FORTUNA neemt wraak Sterker SVV benut mogelijkheden niet m Martin Rietveld oppermachtig mm „Aanpassingsvermogen" ssmm^sssm WmmW' a2ÊK5&3afce£3ÉI 4MWf? pBE Hbbb'J MS Eerste winst Volley-daines FORTUNA B KANSLOOS SW-b houdt Excelsior op 11 LIEVER THUIS BLIJVEN... MAANDAG 2 OKTOBER 1972 3 i Er is niks meer aan te doen, Arie Riedijk scoort Fortuna's derde goal. Vrije val van Aat Reygersberg, één van Fortuna's uitblinkers. ylaardingetti Dat Fortuna's wraak (42) juist Veendam l#rof. had na alle loftuigSngen toch «en wrange bijsmaak. Omdat toekomstig bebercolle- iga zeker het accent gaat leg" gen op, gisteren, uitbliadcers Arie Riedijk en Aat Reygers- iberg. die behalve Fortuna's produktie voor zich opeisten, zonder meer openbaarden. Zonder overigens de rest van de Fort una-equipe te kort te doen. want de formatie van gehikkigie Jan van Baaren („ik had gegokt op 4--1") opereerde voor drieduizend „kijkers" op hoog niveau. En dat leverde veel waardering op. Niet alleen binnenska mers, maar ook van toeschou- wers die zeker een attractief duel zagen. Fortuna concen treerde zich lange tijd heel sterk op het middenveld (onuitneembaar blok) om vandaar uit snel te counteren naar Veendamse veste, dat al na dertien minuten de greep verloor. Door het geestdriftige spel uit balans «raakte en pas na rust. geïnspireerd overi gens door concentratieverlies van Fortuna. iets terug kon doen. Maar de onuitneembare indruk bleef dat Veendam had gefaald en daarom vertrok Cor van der Gijp dan ook in alle stilte zonder zich om de vragende pers te bekomme ren. Fortuna bouwt langzaam maar zeker een nieuwe imago op. Die in de eerste plaats van het thuis ongeslagen zijn» maar ook dat de bereidheid van de spelers bijzonder groot is om te werken. Dat Jan van Baaren z'n greep op de mak kers steeds groter wordt, „al zal ik met de jongens deze week moeten praten", rede neerde hij vlot, „over snel concentratieverlies wanneer zij voor staan. Zoals zich dal openbaarde vlak na rust (2— 1) en als Johnnie Corver de bal van snele Pascal niet uit het lege doel "had gekopt, was Fortuna toch nog de boot in gegaan. Maar dit Fortuna had overigens een ijzersteric moreel. Zonder Bob van der Bol (waarvoor door Bas van den Berg Johnnie Jansen) opereerde de thuisclub snel en secuur in het middenrif en daar had traag en schuchter Veendam. niet van terug. In de negende mi nuut bereidde Arie Don een knappe 1—2 voor. Aat Rev- gersberg sprintte mee, maar werd door Derkscn ten val ge bracht. Rustig leidende arhi- tp-r Vermey wees onderbidüe- lijk naar de stip waarna Arie Riedijk geen fout maakte* 1 0. Nauwelijks vijf tcinutcn later was zefs bij Veendam uitblinker Blijham afgebluft op Aat Reygersberg z'n solo Stijlvolte actie van de Westlander. en dat duidde op 20. In de 25ste minuut volgde een iden tieke situatie, maar toen maakte arbiter Vermey er een vrije trap van op de rand van het beruchte gebied. KANSEN Fortuna kreeg voor rust nog meer kansen en daarom ver baasde het alleen maar dat Veendam toen niet opgerold werd. Ergo: Anton Huyer (be paald zwak) schrok zelfs na ruim een half uur van 12 Arie Don/Ce es Bouman dat hij ook in oog met doelman De Vries mistrapte. „Maarsnel concentratieverlies", redeneerde Jan van Baaren, bracht ons na rust snel in moeilijkheden. Eerst kanjer de Van der Weide onhoudbaar in en toen doelman Peter Eike- lenboom er uit moest, zou Pascal gaan scoren, ware het niet dat Johnnie Corver op de doellijn redding bracht. Daarom versnelde Fortuna zo danig, dat Veendam, dat als- inog een deling