SCHIEDAMSCHE COURANT LEGGEN DERDE WERELD Jeugdraad wil alsnog spijkers met koppen slaan ApaowGï 2 kranten voor e'e'n prijs Openingstijden secretarie in Groenoord halveren Casper Schuckink Kool reikt prijzen fotowedstrijd uit AKTIE IN KADER VREDESWEEK: Weekmarkt verhuist naar Vin Giro vergat snelheids- zondaar AndaJion speelt En ik dan? in Irene Samenzang in Grote Kerk Vergadering commissie Volksgezondheid Evaluatie-commissie opgericht Kantonrechter straft snelheids overtreders Drs. Den Uyl naar Schiedam Chef afdeling Bevolking A. Noordzij: 9 9 99 Donderdag 28 september 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- i pagina's 99ste jaargang no. 2452S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Allerlei Schiedamse scholen, instellingen en verenigingen gaan contacten leggen met dezelfde instel lingen in Afrika en Azië, Dat is de opzet van een plan, dat door Schiedamse kerken en door de Wereldwinkel is ontwikkeld en dat in het kader van de Vredesweek die deze week wordt gehouden nu openbaar is gemaakt. Het is de bedoeling dat Schiedammers in schriftelijk contact komen met de bewoners van Foumban in Kameroen en met scholen, vakbonden enzovoorts in Singapore. Het plan is uitgewerkt om de Vredesweek dit jaar weer goed te laten functioneren. In vorige jaren werd er in Schiedam niet veel aan deze jaarlijkse terugke rende gebeurtenis gedaan. De Kerken en de Wereld- ;-wïnkel hebben van oktober tot juni overleg gepleegd en hebben besloten dit plan uit te proberen. „Je kunt van alles zeggen over .de Derde Wereld en er is genoeg informatie, maar het blijft, allemaal ab- Schiedam Met ingang van dinsdag 3 oktober verhuist de weekmarkt in Groenoord naar het ztiidelijke gedeelte van het Bachplein, De weekmarkt, die tot nu toe werd gehouden op het Johann Straussplein. is op dinsdag van 9 tot 14 uur ge opend. Ten behoeve van de weekmarkt zal binnen het witomlijnde ge deelte van het Bachplein niet mogenworden geparkeerd tussen maandag 18 en dinsdag 17 uur. Door de- verplaatsing van weekmarkt is de capaciteit uitgeiwetd. Het aantal kramen kan nu maximaal 60 bedra gen, .maar de kramen kunnen ook groter zijn. De week markt ligt vlakbij het winkel centrum Prelude. Schiedam Het eerstvolgende maandelijkse uur samenzang op de zaterdagavond in de Grote kerk wordt gehouden op zaterdagavond 30 september en begint om acht uu-r. De be geleiding van de samenzang is in handen van de organist van de Grote kerk, Jac ques P. Bekkers. Verder verlenen medewerking het muziekkorps en de tam boert jnbrigade van het Leger des Heils Jn Schiedam, het kerkkoor van de Grote-kerk in Schiedam en hetInterkerke lijk Jeugdkoor uit Delft. Beide koren staan onder leiding van B. de Leeuw. „Zo maar een uurtje zingen," staat onder auspiciën van de commissie voor het Open. Deurwerk in Schiedam. ^hiedam De Commissie voor Volksgezondheid verga dert donderdag 5 oktober, om Acht uur, in het Stadhuis, Op de. agenda staat onder meer het afwijzen van het verzoek om subsidie van de Stichting ■NAdertands Astmafonds en «At verlenen van een krediet yAn 24.390 ten behoeve van de'verbouwing van de eerste verdieping van bet pand van iGGD aan de Tuinlaan 80, stract", zegt ds. M. C. Baart over het plan. ,Nu zou je contacten kunnen krijgen van mens tot mens en zo elkaar leren te begrij pen. Neem een lagere schoolklas. Die kunnen door de taalmoeilijkheden niet schrijven aan een klas in Kameroen, maar ze kun nen wel tekenen. De leer kracht kan er een bege leidende