SCHIEDAMSCHE COURANT LEE GEBOUW TWEEMAAL CONFRONTATIE 2 kranten voor één prijs! GEMEENTEN MOETEN GEWESTELIJK ORKEST REDDEN Wijkvereniging uil zitplaatsen bij bushaltes Minister Engels: De Ducdalf houdt bingo-avond Gele strepen aan Van Anrooylaan Commissie voor Vol ksgezondheid vergadert Marcel van Dam spreekt voor PvdA-Scliiedam Maandag 6 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLADS9stc jaargang no. 24529 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL woonpl. Mlflfoort. NW-jongercnkonlakl Vakbeweging moet bij verkiezingen duidelijk zijn 2 oktober 1972 Schiedam De vakbeweging moet voor de komende verkie zingen voor de Tweede Kamer een duidelijk standpunt tegen over het politieke leven inne- men.Dat vindt het jongeren» kontakt va® de NVV in Schie dam, dat via een telegram aan het hoofdbestuur van het NVV heeft aangedrongen op het uitbrengen van een stem advies voor de komende ver kiezingen. De plaatselijke af deling gaf daarbij de voor keur aan oppositieleider Den Uijl. stuur m-i-v,:—»...—»..,, dt 5C *3- RN 14 itftn frttTt nur: Kaar de mening van de vak- bondsjongeren is het NVV -er met het uitbrengen van eent stemadvies niet, omdat naar hun mening de vakbeweging niet eens in de vier jaar zich voor 'n politieke lijn dient uit te spreken, maar ook de ove rige tijd zich met politiek dient bezig te houden Hfi Schiedamse jongerenkon- takt vindt het uitbrengen van een stemadvies noodzakelijk omdat de vakbeweging een duidelijke positie dient in te nemen en omdat de vertrou wensbasis die cr voor de vak beweging is dan niet zou wor den geschaad. De vakbewe ging besteedt vooral plaatse lijk te weinig aandacht aan de arbeiders in. de directe omge ving, menen de vakbondsjon geren. Dm bon In open envelop, »nder poimptl, sturen neer Rottardinidi NkuwibUd, entwowdnummtr M4, flotterd»m Schiedam De kinderen van de Dr. W. A. van Liefland- school voor leer- en opvoe dingsmoeilijkheden hebben zaterdagochtend zelf hun schoolgebouw officieel in ge bruik genomen. Ze weken hiermee af van het gebruike lijke patroon, dat autoriteiten in staat stelt deze officiële handeling te verrichten. Het schoolgebouw aan de Beatrlx- laan in Kethel-Tuindorp» dat vlakbij het zwembad Groen- oord ligt, zal in de toekomst ook. nog worden verrijkt met onder andere een kinderboer derij. De. Van Liefland School, de nieuwste openbare school in Schiedam, is zeer modern in gericht est kan gebruik maken van de nieuwste lesmiddelen. In de lokalen is een vaste vloerbedekking gelegd. De l.o.m.-school Is jarenlang -ge vestigd geweest in schoollo kalen aan de Fahrenheïtstraat 2. In een korte toelichting merkte het hoofd van de school op dat in de elf jaar dat de l.o.m. schoot in Schiedam functio neert er ongeveer tien jaar is gesproken over, en gewerkt aan de voorbereidingen voor .een nieuw* schoolgebouw.- De lokalen aan dé Fahrenheït straat wezen steeds meer uit, dat een nieuw schoolgebouw dringend noodzakelijk was. Met een revue ..openden" alle leerlingen van de school het nieuwe gebouw officieel. Tai- ri:ke vertegenwoordigers uit de onderwijswereld woonden dc opening bij. Op burgemees ter H. Boelfsema na was het voltallige college van b. en.w. aanwezig. Aan het einde van de revue verscheen wethouder van onderwijs mevrouw G. D. Verweij-de Graaft op het to neel om onder toeziend oog van enkele leerlingen met een schoolbel het nieuwe gebouw „in te luiden". Van onze sportredactie Delft/Schiedam Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland verkeert nog steeds in ernstige financiële moeilijkheden. Mi- nister Engels van c.r.m, heeft namelijk geweigerd om de 400.000 te geven, die. het.orkest nodig heeft om uit de slechte financiële situatie te komen, waarin het op het ogenblik ver keert. Met een