SCHIEDAMSCHE COURANT Stichting zit financieel vol komen aan de grond II Schooladviesdienst Hoogste prioriteit Ruimte voor computers in nieuwe stadskantoor 2 kranten voor ée'n prijs NA TOTAALMANIFESTATIE GEEN GELD VOOR LEVERANCIERS Voormalig Tempeltje gesloopt SISO-bazar in volle gang in De Ark Raad van Kerken houdt bespreking W0 èSlï Begin gemaakt met verbou wing panden Lange Haven/ Hoogstraat Wij kvereniging Singelkwartier viert feest Besprekingen met Schiedam en Maassluis afgerond Stedelijk gesloten tot 1 oktober Bijna alle politieke partijen naar Irene Inbraak in kantine Disco-avond in 't Zoldertje if" Woensdag 27 september 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24525 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het oude gebouw van sociëteit Het Tempeltje, althans wat daar nog van over was, is onder de hamers terecht gekomen van de slo pers, die in de Anna zuster straat saneringspanden met de grond gelijk maken. De voormalige sociëteitsruimte, al geruime tijd in zeer verval len staat, wordt gesloopt on der meer uit vrees voor brandstichtende jongelui, door wier toedoen al eerder een aantsl slooppanden in vlam men opging. Schiedam De SISO-ba2ar in volle gang: Veel belanj •stellende aspirant-koperr hebben zich gisteren al laten zien op de bazar ten bate voor de verhouw van de Ju- lianakerk, die in kerkcen trum De Ark wordt gehou den tot en met vanavond. Gisterochtend werd de bazar officieel geopend. De bazar is tevens de juibileurobazar, omdat het comité dat deze evenementen orpaniseert in middels 25 jaar bestaat en in die tijd ruim 100.000 bijeen heeft gebracht. Schiedam De Stichting Totaalmanifestatie Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren zit financieel volkomen aan de grond! De Stichting, speciaal in het leven, geroe pen voor het organiseren van de totaalmanifestatie op 2 en 3 september in de Sporthal Margriet blijkt namelijk de leveranciers niet te kunnen betalen en zou bovendien de door de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren en Schiedamse Gemeenschap toegezegde garanties van res pectievelijk 5.000 en 3.500 al vóór de aanvang van het festival hebben verbruikt. Dit kwam gisteravond aan het licht tijdens de verga dering van het algemeen bestuur van de S.R.J.J., waar men duidelijk in de maag zit met deze zaak. In een brief van de Stichting Totaalmanifestiatie aan de leveranciers wordt spijt uitgedrukt over het onver mogen te kunnen betalen, maar het is daar niet duide lijk uit geworden, of de schuldeisers hun geld als nog zullen ontvangen. B en w. hebben inmiddels een accountants-onderzoek laten instellen naar de finantiële gang van zaken rond de to taalmanifestatie. Hoewel de manifestatie op zichzelf niets met de S.R.J.J. te maken «pelt, moest gisteravond wel j^ndacht aan deze zaak wor den besteed, omdat de scheids lijnen tussen de speciaal ge vormde stichting en de S.R.J.J. Wel heel erg onduide lijk blijken te zijn geweest. Schiedam De Raad van Ker ken in Schiedam houdt van avond in de zaal onder de Op- standingskerk in de Dr. Kuy- perlaan een bespreking over dè samenvatting en de discus sienota, die de Raad van Ker- kén jn Nederland heeft uitge geten naar aanleiding van de döor haar uitgegeven brochu re God-Wereld-Kerk en de op -19 augustus in Utrecht gehou den bijeenkomst. ^s.^a. Stelnhart leidt de bespre- ®ög in, waarna In groepsge sprekken hierop kan worden gereageerd. Onder leiding van ue heer J. J. van Collenburg wordt vervolgens een algeme ne bespreking gehouden. Be avond begint om acht uur. De Raad van Kerken in Schie dam heeft op 22 november een tweede bespreking op het pro- 6*amma. Beide bijeenkom sten worden gehouden in aan sluiting op de besprekingen in februari en april van dit jaar. Het bezoekersaantal was onge veer een vijfde van. het ver wachte totaal aantal bezoe kers, dat op 3,000 was ge naamd. Met name D'56-ers Aad Wiegman en Vincent Broeke kraakten gisteravond harde noten over het gebeur de. De heer Broeke had een fotocopie bü zich van de brief nan de leveranciers en las deze min oi meer verbijsterd voor. Hij vroeg zich af hoe dit beeft kunnen gebeuren en noemde het gebeurde „verre- gaand slordig". Vorder vond