Elftalleider Rien Klink: „Ik ben een onverbeterlijke optimist" HBSS' AANPAK OM RESULTATEN HBSS-MVVMatige generale f Wim Hofstede wint laatste populaire SS $MIIËÊmiÈïË%MÈM Klaverjas- derby §§r*"~ VOOR DE - PMS - G At ROLLEN, Tonny Krijgsman naar SC Dordrecht Volleybal- uitwisseling Juliana Begeleidings commissie 9CK1EDAMSCHE COURANT WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1972 har - ®S^?' S*M£g&ï Aaiffo Schiedam „Ze noemen me hier een onverbeterlijke optimist, maar toch geloof ik erin." Aan het woord Rien Klink, op de vraag hoe HBSS' verwachtingen voor de komende competi tie gesteld zijn. Rien Klink, secretaris en leider van het eerste elftal verkondigt deze mening beslist niet als het zo vaak gebruikte cli ché. Daarom ook geen: »,We worden kampioen", maar, „het wordt tijd dat we die tweedeklasse eens verlaten". In die sfeer speelden de oranjezwarten oefenwedstrijden; tegen Spaita'25 in Beek en Donk en tegen stadgenoot Her mes DVS. Beide keren oogstte de formatie van trainer Aad Bierhuizen waardering bij publiek en tegenstander. regen Hermes DVS voor kwam HBSS de spreek woordelijke afgang. Tot het laatste fluitsignaal ble ven aanvoerder Harry Jonkman c.s. werken voor een. beter resultaat. Niette min finishte Hermes DVS overtuigend, maar het ge loof in HBSS' kunnen Trainer Aad Bierhuizen honkvast.... kreeg weer een flinke duw omhoog. Om tenslotte in Beek en 'Donk tegen Sparta '25 landskam pioen bij de zondag-amateurs, naar het absolute kookpunt te stijgen, HBSS verloor welis waar, maar de nipte 2—1 ne derlaag mag worden aange merkt als een fikse prestatie. De in hoger sferen uit Beek en Donk teruggekeerde formatie kreeg daarvoor gisteravond de rekening gepresenteerd toen een allesbehalve impone rend MW een 0l zege weg kaapte. DEGRADATIEDANS Toch _zegt Rien Klink: „Ik ge loof in dit elftal en reken er op dat het deze keer gaat luk ken". Een formatie, in veel opzichten gelijk aan vorig sei zoen. Een seizoen dat minder succesvol verliep waardoor HBSS met moeite de degrada- tïedans kon ontspringen. Rien Klink: ,,Nee, we hebben er geen nieuwe spelers bij gekre gen. Een aantal nieuwe spe lers komt uit de jeugd terwijl doelman Jan van Heest er ook weer bij is". BEVORDERLIJK Juist „dat er bij zijn", betekent dit seizoen erg veel voor de spelers. Rien Klink: „De sfeer is formidabel, beter dan ooit tevoren". Waarvoor ove rigens in Israël de basis ge legd werd. Tijdens het verblijf in Nathanya leerden de spe lers elkaar pas goed kennen en werd een vroege start ge maakt met het spelen van een aantal interessante wedstrij den. Rien Klink: „Op drie spelers na was het volledige elftal in Is raël, hetgeen uiteraard bevor derlijk was voor de sfeer want we konden een sterke forma tie op de been brengen". TOESCHOUWERS Twee keer in de week wordt thans stevig getraind om reeds komende zaterdag klaar te zijn voor de eerste competi tiewedstrijd tegen CJW. Rien Klink: „Als het dit seizoen Schiedam Wanneer het waar is, dat een „slechte gene rale" een goede „ouverture" van het voetbalseizoen bete kent, dan kan hebniet anders of zowel HBSS als MW zetten het seizoen 1972-1873 daverend in. Hieruit raag „;4us geconcludeerd worden datde oefenwedstrijd,die