bïnmeei handbe reik zag, snel terug moest. Te smel in de zeventiende mïtmmt, waart na een alge-Magen aan val schoot Arie Riedijk be heerst in; 31. Dat leek Vecn- (dam's genadeklap te zijn, maar toe® In die 24ste minuut Xuyter 32 scoorde, leek er weer van alles mogelijk. Daarom bracht de knappe solo van Aat Reygersberg (25ste minuut) 4—2 opluch ting. Johnnie Jansen, na rust itaak om snelle Pascal uit te sehakelem, werd vervan gem door Hans van Bommel en na- idat Arie Riedijk de lat had b«- eraerd, paste Cctr van der Gi.jp look nog erikcle kunstgrepen toe. Maar Fortuna had toen te ve<e| klasse om de winst uit handen te geven. VenloSVV heeft in het nieuwe „stadion" van FC VVV een voortdurende heerschappij - niet kunnen onderstrepen. SVV combineerde gaaf, bleek defensief en op het midden veld technisch bekwamer, maar juist de afwerking, die laatste pass, belemmerde de roodgroene seorïngsdrang. Daarom ook geen tevreden oefenmeester Rinus Gosens die ronduit toegaf dat zijn for matie tekort geschoten had. SVV's oefenmeester doelde daarbü op de door hem gepro pageerde snelle openingen, die hoewel de mogelijkheden daartoe steeds volop aanwezig waren, schromelijk verwaar loosd werden. Met name Jan Groeneweg op rechts koos veelvuldig de vryheid, daartoe in staat gesteld door de naar het centrum uitwijkende ïnks- achter Kramer. Juist daar lagen de Schiedamse kansen, had de lange pass effect kun nen sorteren. SVV's midden velders zagen het niet, of ko zen simpelweg een andere opening. FC VW, opererend in een 442, bleek echter aanval lend machteloos tegen de knap ingrijpende Schiedamse defensie. Daarom ook een vaak „werkloze" Jan van der Velden, en dat terwijl SW od het middenveld papieren mankracht miste. Juist daar om was de wijze waarop SVV de aanval koos vaak knap van opzet, met schoten uit de tweede lijn van Ger Bakkes (4 keer) en Leen Warnaar f2 keer). Pogingen die demon streerden dat SVV's strijdwij ze succesvol was, maar naar mate het duel vorderde het gebrek aan die koele bereken de openingen bloot legde. „INGEKAPSELD" Daarom vaak incidentele pogin gen. of voorzetten naar de „in gekapselde" Wout van Meete- Ten, die zich sporadisch aan de greep van het duo Her- mans-Schuurs wist te ontwor stelen. Toch demonstreerde ook VVV, hoewel aanzienlijk minder geraffineerd, een dui delijke wil op die eerste tref fer. Een schot van Hendriekx knalde naast, terwijl een. rag fijne combinatie Heynen-Van Tilburg met een slappe inzet van de laatste speler ont kracht werd. Scoringskansen kreeg VW maar bitter wei nig, echter ook SVV posteerde zich te weinig voor het doel van Schroemges. Waajrtoe wel degelijk kansen, waren, want juist op SW's opbouw kon de thuisclub negentig mi nuten lang geen vat krij gen Ron Baan: Venlo „Op deze manier blijf je als trainer en spelers met het resultaat zitten.". Een veelzeggende reaktie van SW's oefen- meester Rinus Gosens over de behaalde 0—in Venlo. „VVV speelde vanuit een 4—4—2-opsteIling en daar hebben wij ons niet bij aangepast", reageerde Rinus Gosens. Wilde zich daar ook-niet bij aanpassen. Gaf de voorkeur voor de lengte van Ri nus Steenbergen in de Schiedamse defensie. Een strijdwijze waarmee SW opvallende daden kon verrichten, „maar", al dus Gosens, we hebben onvoldoende geopend". Daarmee doel de Gosens op de vele kansen daartoe die voor het opscheppen lagen. Zoals Jan Groeneweg, die van „bewaker" Kramer alle vrijheid kreeg en slechts op afstand geschaduwd werd. Iets waarover ook WV's oefenmeester Ron Baan zich verwonder de, maar