SCHIEDAMSCHE COURANT Ruim achthonderd huurders klagen over woningen 2 kranten voor één prijs! Yerkeerseommissie snel door de agenda Martin Green presenteert Drama in Arcade W etenschappelijke kring houdt zes en Vader Abraham opent Lentefeest Lezing en excursie van NCYR Provincie Gewestelijk moet Orkest dit seizoen financieel steunen Gemeentelijke Woningdienst Schiedam geeft opsomming van werkzaamheden in 1971 Bouw activiteit vorig jaar toegenomen Vergadering commissie Sticlilingsraad S.G. vergadert Vergadering coimnissie uitgesteld Sociëteiten- agenda De Kreek start met groep denksporters Vrijdag 15 september 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24515 Schiedam In Schiedam zijd. vorig jaar 172 bouw- vergunngingén aange vraagd. In 19G9 en 3970 was het aantal respectievelijk 167 en 127, waaruit valt te concluderen dat bouwacti viteiten in dc gemeente zijn toegenomen. in tachtig gevallen werden vergunningen aangevraagd voor werken, waarvan de bouwkosten maximaal f 10.000 waren, in 33 geval len van f 10.000 tot f 25.000, in 22 gevallen van f 25.000 tot f 50.000, in 25 gevallen van f 50.000 tot f 500.000 en 12 aanvragen betroffen bouwwerken van meer dan een half miljoen gulden. De geraamde bouwkosten van 'de ingekomen aanvra gen bedroegen in '69 •f 13:500.000, iri '70 f 19.155.521 en vorig jaar f 33.468.815. Schiedam Bouw- en woningtoezicht van Schiedam heeft vorig jaar 802 klachten in behandeling genomen over ge breken aan woningen en andere gebouwen. In de meeste gevallen betrof het gebreken aan huurwoningen. Bij 676 klachten zorgden de eigenaren van de panden zelf voor het herstel van het euvel. fchiedam -pcAVetenschappelijke Kring tc-Schiedam- en -Vlas dingen houdt het komende winterseizoen een1 réeks van. zes le zingen, waarvan cr drie een cyclus vormen. "Vraagstukken die in dit drietal aan dc orde komen zijn: „Ons huidige economi sche stelsel", ,,Het rapport van de Club van Rome" en „Is er politiek en economisch een oplossing mogelijk?" De reeks wordt'maandagavond in het Gerefo'rmeerd Jeugd- huis, Lange- Haven 97 in Schiedam, geopend met de causerie „Ons economisch stelsel: opgeloste en onopge loste problemen"- van -prof. dr. F. Hartog, hoogleraar in de economie in. Groningen. De bijeenkomst begint om acht uur. Maandagavond 23 oktober spreekt prof. dr. ir. W. J. Beek ove'r het rapport van de Cliib van Rome. Het PvdA-Kamerlid dr. J. van den. Doel rondt maandag avond 19 februari de cyclus af met een betoog, dat als titel beeft „Bestaat er een optima le economische en een politie ke orde?" De Schiedammer P. Groendaal spreekt 20 november over Liduina en prof. dr. J. Bruyn hoogle'raar in de algemene kunstgeschiedenis aan de G.U. in Amsterdam, behan delt 15 januari een nog nader te bepalen, onderwerp uit zijn vakrichting. Deze lezing wordt in het Schiedamse mu seum gehóuden, in samenwer king met de Vrienden van het Museum. Het seizoen wordt 19 maart ge sloten met de komst van me- vrouw mr. dr. H. A. H. baro- nesse van Till-d'Aulnis de Bou'rrouil. Als onderwerp heeft zij de rechtsbescher ming van het begin en het ein de van het menselijk leven ge kozen. In Sporthal: Schiedam Vader Abraham opent zaterdagmiddag om een uur een manifestatie van de stichting Lentefeest in de Sporthal Margriet. Medewerking aan dit festijn venenen onder andere het Ar- tiestenpalet,prins Carnaval, de beatgroepen The Triffids, The Buckaneers en Reflec tions en het combo New Life van het Leger des Heits. Ook komt het draaiorgel De Ce- menimolen, Voorts zijn er veel stands en attracties voor kinderen, zoals een miniker- mis en hengelen met .altijd prijs Het feest duurt tot twee uur 's nachts. De opbrengst is be stemd voor alle invaliden in het Rijnmondgebied. De toe gangsprijs 'is twee gulden voor volwassenen en 0,75 voor kinderen. '«fitter nii vin fi*t uniek* unbeé 2 kranten te ontvangen voor da prijs vin één: deH S<M«tfimiche Courant met nieuw* uk uw stad an omjevinf, en h«c Rotterdamsth I Nleywablidnuihetliiute binnen- en bultentandae nieuw». Geel om nu opdracht ook bij I 