brief aan zijn col lega in Afrika bijdoen en het eerste contact .is ge legd". De opstellers van het plan den- ken aan -scholen (basis- en voortge-zet onderwijs^-vereni-' gingen, vakbonden -en andere organisaties die contact zou den kunnen opnemen met ge lijke instanties in de Derde Wereld. Het plan is tot stand- gekomen in nauw overleg met de zendingsdeskundigen - ds. Maekaaij, prof. dr. Verkuyl en het kamerlid dr. B. de Gaay Fortman. Bij de organisatoren zijn aller lei adreslijsten verkrijgbaar van instellingen in Kameroen. Ds, M. C. Baart, jarenlang koopva aröijpredikant in Sin- "gapore, verwacht binnenkort reacties van contactadressen die hij daar heeft.. De contac ten met Foumban. lopen via dr. R. Weemhoff, die als zen dingsarts namens de her vormde classis Schiedam daar werkt- Er is gedacht aan het contacten leggen met Oost-Europa, maar gezien de politieke situatie daar doet men dat niet. Ds Baart: „Het is niet de bedoeling dat de schriftelijke contacten vrij blijvend zullen zijn, integen deel. De mensen moeten tegen elkaar zeggen wie ze zijn en wat ze doen en ervaringen uit wisselen". Scholen, verenigingen enzo voorts kunnen over de actie inlichtingen inwinnen bij de Wereldwinkel, Proveniershuis en bij ds. Baart, Willem de Zwijgerlaan 24. Schiedam ,,ffc wind het raar. dat ik moet voorkomen, die boete had ik best gelijk willen betalen, maar ik heb geen giro thuis gehad," zei de Schiedammer W. van G. woensdag tegen kantonrech ter mr. F. van Schijndel tij dens een strafzitting van het kemtonperecht op de Lange Haven. Van G. had er geen enkele moeite mee te' bekennen, dat hij in februari van dit jaar binnen de bebouwde kom met zijn auto 65 kilometer per uur in plaats van vijftig had gere den en bovendien niet had ge stopt voor het rodè licht. Van G: ..Ik had haast, dus reed ik maar wat harder." Officier van justiti - mr. A. Bor- gart achtte de snelheidsover treding met veertig gulden rechtvaardig bestraft en eiste voor het rijden door rood licht zestig gulden. De kantonrech ter vonniste conform. Schiedam „We moeten alle zeilen bijzetten om alsnog wat te bereiken. Ik wil dan ook iedereen in de club halen, die daar aan kan meehelpen". Dit zei Jeugdraad-coördinator Casper Schuckink Kool dinsdagavond tijdens een openbare vergade ring van het algemeen bestuur van de raad in het dienstencen trum De Vier Molens. Om dit te bewerkstelligen acht te het dagelijks bestuur uit breiding tot vijf man noodza kelijk, „gezien de grote hoe- De ruim 200 aanwezigen kregen na de prijsuitreiking nog verschillends fiims te zien. Schiedam Tijdens een druk bezochte bijeenkomst in het wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautpleïn heeft jeugdraadcoördinator Caspër Schuckink Kool woensdag avond prijzen uitgereikt aan de winnaars van een door Kodak Nederland uitgeschreven fotowedstrijd. Aan de wedstrijd namen 100 kinderen uit Nieuwland deel, die er enkele weken geleden een weekeinde met een instamatlc camera op uit trokken om 20 plaatjes te schieten. In zijn toespraak bracht Casper ook de actie-Schuttersveld nog even naar voren, die op niets is uitgelopen. Hij sprak de hoop uit toch nog eens met de gemeente over een pro ject op het Schuttersveld te kunnen praten. Als eerste-prijswinnaar kwam de 13-jarige John van Horik uit de bus. Hij kreeg een camera. Ook de winnares an de tweede prijs, de 11-jarige Carla Stralendorf en de winna res van de derde prijs, Nelly den Herder (13 jaar) kregen een camera. De vierde en