SCHIEDAMSCHE COURANT INSPRAAK PUBLIEK BIJ AANKOOPBELEID WEINIG ZINVOL Kritiek op coördinator onjuist 2 kranten voor één prijs Bijna 2.000 bezoekers op expositie in Thurlede dW PPR stelt D'66 vragen over samenwerking Veel belangstelling voor concert OBK jé»; PF Provinciale Jeugdraad Hield druk Open Iiuis Directeur Stedelijk Museum; Weer inbraak in kantine SVV Snelheids controle Bestuur s.r.i.i. in open brief aan D'66 Bromfietser gewond Uit wandmeuhel 9.800 gestolen De raad vanavond Inbraak in bar: buit 175. Wijkvereniging Nieuwland houdt dia-wedstrijd voor kinderen Maandag 28 augustus 1972 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD klachtendienst 376792 6 pagina's 99ste jaargang no. 24499 SCHIEDAM EN KETHEL v '»1 Schiedam Een weelde aan bloemen viel zaterdag en zondag te bewonde ren op het Volkstuinencomplex Thurlede. De jaarlijkse tentoonstel ling, ditmaal ingericht in een grote tent, werd door burgemeester H. Roelfsema geopend met het doork nippen van een lint. In een toespraak vooraf wenste bij be stuur en leden géhik met het 10-ja- rig bestaan van de gelijknamige vereniging en schonk hij het be stuur een fraaie aquarel, voorstel lend een van de mooiste plekjes van het oude Schiedam. Met de vele ge nodigden maakte de burgemeester, die vergezeld was van zijn echtge note, een rondgang langs de vele fraaie inzendingen. !n dit lustrum jaar is aan de inrichting van deze bloemenshow de uiterste - zorg besteed. Ter decoratie waren kleine „vijvers aangelegd en comple- teerden vaste sierplanten het ge heel. Een jury, samengesteld uit de heren De Kooter, Baanvïnger en De Braïjn, kreeg als moelijke taak uit de in klassen ingedeelde inzen dingen de mooiste te kiezen en met een prijs te honoreren. In klasse A, in vazen geschikte snijbloemen uit eigen tuin, ging de eerste prijs naar de heer H. Pauw 2. de heer M. J. Bouwer, 3. mevr. A. W. Duller. In klasse B, tafelstukjes: 1. mevr. Boer; 2. mevr. Egberts; 3. mevr. Blazer. In klasse C; driehoekscom posities: 1. mevr. Van Gerven; 2. mevr. Steenbergen, 3. mevr. Eg berts. Bij de jeugd-inzendingen- ging de eer ste prijs naar Wil ma Zwanenberg) 2. Herman Pauw; 3. Annelies Zuid geest. Inzendingen groenten en fruit: 1. J. Vos; 2. N, Kolmeyer; De beoorde ling door de bezoekers viel uit ten gunste van mej. A„ Jansen, die uit rode rozen een verfijnd bloemstukje wist samen te stellen. Bezienswaardig was ook nu weer de expositie van op het tuincomplex en omgeving genomen foto's. Bekroond werden hiervan de foto's van: 1. mevr. Zwanenburg; 2. N.. Kol meyer; 3. E. Egberts. Voorzitter M. J. Bouwer reikte de prijzen uit. Tegen de tweeduizend bezoekers kwamen een kijkje ne men op de show. W. F. de Bv, iir- Schiedam.Ruim 200 belang stellenden hebben zaterdag het zogenaamde Open Huis - bezocht dat de Hervormde Jeugdraad Zuid-Holland aan e dTutnlaan 18 in Schiedam heeft georganiseerd voor die genen, die zich in de Neder landse Hervormde kerk bezig houden met jeugd- en jonge- renzaken. In het provinciaal kerkelijk bu- reau waren allerlei stands in gericht, die de kerkelijke wer kers informatie verschaften over onder andere diakonie, •zending, da Protestante, Stich- "itih^voóÈ Verantwoorde "Ge1 zinsvorming PSVG en het In terkerkelijk Delt'aberaad. De belangstelling van Schie- öamse zijde was 'volgens de heer J. H. Gerritsen, één van de organisatoren en provin ciaal jeugdwerkadviseur, niet bijster groot, maar niettemin noemde hij het open huis een •groot succes. Uit alle deien van Zuid-Holland waren be langstellenden naar de Tuin- laan gekomen. Ook gereformeerden en rooms- katholieken hadden een in breng in het open huis. Het gebeurde had ten doel om op de drempel naar het nieuwe werkseizoen te wijzen op nieu we mogelijkheden voor'aller lei vormen van kerkelijk werk. Informatie daarover was in ruime mate aanwezig en werd' desnoods toegelicht. Schiedam Inbrekers hebben weer een bezoek gebracht aan de kantine van SVV op soort park Harga. Ditmaal namen zij een hoeveelheid snoepgoed mee. Zij kwamen binnen via een bovenlicht van eerx van de kleedkamers. Schiedam De politie heeft zondagmiddag snelheidscon trole gehouden op de Horvath- 'Weg met radarapparatuur. Er -weren 13 automobilisten be keurd. De hoogste snelheid :was 95 km. Portemonnee gestolen op weekmarkt Schiedam Onbekenden heb ben vrijdag op de weekmarkt aan het Broersveld een porte monnee gestolen van mevrouw J. M. H. v. K.