JULIANA IMPONEERT NIET ODI wijst Maassluis terug VDV te laat VOORTREFFELIJKE START VAN TAFELTENNISTEAMS I Geslaagd toernooi bij Rovok Dick Tempelaar kampioen maatvis Hoge scores bij korfbal SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG IS SEPTEMBER 1972 Rotterdam Tijdens het Rovok-toernooi, dat zaterdag In de Energiehal en In de Sporthal Schiebroek gespeeld werd, kwa men drie van de vier ingeschreven teams van Juliana niet uit, de verf» Het eerste herenteam. van deze volleybalvereniging imponeerde beslist niet. De «anval zowel als de verdediging bereikte niet het peil dat men mag verwachten van een team dat tweede divisie speelt. Het spel bleef het gehele toernooi rommelig. Een klein excuus was er wel voor hen. De spelers van Juliana zyn n.l. gewend vijf sets achter elkaar te spelen, terwijl in dft toernooi elke wedstrijd slechts uit twee sets be stond. Enkele spelers van deze Schiedamse vereniging hebben onder normale omstandigheden deze twee sets nodig om goed in het spel te komen. Van onze sportredactie Vlaardïngen Bij het zaterdag in het Aa-kanaal bij Ter Aar gehouden Nationale concours voor verenigingen aangeslo ten bij het Centraal Neder lands Hengeiaarsverbond boekte de Vlaardingse Hen- gelsportvereniging „*t Wes ten" mooie success- In het persoonlijk klassement, maatvis, haalde Dick Temue- Iaar met een vangst van 2.93 meter vis de titel, Kamoioen 1972 binnen. Voor dit concours trotseerden 150 hengelaars slecht weer met als gevolg moeilijk te bevissen water. Vierendertig verenigingen kampten geijktijdïg om het korpskampioenschap. De vTO van ,,'t Westen A", t.w. D. Bervelïng. M. de Goede, Dick en. Frans Tempelaar ep M. Wijnhorst vingen met elkaar 5.93 meter vis. goed voor een derde plaats in de eindrang schikking. Het B. Korps ein digde op de zesde plaats. Korpswinnaar was de H.S.V. Tilburg. Zaterdag gebeurde het wel dat er tussen twee wedstrijden en kele uren gewacht moest wor den en dat deed geen goed aan de souplesse van de spie ren. De resultaten waren er ook naar. Heren 1 speelde tweemaal gelijk en zij verlo ren één wedstrijd. Het tweede herenteam draaide het eerste gedeelte van het toernooi goed. Het volleybal dat de héren speelden was aantrekkelijk door flitsende acties en knappe aanvallen. Later op de dag brak het dit team op dat er enige onge trainde mensen In meedraai den. Een toernooi is altijd enorm vermoeiend en zwaar. Heren 2 ging daar later onde'r gebukt en werd in de kruis-fi- nale weggespeeld. Enkele spe lers toonden totaal geen inte resse en vechtlust meer. Bij een aanval van. de tegenpartij werd er nauwelijks nog ge blokt en bij eigen aanval leg den de heren er te weinig kracht in. om punten te sco- 'ren. LERING Het eerste damesteam uit Schiedam bereikte de ene keer wel, de andere keer niet het hen passende spelniveau. De trainer-coach. dhr. Soeters had de dames opdracht gege ven elke eerste set met de spelverdeelster in het midden te spelen, zodat er steeds twee aanvalstérs.op.deK.vleugels te- vinden waren. "Elke tweede set moest er gepenetreerd worden, waardoor er drie aanvalsters aanwezig waren. Het eerste systeem bleek wel te voldoen, terwijl bij penetra tie de resultaten zeer min ble ven. De trainer zal uit deze experimenten lering trekken voor het komende seizoen. V -■ BLUNDER Het tweede damesteam, dat in de dependance van de Ener giehal speelde n.l. de Sporthal Schiebroek. draalde bevredi gend. Het team werd door een administratieve blunder uitge schakeld voor de finale. De toernooi-leiding is toen de set standen op gaan tellen. Nu is dit in de meeste gevallen de geldende regeling. Dit