SCHIEDAM iCHE COURA !T t F.A.M. de Groot beëdigd als raadslid LEGE PLAATSEN BIJ G.T.B. WORDEN OPGEVULD ZILVEREN SISO-BAZAR VAN START Schied am-Zuid krijgt f 225.000 voor renovatie 2 kranten voor e'én prijs! k ém Voorlichtingsfolder over afkoop van watercontract Opening De Vier Molens „Onverteerbaar en onverkoopbaar" Schiedamse raad betreurt niet doorgaan integratie Bouwnota verschijnt nu in oktober Augustmus Cantorij concerteert in Museum- aula Wethouder G, Kaptein: POSTAGENT SCHAP VERHUIST iSISIlft Slooppanden onder de hamer Dinsdag 26 september 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24524 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam lïe heer F, A. M. de Groot is gisteravond tij dens een openbare vergadering van de gemeenteraad beëdigd als raadslid. Hij komt de KVP-fractie verster ken. Burgemeester H. Roelfsema heette het nieuwe raadslid welkom en sprak de hoop uit, dat hij voorlopig het laat ste nieuwe lid vau de raad zal zijn dat moet worden beë digd. Door de vele mutaties van de laatste tijd is het beëdigen van nieuwe leden, bijna een vast agendapunt geworden. Met de benoeming van de heer De Groot is de Schïedam- se raad weer voltallig. Schiedam De voorlichtingsambtenaar van de gemeente Schie dam zal medewerking verlenen aan het verschijnen van een folder over de afkoop van het befaamde watercontract met de gemeente Rotterdam, wat Schiedam een bedrag van 14 mil joen opleverde. Binnen niet al te lange termijn moet deze fol der verschijnen. Schiedam Door allerlei omstandigheden is er vertraging gekomen in de verschijning van de bou\*nota van wethou der B. E. Collé van Volkshuisvesting, Aan vankelijk had de wet houder toegezegd dat deze nota over de wo ningbouw in Schiedam nog deze maand zou ver schijnen, maar er zaten te veel werkzaamheden, aan de voorbereidingen vast om deze toezegging gestand te kunnew doen. Het is de bedoeling dat de nota in oktober ver schijnt en dan ook in de raadsvergadering van deze maand 'zal worden behandeld. Schiedam De Amstelveense Augustinus Cantorij geeft op vrijdagavond 29 september oen concert in de aula van het Stedelijk Museum, dat om 20.15 uur begint. Op het pro gramma staan werken van onder meer Ton de Leeuw, Schütz en Carissimi. Toe gangsbewijzen zijn verkrijg baar aan het museum en be dragen voor jeugdleden van de organiserende vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en houders van jeugdpaspoorten 1.50. Leden van de vereniging 4 en voor Piet-leden 5. De bevolking krijgt dan infor matie over de afkoop van het watercontract, die niet voor iedere Schiedammer geheel duidelijk is geweest, In de fol der zal tot uiting moeten ko men hoe de afkoop van het zo genaamde „eeuwigdurende contract" heeft plaatsgevon den. Schiedam De heer C. Egas stelt vrijdag 6 oktober 's mid dags om kwart over drie het dienstencentrum De Vier Mo lens officieel in gebruik. Het Centrum is gevestigd op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Stule- meïjerlaan. Schiedam Het niet door gaan van de integratie tus sen de drie nutsbedrijven van Vlaardingen, Maas sluis en Schiedam heeft tot gevolg, dat de Schiedamse Gemeentelijke Technische Bedrijven na twee jaar een ander personeelsbeleid moeten gaan voeren: nu het bedrijf voorlopig zelfstandig blijft zullen al lerlei arbeidsplaatsen zo- wal in het hogere als in het lagere personeel moeten worden opgevuld. Deze plaatsen waren hangende de integratie leeg gebleven, als functionarissen bijvoor beeld verhuisden of met pen sioen gingen. Hoewel het niet bekend is, om hoeveel lege plaatsen het gaat, Is het wel een feit dat de GTB wat be treft het