deze clubs dinsdagavond op Harga tegen elkaar speelden zondermeer slecht was- En bar slecht ook. Het moge overdreven klinken, maar de (tientallen) toeschouwers hebben nagenoeg geen enkele goede aanval gezien. Zei* den kwamen de keepers in actie en even sporadisch za gen we goede combinaties. Wat was daarvan de oorzaak? Dat vroegen we ons af, want de voorbije oefenwedstrijden mogen dan niet daverend geweest zijn, zowel HBSS als het Maaslairdse MW had den goede wedstrijden achter de rug. Trainer Aad Bierhuizen vond het niet eens zo erg, dat zijn pupillen op dinsdagavond zo matig opereerden, want: „des te beter zal de training don derdagavond gaan en moge- *Kjk lukt het ons dan ook zater dag CJW te pakken", aldus Bierhuizen, die deze slechte generale zonder morren ac cepteerde en-het tijdens de rust niet eens nodig vond zijn «jongens „een hartig woordje" toe te spraken. Rit in tegenstelling tot Wout Zluidgeest, trainer van MW, „die langs de lijn zijn pupillen aanmoedigde, hen de nodige aanwijzingen gaf (wat hij bij competitiewedstrijden niet mag doen, maar arbiter Mast 'was dit keer- lankmoedig) en Schiedam Ton Krijgsman gaat r.'n bokscarrlère voort zetten bij de Sportclub Dor drecht. Waarmee een einde «jkt gekomen aan de contro verse met instructeur Wim de Haan Hie aan <jG nationale kampioen in het vedergewicht ae toegang tot de boksschool ontzegde. Ton Krijgsman krijgt in Dordrecht alle gele genheid om zijn onmiskenba re talenten nog verder te ont plooien. zich kwaad maakte wanneer er slecht werd geplaatst. VERBETERD Welnu, hij heeft zich dan wel gedurende de gehele wed strijd kwaad moeten maken, want het plaatsen was bij bei de partijen bijzonder zwak. Nu nog vragen we ons af hoe - spelers als Houtman, Meyer, v. Est, Rademaker. Den Bra- ber en Teerds bij HBSS en Jos Mosterd, Leen Bastemeyer, nieuweling v. d. Worp en Wil Boer bij MVV het zo slecht konden doen. Langs de lijn stonden spelers van de lagere elftallen (hoewel op veld twee de reserves van HBSS en MW elkaar in evenwicht hiel den: 1—1 en die zouden het vertoonde spel aldus hun zeggen, maar we zouden het bijna geloven! stellig ver beterd hebben. NATRAPPEN Een bewijs temeer hoe slecht het spel was en wanneer we daarbij aantekenen, dat er af en toe ook nog aan shirtjes ge trokken en (erg stiekem) werd nagetrapt, dan wil dat zeggen dat er voor de kijkers nagenoeg niets - te beleven viel. Niet dat het een gooi- en. smijtpartij is geworden, want toen de wedstrijd door de ma tig leidende arbiter J. Mast in de schemerdonker werd afge floten. gaven de spelers el kaar toch de hand. BLUNDER De defensies kregen het meeste werk te doen, maar zelden te moeilijk. Doelman Jan van Heest kreeg geen enkel moei- lijk schot -te verwerken en juist het enige doelpunt dat gescoord werd (MW won met 1—0) was een blunder van de Sehiedamse doelman. Halver wege de tweede helft loste Jos Mosterd een tam schot, waar bij Van Heest de bal niet goed onder controle kreeg en de doorzettende Mosterd de bal gemakkelijk met de zijkant van de rechtervoetin het Sehiedamse doel kon tikken (0—1. CONSOLIDEREN Als gold het een competitieduel zo gingen de Maaslanders deze voorsprong consolideren en slaagden daar nog in ook. Mede omdat HBSS ook nu nog geen vuist kon maken, hoewel de Hargabewoners tegen het einde wel sterker werden. Aanvoerder Gerard Doelman, Leo Jansen, Luyendijk, Ver- -M-.'