de vijfde prijs gingen respectie velijk naar Ronald Post (9 jaar) en Jan Pijnacker (14 jaar). Zij kregen een boekenbon. Eerste prijswinnaar John van Horik. veelheid werk", meende het huidige trio. Volgens de statu ten mag het dagelijks bestuur inderdaad uit vijf man be staan, twee ervan moeten er wel zitting in hebben als des kundige. Voor deze functies zouden Jos van der Lugt en Wfm van Emden, de laatste bleek voor het overgrote deel van het algemeen bestuur een onbekende te zijn, in aanmer king komen. Het functioneren van deskundi gen in de Jeugdraad werd echter in twijfel getrokken door Paullen Oosterling, die zelf als deskundige in de raad zit: „Het bestuur zou zich eerst eens moeten bezinnen over de taak van deskundigen in het bestuur, dan zou er wel eens heel wat anders uit de bus komen dan tot nu toe het geval was". Het dagelijks bestuur blijft uit drie man bestaan. Met name het D'66-raadsliö Aad Wieg man vond het „onzinnig" om voor een paar maanden nieu we Jeugdraadsleden te benoe men. Zijn partijgenoot Vin cent Broeke bracht bovendien naar voren, dat de grate hoe veelheid werk verspreid kan worden over de overige leden van het bestuur. Herman Noordegraaf, voorzit ter van de PPR In Schiedam, Vincent Broeke en Joop Hehe- mann, penningmeester van de Jeugdraad, gaan zichr. als commissie bezighouden met de evaluatie van de raad. VERKIEZINGEN De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren wil de aan het eind van het jaar te hou den verkiezingen in een ander vat gieten. De bestuursleden 2y'n van mening, dat het sys teem van de in juni 1971 ge houden verkiezingen waarbij de georganiseerde en de on georganiseerde jeugd elk vyf kandidaten naar voren moes ten brengen, niet meer past in de huidige situatie van het jeugdbeleid. De schei ding georganiseerd-ongeorga niseerd zou niet meer van toe passing zijn. Om volgens een alternatieve verkiezingsprocedure te werk te gaan, moeten, echter wel de statuten van de Jeugdraad ge wijzigd worden, wat hoogst waarschijnlijk niet voor 1 ja nuari rond kan komen. De vijf vertegenwoordigers van de georganiseerde jeugd in de raad wilden de scheiding bij de komende verkiezingen toch laten gelden, omdat „de geor- ganiseerden er, wat stemmen betreft anders wel eens be kaaid zouden kunnen afko men". De vergadering ging akkoord met de volgende regeling. Er 2ulien vijf vertegenwoordigers van ongeorganiseerde groepe ringen gekozen worden door middel van kieslijsten. De vertegenwoordigers van de georganiseerde jeugd plegen eerst overleg met hun achter ban alvorens akkoord te gaan met een nieuw verkiezingssys teem. De bedoeling is, dat de Jeugdraad in oktober een spe ciale vergadering belegt om de verkiezing te bespreken. Schiedam De Rotterdamse amateurtoneelvereniging ,,Ar- dalion" brengt zaterdagavond dc musical „En Ik dan?" van Annie M. G. Schmidt Op de planken In gebouw Irene, Nieuwe Haven 153. De première van deze eerste musical van Annie 'M. G. Schmidt op 1 november 1963 in hel Amsterdamse De La Mar Theater was een groot succes. Na de opvoering van de musical in Irene is er gelegenheid om te dansen in de voorzaal van het gebouw. De musical be gint om acht uur, de toegangs prijs is 2,50. Schiedam Het kantongerecht in Sehidam heeft woensdag tijdens een strafzitting de Rot terdammer C.V. veroordeeld tot 90 boete en drie maan- voorwaardelijke -ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd vttn een jaar. Voor de derde keer in twee jaar tijd stond V. terecht