sr. meeste vis FRANS DE HEER TRAINER VOLLEY'68 Frits de Lange kampt met blessures m Spelpeil VDV omhoog Demos stelt teleur m ERU^^j MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 5 SohiedarasB doelman André van dar Hsuvel groep telkens keurig in, i Albert Verhoogt) kopt hoog in, maar het zal RKWIK geen goal opleveren. door Bas van den Berg Vlaardingen >- Een week voor - de competitie is Frits de Lan- - ge nog steeds aan het schüi- I. ven, omdat blessures en an- *dere randverschijnselen min 'r of meer oorzaak zijn van het falen, zondagmorgen, tegen vierdeklasser Excelsior '20. Een duei dat de Schiedam- k mers met royaal verschil wonnen (S—2), omdat zij voornamelijk effectief ie werk gingen na het slechte uitver dedigen van de wikkers. Hoewel al gauw als verzach tende omstandigheid de kracht uit de WIK-defensie viel met'het vertrek van Arie Jansen (last van zijn voet) en daarvoor plaats inruimde voor Dinnes de Rond, die op de spitsplaats kwamte. staan. Huub. Meeder pas van vakantie terug - -ver- Vlaardingen Het water van de Vlaardingse Vaart was zater- «.dagmorgen het toernooiveld voor Wet hengelconcours van Wout *van Leeuwen. Hiervoor zochten tweehonderdveertig deelne- .»aners, waaronder twaalf korpsen van vijf man, hun door het ,iot bepaalde „stekkie" op tussen het riet. Zon en de later wat ...aanwakkerende wind ln de rog, kenmerkend voor ideaal hen- eelweerije. Met elkaar brachten de heren 5.S kg vis in de leefnetted, waaronder veel brasem en voorn. In het gedeelte van het parcours, gelegen tussen het Holy-ziekénhuis en Schouw is de meeste vis gevangen. Ho gerop, richting Schipluiden, kregen de deelnemers minder *te doen. Na de weging in café ïiDe Gouden Leeuw" bleek dat de hengelaar L. Tljl Sr. anet een vangst van 1G83 gram juaatvis concourswinnaar was jgeworden. Winnaar van het Jwrps-klassement was het 3ljftal van de V.H.V. ,.de Ruisvoorn". (3322 gr.). Overige uitslagen van. het indi viduele klassement (beperkt tot de twintig besten): 2 W. Roozenboom, 1367 gram; 3 S. van Planken, 1333 gram; 4 J. van Ree, 1325 gram; 5 A. Jon- gejan, 1150; 6 D. Tempelaar, 1138 gram; 7 A. de Koster; 8 143 gram; 7 A. de Koster; 8 J* v.d. Klei; 9 W. Verharen, 1092 gram; 10 Jaap Verhey, 997 gram; 11 J. Vrij moet, 870 gram; 12 W. Struis, 868 gram; 13 M. de Wal, 858 Hram; 14 J, Barg, 847 gram; 15 C. Luear- die, 845 gram; 16 W. Korpers- h.oek, 822 gram; 17 J. Dirks, 810 gram; 18 D, Muylwijk, 810 gram; 19 M. Bijl, 770 gram; 20 G. Boomsma met 765 gram vis. De tweede plaats in het korps klassement was voor. de V.H.V. „Uit en Thuis" met 3125 gram. De afdeling hengel sport van de P.V. Shell werd derde (2321 gram) terwijl het korps van de V.H.V. „de Zwervende Visser" zich met 2289 gram vis van de vierde plaats wist te verzekeren. In totaal zestig deelnemers mochten naar rangschikking een keuze maken uit een. wel verzorgde prijzentafel. De drie hoogsten in het klasse ment ontvingen bovendien een fraaie beker evenals de vier winnende korpsen. De contro leurs dongen mee in de prij zen. De rangschikking was ge baseerd op het aantal geregi streerde vissen. De prijs voor de grootste vis, een brasem met een gewicht van 624 gram, was voor de heer A. Uleman. scheen pas na rust, maar kon weinig indruk makem Zoals trouwens heel de Vlaardingse formatie weinig voet aan de grond kreeg van Excelsior '•20. Trainer Bram Monshou- wer zei dan ook terecht: „,Ik ben al vroeg met dé training ■begonnen, voornamelijk om veel conditie op te .doen. Daarbij heb ik een grote se lectie tot mijn beschikking met allemaal jongens van jon ge leeftijd. Ik schat de oudste zo'n 25 jaar. Ons oefenpro gramma lijkt geslaagd. Het .geen. al. begon ..met winst op, z s terda g- eerst ekl a asèr De Zwervers en nu tegen RKWIK (5—2). Hoewel de Schiedam mers vrijwel constant het middenveld oversloegen, pas te dat uitstekend in hun aan- valspatroon, getuige de be-, weeglijke aanvallers die met harde schoten doelman Cees van Haaster (ex VELO) keer op keer het nakijken gaven. John Kloppers noteerde ar na een kwartier de openingsgoal en nadat Sjaak Maat de ge lijkmaker had kunnen aante kenen, nam Excelsior via Hans Smits