SCHIEDAMSCHE COURANT DISNEY- FIGUREN EVEN IN SCHIEDAM PvdA-kameiiid De Ruiter ziet samengaan niet niet zitten COMMISSIE ONDERWIJS VERGADERT 2 kranten voor één prijs Boerderij Landvreugd na opknapbeurt iveer geopend CJV en Stichting Sociaal-Culturele Arbeid gaan samen m 1 Verkeers- coimnissie vergadert grïjP611--* ai Deelnemers jeugduit wisseling arriveren dag later Bridge-club zoekt leden Aanrijdingen Sleutel lag voor 't Beautiful Garden in Instuif Inbraak bij houthandel Uit de bocht gevlogen Drie gewonden op rijksweg 20 Oude Havenbrug vannacht gesloten al Vrijdag 8 september 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262586 - klachtendiensfc 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24509 SCHIEDAM EN KETHEL Op de Broersvest hebben Pluto, Goofy, Mickey Mouse en Sneeuwwitje zich voorgesteld aan het Schiedamse publiek. Schiedam Vier figuren wt de Walt Disney show „Disney on Parade** rijn gistermiddag eventjes In Schiedam geweest. Plu to, Micky Mouse, Goofy en Sneeuwwitje hebben op de Broers- vest, voor iet pand van het Rotterdamseh Nieuwsblad, hun snuiten aan de Schiedamse kinderen laten zien. Zij gaven de gedeeltelijk "bange en gedeeltelijk nieuwsgierige kinderenhand- Jes en tilden ze op. De figuren uit de show konden slechts even In Schiedam blijven omdat er moeilijkheden waren met vergunningen. Het bleek dat zij een vergunning hadden om in de Plantage een showt je te verzorgen, zij hadden echter geen toestemming om ver- kieed over straat te gaan. Onder politiebescherming heeft men zich toen maar beperkt tot de Broersvest. De show „Disney on Parade" Is vanaf 13 september tot en met 24 september te zien in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Voor de boekwinkel van het Rotterdamsch Nieuwsblad ver drongen veel mensen zich gistermiddag om de figuren uit de Disney-show te zien. Schiedam De groep Schie dammers, die in het kader van de jeugduitwisseling in Esslingen verblijft, komt een dag later dan. het plan was te rug in Schiedam. Zij zullen zondagmorgen om 30.45 uur de trein in Schiedam aanko men. De reden dat het vertrek uit Esslingen is verlaat, is het feit dat de afscheidsavond za terdagavond wordt gehouden. Er worden dan officiële ge schenken overhandigd, De deelnemers aan de Jeugduit wisseling wilden dit beslist bijwonen en men heeft toen besloten een dag later te ver trekken. Wat de financiën be treft zal dit weinig uitmaken, alleen zitten de jeugdige Schiedammers nu niet op ge reserveerde plaatsen in de trein. Men wilde dit echter wel op de koop toenemen, De groep Schiedammers is veertien dagen in Esslingen geweest. Tijdens het verblijf in Duitsland is ook een bezoek gebracht aan de Olympische Spelen. Schiedam „We moeten met de KVP gaan praten om duidelijkheid te scheppen over hun houding", aldus het Tweede Kamerlid Plet de Ruiter van de Partij van de Arbeid donderdagavond tijdens een vergadering van de Schiedamse afdeling van de PvdA in het wijkcentrum Nieuwiand. Veel hoop op een positieve afwikkeling van het gesprek koestert De Kuiter echter niet. Van een partij „met linkse praatjes die rechts regeert" venvacht De Rui ter niet, dat deze zal ingaan op de harde eisen van de progressieven. Toch meent de heer De Rui ter, niet de deuren voor de KVP te moeten dicht gooien, dat zou volgens hem hefc einde betekenen van de progressieve vleu gel van de partij. De Rui ter: „Wanneer de gesprek ken op niets uitlopen, dan weten we, dat de KVP niet op een links regeringspro gramma stemt". Het Kamerlid, dat vroeger in Schiedam heeft gewoond, sprak zijn ontevredenheid uit over de huidige regering: „Het kabinet Biesheuvel is als een auto met een bestegen voorruit en veel achteruitkijk spiegels. De auto is nu ge botst. Het kabinet is niet in staat gebleken, een behoorlijk welzijnsbeleid te voeren*'. Voor de toekomst acht De Rui ter een a>antal maatschappe lijke veranderingen broodno dig: „Op korte termijn moet ingegrepen worden, want de belangen van veel mensen staan op het spel. Het huurbe leid, de werkende joiïgeren, het maatschappelijk, weizijn, de oude wijken in de steden, het rijn allemaal onderwer pen, die dringend behandeld moeten worden". Om de plannen te verwezehtij- - ken, moet er een nieuwe rege- ring