niettemin betwijfelde of SW een beter resultaat ge boekt zou hebben, „want", reageerde hij, „dan passen wij ons daar wel weer bij aan". Toch sprak Ron Baan zichzelf weer tegen door prompt te verklaren dat SW de aanwezige kansen niet benut had. „Maar ja, ik moest een extra man bij Van Meeteren zetten, en Kramer in de buurt houden", Monk het bijna als een verontschuldiging. Inedrdaad oogstte Ron Baan met het inkapselen van SVV's aanvalsleider het gewenste re sultaat, maar een sterker openend SVV had Baan's taktiek volledig kunnen ontzenuwen. Wat Ron. Baan ongetwijfeld ge constateerd moet hebben, het alleen niet durfde erkennen. Misschien juist daardoor klonk z'n: „Ik vond SW niet beter, integendeel...", wel heel erg onzeker... bracht. Een kans die overi gens verloren ging doordat de gretig toestormende SW'er de bal enkele centimeters te veel snelheid gaf GEVAARLIJK In de tweede helft verving Ties van Duppen de aan z'n schou der- geblesseerde Ger Bakkes. De verse linksbuiten schiep zich met fraaie akties welis door Hans Soeters waar gaan maken. Het ver ontrustte SW niet. Speelde daarvoor defensief en op het middenveld gewoon te sterk. Even benutte SW de „goede- opening" doordat een haarzui- vere pass van Warnaar via Jan Groeneweg de snel door stotende John v.d. Spek alleen voor doelman. Schroemges waar de nodige ruimte, maar ook zijn voorzetten bereikten zelden de 2waar bewaakte Van Meeteren, WV's extra man op het middenvetd ging door het verloren gaan van die aanvalsdruk van Schie damse zijde plotseling gevaar inhouden. Een afgeslagen aanval resulteerde daardoor vaak in een niet ongevaarlijke tegenstoot. Tegenaanvallen die bijna de gehele wedstrijd een prooi waren voor de Schiedamse defensie maar duidelijk steeds groter proble men ging opleveren. OMHAAL Bij VW maakte good old Harry Heynen plaats voor Weeres, maar uitgerekend De Klerk, op het laatste moment ingezet Aad Qsterholt sterks wedstrijd voor Verbong, proefde bijna de smaak van die zo fel begeerde treffer. Een onver wachte omhaal van deze snel le speler maakte een kansloos reagerende Jan van der Vel den tot een geslagen doelman, maar de bal knalde hard te gen de paal. Ook de terug springende bal leek nog ge vaar in te houden maar de at tent reagerende Aad Osterhoit maakte met een droge knal een einde aan alle spanning. Werd een late sensatie op deze wijze ontzenuwd, bijna scoorde SW dan toch. nog de winnende treffer. Een zuivere voorzet van Ties van Duppen passeerde eindelijk de Venlo- se defensie en bereikte het „kop-klare" hoofd van Wout van Meeteren,...die echter z'n enige echte kans naast kopte. Opstelling VWSchroemges, Vercoulen, Hermans, Schuurs, Kramer. Pala, Hen driekx, Simons. De Klerk, v. Tilburg, Heijnen. SVV: v.d. Velden, Romeijn, Os terholt, Steenbergen, v. Beek, Mulder, Warnaar, v.d. Spek, Bakkes (v. Duppen), v. Mee teren, Groeneweg. Sc he idsr echter: Keizer, toe schouwers: 2000. Vlaardingen De dames van het eerste team van Volley'68 reisden vrijdagavond naar het Amstelveense St. Martinus H, De vrij verre reis en de afwe zigheid van de scheidsrechter deden niet veel goeds aan de spelprestaties. Na eerst drie kwartier in de zaal te hebben doorgebracht zonder te weten of er wel of niet gespeeld kon worden, werd er een oplossing gevonden. Er werd wel ge speeld onder leiding van een andere scheidsrechter. Volley, dat slechts met 6 dames naar de wedstrijd reisde, opende de eerste set met een groot offen sief. In zeer korte tyd stonden de Vlaardingse dames met II2 voor. Even verslapte de