aannemen van nieuw personeel een andere koers moet'en varen dan tot nu toe. Tot voor kort heeft het perso neel rekening gehouden met een integratie, die tót op di rectieniveau gevolgen zou hebben. Het huidige perso neelsbestand is nu niet vol doende om het bedrijf blij vend draaiende te houden er een aantal functionarissen zal moeten worden aangetrokken. Bij dat alles houden de GTB rekening met de situatie op de arbeidsmarkt, waar zich. een wat „grotere werklooshei' Voordoet' San^georuncët^lTIs Door de voorgenomen integra tie, die twee jaar onderwerp van studie is geweest en op de valreep niet doorging, konden vacatures in die tijd niet of moeilijk worden opgevuld. Inmiddels heeft de Schiedamse gemeenteraad het niet door gaan van de integratie vrij la coniek voor kennisgeving aan genomen, al werd de beslis sing van de Vlaardingse raad wel betreurd. Burgemeester H. Roelfsema, die als eerste namens h. en w. het woord voerde, meende dat Vlaardin gen te veel van Schiedam had gevraagd door eerst met een aantal punten over de Integra tie akkoord te gaan tijdens een op 14 september gehouden vergadering. Volgens besluit van deze vergadering zou een gezamenlijke studiecommis sie worden ingesteld. Vlaardingen oordeelde volgens de burgemeester tenslotte toch anders en wilde meer haast zetten achter de inte gratie. „Wat Vlaardingen wil de, moesten wij aanvaarden" zei de heer Roelfsema gister avond over de Vlaardingse ei sen. „Dat was geen overleg meer, dat was het opleggen van een dictaat". De burge meester betreurde de houding van. het Vlaardingse college, dat aanvankelijk toch niet ak koord ging met eerder over eengekomen standpunten. De burgemeester kende de ge meente Maassluis lof toe, om dat deze gemeente al in het voorjaar kwam met kritische opmerkingen over de integra tie. Verder deelde hij mee, dat het voltallige personeel van de Technische Bedrijven tijdens een op 15 september gehouden bijeenkomst is inge licht over de stand van zaken rond de Integratie, Ook uit de gemeenteraad warén weinig positieve geluiden' te beluisteren over de Vlaar dingse beslissing. Namens de fracties van PvdA/PPR, CPN en zijn eigen fractie besteedde D'66-raadsIid Aad Wiegman aandacht aan de vraag waar om er twee jaar gestudeerd moest worden op de integratie van nutsbedrijven zonder dat tot een resultaat is gekomen. PRULLEMAND „Het is haast onverkoopbaar om na 2 jaar het geduld van het personeel uit de drie be drijven op de proef te hebben gesteld, de gemaakte studie naar de prullemand te verwij zen" vond de heer Wiegman. „Het is bijzonder triest dat dit experiment, dat landelijk sterk Jn de belangstelling staat, op deze wijze aan zijn eind komt", vond hij. De heer Wiegman legde er de nadruk on. dat het niet door gaan van de integratie tussen de drie nutsbedrijven geen weerslag moet hebben op an dere projecten die in het ka der van gemeentelijke samen werking worden ondernomen. Hij noemde de realisering van de schooladviesdienst als voorbeeld. Over de toekomstige ontwikke ling merkte de heer Wiegman op, dat de toekomst van de GTB wat betreft eventuele fu sies niet te bepalen is, maar hij drong er namens de drie partijen bij het college op aan de ontwikkelingen nauwkeurig te volgen en de commissies die er mee te maken hebben op de hoogte te houden. Bij zonder belangrijk vond hij verder het personeelsbeleid binnen de Technische Bedrij- „Wat moet ik bij zo'n gang van zaken nog voor verstandigs zeggen?" vroeg de heer S. J. Rosman zich namens KVP en PCG af. Hij meende dat het Schiedamse college zelf me de-verantwoordelijk is voor het mislukken van de integra tie van de