komen, bracht De Ruiter naar voren. Hij wees ten slotte op, dat dingen, die drei gen, scheel te gaan, toch niet op korte termijn rechtgezet kunnen worden. Na zijn be toog volgde een levendige dis cussie. Op dinsdag 3 oktober houdt het Tweede Kamerlid Marcel van Dam een lezing voor de afde ling Schiedam van de PvdA. fcofitttr rü van htt onleka ainbnJ 2 kranten M «ntvinjan voor d< prij* yin Uti: it B Sdticdtmccha Courant mac nieuw* uit uw *t*d *n omxevinf, »n het Rotterdamsch NiatwiWad mat hat Iiauce hinnen-anbrnCantandse nieuw». Geefens nu opdracht ook bij B B M daten fratis. zonder «ntje wplicbtinj, de SC RN t« betorxen en ontdek B MNde vefe pluspunten. Deze bon »n open envelop. *ond»r postiejel, uur*» «ur Rotterdimech Nieuwsblad, tniw®ordi»umm»r 834, Rotterdam de SC RN Udixen xratt» nurï Wconpl telefoon Schiedam D-e bridgeclub van de wijkvereniging Groenoord zoekt nieuwe leden. Belang stellenden kunnen zich elke maandagavond vanaf acht uur opgeven in Boerderij Landvreugd. Voor nadere informatie over de club kan. men zich ook wenden tot de secretaris, de heer G. G. Brouwer, Johan Strauss- plein 3, telefoon 70.56.42. Vlaardingen De Hagenaar G. J. H. liet gistermiddag, toen hy met zyn auto op de krui sing SchiedamsewegHoog vlietstraat keerde, de door gang niet vrij voor de 16-jarige bromfietser C. E. B. uit Vlaar dingen. B. botste tegen de auto en werd voor onderzoek naar het Holy-ziekenhuis ge bracht. Een soortgelijk ongeluk ge beurde gisteravond op de kruising oVndelstraatHuy- ghenstraat. Mej. J. P. uit ïaardingen liet, toen zij met haar auto linksaf sloeg, de doorgang niet vrij voor de 20- jarige motorrijder A. J. M. van H. Bij de botsing die volg de, brak Van H. zijn linker- sleufcelbeen. Boerderij Landvreugd is gisteravond, na een opknapbeurt weer heropend, Schiedam Boerderij Land vreugd in Groenoord is weer heropend. De nieuwe beheer der van de boerderij, de heer Crama, heeft in zes dagen (de vorige beheerder is pas 1 sep tember vertrokken) de zaak binnen wat opgeknapt en op nieuw aangekleed. Aan de zol dering hangen wagenwielen, die als verlichting dienen en het geheel zeer sfeervol ma ken. Ook de keuken, een h.ob- bykamer en de zogenaamde „blauwe kamer" waar verga deringetjes gehouden kunnen worden, zijn verbeterd en van een nieuw verfje voorzien. De keuken is tevens enigszins uit gebreid, er bestaat nu de mo gelijkheid om onder meer lek kere hapjes te bereiden. De boerderij is bedoeld als tref centrum voor de leden van de wijkvereniging Groenoord. Er worden, ook sociëteit's avon den gehouden, alleen mensen In het bezit van een sociëteit's kaart (deze is in Landvreugd verkrijgbaar) kunnen binnen komen. De kaartclub en ande re onderafdelingen van de wijkvereniging kunnen ook in de boerderij terecht. Gisteravond is Landvreugd offi cieel geopend. Vanavond is er een gezellige openingsavond voor de leden, van de wijkver eniging. Schiedam De commissie voor onderwijszaken vergadert op dinsdag 12 september in het stadhuis. Op de agenda staat on der meer het voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Sint Willi- brordusstichting tot uitbreiding van de L.O.M.-school Rijn mond, alsmede het treffen van bouwkundige voorzieningen. Tevens is er het voorstel van het college om het bestuur van de Wtllibrordus stichting medewerking te verlenen voor het aan schaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van dg LOM-school Rijnmond aan de Warande. Ook wordt aan de gemeente medewerking gevraagd voor het aanschaffen van spel-, leer- en ontwikkelingsmateriaal voor het eerste leerjaar van de Don Boscoschool aan de Schiekade 156. Voorts wil men de speelplaats bij de school voor g.l.o. aan de Iepenlaan 45 verbeteren. B. en w. hebben een voorstel ingediend tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding voor het vakonderwijs over 1972. Het college vraagt een aanvullend voorschot op de vergoeding per lokaal en per kleuter voor 1972. De vergadering begint om acht uur. Schiedam De Verkeerscom- rrrissie houdt donderdag 14 september een openbare ver gadering in de kantine van de Tecnnische Bedrijven, Dwars straat 42. Op de tien punten tellende agen da staan onder andere het treffen van verkeersmaatre gelen op het Bachplein