op de valreep nog een voorprong. Hoewel de Schiedammers, die Ton Ruts nog misten op het middenveld, geruime tijd het initiatief had den, kwam RKWIK met aar dige 12's via Mari Veltman en Sjaak Maat toch terug. Doelman André van der Heu- vel moest dan ook halverwege de inzet van Sjaak Maat laten gaan, nadat eerst Dinnes de Rond de bal tegen het hout werk had gelepeld. Maar In de resterende tijd maakte Excelsior '20. korte metten met de Vlaardingers. Met lange passes werd de de fensie, onder leiding van Henk van Vliet, onder druk gezet en achtereenvolgens scoorden Hans Smits en Tinus de Vette (2 x). RKWIK had toen al weinig meer te vertellen. Het zocht eerder naar een eenheid dan naar goals, maar daarin was het toch niet meer geslaagd. Dinsdagavond speelt RKWIK zijn laatste oefenwedstrijd te gen VCS (lïchtduel) om 20.15 uur in pen Haag. Vlaardingen Het trainingsprobleem bij Volley '68 is opgelost. Frans de Heer, speler bïj het Haagse Blokkeer, is aangesteld als oefenmeester. Zaterdag 2 september kreeg Volley '68, tijdens het toernooi van D.O.S. uit D«n Haag, de gelegenheid de eerste teams (dames en heren) te testen. Het eerste da mesteam eindigde op de vijfde plaats in een toernooi waar slechts vijf teams aan meede den. De dames, die vorig seizoen tijdens het D.O.S.-toernooi tweede werden, behaalden nu slechts i punt uit een gelijkspel tegen Ex- palvo uit Dordt, Het excuus voor dit zwakke vertoon was het ■optreden van een onvolledig team, waarin de twee- ontbrekende dames, Ariita Smit en Jen nie -Demminck, erg werden gemist. De te genstanders, die al vrij snel de zwakke plek ken -ontdektpr., maakten daarvan gebruik en konden zo^ .er.de makkelijk scoren. Daaren tegen, was de aanval van Volley '88 zwak dporijat de pass vaak slordig werd afgege- Vjjn. Kl^. Worgen, 5 eptember, spelen de dames van Volley'68 tegen Expalvo en wel voor de na tionale beker. Aanvang 8 uur in de sporthal Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen. Voor deze wedstrijd zal wel een compleet eerste team opkomen en bij Volley '68 hoopt men dan ook op een overwinning. De heren van Volley'68- deden het zaterdag aanmerkelijk beter. Zij werden tweede, na gewonnen te hebben van Setash uit Arnhem en KalLnko uit Uithuizen. Ze speelden gelijk tegen V.S.C. en verloren de laatste wedstrijd tegen de gastheren met 1512 en 156. Volley'68 speelde met tien man. Daar men al len mee wilde laten spelen, kon het gebeu ren, dat er niet een altijd even sterk team in het veld stond. Het verlies van de laatste wedsrijd kostte Volley'68 het kampioen schap van dit toernooi. Het D.O.S.-team, dat gesteund werd door veel publiek, kreeg de laatste set van het toernooi vrijwel cadeau, omdat de Vlaardingers de moed hadden op gegeven. Aanstaande donderdag speelt het eerste herenteam tegen Set-Up in een de be kerwedstrijd. Kee3 Koudijzer gewond op dö grond. Maassluis De VDL-zaterdag formatie heeft ook; de "tweede vuurdoop goéd doorstaan. Wist tegenstander GSS vori ge week te starten met een remise, nu moest het „newcomer" VDL toestaan de volledige winst in handen te nemen. In het thuisduel heeft GSS -de huid zo" duur- mogelijk willen verkopen. Maar dit ging gepaard met vaak harde char ges, waartegen de referee onvoldoende optrad. Desondanks wist de VDL-equipe de oppo nent in bedwang te houden en zegevie rend uit de strijd te komen: 12. Was het in de eerste acte een vrijwel gelijk- kopgaande ontmoeting, na de pauze presenteerde VDL de munitie.In tien minuten tijd werd GSS op een 8—2 ach terstand gezet. Vanaf dal moment kon VDL de strijd controleren al moest de pleeg van trainer IJsselstijn wel een treffer accepteren. Het was een af standsschot verrassend van spits Driesen. Toch kwam "VDL gehavend uit deze tweestrijd. Ver in de tweede fase werd laatste man Kees Koudijzer via een ongecontroleerde actie van een GSS-er het slachtoffer. Met een scheur boven het oog moest hij naar het zie kenhuis om gehecht te worden. Naar het zich laat aanzien viel de schade nogal mee. Met deze zege hebben de blauwwitten hun bedoelingen toch duidelijk kenbaar gemaakt en hun visitekaartje afgege ven. De ploeg blijkt wel degelijk