keer was er voor Zovoc een voor deeltje uit te halen. Eén van de tegenstanders was niet op komen dagen en Zovoc kreeg hierdoor een 30—0 overwin ning. Dezelfde tegenstander was tegen de Schiedamse da mes wel in het veld te vinden. Weliswaar behaalde Juliana een duidelijke overwinning maar uiteraard geen 300. Nu kwamen de dames net enkele punten te kort om de finale te mogen spelen. Er is wel ge protesteerd, maar de afstand tussen de twee sporthallen was te groot en de communi- 1 Juliana (links van het net) nog in de beproefde samenstelling. Met een geheel nieuw team bouwt Juliana aan het nieuwe seizoen. ca tie te zwak. Juliana dames 2 moeten ten onrechte afhanek. Van onze sportredactie Schiedam De Schiedammers hebben met Maassluis min der moeite gehad dan verwacht iverd. De thuisclub was over alle linies sterker en behaalde een regelmatige over winning. ..Onbegrijpelijk, dat Maassluis met 97 van Fluks heeft kunnen winnen", was het ccm|ientaar van de Ocli- spelers na afloop van de wedstrijd. Costick Toussaint bracht zijn ploeg uit een doorloopbal met 10 voor. Uit een strafworp en een schot van afstand kwa men de Odianen op 3I. Het vierde doelpunt was een tref fer» die volledig op naam van Hans Berman geschreven kan worden. Goed doorzettend versloeg hij twee Maassluis verdedigers in de sprint en bood toen Arie v. t Hoff een met te missen kans: 4l. Nadat de scheidsrechter hij floot beslist niet tégen Odi de gasten een strafworp had onthouden, moest hij na veel geknoei in de Odi-verdediging aan Maassluis een strafworp geven, toen op te duidelijke wijze een der gasten van een vrije doelkans werd afgehouden, 5—2. Maassluis putte hier uit moed en het werd 53. Het leek er even somber uit te gaan zien voor Odi toen de NI aassluizen a ars opnieuw een strafworp toegewezen kregen. De nemer faalde echter en het gevaar was geweken. Cees Passchier maakte van ver achter de korf 6—3. Ton cn Jannie Spruyt deden Odi verder uitlopen tot 83. Voor Maassluis schoot Dick Hubert een strafworp in en even voor tijd deed Costick Toussaint dit voor Odi: 9—4. Vlaardïngen Hei eerste tiental van VDV heeft de «ersta competitiewedstrijd hin het nieuwe seizoen zeker niet over- dienstelijk gespeeld. De ontmoeting tegen Samen Sterk uit Hazerswoude. die 2ijn debuut maakte in de Provinciale Hoofdklasse van Zuid-Holland, kenmerkte zich door een. flinke inzet van beide kanten. Samen Sterk nam het initia tief hetgeen leidde tot een 73 voorsprong. De kansen keerden echter toen Leen Tom zijn partij tot winst bracht, gevolgd door een zege van Vermeulen waardoor de kansen weer gelijk lagen. Het werd 8—8 toen Mast met re mise aecooord ging zodat de resterende partijen van beslis sende aard waren. Deze werden echter niet uitgespeeld vanwege het vergevorderd tijdstip (middernachtelijk uur). Overigens ziet her naar uit dat VDV met 11—9 de eerste ron de zal overleven. Wel heeft Niestadt in het eindspel een «chijf minder, maar stellig zit er geen winst in voor zün tengestander, die het om 12 uur ook niet zag, maar niette min zich nog niet gewonnen gal. Dan wordt dus 99. Verburg heeft echter een overmachteind spel en zal de partij wel winnen. Zijn tenstander behaalde een dam ten koste van twee schijven, maar het taaie eind spel van Verburg leverde hem ook en dam op, zonder daar voor een schijf te moeten prijsgeven. De kranige nestor van vdV heeft een dam en vijf schijven en zijn tege-nstandr een dam plus drie schijven, die geen van allen gunstig op gesteld staan. Verwacht wordt dat Samen Sterk de ontmoe ting telefonisch zal bekendmaken en dat wordt dan een 11 9 zege