concentratie, zodat Martinus: iets terug kon komen. Volley was even wei de sterkste en sloot de eerste set met 15—-7 af. In de tweede set zakte het spel peil naar een ongekend iaag- tepunt. Na een aardig begin (5—0 voorsprong) wilde het niet meer bij Volley''68. De vechtlust was verdwenen en het spel werd zeer statisch. Er was geen reseve-speelster voor Volley aanwezig om nieuw leven in te blazen, zodat Martinus zelfs een voorsprong kon nemen (1314). Even vlamde de geestdrift weer op bij de Vlaardingse dames en zij sleepten er nog net een IS—14 setoverwinning uit. Het slot van de wedstrijd was, net als een voorafgaande gedeel te, nogal saai. De Amstel veense dames gaven niet ge noeg partij om VoHey'68 in het normale spelniveau te doen komen. Volley heeft een sterke tegenstander nodig om zich aan op te trekken. Dit St. Martinus beantwoordde be slist niet aan de vraag, aldus Pit Valk (coach). De derde set werd zeer snel afgewerkt en eindigde met een. ruime voorsprong voor Volley met 159. Door deze 30 over winning heeff Volley '68 nu 3 punten volgens de nieuwe telling van de bond. Vlaardingen De herenwed strijd tussen de volleyballers van Volley'68 en het Gorin- chemse -Meteoor werd afge last. De schuld lag bij da bond, omdat de wedstrijd te laat gepland was (21.30 uur). De spelers van Meteoor had den bij een gemiddelde wed- strijdiduur niet op tijd met het laatste openbaar vervoer te rug gekund. Deze wedstrijd wordt nu in. het tweede com petitieprogramma verwerkt. Vlaardingen Voor Fortitna B was de thuisontmoeting tegen Amsterdam een ervaring Want de leiders, die grofren- deels uit voormalig BIauu>-Wie bestaan, ivoren grote delen van de strijd aan de Mara- thanweg sterker, hetgeen ook uitm&idde in een 20 over- winning Fortuna is hoegenaamd niet ge vaarlijk geweest. De meeste spelers hadden moeite zich aan te passen aan het snelle spel van de Amsterdammers. De eerste goal kwam tot stand toen Herman Hoogen- doorn de bal de vrije loop liet en na rust, die met een l0 voorsprong voor de hoofdste delingen was ingegaan, kon digde een strafschop de ver diende tweede goal aan. Schiedam Het b-elftal van SVV behaalde in Rotterdam tegen de reserves van Excel sior een verdienstelijke 1l deling. Domineerde SVV de eerste helft, de tweede helft bleek Excelsior sterker. Het geen in de score tot uitdruk king komt: SW scoorde voor rust 0l, terwijl de thuisclub pas in de tweede helft gelijk maakte- Voor SW scoorde A- jurüor Peter Jeup het enige doelpunt, terwijl voor Excel sior Moerkerken tegenscoor- de. TE STERK Iets waar Venlo's trainer Ron Baan duideijk mee tobde en reeds snel Simons verving voor Burhenne die daarmee na langdurige afwezigheid tussen de Venlose elf z'n ren- trèe. vierde. Uitgerekend te gen SVV, waartegen hij vorig seizoen., gebleï "eerd. raakte moest deze speler zich weer De publieke belangstelling' bij de wedstrijden op de Wieler baan Schiedam was wederom niet groots. Daar is niet altijd wat aan te doen. Maar men mag als organisatoren niet van het publiek vragen te ko men kijlken (en betalen), als de plaatselijk bekende ren ners op het deelnemerslijstje ontbreken! Een man als Jan Breur had kost was kost ge presenteerd moeten worden. Nieuwelingen als Ger Mak en Klaas Koetje horen bij een evenement als de Rijnmond- kampioenschappen, georgani seerd in Schiedam, aanwezig te zijn. Het in Schiedam ge vestigde wiélerkader is nu eenmaal iets, waar je als toe schouwer houvast aan hebt. Het lijkt vaak alsof de baanor- ganisatoren (een commissie, waarin R.C. Schiedam