5* dagen zratia, zender «nif* vsrpliduinj, de SC RN tsbeïDrjen en ontdek I «if da vele pluapunten. woenpl telefoon Dit gebeurde na de eerste aanschrijving van de Ge meentelijke Woningdienst bij 404 klachten, na schrif telijke lastgeving van b. en w: bij 146 klachten, nadat b. en w. de Woningdienst hadden gemachtigd tot her stel van gemeentewege over te gaan bij 95 klach ten en in 31 gevallen nadat de eigenaren nog eenmaal door de Woningdienst wa ren aangeschreven. De gemeente moest in'39 ge vallen de gebreken aan de woningen zelf herstellen. Hierbij dient aangetekend eisend 'karakter hadden. In 1970 moest de gemeente. 53 maal in de plaats van de. in gebreke blijvende huis eigenaar als woningher- steller optreden. Deze cij fers zijn te vinden in het jaarverslag 1971 van de Gemeentelijke Woning dienst Schiedam. Voor dit werk berekende de ge meente vorig jaar totaal 33.440,26 en het jaar daarvoor 43.313,37. schïkt'was om het hele !j aar te ■worden bewoond, of het een noodwoning wasj of de woning was gelegen in een sanerings- gebied en of dé'woning ver waarloosd was en ernstige ge breken vertoonde. In het verslagjaar werden we derom tribunes op sportterrei nen en in circussen op hun hechtheid gecontroleerd. Ook werden kermisattracties op hun veiligheid onderzocht. Dit resulteerde in elf adviezen aan het college. De Woningdienst bracht in 1971 aan het college van b. en w. 48 maal advies uit inzake de inrichtingseisen van de Drank- en Horecaveroide- nïng. Negen maal verrichte een ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht schouw op woonwagens en woonschepen in de gemeente. Via de gemeentelijke instantie verstrekte het rijk ook in dat jaar renteloze leningen van ƒ2.400 aan mensen die een huis voor zelfbewoning koch ten. De desbetreffende wonin gen werden door een ambte naar bezocht, waarna advies werd uitgebracht aan het col lege van b. en w. Dat gebeur de 35 maal. In de adviezen moest tot uitdrukking worden gebracht of de woning ge- buitenlandse arbeiders wer- den. 22* pensions v-oor vier of meer personen, opgericht, ter wijl twintig pensions werden opgeheven. Alle pensions wer den getoetst aan de basisnor men voor aanwijzing pension- houd'frs. terwijl ook regelma tig werd gecontroleerd. Eind *71 beschikte Schiedam over veertig pensions, waarin to taal 351 buitenlandse arbei ders waren gehuisvest. Op I januari "71 waren 660 wo ningwetwoningen in aanbouw. Het bezit aan onroerend goed bedroeg eind vorig jaar 8.447 woningen, 16 winkel-wonin gen, 89 winkels en 616 garages en andere panden. HINDERWET Voor een hinderwetvergunning kwamen vorig jaar 63 verzoe ken binnen. Ook bereikten de gemeente vaak klachten over het bedrijf van de NV Veree- Er werden 18.560 verzoeken nigde Glasfabrieken aan de Dm reparaties aan. gemeen- Buitenhavenweg, dat hinder veroorzaakt door de ver spreiding van sodastof. Na besprekingen met de directie van het bedrijf werden zoda nige voorzieningen getroffen,' dat de overlast aan het einde van het jaar was verdwenen. In juli werd een afdeling „Sane ring" geformeerd in verband met de toenemende sanerings werkzaamheden. Deze afde ling deed vorig jaar 28 voor stellen om woningen onbe woonbaar te verklaren. Voor tewoningen ingediend. In 11.600 gevallen was het no dig een opdracht voor her stel uit te schrijven. Ge meentelijke opzichters con troleerden 738 gemeente woningen, die door verhui zing leeg kwamen en de twee woninginpectrices brachten vorig jaar 1.559 huisbezoeken. Schiedam Dc openbare ver gadering van de Commissie Stadsontwikkeling en Stads uitbreiding, die maandag in het stadhuis zou worden ge- honden, is voorlopig verscho ven naar maandag 16 oktober, in verband met gebrek aan gespreksstof. De commissie heeft op 15 mei het voorontwerp van het be- stemmingdplan voor de bin nenstad aanvaard. De uitwer king van dit plan moet echter eerst grondig worden bestu deerd door een aantal instan- ties. De resultaten hiervan zijn nog niet voldoende afge rond om ze aan. de commissie ter bespreking voor te leggen- Schiedam De Stichtingsraad van