omdat hij met zijn auto de maximum snelheid had overschreden. Nu moest hij voorkomen, om dat hij 68 kilometer per uur had gereden in. plaats van maximaal vijftig op de Rot- terd amsedïjk. De heer B. uit Schiedam had de zelfde overtreding begaan, echter voor de eerste keer. Officier van Justitie mr, A. Borgart: „Ik eis-voor deze keer nog een lage straf: zestig gulden.,*.' Kantonrechter mr. F. van Schijndel vonniste con form de éis, B, had met zijn auto met een snelheid van 73 kilometer per uur over de Horvathweg gereden. Het was overigens niet het eni ge feit, dat hem voor de kan tonrechter bracht. Twee da gen nadat hij op de Horvath weg (was aangehouden. con stateerde de po-litie, dat de auto '^an B. niet helemaal deugdéi. De banden lieten te wensen1over, evenals de claxon en de uitlaat. De eer ste twee feiten werden elk met vijftien gulden bestraft, voor het derde feit kreeg B. veertig gulden boete. Schiedam De fractievoorzit ter van de Partij van de Ar beid in de Tweede Kamer, drs. Joop den Uijl, komt naar Schiedam in het kader van de verkiezingscampagne van de PvdA. Datum en plaats van zijn bezoek aan Schiedam zijn nog niet vastgesteld. Een an dere PvdA-spreker, drs. Mar cel van Dam, komt op 3 okto ber naar Schiedam. CHIN IND RESTAURANT V mei afzonderlijke Ti gelegenheid voor J-J afhalen van diner». «JE Volop parkerruimte aan voor- en achter- TELEFOON 70 75 42 4Jï* NIEUWLANDPLEtN 19 Profiteer ni5 ven het unieke unbod 2 kranten te eno»n{«n voer 4t prij» van «in: del Schii damaehe Courant mee niiuwt uit uw «ad en «njtvinf, «n het RotteriUmtchB Nieuwtbbd met het turnt binnen- en btitenlandiem'egwa. Geef one nu opdracheovkhij I 14 d>(en fratit, tender enJf» verplishtirc, de SC RN te bezorgen «n ontdek »tl da veta plwpuntan. Deze bon in open envtrep. xondar poitziftl, sturen naar Rouerdamieh Nieuwsblad, antwoordnummer SM, Rotterdam da SC RN14 dijen jrnJs min nuur rn.I.v.: woonpl. telefoon Schiedam De chef van dc afdeling Bevolking van dc gemeen tesecretarie, de heer A. Noordssü, wil burgemeester en wethou ders voorstellen, de openingstijden van de hulpsecretarie van de afdeling op het Jacques Urlusplein in Groenoord te halve ren en wel met Ingang van 1 november, als dat mogelijk Is. Hoewel de hulpsecretarie, die op 1 mei van dit jaar geopend is. in de zomermaanden gaed liep, komen er de laatste weken ge middeld slechts tien personen per dag. „Te weinig om er elke dag van half negen tot twaalf uur een allround ambtenaar te laten zitten", zegt de heer Noox-dzij. „Zo'n kracht kunnen we vooral nu, met het oog op de vervroegde verkiezingen in no vember. op het kantoor in de Overschiesestraat beter gebrui- keniê, V H De heer Noordzij heeft geen verklaring voor het geringe bezoe kerstal op de secretarie in Groenoord. „Volgens mij moeten de mensen nu toch wel weten, dat we daar een bijkantoor heb ben, er is genoeg ruchtbaarheid aan gegeven. Men vindt het blijkbaar geen bezwaar om even naar de Overschiesestraat te gaan. Waarschijnlijk gaat men gelijk even langs het kantoor in de stad, wanneer men daar toch is". Bij het vaststellen van de nieuwe openingstijden streeft de heer Noordzij ernaar, de hulpsecretarie toch elke dag open te stel len. Van sluiting van deze afdeling in Schieriam-Noard «s geen sprake. „We kunnen de klok niet terugzetten". De heer Noordzij legt nog dit jaar een nota aan het college van b, en w. voor over de werkzaamheden vai^de hulpsecretarie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1