in ver band met de weekmarkt, de vaststelling van een parkeer verbod in de Dwarsstraat vóói. de Willem Brouwer- school en het aanbrengen van gele strepen in de Peter van Anrooylaan, op de hoeken van Chopinplein, Griegplein en SI- beliusoleln. Ook komen laad- en Ioszones voor de NV Verenigde Glasfa brieken, de Natronchemie NV en Van Loopik's Glasindustrie aan de orde. De vergadering begint *s middags om drie uur. Schiedam De Stichting Sociaal-Culturele Arbeid en de Christe lijke Jongeren Vereniging hebben besloten om samen te wer ken. ,„Het bleek dat onze doelstellingen en middelen zo over eenstemden, dat een niet nadere samenwerking niet verant woord zou zijn", aldus de CJV en. de SSCA. Beide zijn er na melijk van overtuigd dat hun doel hetzelfde is:.het dienstbaar 2ijn aan de jeugd in de breedste zin van het woord. „We zullen elkaar wederzijds ondersteunen en hopelijk zal het mogelijk zijn samen met nog meer organisaties en groeperingen meer zaken voor het oosten van onze stad te verwezenlijken", aldus de beide groeperingen. Met ingang van het seizoen zul len de jeugdclubs van de CJV hun intrek nemen in het ge bouw De Reling aan de Over- schiesestraat 42, waar de meisjes- en jongensclubs ge houden zullen worden. De meisjes van acht tot dertien, jaar kunnen daar terecht van kwart voor zeven tot acht uur op de dinsdagavond De jon gens van tien tot dertien jaar zijn woensdagavond van ze ven tot kwart over acht aan de beurt. Jongens van negen tot twaalf jaar op dond-erdachgavond van zeven, tot kwart over acht. Jongens van twaalf en dertien jaar op de vrijdagavond van zeven uur tot kwart over acht en de jongens van veertien jaar en ouder op de vrijdag avond van half negen tot kwart voor tien. Ook In andere plaatsen van de stad kunnen de kinderen te recht. Namelijk in de West- frankelandsestraat 40, waar de meisjes club van acht tot vijftien jaar van zeven tot kwart over acht bijeenkomt. De jongens van tien tot vijftien jaar hebben vrijdag avond van zeven tot kwart over acht hun club in de Waag bij de Grote Kerk. Schiedam In een kantoor van bouwmaterialen aan de Hoofd straat is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. De inbrekers zijn binnengekomen door over een muur te klimmen. In het kan toor hebben zij met geweld deuren in de kantoorruimte opengebroken, cnafgesloten bureaus doorzocht en in één van de bureaus de sleutels van de kluis gevonden. Zij hebben 1300 uit de kluis gestolen. Schiedam In de Instuif Schie dam treedt zondagavond de formatie Beautiful Garden op. Deze uit vijf man bestaande formatie, die geen onbekende voor de Instuivers is, heeft voornamelijk commerciële muziek op het repertoire staan. De avond, die begint om acht uur. wordt gehouden in ge bouw Arcade Lange Haven 71. Schiedam In de nacht van woensdag op donderdag is in gebroken in een houthandel in de Mariastraat. De dieven hebben houtgereedschap, een elektrische boormachine en uit de kassa 100 gestoen. De inbrekers hadden om binnen te komen een stuk board in getrapt en konden zo in da winkelruimte komen. Schiedam Op de kruising Mo- zartlaan—Edward van Bei- numlaan is gistermiddag da 18-jarige Vlaardmgse ver pleegster A. A. M. G., die een bromfiets bereed, uit de bocht gevlogen en toen ten val ge komen. Met een hersenschud ding is zij door de GGD naar het Hoyziekenhuis in Vlaar dingen gebracht. Maasland Door een aanrij ding op rijksweg twintig zijn gistermiddag drie personen gewond geraakt. De 67-jariga mevrouw M. A. van A. uit Den Haag gaf op de kruising van de rijksweg 20 met de weg naar Hoek van Holland en Maasdijk geen voorrang aan de 34-jarfige Maassluis* automobilist J. O. De Haagse automobiliste wild* de richting Westerlee op. Uit die richting kwam de Maas* sluise automobilist. Behalve deze twee personen raakte ook een passagiere van de Haagse, mevrouw E. M. A. S. (69) gewond. Allen werden naar het Holyziekenhuis ge bracht Alleen mevrouw S, moest worden opgenomen. Vlaardingen De Oude Haven' brug, tussen de Parallelweg en de Van Leyden Gaelstraat, zal vannacht van half één toi half zes zijn afgesloten vooi alle verkeer, ook voor voet gangers, in verband met hen stelwerkzaamheden. i #41 p L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1