de Schiedamse Gemeen schap houdt maandag een openbare vergadering om acht uur in het Proveniers huis. Tijdens de vergadering komt als enige punt aan de orde de beleidsnota van de S.G. Dew bon Tb «pen *nvelop» milder poui*l«l, ïturen nur Ratterdimich Ni*uwibl»d. »ntwoordnumni*j'834» Rctterdim da SC RN 14 dijen jrrtfi Cttfi Schiedam Op het Bach- plein komt zo gauw moge lijk een parkeerverbod, van maandagavond zes uur tot dinsdagavond zes uur, in verband met de weekmarkt. Het parkeer verbod op het Johan Straussplein wordt opge heven. Dit is donderdag middag naar voren geko men tijdens een openbare vergadering van de Ver- keerscommissie, die in een kort tijdsbestek de elf punten tellende agenda afhandelde. De commissie vergaderde ditmaal met een nieuw lid, het raads lid C. P. M. Lansbergen van de KVP, die in de plaats is gekomen van de heer J. Foppen, het voor malige KVP-raadslid, dat naar Zwijndrecht is ver huisd. De vergadering besloot- een parkeerverbod in te stellen in het gedeelte van de Dwarsstraat, dat langs de Alida-kleuterschool, de Klaas de Vriesschool en de Willem Brouwerschool loopt. Het-verbod geldt van maan dag tot en met vrijdag van 's morgens acht tot 's avonds zes uur. In de Peter van Anrooy'.aan wil de commissie gele stre pen aanbrengen op de plaat sen, waar het Chopinplein, het Griegplein en het Sibe- liusplein in de laan uitko men. Het is gebleken dat de auto's die op dez staan, vaak het overige ver keer hinderen. In de Nieuw Ma then ess er- straat komt op verzoek van de NV Vereenigrie Glasfa brieken een dertig meter lang wachtverbod. zodat de tankauto's, die de benodigde zware soda voor de fa&riek aanvoeren, zonder probleem kunnen lossen. Voorheen maakte de fabriek vooral ge bruik van lichte soda. dat met fles-containers van dc Nederlandse Spoorwegen werd aangevoerd. Omdat op de plaats waar nu hat wacht verbod komt, de fabriek op aanwijzing van da gemeente een losinstatlatie heïft ge plaatst, kon het voorstel van de heer E. De Brabander de tankauto's te laten parkeren op het eigen terrein van de voorlopig niet te verder uitgewerkt worden. Waarschijnlijk gebeurt dat in de toekomst wel, omdat de commissie de huidige op lossing niet ideaal vindt. Naar aanleiding van een schrijven van de Natroncne- mie NV besloot de commis sie een parkeerverbod in te stellen aan de zuidz. van de Makkerstraat en op de hoe ken van de Makkerstraat en de Tuinlaan, zodat de NV geen hinder meer ondervindt van geparkeerde ou'.o's bij het laden en lossen. Voorts ging de commissie ak koord met het ver/os* van de Elektrische Glas- en Kris talslijperij van Loopik's Glasindustrie om een vaste parkeerruimte voor de In gang van he tbedrijf in de Boterstraat om te Iaden en Schiedam De Haagse formatie Drama opent vanavond bij Martin Green het nieuwe popseizoen met een optreden in ge bouw Arcade, Lange Haven 71, Schiedam. De vier muzikan ten, die op het ogenblik de groep Drama vormen, ontmoetten èlkaar voor het eerst In de platenstudio. Producer Hans van Oosterhout had ze in mei 1971 bij elkaar gebracht om het num mer Down op te nemen als single voor de studiogroep Steplrack. De vier jongens vonden het lek ker gaan en in de studio ble ven ze nog wat door spelen. Dit had tot gevolg, dat aan het eind van de avond Drama geboren was. hoewel 2e alle maal nog in een andere groep speelden. Ze hadden echter geloof in succes en in juni ver lieten Polle Ullie, Shel en Frank, die respectievelijk bij After Tea, Big "Wheel en Bob- bey's Children speelden, hun groepen. In juli stonden zij voor de eerste keer samen, op het podium. Hun eerste single Down bracht het evenwel nooit iot een plaats op de hitparade. Hun laatste single, Mary's Mama, scoorde echter raak en be haalde in juli een top-tien no tering. De groep speelt op de Bühne overwegend hard-rock. De bezetting van Drama is: Polle Eduard (24), basgitaar en zang; Frank van der Kloot (19) sologitaar en zang, Ulli Grün (27), orgel; Shel Schelle- kens (24)drums. Het concert in Arcade begint om acht uur. Schiedam Dc NCVB houdt op donderdag 