beroep op de subsidiegevers van het orkest,-— waaronder ook 'de gemeente Schiedam valt wil de minister de financiële positie van hét orkest voor het seizoen 19721973 alsnog veilig stellen. Zaterdagmiddag was er een feestmiddag in het- schoolge bouw voor ouders en leerlin gen. Ook voor vandaag stond cr een feestelijk gebeuren op het programma: er werd geen les gegeven en er werden films gedraaid. Morgenavond houdt de Van Lieflandschool open huis van zeven tot negen uur. De subsidie die de gemeente Schiedam voor 1972 aan het Gewes telijk Orkest heeft toegekend bedroeg ruim 14.000. In 1971 wss dat 11.000. Zou het orkest financieel „gered" moeten worden, dan zou Schiedam dus alsnog een forse financiële bij drage aan het Gewestelijk Orkest moeten toekennen. NCVB-Kcthel vergadert De voorzitter van hot Geweste lijk Orkest, ir. S- F, J. van Royen, is niet erg gelukkig met de toezegging van minis ter Engels- om er bij de pro vincie en de gemeenten in Zuid-Hollamd op aan te drin gen de functie van het op de rand van een financiële af grond balancerende orkest veilig te stellen voor het ko mends seizoen, maar toch heeft hij enige hoop dat de fi- nanci ële positie zal kunnen worden verbeterd Eind oktober doen zich de cu mulatieve tekorten bij het or kest van de afgelopen jaren gevoelen. Voor die tijd hoopt de voorzitter dat er maatrege len worden getroffen om de toekomst van het orkest zeker te stellen. „Ik kan me niet voorstellen dat de gemeenten en de provincie straks zeggen dat wij alle contracten voor liet seizoen 19721973 moeten verbreken. Maar wat er na dat seizoen gebeurt^dat is nóg de grote vraag. Bij het opstel len van een nieuwe begroting stuiten we straks weer op.een groot tekort". Inmiddels blijft de koop op re geringssteun toch nog leven, Ondanks een algemeen ver- zoek vatn Nederlandse Toon- kunstenaarsbond, de CPN- fractie in Provinciale Staten en het PvdA-kamerlid me- vrauw Annemiék Padt-Jansen het tekort van 400.000 bij te passen. Het Gewestelijk Or kest heeft tot nu toe in Schie dam schaalcdncerteai gegeven an koren begeleid Schiedam xHet centrum Duk- dalf aan de'Rijnstraat 1, in Dp Gorzen houdt dinsdagavond 3 oktober een bingo-avond v oor volwassenen, met aantrekke lijke prijzen. Iedereen die 21 jaar of ouder is kan aan dit spel meedoen. Aanvang 8 uur. zaal open om half acht. Beroepeu Schiedam De gereformeerde kerk vrijgemaakt van Schie dam (buiten verband) heeft een beroep uitgebracht op ds. K. B. Hoiwerda te Doom Profiteer nu van hae «mt'tktaanfeod 2 kranten t* ontvmian voor da prij* vin Mn: del Schicdiimehe Courant nat nituwa uit Ww stad #n cmievinj. art htt Rotttrdamtch Nieuwst tad mac het Itiuu binnen-an buieaniandsa nieuws. Geef ons nu opdrtehtook bil U W daten fratii, aondar anift vtrplichtinj, da SC RN u bizorjen en onedele wlf da vale pluspunten. Schiedam De afdeling Schie- dam-Kethel van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt woensdag 25 oktober een ledenvergadering in ge- houw De Rank,'die om acht uur begint. Ds. J. Stolk, gere formeerd predikant, houdt dan een inleiding over het bij belboek Openbaringen, Schiedam De wijkverenigi-gn Groenoord gaat op 10 oktober praten met de directeur van Gemeentewerken over het aanbrengen van een bank bij de bushalte aan de Laan van EoTEs tegenover het bejaar dencentrum Spaiand. Een le zer van het blad van de Wijk vereniging had hierom ge vraagd, omdat een bank. met name voor de Spalaadbe wo- ners gemakkelijk 20U zijn. Het bestuur van de wijkvereni ging za.Lr; tijdens het gesprek op 10 oktober nagaan of er wellicht bij meerdere bushal tes voor een zitgelegenheid zal kunnen worden gezorgd. Wijkvereniging Groenoord: Schiedam De wijkverenigign Groen-oord vraagt zich in haaf tweewekelijks orgaan af waar de