.s'; Aanval van HBSS. in de zeer teleurstellende oefenwedstrijd beheersten de defensies van MVV en HBSS de strijd. Schiedam A,s. vrijdagavond spelen de beide voetbalveren5- gingen Excelsior '20 en Her mes DVS een derby rond de klaverjas tafel. De wedstrijd wordt gespeeld in het clubge bouw „De Toekomst", aan vang 8 uur. Evenals vorige ja ren verwachten de organisato ren weer een grote opkomst. Iets waaraan de prettige sfeer tijdens deze wedstrijden niet vreemd is. Op de overige vrij dagen wordt in het clubge bouw geklaverjast om vlees- prijzen. Schiedam AI# voorbereiding op de komende competitie gaan de volleyballers van Ju liana volgende week naar Lo- chem voor een trainingsweek end. Een en ander staat overi gens in het teken van de jaar lijkse uitwisseling met de v.v. Avanti, Kamende zaterdag gaat het eerste team van Ju liana naar Den Haag voor een oefenwedstrijd tegen Corbulo. een beetje mee wil zitten ver wacht ik zonder meer drie tot vierhonderd toeschouwers per wedstrijd. We moeten dan na tuurlijk wel goed mee draaien". HONKVAST Om dat te bereiken gaf men oak die seizoen de training weer m handen van Aad Bierhuizen voor het tiende achtereenvolg pende seizoen verbonden aan HBSS. Een wat ongebruikelij ke honkvastheidvoor een trainer,maar", reageert Rien Klink, het gaat bijzon der goed en ik zie daar dan ook geen enkel bezwaar in"* Hetgeen Rien KKnJc bewijst door prompt te verklaren dut ook de trainer het «ieuioe set- zoen optimistisch tegemoet ziet Jeugdig HBSS, alleen Leo den Braber, Jan van Heest en Harrv Jonkman stuwen het gemiddelde iets om- - hoog, gaat proberen het ker mende seizoen tot de top- - pers te behoren. Werkte daarvoor een zwaar oefen- programma af en ging zelfs naar een „trainingskamp" in Israël. Het kan haast niet anders» of een dergelij- ke aanpak moet beloond - worden......,,; ..L; Van onze sportredactie Vlaardingen In de zg. pro- iessionele aanpak van trainer Leen van der Heiden past (na technieken andere uoetbalkm- nis) ook een sociale inbreng en andere randverschijnselen, waarvoor een begeleidings- commissie is benoemd, die - onder leiding van de trainer zelf) bestaat uit zes personen. Ieder heeft daarin zijn taak. Behalve de bestuursleden Cor v. d, Berg en Jan Visser zit- ten daarin Leen van Rij, Wes- terhout en Blijie. De begelei- dings groep zal trainer Van der Heiden van advies dienen in tal van zaken, maar wel blijft de Vlaardingse oefen- meester alleen verantwoorde lijk voor de samenstelling van het topelftal. Daarnaast heeft Vlaardingen voor 't eerst een soort spelers- raad ingesteld, die bestaat uit de spelers Theo Jansen, Theo Joppe en Herman Hooger- boord, die zich vorig seizoen alleen met dit werk had be last. bruggen en zelfs Van Buureh hielden de zaak achter pot dicht, al kostte het keeper Groenendaal een blessure toen hij kort voor tijd hande lend moest optreden. ONSPORTIEF Bij HBSS waren Dijkshoorn, Van Gulik en Henk. Scharloo mee naar voren gegaan en al leen Harry Jonkman bevond zich op de HBSS-helft, uiter aard met