en Stichting Wielerbaan Schie dam ook zitting hebben) hun eigen wedstrijden niet serieus genoeg nemen. Is het dan een wonder dat vele belangstellen den het „wieiergedoe" ook niet serieus nemen en nu (en de volgende keer) liever thuis blijven of ergens anders heen gaan? Rijnmondkampioenschappen op Schiedamse utielerbaan Theo van der Leist derny-speciaüst Schiedam Het zomerseizoen Is voorbij. De Wielerbaan Schiedam in het sport park Harga heeft zondag haar laatste wedstrijden van 1972 in een zomerach- tig weertje met veel intense spanning en wieiertcchniek beleefd. Er was zelfs een kleine primeur op deze laatste dag: een „deray-wedatrijd", j Hoofdmoot van de wedstrijden vormde het officieuze Rijnmondkampioenschap voor amateurs en nieuwelingen. Hierin was de Rotterdammer Martin Rietveld (20 jaar) ongetwijfeld de beste aanwe zige. Hfj veroverde tot tweemaal toe al leen een ronde voorsprong. Een zestal renners, te weten Jan van Geest, Ben ten ThJje, Jaak Koevermans, Joop Bos, Joop v. Russum en Nico Moerman veroverde één ronde, zodat ze op Riet veld nog altijd ruim 250 m ten achter bleven. De tweede plaats was voor de Hagenaar Joop van Rossum, die in de slotfase zijn rivalen ach Ier zich liet en middels pen korte solo de sprint ontweek. D:e spurt tussen de overige renners met slechfs 1 ronde achterstand werd door de twee vrienden Jan van Geest en Ni co Moerman uitgevochten. Moerman, die van achter zijn rivaal moest ko men, miste op een haar na de derde plaats, maar gunde die ook best aan zijn rivaal, Ben ten Thlje, waarschijn lijk de beste sprinter van het hele ge zelschap, was door een lekke band en het daaropvolgende geharrewar van de jury omtrent zijn al of niet meer mee- mogen-doen zo in de war. dat hij op een zevende plaats terecht kwam. LEKKE BAND Bij de nieuwelingen, die 15 km te rijden hadden, domineerden een viertal ren ners: Rob Zuidweg, Jacob Boertjes en Peter v.d. Ley uit Rotterdam en Mar tin Meeldijk uit Vlaardingen. De overi gen reden wel mee, maar deden niét mee. Met nog 15 ronden te gaan kreeg Rob Zuidweg een lekke band. De rust in het 9-mans kopgroepje, die was In getreden na de inleidende demarrages, werd hierdoor licht verstoord, maar toen Zuidweg razendsnel op een andere fiets in het groepje terugkeerde wer den de vluchtpogingen gestaakt. Bij het Ingaan van de laatste twee ronden ging de renner Zeelenberg uit Zoeter- meer verrassend aa nde haal. Zijn cou pe leek te slagen, maar een halve ronde voor de verlossende streep zakte zijn tempo zo sterk. Hij kon tenslotte de schade nog beperken tot één man: al leen Rob Zuidweg ging hem voorbij. De alles vergende eindsprint, die Jacob Boertjes en Martin Meeldijk hadden ingezet, reikte net niet ver genoeg. On geveer een halve wiellengte scheidde hen van een plaatsje hoger. DERNY In het omlijstingsprogramma domineer den een drietal „derney-maches" tus sen Theo v.d. Leyst, Fred Grootzwa gers en Joop Smits. Het drietal werd gegangmaakt door drie brommers, waarvan de kwaliteiten nogal uiteenliepen. Om de strijd toch sportief te houden was besloten dat de serie renners iedere manche achter een andere brommer zouden rijden. Ondanks de derny-verschillen was Theo v.d. Leyst driemaal nummer één. Zijn techniek bepaalde voor een groot doel deze uitslag: hij kon en durfde het dlchist tegen de achterkant van de der- ny te rijden en profiteerde dus optimaal van de zuiging van de derny-oerijder. „Toch heb ik maar vijf keer achter de brommer geoefend", zei Theo.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3