Knappe 1-0 winst op Vitesse ts mmm m WK W VERSLAPT NA VOORSPRONG SW's deling een groot winstpunt HPS Cees Bouman versterkt imago Fortuna TE LAAT.. 3 - ontzag hulpmiddel Fortuna-B niet langer ongeslagen {Waard in gs Dagblad; MAANDAG 18 SEPTEMBER 1972 Vlaardingen Fortuna's 10 (tegen hoog geplaatst Vites» se) houdt een reputatie in. Die van een ongeslagen record thuis, maar veel belangrijker van een gevaarlijke outsider veaarmee men rekening dient 'te houden. Wat men als stevige middenmoter kan herleiden tot Jan van Baaren, de jonge met weinig betaalde voetbal ervaring begif tigde trainer, die zijn draai bij de Vlaardingers heeft ge vonden. Daarom de knappe winst niet alleen op het conto van Cees Bouman {en. zijn makkers), maar ook voor Van Baaren. die juist zijn formule tegen Vitesse had afgestemd op z« weinig mogelijk risico te ne men, In elk geval minder dan in het begin van de competi tie, toen Fortuna om het publiek maar naar de zin te maken furieus in de aanvat ging. Maar weinig slagvaar dig bleek en daarom {begon nen bij pc Dordrecht) tegen Vitesse het 2ccent voor vijftig procent op de defensie Iegde- Waardoor in feite de agressie ve Arnhemse aanval via tp veem. omzwervingen het doel van Peter Eikelenoomb moest bereiken, die op zijn beurt steeds weer kopgrase Veenendaal de baas was. En anderzijds trachtte Vitesse een alternatief te hebben in spel maker Gerard Somers, maar dat mislukte grotendeels. De .lange" zwerver op het mid denveld deelde vlot in de ma laise, omdat Fortuna juist ia door Bas van den Berg het centrum met Leen Boon (als vaste bewaker van Vee nendaal) en laatste man Ger- xie Pijl erg sterk was. Daarbij na rust geholpen door Ron van der Boï. Daarom verwonderde ook de 1 uitspraak van manager Wim Beltman niet: „wij hadden ontzag voor Fortuna", maar doceerde gelijk daarna: „wij - speelden onze slechtste wed- strijd van het seizoen. Niet dat de weinige goals van For tuna daarbij een rol hebben gespeeld, want wij hebben ons echt wel goed voorbereid. Maar het ging gewoon niet". Vitesse, typisch een ploeg die het niet snel schakelen in het middenrif kan „maken", trof bij Fortuna vier man op het middenveld en dat was te veel vanhet goede. In eerste instantie kreeg Gert Bals veei werk te doen, omdat vooral Aat Reygersberg nogal eens van „klever" Heezen wegliep, maar ondanks die da dendrang gebruikte Bals en- kele malen zijn voeten als - hulpmiddel om Fortuna van jwinst af te houden. In de acht- ste minuut leek Fortuna te gaan scoren, toen Gerard So- mers de pa{ jn de voeten van Anton Huyer plaatste, maar Van onze sportredactie Vlaardingen De B-formatie van Fortuna VI. heeft de lei ding moeten afstaan aan FC Amsterdam, dat zaterdag op „Woudesteyn" met 21 baas - -bleef over Excelsior. De Vlaardingers moesten in een heel pover duel hun meerdere «rkennen in Vitesse dat met .,2—0 won. Waardoor Fortuna voor de eerste maal op verlies kwam, na eerst van HVC, SVV en Excelsior te hebben gewonnen. Het was tevens de eerste maal dat doelman Hid- do Reys in de competitie werd verslagen. Fortuna en SW, dat met 4—2 van Wageningen won, staan nu samen op de tweede plaats. Correspondenten In de gemeenten in de omgeving van Vlaar dingen, waar het Vlaardings Dagblad wordt bezorgd, kan over de nieuwsvoor ziening uit die ge meenten ook contact worden opgenomen met de plaatselijke correspondenten. Maassluis: C. van der Lely, Van Beethoven- laan 625, telefoon 01899 - 2056, Maasland: S. P. van Zuilen, Diepenburch- straat 34, telefoon 01899 - 6143. Hoek van Holland: L. van Ooijen, Mahustraat 135, telefoon 01747 - 2804. Berichten voor ue redac tie kunnen per telex worden doorgegeven. Oiw telexnummer is 32550. hij schoot op het lichaam van Bals. Ander voorbeeld: Anton Huyer krijgt na een mislukte pass naar Aat Reygersberg de bai retour, maar mikte op de voeten van Bals. UITVALLEN Vitesse moest het voor rust grotendeels van uitvallen heb ben. omdat het strooide met slchte passes. Uitgezonderd dan weliswaar Vleeming die Johnnie Oorver nogal eens de H baas was en. met zijn hoge voorzetten lange Veenendaal Arie Riedïjk, die later zou worden vervangen, komt oog in oog met Gert Bals. in stelling bracht. Peter Eike lenboom moest daar dan ook bij herhaling tegen optreden. Pas na rust drukte Vitesse zijn j routine uit. maar de Arnhem mers hadden veel te