Mentaal zeer sterk i I Knikkenberg scoort alleen voor NO AD TAKTIEK FCN Royale zege Bruynzeel Eagles 1 w Wisselende resultaten korfbal teams JEUGDIGE TURKSE SNEL MET MES SPSV start met deling Illegale Turken aangehouden i SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2 OKTOBER 1972 Schiedam Het eerste damesteam van Juliana, dat zater dagavond debuteerde in de derde divisie, moest aantre den tegen het Rotterdamse Rovok, dat reeds 3 jaar in deze divisie vertoefd. De Schiedamse dames waren erg gespannen, mede doordat vlak voor de wedstrijd bleek dat er administratief het één en ander niet klopte. Ook werden de speelsters voor het eerst geconfronteerd met een 'tweede scheidsrechter, antennes op het net, een offi ciële teller en het spelen van 5 sets. Al deze factoren speelden mee in het verloop van de wedstrijd, waarin Ju liana zeer goed speelde, maar waarin bleek dat Rovok het meeste geluk had. Eindstand 32 in het voordeel van Rovok en dat leverde hun 2 punten op, Juliana kreeg 1 punt voor de twee gewonnen sets, dit vanwege de nieuwe puntenregeling van de Nevoho. Hans van den Broek ...Sterke partij tegen Reinders... Schiedam Zoals verwacht, heeft Bruynzeel Kitchen Eagles te gen het tweede Delta Lloyd-team op royale wijze gezegevierd. Op een enkele partij na, was het kfasseverschi! overduidelijk en de eindstand 91 was daarvan een goede afspiegeling. .Voad, dat de competitie zo goed begonnen was, moest nu erva ren, dat Sanocel/Scylla 2 sterker is, dan de eerste resultaten deden vermoeden. Het werd voor de Schiedammers in Lelden een 82 nederlaag. Triest was ook bet resultaat van Bruyn zeel Kitchen Eagles 2 dat met 46 de eer moest laten aan het toch niet zo sterke Steeds Uoger/TSB. ;as van. Koetsveld startte voor INCIDENT Ltitrink (tweemaal 2115). -Bennie Witt spartelde tegen Hans van den Broek in de slotfase van de tweede ga roe nag even tegen maar met 21 '16 en 24—22 was het toch 20. Tegen de met het nieuwe anti- topspin hat spelende Appie •Reinders deed Hans Lingen het heel voorzichtig aan en wachtte zijn scoringskansen af. Met 21—IQ en 21—17 sloot hij heide games af. Het dub belspel leverde voor de Ra gles nu eens geen problemen x>p en toen Hans van den Broek daarna Luirink op af stand hie'd kon met een Ke~ .rust "hart, (5—0 vóór) gepau zeerd worden. >e partij tussen Van Koetsveld en Reinders bracht nog enige hilariteit. Na een verloren eerste game, die van Koets veld met 1'21 verloor, speel- de de Schiedammer verde ,.op de klok". Dit betekende dat hij de bal zeer lange bjd in het spel wilde houden, zo dat na 16 minuten de 12-sla- gen regel zou ingaan. Van Koetsveld hoopte dat zijn aaJV valsmogelijkheden dan groter zouden zijn dan die van de I>elta-Lloyd-speIer. bal" en een wat aanvechtbare arbitrale beslissing, werd ook het publiek, dat toch weer in behoorlijke mate aanwezig was, wat roerig en reageerde niet altijd even deskundig. Na 15—13 in het voordeel van Van Koetsveld bleef hij op 15 staan, stribbelde nog wat te gen, wat hem bijna een offi ciële waarschuwing kostte we gens spelbederf, en Reinders won. met 15—21. Hiermee had den de gasten tegengescoord en bij dit ene punt zou het blijven. Hans Lingen haalde tegen Wltt de z&ge binnen en Hans van den Broek speelde een sterke partij tegen Rein ders (21—19. 21—16). Met 21 —8 en 21—3 veegde Lingen Luirink van tafel en met twee maal 21—13 rondde van Koets veld het karwei af. waarmee de eindstand op 91 voor de Bruynzeel Kitchen Eagles kwam. De eerste set: Juliana begon sterk en liep snel uit tot 51 voorsprong. Rovok. dat hierdoor met de neus op de feiten gedrukt werd, besefte dat het anders moest gaan spelen. Ze kwa men terug en namen de voorsprong. Halverwege de set knokten de Schiedamse dames er hard voor om ge lijk te komen, Dit lukte toen net niet en Rovok won de set met 1510. ENTHOUSIAST Het beeld in de derde set was gelijk aan dat van de eerste. Goed beginnend Juliana dat halverwege de voorsprong uit handen geeft aan het uiterlijk rustig spelende Kovok. Door hun enthousiasme vergaten de Schiedamse dames de verde diging van de hoeken wel eens en daar maakte Rovok goed gebruik van. De set werd met een 815 stand afgesloten In het voordeel van de Rotter damse speelsters. In -de tweede "set Week, dat Ju- Rovok begon de vierde set liana mentaal beslist niet was aangeslagen. Zeer furieus bouwden rij aan een zeer gro te voorsprong, weïke het grootst was bij 131. Bet Schiedamse team draaide voortreffelijk. Greet Bijl, in gevallen voor Anneke Noor- dermeer, verrichtte veel goeds. De tegenpartij stelde zich veel te laat in op Greet's linkshandige klappen. Veel speelsters van Juliana zoch ten bewust het zwakke cen trum van Rovok op. De aan vallen van Rovok, die vaak. met een