-de K. Er zat 80.in de portemonnee. Eerste prijs voor Jeugd Rijnmoudband Schiedam Tijdens het Natio naal Taptoe Drumband Con cours, dat zaterdag in Delft is gehouden, heeft de Jeugd Rijnmondband de eerste prijs gewonnen. In de eerste divisie, waarin de Schiedamse jonge lui uitkwamen, dongen vijf korpsen-mee naar de eerste prijs. Schiedam De" directeur van het StedelijkMuseum1 in Schiedam, Hans Paalman, ziet weinig nut in het vrlenen van inspraak aan de burgerij of aan groepen kunstenaars bij het aankoopbeleid van het museum, als het gaat om het vormen, van collecties. De aankopen van het museum •dienen naar zija-mening duidolijt ö&signatuurvan de museumdirektie alleen te dragen.' 1 1 De,directie van. het museum Zoals we ft^de kram van zater- draagt de verantwoording voor het samenstellen van de eollectie. Ook de mu seumcommissie heeft bij het-aankoopbeleid volgens de-directeur een meer re gulerende taak, al is hij dankbaar dat de commissie zijn voorstellen tot nu toe heeft -gevolgd. De Heer Paalman maakte deze op merkingen in het kader van de vrijdagavoand ge opende expositie eigen-col- lectie in het Stedelijk Mu seum en wees er dzarbij op, dat de persoonlijke be trokkenheid van de mu- seumfunetionaris met het kunstgebeuren naar zijn mening van essentieel be lang is voor het samenstel len van een collectie. Hij stelde zijn functie dan ook zeer centraal als het om het aankoopbeleid gaat. „De mu seumcommissie, die een re presentatieve afspiegeling van de burgerij is, stemt tot nu toe in met het door de di recteur gevoerde aankoopbe leid, maar hij vraagt zich af wat er zou gebeuren indien de commissie'unaniem de -voor gestelde aankopen afwees. Ook ten aanzien van het te voe ren tentoonstellingsbeleid heeft de directeur veel aan dacht voor zijn eigen positie op dit terrein: -de persoonlijke verantwoordelijkheid van de directeur dient volgens hem hier de doorslag geven: Hij bepaalt wat wel en niet geëx poseerd dient te worden. dag meldden,' wordt het expe riment dat vorig jaar in de Salon van de Maassteden werd gehanteerd: expositie onder jurering, niet weer her haald. De opzet van de Salon 197 ..zal volgens de heer Paal man weer van de opzet uit gaan dat kwaliteit 'maatge vend is voor te exposeren werk, omdat de bezoeker recht heeft op het zien van kwaliteit. De directeur: „Ik ben van me ning dat veel kunstenaars in het Rijnmondgebied verheugd zullen zijn over de terugkeer van de oude opzet van ee Sa lon. De ontwikkelingen op dit 1 gebied, zowel de jury vrije ten toonstellingen in het Lijnbaan centrum te Rotterdam alsme de ook de opzet van de Salon 1971, hebben vele belangrijke kunstenaars doen oesluiten niet in te zenden". De heer Paalman voorziet dat zijn opvattingen niet door ie dereen zullen worden onder» steind. Hij is er niettemin, van overtuigd dat een niet te grote jury van hoogstens vijf perso nen. In het belang is van kun stenaars en publiek. Wel zal bij de voorbereiding van de Salon contact worden opgeno men met de beroepsorganisa ties van beeldende kunste naars. Profiteer nS vin het unieke aanbod 2 kranen te ontvincin voer de prijt van Mnd« I Sdu'aiimtthe Caunne m*t nieuw* uit uw sad «n omjevlnf. «n het Ronerdamieh I NieuwibUd met het luwe binnen.en bulcanlmdie nittw*. Gttiout nu opdnehtook bij 1 14 daccn fracii. iond«r «nlf» verplichting d« 5C RN te beur jen «n ontdek da vale plutpunten. Deze ban in opm envelop, zonder poitwiel. «urn «ur Rfluerdimich Nicuwiblid, mcwoorditummerfiW, fcpttcrdem «tourmi.v.i. d» SC RN 14 dijen gntli nnri Hond rukt zich los Bromfietsers gewond Schiedam Een bromfietser en zijn duopassagiere zijn vrijdagavond gewond geraakt, toen een hond plotseling de rijbaan van de Noordvest op rende en niet meer kon wor den ontweken. De 17-jarige P. J. M. de V. en zijn duopassa giere O. M. (16) 'zijn door de GG en GD aan schaafwonden verbonden en konden daarna huiswaarts keren. Het ongeluk gebeurde toen de hond, eigendom van de 60-ja rige mevrouw C. C. M. T.-W., zich losrukte toen zijn bazin op het trottoir struikelde. Zeepwaren gestolen Schiedam Bij een inbraak in een pakhuis aan de Sint Anna Zusterstraat is dit weekeinde voor 500 aan zeepwaren ge stolen. Men kwam het pak huis, eigendom van de heer F. Zuidema, binnen aan de achterzijde door over de om heining te klimmen en een houten schot te verwijderen. Schiedam Een deel van bet dagelijks bestuur van de Schie damse raad voor jeugd cn jongeren heeft in een. open brief aan de D'66-fraetie in.de gemeenteraad gereageerd op de D'66-kri- tiek op het beleid van de coördinator van. de s.r.j.j., Casper Schuckink Kool. Voorzitter Bien Adriaanse en." secretaresse Anjo Richters-Beukers rijn van mening, dat eventueel ge maakte fouten de s.r.j.j. niet te zwaar mogen worden aangere- kend,_om^jil de raad nog maar jong.is cn geheel uit vrijwilli gers bestaat. Penningmeester^Joop Hehejruan heeft inmiddels laten weten zich niet mét i* iejkft van d-»e brief te kunnen veemgen. Schiedam Ruim 200 belangstellenden, woonden zaterdagavond het concert van de harmonie vereniging O.B.K. bij in het open luchttheater in de Plantage. Dit concert leidde de manifestatie Schiedam Festival in. de culturele weck die wordt gehouden tot zaterdag 2 september. Schiedam De 50-jarige brom fietser C. Wolthuis Uit Vlaar- dingen is in. de nacht van vrij dag op zaterdag gewond ge raakt op de Rotterdamsedxjk nabij het pompstation, toen hij bij het nemen van een bocht naar links met het voorwiel tegen een hoge stoep rand kwam. Na aan snij- en schaafwonden te zijn verbon den, kon hij naar huis. Schiedam De heer M. van der Ham heeft bij de politie aang-'fte gedaan van diefstal van een bedrag van 9.8Q0 uit zijn wrM'ng aan de Vlaar- rimeerd'i'-. Het bedrag lag in een wan 'meubel. Men is bin nengekomen door met een breekijzer of een soortgelijk instrument de voordeur open te breken. In de woning zijn diverse kasten doorzocht. Het harmonie-orkest, de tam boers en de majorettes zetten de toeschouwers, onder wie burgemeester Roelfsema en echtgenote, een anderhalf uur durende gevarieerd program ma voor, dat zeer in de smaak viel. De organisatoren waren na af loop niet ontevreden over de belangstelling. Alle beschik bare 200 stoeten waren bezet. De volgende activiteit is het openluchttheater is een con cert door Orpheus, dat dins- dagavond gegeven wordt. Schiedam De gemeenteraad vergadert vanavond in de raadszaal van het stadhuis. Op de agenda staan behalve enkele routinevoorstel len ver schillende not's ter behande ling. Er zijn nota's over de pensions voor buitenlandse werknemers, de gemeentelij ke voorlichtingspagina's ii het Nieuwe Stadsblad, de ex ploitatie van het Passage Theater en voorstellen over het subsidiëren van het ge coördineerd bejaardenwerk in Schiedam en voor dekking van het exploitatietekort van het dienstencentrum voor be jaarden en voor het verlenen van een krediet voor de bouw van de brandweerkazerne. De vergadering begint om acht uur. Aanleiding voor de D66-kritiek waren de uitlatingen van de coördinator vn de s.r.j.j. over de speelgelegenheïd die aan vankelijk zou verrijzen op het Schuttersveld in Nieuwland. Het bestuur van de s.r.j.j. meent, dat deze uitlatingen met door de coördinator als per oon zijn gedaan, maar