Knokken om terug te komen BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE: VAST" PUBLIEK mm Fortuna niet kansloos bij Heerenveen Sunlight teams eervol ten onder vsv SFF -Volendam SW IN KLEUR VERGADERING HSV Wmter- programma ■BBS IHWïl Sg&Ss Alleen Jan Schaap een voldoende Wielerronde voor jeugd in 's-Gra- velandsepolder HUISVROUWEN BIJ POLLUX EIGEN ELFTAL ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1972 Rinus Gosens met Wout van Meeleren (midden) en Aad Osterholt (rechts). Twee spelers dia weer helemaal terug zijn. Schiedam SW ontvangt zondag op Harga ex-ere- divionist Volendam. Een duel dat bij de start van de competitie het predicaat: topper zou hebben meegekregen, maar thans is gedaald tot een trei len tussen twee ploegen die naarstig zoeken naar de juiste vorm. Op dat punt kijkt men op Harga thans wat vrolijker, want terecht constateert oefen- meeser Rinus Gosens een steeds sterker worden de selektie rondom zich. Juist daarom hecht men veel waarde aan "het duel van komende zondag en zegt Rinus Gosens: Daarom gaat m'n elftal onge wijzigd het veld in. Ze moeten weer een kans krij gen te bewijzen dat het elftal groeit". Een duidelijk sterker SW toonde algelopen zondag in Leeuwarden, dat het wei degelijk volgens een sterk aanvallend concept kan voetballen. Met een dergelijke speelwijze de tegenstander kan ontrege len. Opvallend was ook het evenwicht tussen aan val en verdediging, waartussen een sterk midden veld SC Cambuur regelmatig overvleugelde. SVV scoorde slechts één keer, maar de met zorg uitle- RESULTATEN voerde aanvalsgolf richting het Friese doelgebied maakte duidelijk, dat SVV in staat is de tegenstan der een aanvalspatroon op te dringen. Daarom rijst ook de vraag hoe een en ander zich tegen Vo lendam za] ontwikkelen, een tegenstander die qua positie op de ranglijst SW's gelijke genoemd kan worden. Defensief blijven beide ploegen steken op tien tegentreffers, maar aanvallend kwamen de wijdbroeken vier doelpunten beter uit de bus: SVV zeven, Volendam elf. HERSTEL Ondanks de tot nu toe teleurstellende resultaten van de oranjehemden blijft men in Volendam steevast geloven in. een snel herstel en blikt men daarbij naar de volgende periode. Inderdaad kampte Vo lendam tot nu toe met veel blessures en moest vaak geluk ontberen. In veel opzichten bijna een SW-verhaal. In de tot nu toe behaalde resultaten eveneens weinig verschil: GraafschapSW 20 (Volendam— Graafschap 21), HeraclesSVV 2—0 (Heracles Volendam 0—-2). SWWageningen 0—1 (Wage ningenVolendam 21), SWRod a JC 01 (Vo lendamRod a JC 1l)r CaraibuurSW 1l (VolendamCambuur 01) SW won voorts van Fortuna VI. (10) en de Volewijkers (31) en speelde gelijk tegen SC Tilburg (22). Volendam verloor van FSC (0I) en PE-C/Zwolle (13) maar had. tegen FC VW weer een uitschieter (4— —1). Opstelling SW: (doel) v.d. Velden, (achter) Ro- meijn, Steenbergen, Osterholfc, v. Beek, (midden) Mulder, Wamaar,v.d. Spek, (voor) Bakkes, v. Meeteren en. Groenenweg. Wisselspelers: Sparla, v.d. Korput en Kr os. Schiedam Tijdens de laatst gehouden vergadering van d® Schiedamse sportraad werd onverwacht SW's subsidie aanvraag ter discussie ge steld. Waren de meningen over bet wel of niet verlenen -van een eventuele subsidie verdeeld, vooral het onder werp passieve recreatie werd vaak in de discussie aange- door Hans Soeters wers. Roda, hoewel toch een sterk draaiende club, kwam daarna niet meer boven 6000 belangstellenden. Koploper "Wageningen miste een derge lijke uitschieter, maar getuige het gemiddelde van ruim 5600 aanhangers per wedstrijd, kan men in Wageningen de verrichtingen van de