met het door hun vertoonde spel in de twee de klasse thuis te horen, GSS gaf vol doende tegenspel om VDL in de eerste helft van het scoren af te houden. Bei de clubs kregen kansen maar de defen sies grepen goed in. Na de thee het of fensief van de bezoekers. Een één twee combinatie tussen Bas Kroes en Jacob Huizing kreeg zijn effect in een treffer van laatstgenoemde: 01. Kort daarop was het de attente Bas Kroes die een verdedigmgsfout afstrafte en zijn twee de doelpunt scoorde: 02. Na die goal zou GSS nog wat naderbij komen: 1—2. Sfeervol momBnt In het bij vlagen harde duet. Van onze sportredactie Vlaardingen Het 56ste ver enigingsjaar van dé Vlaar dingse Damvereniging YD Vis een zeer goed jaar geweest. Het spelpeil is aanmerkelijk beter geworden» gezien de tweede plaats die werd be haald In de provinciale hoofd klasse en een ander heuglijk feit is de toename van liefst acht leden waardoor het to taal is gekomen op 45 leden onder wie zich vijf jeugdleden bevinden. Twee van deze jeugdleden, na melijk E. de Heide en G. van Mastrigt speelden in dit sei zoen zo succesvol, dat zij sa men de eerste twee plaatsen in groep B bezetten waar door. zij meteen zijn ge promoveerd naar groep A van de huishoudelijke competitie. Voorzitter J. X»ucassen zag de verhuizing van gebouw Excel sior naar de zaal Emmastraat 116 als een enorme verbete ring "met als pluspunten meer rust, betere accommodatie (zaal gelijkvloers) en het in eigen beheer hebben van een kantine. Aandacht werd geschonken aan het eerste lustrum van het verenigingsblad VDV-nieuws, dat duidelijk in een. behoefte, heeft voorzien en in. welk blad alle uitslagen regelmatig wor den vermeld-ven waarin alles wordt opgenomen wat van be lang is voor de vereniging. Da redacteur werf in het huldi gingszonnetje geplaatst waar bij hij als blijk van waarde ring een fraaie plant ontving. KETTZE De bestuursverkiezing had een bijzonder vlot, verloop. De af tredende bestuursleden Lu- cassen jr.. Mast en Van Vee- len werden bij acclamatie herkozen hetgeen ook geldt voor de nieuwe bestuursleden, J. v. d. Weghe (nieuwe pen ningmeester, giro 246498) en W. den Breems. Mede omdat. VDV in een perio de verkeert waarin men ho- gerop wil, werd besloten om 10 nieuwe borden aan te schaffen en om daarna een aantal nieu- ,we ..wedstrijdkldkken :.aan totaal toe te voegen. De leden, die tijdens de diverse toernooien en in de onderlinge competitie, alsmede in de bondscompetitie de béste re sultaten behaalden werden ge huldigd en ontvingen de prij- Schiedam Het lijkt -er op dat het met Demos toch ws^r de verkeerde kant uit gaat. Werd de eerste wedstrijd, een uit wedstrijd wat ongelukkig ver loren, gisteren werf het team ■van trainer Joop van Meer wijk op eigen veld met de neus op de feiten gedruki. Het kreeg met 3—0 klop van het ■bezoekende DZB. Goed, DZB ia een sterke ploeg, maar zoals Demos gisteren al heel snel het hoofd liet hangen ge tuigt toch van weinig moraal. Het heeft bij een achterstand niet getoond de moed te heb ben de mouwen eens extra op te stropen. Joop van Meerwijk: „Het was een vlakke wedstrijd, ver diend door DZB gewonnen» Verdiend, ómdat het meer in zet. meer fysieke kracht toon de. De beide zeer sneUe vleu gelspelers zagen kans om onze gehele verdediging uit een te trekken en toen het eenmaal voor kwam té staan, speelde het zuiver afbrekend voetbal. Weg \s weg en de bal lag meer in de bosjes dan op het veld. Na rust, de eerste helft waa reeds afgesloten mei een 20 achterstand voor Demos, kwam aanvoerder Ben van Schijndel weer uit de voornoe- de terug als laatste man, Ben, de hele week ziek geweest moest echter na vlif minuten ■het veld geblesseerd verladen. Hij werd toen in de verdedi ging niet gemist omdat het spel zich voortdurend op het middenveld afspeelde. Doelman Lue van Schijndel heeft een groot deel van die tweede helft met zijn rug te gen de doelpaal op de grond gezeten. Het derde doelpunt van DZB kwam echter il heel snel na rust en daarna gmg het opportunistisch spelende DZB zich bepalen tot verdedi gen. Kansen zijn er voor De mos dan ook haast niét ge weest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5