21 september een ledenvergadering in het jeugdhuis aan de Lange Haven 96. De avond begint om acht uur. Op de2e vergadering zal ds. P. H. Quartet spreken over: „De «mtgoddelijking van deze tijd." Op dinsdag 26 september wordt door de NCVB een halve dag tocht gemaakt naar Euro-O- Rama. De tocht duurt van één uur 's middags tot half zes. Op het programma staat een rondleiding en een film. Men kan zich opgeven bij mevrouw Ardon-de Vos, Broersvest 59c, mevrouw Gerkema-Kuipers, Plein Eendragt 21b en bij me vrouw van Otterloo-van Waart, Leleiestraat 4. O Schiedam Het kantongerecht in Schiedam heeft woensdag de scholier VV. K. uit Den Brie! veroordeeld tot een boe te van 15,—. De jongen had als voetganger gebruik ge maakt van rijksweg 20. Het feit, dat hij door een auto op de weg was afgezet omdat hij zijn plaats van bestem ming had bereikt, vond de of ficier van justitie, mr A. Borgart, geen geldig excuus voor de gevaarlijke onderne ming. Hij eiste een straf van i 25. Schiedam De Waag, Nieuw- straat 36, van acht uur tot hal/ twaalf. Green's Society, in gebouw Ar cade, Lange Haven 71, vanaf half acht, met medewerking van de groep Drama. *t Zoldertje, in centrum De Kreek, Lange Haven 92, vanaf acht uur, met medewerking van The Hurly Burly Drive-in show. Zondag: Xnstuif Schiedam, in gebouw Ar cade, Lange Haven 71, vanaf acht uur, met medewerking van Disco Judy. Discosoos Groenoord-KAJA, in boerderij Landvreugd, Swee- lineksingel 1, van zeven uur tot half twaalf. Culturele advies commissie: Tiet is niet verantwoord om het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland op korte termijn failliet te laten gaan. De pro vincie Zuid-Holland heeft de morele plicht om het orkest tot aan het einde van dit sei zoen financieel te steunen. Voor maart volgend jaar moet worden bezien of het mogelijk is met steun van het rijk en gemeenten een verder voort bestaan te verzekeren. -Aldu3 luidt- de1* mening1;: van de culturele adviescommissie uit de staten. Een commissie, die woensdag ruim anderhalf uur aandacht besteedde aan de financiële moeilijkheden van het Gewestelijk Orkest. Het orkest, dat in tegenstelling tot veie andere Nederlandse berospsorkesten niet door de rijks overheid wordt gesubsi dieerd, heeft over 1972 een. te kort van twee ton. Aan de one kant te wijlen aan tegenvallers, aan de andere kant aan het optrekken van de mmimunisalarissen van musi ci. Kierde or zag het bestuur zich op 30 augustus gedwon gen ae orkestleden me-: te de len, dat naar alle waarschijn lijkheid in oktober gem sala rissen meer u' tb et a aid zouden kunnen worden. Wat 'n vroeg tijdig cir.de van het dnikstbc" zette orkest in Nederland zou inhouden. En dat terwijl er in de toekomst eindelijk een rijkssubsidie te verwachten is. Althans vol gens de voorzitter van de ad viescommissie professor dr. 3. van Praag. In de vergade ring van woensdag zei hij, dat de raad voor de kunst e. :n po sitief advies overweegt, dat dan weer in 1974 tot een rijks duit in het orkestzakje zou kunnen leiden. „De vraag is echter of ;het or kest dan nog wel bestaat" stelde de heer Van Praag. „De provincie moet nu beslissen wat te doen", zo vervolgde hij. „Er zijn vier mogelijk heden. Er wordt besloten om niets te doen, omdat de subsi die van dit jaar al was vasfge steld 658.000), er wordt be sloten tot liquidatie over te gaan, om tot het einde van het seizoen steun te verlenen of om blijvend steun te verlenen en alle gevolgen daarvan te dragen." Schiedam Centrum de Kreek in Schiedam heeft verheugend nieuws voor de denksport beoefenaars. Volgende week dinsdagavond wordt er een dam een schaak-groep ge vormd. Dc activiteit is toe- gangeltyk voor alle'geïnteres seerden van veertien, jaar af. Zij kunnen hun eigen dam- of schaakbord meenemen. In de Kreek kan van acht tot half elf worden gespeeld. Een andere activiteit, waarop het bestuur de aandacht wil vestigen, is het gymuurtje voor dames, elke dinsdagmor- Centrum De Kreek, Lange Haven 92 in Schiedam, tele foon 26,77.67. 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1