keeper Jan van Heest, Voor rust noteerden we slechts twee (tamme) schoten en wel van Houtman en van Martin Meyer; beide schoten gingen naast. Drie minuten voor rust miste Wil Boer een kans voor MVV na een goede pass van Jos Mosterd. Tien minuten na rust kopte Wil Boer een voor zet van Mosterd naast, terwijl even later Henk Scharloo de bat met de handen pakte toen hij gepasseerd, is, Den Braber trapte Luyendijk na en na nog wat onsportivHelten ging de strijd min of meer uit als een nachtkaars,' ondanks een overwicht van HBSS, dat aan vallend bleef falen. Een schot van Teerds op de MVV-lat had beter lot ver7 diend, alhoewel beide teams zo spelend in feite niets verdienden. De HBSS-peh- ningmeester verdiende ook niets (want de toegang was gratis) maar we zouden er be grip voor gehad hebben wan neer betalende toeschouwers hun geld hadden terugge vraagd. Het was bar slecht. Wim Hofstede ...sterke laatste populaire. Schiedam Het baansei- zoen, althans voor de open-banen, raakt tenein de. Zo ook op de Sehiedam se wielerbaan waar gister avond de laatste populaire van het seizoen verreden werd. Nog één keer gooit de baancommissie de poor ten open» want op 1 okto ber wordt op de Sehiedam se baan het kampioenschap van de Rijnmond verreden. Ontegenzeglijk inspireerde de laatste populaire, waar bij zoals zo vaak dit seizoen het spel gemaakt werd door de sterksten; Wim Hofstede, Rinus Langkruis, Peter van Wijk, Nico Moer man en Jan van Geest. Dat juist Wim Hofstede triom ferend de laatste populaire besloot vormt voor hem de bekroning op een sterk sei zoen op de Sehiedamse wielerbaan.- Uitslagen van <le laatste popu lates: Dames (G ronden): 1. Hiemstra, 2. Lagerlöff, 3. Jan sen, 4. Muilwijk (2e klasse ment) 1. v. Grieken, 2. Lager löff, 3. Hiemstra, 4. Muilwijk (Eindklassement) 1 Hiemstra, 2. Lagerlöff, 3. v. Grieken, 4 Jansen en Muilwijk, Dames (Onbekende afstand) 1. Lagerlöff, 2. Hiemstra, 3. v. Grieken, 4. Jansn, 5. Muil wijk, 6. Oele, 7. L. Jansen. Ad spiranten (Afvalrace) I. Langstraat, 2. Torque. 3. Ber- naards, 4. Lap, 5. Hens, 6. Schouten, 7. v. Gooi (Punten- race) 1. Hammendorp, 2, Langstraat, 3. Heus, 4. Lap, 5. Torque. Nieuwelingen (Afvalrace) 1. Kruis, 2. Koetje. 3. Meeldijk, 4. Rot, 5. v. Kooten, 6. v. Grie ken. Nieuwelingen'Amateurs (Pre miespurt) le spurt; 1, Moer man, 2- Langkruis, 3. Smits, 4. v.d. Leist. 2e spurt: 1. v. Wijk, 2. Buying, 3. Smits, 4. Kruis. 3e spurt: I. Hofstede, 2 v. Wijk, 3. Meeldijk. 4. Buying. 4« spurt: i. v. Wijk, 2. Hofstede. 3. v. Geest. 4. Buying. 5e spurt: 1. Hofstede, 2. v. Wijk, 3. Langkruis, 4. Smits. Totaal: 1. Hofstede. 2. v. Wijk, 3. Moerman. 4. v. Geest, 5. Buying, 6. Koetje, 7. Kruis, 8, Langkruis. (Klassementsrit) le klass: 1. Langkruis, 2. v.d. Leist. 3. Smits, 4. v. Geest. 2e klass 1. Hofstede. 2. v. Wijk, 3. v. Geest, 4. v.d. Leist. 3e klass: 1. Moerman, 2. Lang kruis, 3. Hofstede» 4, v. Wijk. 4e klas: L. Raaymakers, 2. Hofstede, 3. Moerman. 4 Buying. Totaal: 1. Hofstede (10 pnt), 2. Langkruis (8 pnt), 3. Moerman (7 pnt), 4. Raay- makers (5 pnt), 5. v.d. Leist (4 pnt), 6. v. Wijk (4 pnt), 7. v. Geest pnt), 8. Smits (2 pnt), 9. Buying (1 pnt).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3