betaald- voetbalclub wel waarderen. Een volledig dieptepunt beleeft het Amsterdamse De Vole- "wijckers dat in vier wedstrij den slechts voor 7500 getrou wen de poorten behoefde te openen. Slechts de laatste wedstrijd tegen Heerenveen bracht een nerveuze glimlach op het gezicht van de Amster damse penningmeester: drie duizend toeschouwers, tegen een vast aantal van 1500 in de voorgaande duels. Aan de ma tige kant blijft ook Fortuna VI. dat met 12.500 weliswaar ruim uitsteekt boven het diep in de zorgen verkerende Vole- wi jokers, maar niettemin schril afsteekt tegen bijvoor beeld FC WV (20.000). Een ploeg die trekt, ongeacht de stand op de ranglijst getuige de voorlaatste plaats. TERUGVAL SVV startte zoals vermeld met 7000 schiedammers en Vlaar- dingers op de tribune, reikte daarna nog een keer naar 5000 maar viel ondanks het bezoek van koploper Wageningen te rug naar 3500. Niettemin trok ken de Schiedammers tot nu toe 19-500 man naar Harga. Slechts drieduizend minder dan koploper Wageningen...... Daarom ook kan worden gesteld dat werkelijk hoge toeschou- werstallen in de eerste divisie tot de uitzonderingen behoren. Een gemiddelde van 6000 voor de koplopers, 4000 voor de mid denmoters en de vaste kern voor de sta art clubs lijkt na vier thuiswedstrijden betaald voetbal in de eerste divisie, een reële afspiegeling. Aantal len die veel steden hebben doen besluiten over te gaan tot het verlenen van subsidie, of zoals bij het toenmalige DFC, werd verleend om dat aantal juist op te wekken. BENADERING Tijdens de discussie in de Sehie- damse sportraad werd dan ook gesteld, dat 't publiek dat betaald voetbal wil zien, dit desnoods in een andere stad gaat doen. Dat het een eigen groep kijkers trekt, „Laten xve ze dan proberen in onze eigen stad te houden, ze de gelegenheid geven in eigen stad naar het betaalde voetbal te gaan kijken", klonk in de sportraad als een goed ge meend pleidooi. Hetgeen te vens weer eens een andere be nadering is van het vaak geui te probleem: „Er zitten al zo veel betaalde clubs op een kluitje". Schiedam en Vlaai- dingen hebben er ieder nog maar één.... Toeschouwerstallen na acht ge speelde competitiewedstrijden waarvan vier thuiswedstrij den: Roda JC (32.500), Hel mond Sport (26.000), Wagenin gen (22.500), De Graafschap (22.500), Heerenveen (22.500), Spelen voor volle tribunes, bittere noodzaak in het be taalde voetbal... Vitesse (21.500), Eindhoven (20.500), FC VW (20.000), SW (19.500), Fortuna SC (19.000), Hercacles (16,500), FC Dordrecht (16.500), Volen dam (16.000), Veendam (16.000), SC Tilburg (15.000), PEC/Zwolle (13.500), HVC (13.500), SC Cambuur (13.000), Fortuna VI. (12.500), De Vcle- wijckers *7.3üu). roerd. Duidelijk kwam toen naar voren dat het toeschou werstal maatgevend kan wor den gesteld of de betreffende betaald voetbalclub voldoet aan die passieve recreatie. Belangrijk is dan om te weten op welke „vaste kern" een club kan rekenen en tot welk aantal deze „kern" groeit zo dra ook de successen opgang maken. Ook andere omstan digheden spelen een rol. De „derby» gWFortuna VI. trok nu 7000 kijkers, echter met de vraag naar welk aan tal dB getal zou dalen of stij gen in een later stadium van de competitie. Daarom is nü reeds bij de teleurstellend ge starte clubs een dalende ten- deos merkbaar, terwijl juist de toppers drukker worden bezocht. Thans, na acht wedstrijden voetbal in de eerste divisie, prijkt Roda JC (vier thuis duels) eenzaam aan kop. Ook hier een financieel rug ge- steuntje in de vorm van een „derby'' tegen Fortuna SC: goed voor 17.000 toeschou- Van onze sportredactie Viaardïngen Het lijdt