nutsbedrijven. De heer Rosman verheugde zich over de duidelijkheid, die er uiteindelijk voor het personeel van de GTB gekomen is. De raad nam tenslotte 't Vlaar dingse besluit om de integra tie niet te doen doorgaan voor kennisgeving aan. Schiedam „Onverteerbaar en onverkoopbaar". Zo noemde de wethouder voor bedrijven G. Kaptein gister avond de houding van de gemeente Vlaardingen ten op zichte van de integratie van de nutsbedrijven van Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis. Vlaardingen had naar zijn mening ten onrechte zijn mening over de integratie gewijzigd, na zich eerst akkoord te hebben verklaard met een voorstel hierover, dat het Instellen van een stu diecommissie inhield. „Op de 14e is er nog een onderhandelingspakket en op de 15e blijkt dat niet meer te bestaan. Van het Vlaardingse besluit ben ik niet overtuigd. Ik had liever een studie commissie gehad. Het vastpinnen van Schiedam door de Vlaardingse raad omtrent een uitspraak van Schiedam voor S december viel evenmin in goede aarde bij de wet houder. Schiedam De bazar die In het kader van de gereformeerde SI- SO-actie in de Magnalia Deïkerk wordt gehouden in een jubi- leumbazar: het damescomité bestaat 25 jaar en organiseert dit jaar een baza*- met vele activiteiten, waarvan de opbrengst ditmaal Is bestemd voor de verbouwingsplannen van de Julia- nakerk aan de B.E.-laan. Vlaardingen Het thans in het winkelpand aan de Van Ho- gendorplaan 7a gevestigde postagentschap zal met in gang van 2 oktober worden verplaatst naar het adres Van Hogendorplaan 95a. Daar wordt het agentschap onder gebracht in de winkel van de firma Plastivorm. De openingstijden van de nieu we vestiging zijn: maandag tot en met vrijdag van half negen tot half één en van half twee tot vijf uur. Profiler nu wn h«t uni»k**»nbBd 2 knnt*n t« entYMjin toon li prij»v»n ScbiedwnjcHt Courint mot nieuw» uit uw «ad «n «mfivinf. h«e RotterJïmichB Nieuwsblad met hit luute binnen- tn buitinhndii nieuws. Geef cru nu ©s>dr«hte«k bij E u 14 dixtn fruit, ion der enige verplichting, 4* SC 4- RN u beurten en ontdek zc|! de vele pluspunten. Dete bon in open envilop, zonder pomeiel. leuren «ir Fotwrdamich Nieuwsblid, intwoördnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 daten frids imrr Vanochtend is de bazar geopend in de Magnalia Deïkerk aart de ATbardastraat in Nieuw- Iand, Hij blijft -open vanavond, en morgen van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur. Ook kan men er dan 's ochtends vanaf half elf terecht. De bazar telt veel stands met onder andere boe ken. en curiosa. Ook is er een zogenaamd „Waterlooplein" te bewonderen, waar veel oude voorwerpen,.,die men op dit Amsterdamse plein pleegt te vinden, zijn opgetast. Organisatrice mevrouw Schu ring rekent met haar mede- comitéleden weer op een groot succps. Dat zou boven dien geheel in overeenstem ming zijn met de SISO-bazars van de afgelopen jaren, die als reeel grote sommen gelds opleverden. In de 25 jaren van hun bestaan werd in totaal ruim 100.000 bijeen verza meld. ïn 1948 begon, een groepje da mes met de eerste bazar on der de naam Zizo, wat voor Ziekenzorg stond. Aanvanke lijk werd alleen voor dit doel Ingezameld, maar later kre gen de bazars een breder doei 'Er werden acties gehou den voor onder andere een ge reformeerde kerk in Zuid en in later jaren een kerk in Ke- thel, die met name tot stand kwam door de acties van ds. en mevrouw Schuring en tal van medewerkers. Tn de Magnalia Deïkerk wordt nu een bazar gehouden voor de verbouw van de Juliana- kerk, noodzakelijk geworden door de sluiting van de gere formeerde kerk in Schiedam- Zuid, die werd