na mens de werkgroep speelgele- genheden. Verder is volgens het bestuur geen kritiek geleverd op de gemeentelijke instanties, maar is een zakelirk verslag gedaan over de feiten en is meegedeeld dat de werkgroep en de vertegenwoordigers daarin van de wijfcvereniging Nieuwland teleurgesteld wa ren over de behaalde resulta ten. Het dagelijks bestuur deelt ver der mee, dat de werkgroep nog niet alle moed heeft laten varen en wijst er op dat de coordinator als woordvoerder van deze werkgroep. Verder wordt de fractie van D'66 er op gewezen, dat in eerste instantie net dagelijks bestuur van de s.r.j.j. verant woordelijk is voor het gevoer de beleid en niet de coördina tor. Overigens beroept de s.r.j.j. zich op het experimen tele stadium waarin de s.r.j.j, zich na 16 maanden nog steeds bevindt. Voor de komende maanden wordt een verbetering van de zakelijke werkzaamheden toe gezegd door de opening van het nieuwe kantoor.in. septem ber en zal een duidelijk beleid worden opgebouwd door mid del van sekties, die het werk van en voor jeugd en jongeren in Schiedam gaan cozrdineren en stimuleren. Penningmeester Joop Hhemann. is van mening, dat zijn mede- d.b.-Ieden niet op deze wijze hadden moeten reageren op de D'66-kritiek. Naar zijn me ning had die kritiek beter door de werkgroep Speelgele- genheden zelf kunnen worden beantwoord. Schiedam Inbrekers hebben in Bar Intiem aan da Oude Sluis een musicbox openge broken en daaruit 175 gesto len. Zij kwamen de bar bin nen via de Frïnsensteeg en namen een ruit er uit. Ook werden enkele bureaus op de bovenverdieping doorzocht. Schiedam De wijkvereniging Nieuwland houdt op 2 en 3 sep tember in samenwerking met een Schiedams fotobedrijf een dia-wedstrijd voor kinderen tot 14 jaar. De wijkvereniging beschikt hier voor over 100 ca mera's die de kinderen gedu rende twee dagen in bruikleen krijgen. Een deel van de camera's is ge reserveerd voor kinderen van. leden van de wijkvereniging, maar het is de bedoeling dat ook kinderen van niet-leden aan de wedstrijd zullen mee doen. Belangstellenden kun nen zich wenden tot de secre taris van de wijkvereniging de heer W. Niehot, Damlaan 54. Hij zal de camera's en uitreiken en op 3 sq weer in ontvangst nemériT" Op donderdagavond 7 september reikt de coördinator van de Schiedamseraad voor jeugd en jongeren Casper Schuckink Kool de prijzen uit aan het winnende meisje en de win nende jongen. De prijs Js een camera. Alle opnamen worden op 20 sep tember getoond op de door de wijkvereniging te organiseren dia- en filmavond. De toegang is gratis. ncmon* (in Schiedam De plaatselijke af deling van de Politieke Partij Radicalen heeft een brief aan het bestuur van D'66-Schie- dam gezonden met daarin en kele vragen over de samen werking tussen de progressie ve partijen in Schiedam. Dit mede naar aanleiding van uit latingen over de samenwer king tussen D'66 en P.v.d.A. van de voorzitter van D'66- Schiedam in onze krant, wat al eerder een briefwisseling tussen PvdA en D'66 ten ge volge bad. He. bestuur van de PPR wil van t D76G-bestuur weten of het ook vindt dat het tot stand ko men van een samenwerking tussen alle progressieve par tijen van belang is en of het bestuur van D'66 van mening is dat het noodzakelijk is dat De plaatselijke afdeling van de de, progressieve partijen om de tafel gaan zitten om na te gaan wat de mogelijkheden voor de samenwerking zijn. Eventuele moeilijkheden zou den dan tevens uit de weg kunnen worden geruimd. Het bestuur van D'66 wordt uitge nodigd, de gestelde vragen te beantwoorden. PSP is eveneens op het pad van de samenwerking tussen de progressieve partijen ge treden. Secretaris E. Blaauw heeft de plaatselijke besturen van PvdA, D'66, PPR en ook de CPN een discussiestuk toe gezonden van zijn partll voor de komende verkiezingen van de Tweede Kamer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1