geen twijfel dat Fortuna bij Heerenveen een moeilijke gend opzicht steeSct Fortuna er met één doelpunt minder tegen bovenuit. Schiedam Ook SW poseerde voor de lens van onze fotograaf! Een elftalfoto die wij onze lezers maandag aanbieden in de wekelijkse sportbijlage van het Rol- terdamsch Nieuwsblad. Een uitneembare poster in kleur van de formatie van Rinus Gosens, kort voor de start van de tweede periode In de eerste divisie. Een periode waarvan men op Harga hoge verwachtingen koestert. Van onze sportredactie Hoek van Holland De afdeling gymnastiek van de Hoekse Sport Vereniging belegt een ledenvergadering op dinsdag 26 september om 20 uur in het trainings centrum. Door het aftreden van enkele bestuursleden is ieders aanwezigheid dringend gewenst. Zij treden af in verband met verhuizing of ziekte en men hoopt op de ledenvergadering voldoende kandidaten te heb ben voor de vervanging. Met een incompleet bestuur is het niet mogelijk de afdeling gymnastiek goed te lei den. Bij HSV zijn verschillende verzoeken binnen ge komen om weer een afdeling heren-senioren in het le ven te roepen. Men heeft daartoe op donderdagavond de beschikking gekregen over de gymzaal aan de Mer- catorweg. Aanvang half negen en alle heren zijn van harte welkom. wedstrijd tegemoet gaat. Vooral omdat de Friezen op eigen veld teleurstellen dit seizoen en daar zo snel Commercieel gezien is één punt mogelijk vanaf willen. Om dat het vooral van invloed is op het toeschouwersaan tal. Maar anderzijds krijgt trainer Meg de Jongh te maken met een Fortuna, dat door de vier punten uit de laatste drie duels sterk ontvlambaar is. Zodanig dat Jan van Baaren niet schroomt om te zeg gen, dat er zeker een deling in 2it. Want het zelfver trouwen bij de Vlaardin- gers is na de onverwachte en verrassende winst op Vitesse snel gestegen. Hetgeen ook de meeste clubs beamen, die daarom in Fortu na thans een gevaarlijke out sider zien. 'n Club die tot ver rassingen in staat is, ook al wijst Jan van Baaren er op, „dat de Vlaardingers ook in het Friese Haagje niet zonder meer in de aanval zullen gaan. Het predikaat van aan vallen, zo aantrekkelijk moge lijk voor het publiek, heeft af gedaan omdat je er alleen maar punten mee verspeelt", redeneert de Fortunatrainer. Daarom komt er ook bij Hee renveen behoudend voetbal, van eenzelfde kaliber zoals te gen de FC Dordrecht werd ge demonstreerd. irieb'ï&ftl* uit Heerenveen van grote waarde omdat de Vlaardin gers volgende week het dit seizoen beslist niet sterke Veendam ontvangen en daar in winstkansen zien. De ver moedelijke opstelling voorzon, dag: doel Peter Eikelenboom, achter John Corver, Leen y Boon, Ger Pijl en Ger Robbe- mond, midden Rob van der Bol, Arie Don en Cees Bou- man, voor Anion Huyer, Arie Riedijk en Aat Reygersberg. Aat Reygersberg, één van de aanvallers die maar weer eens voor produktie moet gaan zorgen GELIJKSPEL Overigens ontlopen Heerenveen en Fortuna elkaar niet veel In kracht, hetgeen duidelijk wordt uit de doelcijfers. De Friezen scoorden achtmaal en Fortuna maakte een half do zijn goals. Maar in verdedi- Vlaardin gen De volleyballers van het Vlaardingse Shell mistten in de bekercompeti tie de boot tegen dè tech nisch betere eerste klasser Z.V.C., dat dit seizoen, door vertrek van enkele goede spelers, een stuk zwakker is geworden, won de wedstrijd met 30- De Vlaardingse heren verloren de eerste set met 157, door dat ze meer met andere din gen bezig waren dan met vol leybal. In de tweede set gaf Shell goed partij maar ver waarloosde de verdediging van het achterveld, waardoor de tegenpartij makkelijk punten scoorde. In