verkocht, en door het te grote aantal zit plaatsen in de Julianakerk, dat een verbouwing mogelijk maakte. Schiedam Het stadsbeeld in Schiedam ondergaat op het ogenblik enige verandering door het slopen van een aan" ta! pandjes. Nu steeds meer slooppanden Leegkomen door sanering, neemt ook het aan tal brandstichtingen toe. Dc brandweer heeft die laatste tijd veel werk om het vuur tc bestrijden, dat als regel door jeugdige hrandstichters woreft aangestoken. In opdracht van b en w is de slopershamer in enkele pand jes aan het Willemshofje ge gaan, die dit weekeinde zijn uitgebrand. Ook is een begin gemaakt met de sloop van het voormalige „Tempeltje", een sociëteit aan de Sint Annazus- terstraat die inmiddels is ont ruimd. Naar aanleiding van een raads voorstel over de onbewoon baarverklaring van een aan tal pandjes in de Zeestraat in formeerde VVD-fractie voor zitter G. P. Vcrhuisdonk gis teravond welke maatregelen het college kan nemen tegen eventuele toekomstige brand stichting. Wethouder Collé meende dat de meest radicale oplossing slopen mogelijk is, maar niet onder alle omstandighe den. Op grond van de verorde ning moet een en ander wor den bekeken,, meende hij. Schiedam De gemeente raad is er gisteravond mee akkoord gegaan, een be drag van f 225.€00 beschik baar te stellen voor de wo ningverbetering in met name Sehiedam-Zuid. Van dit bedrag zal uit de rijks pot f 180.000 worden terug ontvangen. Het bedrag gaat naar de huurders in Schiedam-Zuid, die hun woningen aanzienlijk wil len verbeteren. In aanmerking komen ongeveer 150 huurders van huizen, waarvan de vcrbetcringskos- ten meer dan f 10.000 bedra gen en de huurprijs als gevolg van de renovatie tenminste t 25 omhoog Is gegaan. PvdA-woord voerder A. Verlui de, die zich In het bijzonder heeft ingezet voor woningre- novatïe in Schicdam-Zuid, sprak namens de PvdA/PPR-fr actie gister avond zijn voldoening uit over het raadsvoorstel. Hij meende dat de regeling voor de bewoners van het Schie damse zuiden zeer urgent is. De heer Verlinde verwees naar een in juni gehouden vergadering van de woning bouwvereniging V olkshuisves- ting met verontruste huur ders, leden van de nationale Woningraad, kamerleden, wethouder Collé van "Volks huisvesting en raadsleden over onder andere de wijkre novatie van Schiedam-Zuld, Hij hoopte, dat de woningen aan de Havendijk die m renovatie zijn of al zijn verbeterd ook onder de regeling zullen vallen en vroeg zich af of de mensen die, afgeschrikt door een op handen zijnde renovatie in een duurder huis gingen wo nen, niet voor de regeling in aanmerking komen. De SGP'er L. H. Knipscheer diende een motie in, die nog wat verder ging dan de door b. en w. voorgestelde bijdra geregeling. Hij nam deze mo tie, die werd gesteund door de raadsleden Rosman(FCG) en Taverne (KVP) later terug. De heer Krüpscheer meende dat ook de woningen die vanaf 1 januari 1970 tot 1 januari 1972 zijn verbeterd, voor een bijdrage in aanmerking ko men. Wethouder Collé meende echter dat dat niet mogelijk is en meende dat het afmaken in 1972 van wat in 1970 aan reno vatie werd begonnen wellicht de enige kans is om iets van de minister los te krijgen. De heer Collé verwees tenslotte naar de regelingen, die voor renovatie in de drie grote ste den bestaat: Hier wordt f 1.900 toegekend. De wethou der zei geen enkel verschil te zien tussen de situatie in de grote steden en die in Schie dam. Hij gaat er bij de minis ter op aandringen, voor Schie dam een zelfde bedrag in de wacht te riepen. De raad ging met algemene stemmen ak koord met het voorstel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1