vee] kan sen nodig om zich in schietpo sitie te manoeuvreren. Deson danks moest John Corver de bal van de doellijn haten, na dat Gerrie Pijl een mislukte omhaal had gedemonstreerd. Fortuna demonstreerde ver der in die fase te veel balver lies op het middenveld fdoor vastgelopen solo's van Cees Bouman en Rob van der Bol), maar ondanks dat Fortuna daardoor onder druk kwam te staan, bleef de defensie de si tuatie knap meester. GOAL We noteren de 31ste minuut. Cees Bouman, bij herhaling eruit opent na een actie van goed spelende Arie Don via Aat Reygersberg (1—0) cn toen was Vitesse uitgeblust. Hoewel John Corver ander maal de bal uit bet lege doel moest koppen, toen Peter El- kelenboom de bal miste van "Veenendaal, Maar daar bleef het dan wel bij. Vlak voor tijd redde Eikefenboorn nog knap, waarna arbiter Ram de gele kaart trok voor Van der Kerk' j hof die Leen Boon In bet ge zicht had geschoten (die hij eerst ten val had gebracht). V' - Peter Eikefenboorn timede bijzonder goed. Brielle Twee gezichten. Dat kende WRW in het eerste optreden voor eigen publiek, waarin het opponent Pro gress in eerste instantie" met lege handen naar Rotterdam leek terug te sturen» mar een verslappende Brielse hou ding hield de score uiteindelijk toch in evenwicht (11). Wat vooral trainer Maarten Mulder tevreden stemde: „Het was in ieder geval een stuk beter dari verleden week tegen TDC. Vooral over de inzet Ven ik" erg tevre den". Bij het woord „kansen" trok Mulder echter wél een bedenkelijk gezicht, want aan het benutten van vaak riante scoringsgelegenheden ontbrak het de Briellenaren vaak wel. Een vlotte start, dat had WRW in ieder geval. Zonder Joop Kroese, die na een beenbles sure, vorige week tegen TDC opgelopen, voor een paar we ken is uitgeschakeld, vertrok het attractief uit de startblok ken,- Vooral via uitblinkende inzet van Ko Marlens had ge- middenvelder Leen van Pelt zocht WRW vaak dreigend Progress-goalie Fons van der Heuvel op. En al in de dertiende minuut met succes; nadat eerst WRW-goalie Ad van, Adrig- WRWProgress begon op Meeuwenoord een kwar tier te Iaat, doordat ar biter M. van Aggelen niet op tijd verscheen. Zïjn „excuus" wax ech ter aanneembaar. De Leid schen dammer had ïn een trein gezeten, die tot de „nok" was gevuld met Ajax-supparters op weg naar het Feyen- oord-stadicn. Doordat de trein diverse keren tot stilstand kwam .(noodrem?) kon de ar biter de bus aansluiting naar Brielle niet tijdig halen. Rob van der Bol wordt gestuit. Leeuwarden Constateerde Ri- nus Gosens vorige week, on danks de teleurstelling van. de 0— tegen Wageningen, e*n duidelijke groei In zijn forma tie, na de 1—1 op Friese bo dem werd duidelijk dat SVV stevig, zelfs heel stevig werkt aan het inzetten van de twee de periode. Tegen Wagenin gen een duidelijk gebrek aan schotvaardigheid, ïef en door tastendheid; gisteren een for matie die haar uiterste best deed deze manco's weg te werken. Ondanks een opval lende serie defensieve mis sers, toch een duidelijke op waartse lijn. Daardoor komt van de vier tot nu toe gespeel de uitwedstrijden het duel te gen SC Cambuur uiterst posi tief om de hoek kijken. Met als conclusie dat de 11 de ling naar voren komt als een groot winstpunt. Zoals de manier waarop Jan Groeneweg een misverstand tussen Onsman en Spindelaar afstrafte en met een goed ge timede lob de Friezen een mo rele opdoffer van betekenis toebracht: 01. Defensief la gen gisteren de problemen. Piet Romeyn, ondanks 2'n blessure toch op links, had weinig moeite met de minder snelle Veltman, maar op rechts en door het centrum tikte Cambuur met simpel ge mak, vaak te gemakkelijk. Ook in de lucht reikte SVV, met name Rinus Steenbergen, aanmerklij'k lager dan ge woonlijk. Daardoor ook kon de kleinere maar hoog sprin gende Hoekstra vaak gevaar lijk worden. Tcoch was het niet deze Friese spits, maar net als legen Heracles en De Graafschap een Invaller die SW's winstiBusies de grond inboorde. Tien minuten na Jan Groenweg's speelse tref fer sloeg Cambuur toe. Op een manier die typerend was voor de mistastende roodgroene defensie. MISTASTEN De snel doorgestoten Eijer richtte loepzuiver op het hoofd van invaller Vlietstra die ach ter de vergeefs springende Aad Osterholt raak kopte. Opvallend punt echter: Vliet stra stond daar toch heus al enkele seconden te wach ten Niettemin