hij da-t de vlag van de S.R.J.J. ten onrechte is ge bruikt door het vertrouwen te wekken van de leveranciers. Hoe dan ook vond hij dat de S.R.J.J. zelf ook in opspraaak is gekomen. De verwarring werd nog groter toen Leo van der Hoeven, die zich met de voorbereiding van het festival in de Sporthal bezig heeft ge houden niet op de hoogte bleek van de aan de leveranciers verzonden brief. De verant woordelijke man voor de ■brief, Jos van der Lugt, is in het buitenland en kon dus geen opheldering verstrekken. Het gebruiken van de garantie vooraf was tegen de afspra ken. Pas na afl'oop van het festival zou worden bekeken, of de garanties al dan niet moesten worden verleend en Aad Wiegman en S.R.J. J.-pen- ningmeester Joop Hchemann van de S.R.J.J. zouden zi-ch daarmee belasten. Op voor stel van de heer Van der Most, als buitenstaander in de vergadering aanwezig, werd uiteindelijk besloten de zaak verder vertrouwelijk te be handelen. Wiegman en Hehe- mann zullen alsnog nagaan wat de financiële consequen ties zijn en zullen een vertrou welijk rapport op papier uit brengen, waarna de S.R.J.J. in een vertrouwelijke verga dering uit de moeilijkheden zal proberen te komen. De heer Van der Most deed het voorstel, omdat hij meende dat de S.R.J.J. in het geding -kwam, die op zichzelf buiten de zaak staat. In een commu niqué kan beter het resultaat van de besprekingen naar bui ten komen. Met algemene stemmen werd hiertoe besloten. Middenstands- warenhuis Sohiedaim Het begin is gemaakt met het ver bouwen van een aantal voormalige distilleerde, rïjpanden aan de Lange Haven tot het toekom stig middenstandswa renhuis, Er is thans een aantal slopers bezig met het wijzigen van het in terieur v.am de panden. De buitenzijde aan de Lange Haven staat on der Monumentenzorg en moet onaangetast blij ven- Schiedam De wijkvereniging „Het Singelkwartier" houdt op vrijdag 5 oktober een feest avond in het Passage Thea ter, die begint om acht uur. Veel bekende Nederlandse ar tiesten treden op: onder meer Ronnie Tober, Luc. Smit, Joe Andy, Imca Marina, Jack Reijnders, John Woodhouse en Saskia en Serge. Op vrijdag 13 oktober wordt er door de wijkvereniging een balavond gehouden in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Ook deze avond begint om acht uur. Er kan gedanst worden op de muziek van het Van gu ard-Combo Vlaardingen De gisteren verschenen Onderwijsnota laat geen twijfel achter: het hoogst op de prioriteitenlijst staat het komen tot de instelling van een regionale Stich ting schoolbegeleidingsdienst. Aan dit op sommige plaat sen in Nederland al gevormde instituut zouden dan moe ten deelnemen de gemeenten Vlaardingen, Schiedam on Maassluis. Besprekingen daartoe tussen de onderwijswet houders van deze gemeenten, hun ambtenaren, de school besturen, de staatssecretaris van onderwijs en de gecom mitteerde voor onderwijszaken van Rijnmond zijn al a£- gerond. viteiiten. Vlaardingen kent in dit verband nu al twee partti me-psychologen. Zou de vor ming van een regionale ad viesdienst op de klippen lo pen dan bedraagt in zo'n ge val het totaal van de kosten 237.000. Schiedam De gemeenteraad heeft besloten 150.000 beschik baar te stellen voor de aanschaf van een office-computer voor de gemeentelijke woningdienst, In deze aankoop vonden maan dagavond zowel de heren P. Boschman (PvdA) als J, Bos man aanleiding om enkele opmerkingen te maken over de au tomatisering van gemeentelijke administraties. De heer Boschman wilde weten of er in het stadskantoor ruimte wordt gereserveerd waarin de automatische admi- nistiaties -van .de divexse,„ge--_. meentelijke diensten, kunnen worden, ondergebracht en stel de vragen over de aanschaf van computers, die door meer gemeentelijke diensten kun nen worden gebruikt. De heer Rosman noemde het beleid dat tot nu toe ten aan zien van de autonjatisering is gevoerd wat ondüidelïjk. Hij vroeg zich af of ambtelijke ideeën wel altijd overeenko men met die van. de gemeen teraad en pleitte daarom voor een automatiseringswerk groep, waarin zowel raadsle den als deskundigen op het gebied van de automatisering van de gemeentelijke admi nistratie zitting hebben. Hij pleitte ervoor dat de raadsle den van