voor VDV. De overige resultaten waren: Remises en V. d. Kerkhoff, Van Veelen en Van Woerden en nederla gen voor Biel van Van de "Weghe. Schiedam De eerste afgelastingen zijn een. feit. Reeds op de tweede competitiezondag werden DHS en Ursus onaangenaam verrast door de slechte weersomstandig heden. Bleek voetballen voor deze clubs geen haalbare kaart, Schiedam en Excelsior '20 sleepten wel een puntje uit de moddder. terwijl Hermes DVS de aanvalsdrift van UVS niet kon afstoppen. De debutanten in de eerste klas se verforen met 1—3. Martmit bleef buiten alle strijdge woel door een vrij weekeinde. Evenals FC Nieuwland in de afdeling1, waar Demos, SVDPW, WF en SFC eveneens mistroostig naar een watervlakte blikten en niet bjnnen de lijnen kwamen. DRZ deed dat wel, maar verloor, terwijl Schiedamse Boys het bezoekende Meeuwenplaat afblufte: 2—0. De Schiedamse topteams zijn voortreffelijk van start ge gaan ji de nieuwe tafelten- niscompetitie. Het ereklas se-team van T.S.F. liet in de toch altijd moeilijke uit wedstrijd tegen J.C.V. dui delijk blijken dat het dit seizoen hoge ogen wil gooien en kwam met een grote 19 overwinning huiswaarts. Bijzonder sterk kwam ook NO AD voor de dag dat in de pro motie-ereklasse het Lim burgse Maasbree met 73 versloeg. In de andere pro motie-ereklasse kon T.S.F. 2 het tegen Iduna niet bol werken en moest met 73 verlies incasseren. Het eerste team van T.S.F. heeft weinig moeite gehad om het debuterende J.C.V. er onder te houden. Zonder tot de bodem van hun tafel- tenniskunnen te gaan, was er slechts in enkele partij en sprake van spanning en mede daardoor kwam het spelpeil pas bij vlagen tot een beter niveau. Het was duidelijk dat T.S.F. én ster ker geworden is én kan steunen op een jaar ere klasse-ervaring, ilans van den Broek opende met 7—21 en 1421 tegen Paro, die duidelijk de zwakste scha kel was in de Vughtse forma tie. Henk van der Zee, die vo rig jaar de beste speler was in zijn afdeling, ging met 18—21, 2118 en 1721 ten onder te gen Cas van Koetsveld, die daarmee de basis legde voor Jan Eayings verwachting overtroffen een zeer geslaagd debuut in de ereklasse. Toen Hans Lingen daarna Peter van Ham in twee games ge klapt had, leek T.S.F. zonder moeite op de zege af te steve nen. Maar misschien was daardoor de concentratie wat waardig faalden de TSF-Han- zen in het dubbelspel volko men. Met maar liefst 21—7 m de derde game werd zij dooi de JCV'er weggetikt. Even was de TSF-equipe daardoor verzwakt, want heel merk- uit haar evenwicht. Henk van der Zee profiteerde daarvan door de tweede game (21—19) van Hans van den Broek te winnen, maar het herstel kwam op tijd en met 1—4 was het rust. De tegenstand was nu wel gel roken en zonder nog maar één game uit han den te geven, voerden de TSF'ers de score op tot 19- Een sterk begin van T.S.F., een fraai persoonlijk debuut van Cas van Koetsveld en een mooi uitgangspunt voor het topduel met DELTALloyd 1 zaterdagavond in de Beurs. ENTHOUSIAST Had men bij NOAD op één winstpunt gehoopt tegen Maasbree, dan zal het duide lijk zijn, dat de 73 winst die Jan. Knikkenberg c.s. verover den op de Limburgers, met enthousiasme begroet werd. Aanvoerder Knikkenberg inspi reerde zijn teamgenoten als vanouds en kwam met drie overwinningen weer fraai voor het voetlicht. Hij was het ook die na een spannend tref fen met Harry Vaessen de volle winst de NOAD-haven binnensleepte. Harry Vaessen moest trouwens drie nederla gen incasseren en dit is de sympathieke Limburger maar weinig overkomen. Jan Tui- nenburg kwam eenmaal tot winst, maar Jan Bayings overtrof toch wel de verwach