de derde set werd Shell weggespeeld. Aanvoerder Wim v.d. Broek, die overigens een goede wedstrijd speelde, vroeg pas bij een 12—2 achter stand de eerste time-out aan. Viaardïngen Belde eerste teams van Sunlight kunnen terug zien op bevredigende resultaten behaald in de volleybalbeker- compeütie. Men kan van een paradox spreken, omdat het da mesteam en het herenteam,, ondanks de goede resultaten, uit geschakeld z(jn. De dames moesten het donder- dria. dagavond in een thuiswed- De heren van Sunlight hadden strijd opnemen tegen het één klasse hoger spelende Alexan dria. De dames van coach Wim Bel serveerden hard, maar de meer geroutineerde tegen» stander kwam vaak met een harde aanval terug. Het was een leuke maar vooral span» nende wedstrijd. De setstan den zijn daar de bewijzen van. 16—14, 17—15 en 15—13, alle in. het voordeel van Alexan- het aanmerkelijk zwaarder. Zij lootten Concordia, dat in de gewone competitie tweede divisie speelt, d.w.z, vijf klas sen hoger dan Sunlight. De krachtsverhouding was voor de Vlaardingers niet te over bruggen. Concordia speelde in de eerste twee sets snel en doelmatig volleybal. Setstan den 154 en 154. In de der de set ging het sympathieke Schiedam De Rennersclub Schiedam organiseert morgen een groot jeugdtoemooi op het parcours in de 's Gravenlandsepolder. Aan dit evenement, dat 's morgens om 10 uur begint, wordt deel genomen door jeugd van de wielerclubs: Feyenoord, De Coureur, Rotterdam, Hoekse Renners, De Mol, Excelsior, Fedaalridders, Windmolens, Presto, WWV, Olympia en het organiserende Schiedam. Concordia wat meer variatie in het spel brengen. Erg doel treffend was dit echter niet. Sunlight putte hieruit moed en ging erg goed draaien. De spannende derde en laatste set ging tenslotte op het nip pertje toch nog naar Concor dia (16—14). Van onze sportrcdactïle Viaardïngen De "Vlaardingse Scheidsrechtersvereniging heeft haar eerste contacta vond gehad. Hoofdpunt was een verhandeling over de spelregels die oftider leiding stond van de oud-voorzitter, Go\'ert van der Borden. Het verdere programma ziet er als volgt uit: 6 oktober: bin go; 16 oktober contactavond met één van de volgende spre kers Jaap Bax, Dick van Male, Wim Hoogendoom of oud-arbiter Bom. Wanneer dit niet lukt dan worden weer spelregels behandeld. Ook voor 30 oktober staat één van de genoemde spelers op het programma en voor 13 no vember is er wederom een avond met bespreking van de spelregels. Eveneens op 27 no vember een spreker en op 18 december organiseert de VSV kerstklaverjassen. Op 8 januari is de nieuwjaars- instuif en op 17 en/af 19 ja nuari volgend jaar zijn er spelregelwedstrijden voor de junioren. Tevens zal worden getracht op één der avonden de heren Magielsen en Ver- kaart in de cantine aan de Van Viandenstraat te krijgen. Alle bijeenkomsten zijn overi gens in de cantine. Vlaardingen Inspiratie van Miep Schoenmakers, doorzet ten van Ellen Beunk en bege leiding van Stef Kliphuis heb ben Pollux een „veterinnen- elftal" bezorgd. Dat voorna melijk bestaat uit huisvrou wen. Voor deze speciale groep uit de hockeywereld bestond al enkele jaren belangstelling om dan op doordeweekse da gen te spelen. Het gebeurt in samenwerking met Spirit, Met een gezamen lijk elftal nemen de dames aan een competitie deel. De eerste oefenwedstrijd besloten de dames met een 30 zege en hoopgevend waren voorts de uitslagen in het zg. „war- ming-up-toernooi" bij Rood wit. Van. het sterke Voordaan werd slechts 10 verloren. Van HBS is met 10 gewon nen. Tegen Hurley bleef de stand gelijk: 0-^-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4