het begin kunnen meepraten en meende dat zo'n stuurgroep hiervoor kon worden ingesteld. In zijn antwoord deelde burge meester Roelfsema mee dat er m het stadskantoor op de vierde verdieping ruimte zal worden gereserveerd waarin de automatisering van de ad ministraties plaats zal kunnen vinden. De burgemeester gaf er de voorkeur aan, het spre ken over automatisering met name in. bestaande commis sies te doen in plaats van een nieuwe commissie in het le ven te roepen. Schiedam Het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat te Schiedam is tot 2 oktober voor het DLEbliek gesloten. Het mu seum is gesloten in verband met de komende expositie „Konfrontatie X". Deze wordt zaterdagmiddag geopend, mo menteel is men bezig met het inrichten van de zalen. De schooladviesdienst zou moe ten dienen voor het openbaar en het bijzonder onderwijs. In de beginperiode zal deze dienst' zich moeten beperken tot het kleuter-, het gewoon lager- en het buitengewoon la- ger onderwijs. Het ministerie van onderwijs ziet schoolbegeleidingsdien-' 6ten het meest geschikt voor bevolkingsconcentraties van 150.000 tot 200.000 zielen. Klei nere steden acht men met subsidiabel. Ook Vlaardingen met zo'n 82-000 inwoners der- halve niet. Dot betekent dot de bijzonder hoge kostendte can het werk en de oprichting van een schoolbegeleidings dienst zijn verbonden zo goed als voor rekening van de ge meente komen. Voor Vlaardingen vormen de lasten van een dergelijke dienst per jaar in de perio de van het streef plan 1973 1975 583.474. Voor Schie dam geldt hetzelfde bedrag. Maassluis moet ƒ218,802 bij leggen. De totaalkosten belo- - pen met een verhouding van 80-80-30 1.385.750. De post niet voorziene uitgaven, pas geleden in de ontwerpbegro ting 1973 gepubliceerd, krijgt daardoor een niet geringe knauw. De „dienst" hakt er behoorlijk in. Vlaardingen hecht zoveel waar de aan een schooladvies- of schoolbegeleidingsdienst dat men al maatregelen nam om het niet doorgaan van de vor ming van een regionale dienst op te vangen. De voorlopige oplossing waarmee men „des noods bereid is genoegen te nemen", bestaat in een uit breiding van plaatselijke acti- Profiteer n& nn het uniek* unboif 2 krenten te onmnj «er «f« pity «n; 1 Schiehnuehe Courant met nieuwe uit uw ki4 en «ingeving; en het Rottwdamichl Nieuwsblad met het iuut* binnen- en buitenlandse nieuw*. Geef om mi opdracht ook bij I u diien lratii, zonder *nij« verplichting, d« SC RN te bezorgen «n ontdek zelf de vele pluspunten. Deze bon In epen envelop, zonder postzegel, «uren Rotterdsmscb Nituwsblid, antwoordnummer 134, Rotterdam de SC RN 14 daten {ritli nurS woonpi. telefoon Op verkiezïngs- ïYOtïd i s Schiedam De meeste politieke partijen inf Schiedam zullen verte genwoordigd zijn op de verkiezingsbijeen komst die op de verkie zingsavond van 23 no vember wordt gehou den. De partijen krijgen allemaal een plaats in de grote zaal van Irene, die dan als verkiezings centrum zal zijn Inge richt, Irene-beheerder Rot» Lulz gelooft in het succes van zijn experiment. Voor het eerst zijn de meeste politieke partijen onder één dak ondergebracht. Vertegenwoordigd zul len zijn de VVD, de PvdA, D*6S, de PPR, PSP, DS'70, KVP, AR- P/CHU, SGP en GPV doen waarschijnlijk niet mee, van de CPN is nog geen reactie binnen. De partijen komen in boxen die in de grote zaal worden aange bracht. Aa<n bordjes is te herkennen welke par tij waar zit. In het mid den komt een grote tafel met propaganda-mate- 'riaal, bij het grote to neel komt een perstafel. Verder zal men via drift t.v.-toestellen het pro-.! gramma over de landed lljke verldezingsnitsla- gen kunnen volgen, Schiedam Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan de kantine van de voetbalvereni ging SVDPW op Harga. Door heit forceren van een ruit aan de achterzijde zijn ze binnen* gekomen. Snoep en eetwaren worden vermist. Schiedam De sociëteit 't Zol dertje houdt zaterdag een dis* co-avond in samenwerking met de Hurly Burly drive-iij discotheek, Dise-jockey's vooi deze avond zijn Hans en Wim, De sociëteit is in het centrum de Kreek, Lange Haven 92. D« avond begint om acht uur. vL ,it

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1