tingen en maakte zijn keuze in het eerste team meer dan waar met twee enkelspelover winningen. Ook het dubbel was voor NOAD dat met deze overwinning zichzelf de nodi ge ruggesteun voor de komen de wedstrijden heeft gegeven en bij de Maasbreeers iets van de kampioensillusie heeft doen afknappen. Zij hadden vast gehoopt dit seizoen terug te keren naar de ereklasse. Vooral ook omdat zij meenden nu over een sterkere derde speler te beschikken maar de jeugdige Marutiak kwam op dit niveau nog duidelijk veel tekort en kon niet imponeren. Jan Knikkenberg inspirator Teleurstelling dus bij Maas bree, dat na afloop bij monde van Jan Suiskens wat vertwij felde excuses trachtte aan te voeren. Maar dat deed en doet niets af aan het keunge openingssucces van NOAD. STERKER TSF 2 kon tegen IDUNA niet tot verrassende daden komen. De jeugdsspelers Hijne en Van den Ham wonnen 5 van hun zes enkel partij en en één zege van Blokdijk op Peter van den Broek plus het dubbelspel brachten het cijfer 7 aan de debetzijde van de Utrechtena ren. Arnold Koot deed het voor TSF-2 bijzonder goed en won van Blokdijk cn van Bert van de Ham. Ron van der Aa won ook van eerst genoemde, maar Peter van den Broek, die beslist goed speelde, zag een tweetal partijen op het nippertje verloren gaan en bleef he laas op 0 staan. De NOAD- tcams in de promotie- hoofdklasse speelde mei wisselend succes, NOAD 2 won met 64 van 't pitti ge Treffers 2, waarbij John Buijk en Trond Fageraas ongeslagen bleven. NOAD 3 moest ervaren dat 't Hooge Huys titelkandidaat nummer 1 is. Het werd een 19 nederlaag. Het NOAD-punt kwam van Zindy, die van Baars won en zoals Fransman voor het eerst kennismaakte met het Nederlandse cdmpeti tie-gebeuren. Schiedam De wedstrijd Dub bel zes—Schiedam eindigde in een g-5 ouerunnning voor Schiedam.Met een formidabe le inzet traden de roodzwarten hun tegenstanders tegemoet en zij lieten er geen twijfel over beslaan, wie dit keer de sterkste tras. Arie Jansen schoot direct na het beginsig- naai raak, 01. Hans Josen schoot een strafworp in en Piet Nab zorgde voor nummer drie. Hier tegenover konden de Hagenaars slechts twee doelpunten stellen2—3. Nadat trainer Geluk zijn ploeg m de rust nog meer opgepept had, zorgden Plet Nab en Arie Jansen voor 2—5. Berfho; Terheide was het die uit een doorloopbal 2—6 liet aanteke nen. jVa een Haags tegendoel punt bracht Freek Veer de stand op 37. Nel Sluimer schoot Schiedam naar 3 Dubbel Zes kwam met twee doelpunten nog wat terug, maar de roodzwarten hielden verder de zaak potdicht. Een kwartier voor tijd moest Hans Josen uitvallen toen hij na een opgooibal een elleboog van zijn tegenstander tegen zijn bril kreeg. Het glas van de bril brak en kwam in zijn oog terecht. Hij werd vervan gen door Ger överkleeft. Succes ging jn een goed gespeel de wedstrijd tegen Spartaan met 45 eervol ten onder. Minder eervol werd hert vijfde verslagen door OSCR 3. Met niet minder dan 0—20 moes ten de Successers diep buigen, voor de Rotterdammers. Hans Bal bracht Succes tegen Spartaan met i0 voor. Het werd 11 toen een serie blun ders ln de Succes-verdediging werd afgestraft. Na 1—2 door Marijke Groenenweg, kwa men de Rotterdammers met 2 doelpunten op 3—2. Dick Be- deaux bracht destand in even wicht, maar direct daarna had Spartaan het antwoord klaar, 4—3, Met een schot van afstand bracht Hans Bal de partijen opnieuw gelijk. 4—4. Uit een doorloopbal schoot Spartaan het winnende doelpunt in, 5 4. Henk Hassfeld verzuimde even voor tijd de kans op de getijkmaker door een. straf- »choT> t» acAiatfn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5