gele strepen blijven die zijn toegezegd voor de Peter van Anrooylaan. Omdat de parkeercapacïteit van het Chopinplein, het Griegplein en Sibeliusplein te gering is wor den de auto's van bewoners van de Z-flats op de Peter van Anrooylaan neergezet, ook vlakbij de uitritten van de par keerplaatsen die op deze plei nen zijn. Ds. automobilist die zo gelukkig was om een parkeerplaats te veroveren op één van de plei nen moet bij het oprijden van fte Van Anrooylaan rekening houden met daar geparkeerde auto's, die een overzicht op de drukke Van Anrooylaan ont nemen. Bij de pleinuitgangen zouden toen gele strepen ko- men Schiedam Het Stedelijk Mu seum stond dit weekeinde tweemaal in het teken van een confrontatie tussen nu- setimpublick en kunstenaars. Zaterdagmiddag opende mu seumdirecteur Hans Paalman de tentoonstelling Konfronta- tie X. ditmaal met werken van vijf kunstenaars. De Ver eniging Vrienden van het Ste delijk Museum hielden zon dagmiddag met succes de eer ste confrontatie tussen rau- seumpubliek en leerlingen van het Rotterdams Conser vatorium. De expositie Konfrontatie X duurt tot en met 30 oktober '72 en omvat werken van vijf kunstenaars uit Nederland, Tsjecho Slowakije en Duits land. Het zijn Bejamin Royaards, Cyril Lixenberg, Front isek Lesak, Sonja Vin cent en Volker Ritters. De opening van de expositie werd bijgewoond door wethou- der van culturele zaken me vrouw G. D. Verweij-dc Graaff. De meeste zalen van het Stedelijk zijn gereser veerd voor Konfrontatie X. In de rechter bovenzaal ex- poxeert Benjamin Royaards met schilderijen, aquarellen, pastels, etsen en aquatinten. Zijn onderwerpen vindt hij in stadsgezichten, landschappen en in zijn gezin. Cyril Lixenberg, van oorsprong Brits, maakt plexiglasobjec- in Oostenrijk. Ook hij vindt zijn inspiratie in het land schap, evenals Sonja Vincent, die in de linkerbenedenzaal olieverfschilderijen tentoon stelt van onder meer land schappen. in Tunesië, 'e 40-jarige Westduitser Volker Ritters tenslotte vindt zijn voornaamste inspiratiebron in het Nederlandse landschap en weet zich met name geïnspi reerd door het werk van Rem brandt. Aan de bezoekers van het Stedelijk wordt een stencil uitgereikt, met toelichtingen up de expositie. De Vereniging Vrienden van 't Stedelijk Museum te Schie dam brachten zondagmiddag voor het eerst een confronta tie van leerlingen van het Rot terdams Conservatorium met het Museumpubiiek. De pia niste Marjo Boom opende het ongeveer een uur durende concert met werken van Bach en Chopin. De fluitiste M. Rouppe-van der Voort trad op met 'n werk van A. Honneger on voerde da ama met de gita rist Wlm Spruijt werken van Gossac, LoeUlel en Ibert uit. Met enkele gitaarwerken be sloot Wim Spruijt het cancert, dat door ongeveer 60 mensen werd bijgewoond. Schiedam De commissie voor de Volksgezondheid houdt op donderdag 5 oktober een open bare vergadering in het stad huis, die om acht uur begint. Op de agenda staan onder an dere een voorstel om de subsi die van de Stichting Het Ne derlands Astmafonds af te wijzen en een voorstel om een krediet van 24.590 te verle nen voor de verbouw van de eerste verdieping van het G<3 en GD gebouw aan da Tuirv» laan. Schiedam Drs. Marcel van Dam is morgenavond de spre* ker in een vergadering die dt Partij van dé Arbeid belegt in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Aanvang acht uur. De vergadering wordt gehouj den in de grote zaal van ge bouw Irene. ten, aluminium constructies en zeefdrukken. Hij exposeert In de rechterbenedenzaal. Frantisek Lesak komt uit Praag, maar woont en werkt Overzicht van een gedeelte van de exploitatie Konfrontatie X, tot en met '30 oktober te bezichtigen in het Stedefijk Museum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1