de huidige re geiing met een subsidie pet I lid per jaar, waarbij alle acti viteiten over een kam worde! geschoren, onbillijk,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3