bleef SVV construc tief voetbal spelen en koos vooral in de tweede helft voor een tweede aanvalswapen: Schoten uit de tweede lijn. Niet dat Cambuur volledig aan banden gelegd kon wor den, maar juist die offensieve daden voorkwamen dat de thuisclub zich kon ontworste len aan een vaste greep. Cam buur wist duidelijk geen raad met de nu vaker (echter nog te weinig) openende Leen Wamaar. Uit zo'nsituatie ont ving de gisteren vaak ver op komende Maarten van Beek de bal en bereikte haarzuiver het hoofd van Wout van Mee toren. Naast de verbaasd kij kende doelman Elleswijk ket ste de bal echter tegen de paal... WAARSCHUWING Toch hield Cambuur de Schle- damse defensie attent. Snelle uitvallen, vaak via Hoekstra en De Jonge, waren regel rechte waarschuwingsscho ten. Zoals in de 58ste minuut toen een keihard ingeschoten bal van Ooft door Hoekstra met. een tikje in een doelpunt werd omgezet. Scheidsrechter Berrevoets honoreerde de treffer in eerste instantie, maar op advies van z'n grens rechter kwam hij terecht op z'n beslissing terug. Waarmee de thuisclub overigens wel duidelijk maakte dat het niet met een deling wenste te finis hen. Daarom ook de vraag hoe de Schiedamse defensie gerea geerd zou hebben op het meeslepen van Cambuur's schutter Zuidema. Door een schorsing niet aanwezig, was het nu hoof dzakel ijk Hoekstra die de kansen kreeg, maar ze weer even jammer lijk om zeep bracht. Ook na een finale misser van Rinus Steenbergen die van ontzet ting naar z'n hoofd greep, maar tot z'n opluchting de bal naast zag gaan. IMPONEREND Toch was de fraaiste kans voor SVV. Een imponerende solo van de sterk spelende Wim 'Mulder eindigde pas oog in oog met doelman EHiswijk. Wim's schuiver, goed bedoeld, miste echter net dat noodza kelijke beetje richting voor een doelpunt. AI met al toch akties die illustreerden dat SW uit de slappe vertoningen tegen De Graafschap en Hera cles lering had getrokken. Daarom ook kan Rinus Go sens tevreden zijn en maande hij niet voor niets zijn forma tie in de laatste minuten tot rust aan. Bijna kreeg het duel nog een „Tilburg's einde" toen „Coco" Hoekstra weer ineens voor Jan van der Vel den verscheen. Betekende in Tilburg het laatste schot een Jan Groeneweg eerste treffer diepe domper op de vreugde, nu was het de Schiedamse goaie die formidabel redde. Een harde maar onopzet telijke confrontatie tussen Wim Mulder en Hoekstra be tekende voor de laatste het definitieve einde. Voor de hui lende Hoekstra niet alleen want beide p'o"»— hem nog met de vuisten een stopt, kopte aan de andera kant even later invaller-spits Jan Klok (Mulder: „Hij heeft erg z'n best gedaan") listig terug op de mee naar voren gekomen back Maarten Lan- gendoen, die beheerst het leer tegen de touwen schoof (1—0)* MaaV WRW zette niet door; het deinsde angstig terug, ai wa ren de Rotterdamse acties niet van. dien aard, dat er in- derdaad een verdedigende stelling moest worden aangè- nomen. Ook moet echter wor den vermeid, dat de Pro- gress-defensie spitsen Nico Fostema, Jan Klok en Bas van der Velden goed in be dwang hielden. KUIP Na ruim een half uur, ïn een pe riode toen de belangstelling meer uitging naar de kreten van Theo Koomen uit de Fey- enoord-kuip, profiteerde Pro gress van de Brielse terug val. Spits Ko Martens kopte het leer handig door naar de sprintende Kees van Baarle, die Van Adrighem geen kans gaf (l-I). Al kwam WRW na de wissel lel opzetten, de acties misten nu enerzijds de doortastendheid, anderzijds kwam ook het peehduiveltje nog wel eens om het hoekje kijken. Zoals bij de uithaal van Leen van Pelt, die de kruising raakte en bij de enorme scrimmage na een kwartier, toen Inzetten van onder mee'r Klok en Bas van der Velden {waarom nn rust zo weinig aangespeeld.) de doellijn op een paar deci meter misten. Toch waren de uitvallen van Pro gress beslist niet ongevaarlijk en Ad van Adrigem moest een paar keer al zijn talenten to nen op acties van onder meer Ko Martens en Jacques Brox. Wat echter dus geen resultaat opleverde, al bleven beide teams in de slotfase nog „attent" op kansjes. Na de nederlaag van vorige week mag bij WRW van een herstel worden gesproken, maar men mag niet vergeten, om ook bij een voorsprong de touwtjes niet te laten vieren. T-V.it, nu tegen Progress, kwsj gevolgen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4