diagonale klap wer den afgesloten werden op ma gistrale wijze gestopt in het achterveld van Juliana. De meest opvallende reddingen verrichtten Riet Brouwer en De vijfde- en meest enerveren- Johnny Wetsteijn. De setzege de set: Er werd opnieuw ge was voor Juliana 15—5. tost, daar er halverwège de sterk, maar moest later toe staan, dat Juliana gelijk kwam en aan het slot een voortreffelijke voorsprong op bouwde, welke niet smeer uit handen gegeven werd. Christi ne Visser en Erna Ramsteijn gaven 2eer knappe set-ups waardoor- de aanvalsters de kans kregen hard door te slaan. Elly Haak, -die heel de wedstrijd slechts 1 bal in het net sloeg, bleek-van onschat bare waarde, niet alleen, in de aanval maar ook in de verde diging. Setzege Juliana 1511. ENERVEREND Schiedam De prestaties van Schiedam zijn in stijgende lUn. Zondag werd Ten Done* hiervan met 5—4 het slachtof. fer. Odi speelde op het nipper, tje gelijk tegen Tempo, Suc ces trok met 2—8 teleurstel lend aan het kortste eind te- gen Charlois. Schiedam, met Nel Sluimer Ellie Haak (rechts) passeert met een takiischebal 'de' Rotterdamse verdedigster. set bij een punt ens tand van 8 gedraaid moest worden. In de eerste helft van de set gingen beide teams gelijk op. Er werd gedraaid bij 8—7 voor Rovok. Toen kwam de fatale vergissing (onwetendheid) voor Juliana. De dames stel den zich op in de begin-forma- tie. Da scheidsrechter meent dat het fout is, maar waar schuwt niet. Tweede scheids rechter ziet niets en de teller evenmin, hem treft geen blaam, want hij telt voor de eerste keer. Nadat er ge draaid is bouwen de Schie damse dames aan een voor treffelijke voorsprong welke ongetwijfeld tot een overwin ning moest leiden. Nu de tak- tische zet van Rovok zo noemde de coach dhr.' v.d. Werf het), Toen de dames van Juliana met 11—8: voorston den, waarschuwde Rovok, dat de Schiedamse formatie fout stond. Het werd gecontroleerd en het bleek inderdaad zo te zijn. De gescoorde punten van Juliana werden afgetrokken en zij kwamen weer op 7 te staan. Gelukkig voor hen had den de Rotterdamse dames nog niet gescoord, want die punten zouden wel geteld wor den, Dus het werd 78 en te gelijkertijd een 2ehuwtöe- stand.Rovok putte uit dit voordeel(tje) de kracht om hst voor hen zeer lastige Ju liana te kloppen. 1513 voor Rovok, Groot pluspunt voor de Schiedamse dames: men taal zeer sterk. Delft Het eerste herenteam van Juliana is tegen het ster ke Delftse AV'40 met de neus op de (compétitie)feiten ge drukt. Juliana, uitkomend in de tweede divisie van de nationale volleybal competitie, had weinig verweer tegen de harde aanvallen van de Overgangsklasse kampioen van vorig seizoen. Ondanks een duidelijke 3—0 neder laag (157, 1510, 1511) was men bij de Schiedam mers niet ontevreden. „In vergelijking met de weinige oefenwedstrijden die we gespeeld hebben, ging het al een stuk beter," reageerde aanvoerder Jan Pols. Positieve ge luiden ook ten opzichte van de mentale instelling van het Schiedamse team, „want," aldus Jan Pols, „iedereen werkt keihard voor een beter resultaat, zonder dat er een wanklank te beluisteren valt." Jehiedam Na een vechtpartij in de nacht van d aderdag op vrijdag In Schiedam (twee Schiedammers gingen bij een in Schiedam wonende Turk hun gram halen) heeft de Schiedamse politie ten on rechte twee dagen lang de aangevallen Turk vastgehou den. Hij werd verdacht van poging tot doodslag. Een van zijn aanvallers kreeg namelijk enkele steekwonden :n de rug en werd levensgevaarlijk ge wond. ht blijkt nu dat niet de Turk heeft gestoken, maar zijn achtjarig dochtertje. Zij zag dat haar vader werd aange vallen én or.der lag. Zij greep toen een mes en stak de aan valler in de rug. De Turk is zaterdag direct op vrije voeten gesteld. Schiedam NOAD staat weer met belde benen op de grond. Na het succesvolle eompetiliebegin roet overwinningen op Maas- bree en St. Aloyslus, kregen Jan Knikkenberg, Jan Tuinenburg en Jan Bayings bij Sanocel/Scylla 2 het hard te verduren. Met g.2 trok de thuisclub aan het langste eind. De Leldenaren wa ren de competitie met een 55 resultaat tegen St. Aloytèius begonnen en na de NGAD-zege op de Zeeuwen lagen op papier zeker mogelijkheden. Maar het Leidse trio Peter en Karei van Schie en Theo Bakker waren nu heter ingespeeld. „We hebben eigenlijk geen en kele kans gehad en verloren kansloos", was de reactie van NOAD-captain Jan Knikken berg. Knikkenberg zelf deed het ove rigens lang niet onverdienste lijk en de twee NOAD-punten kwamen van zijn bat, door en kelspelzeges op de gebroeders Van Schie. Alleen tegen Theo Bakker moest Knikkenberg het afleggen, hetgeen zijn eer ste persoonlijke nederlaag In Bruynzeel Kitchen Eagles 2 kijkt nog steeds tegen een akelige 0 aan. Tegen Steeds Hoger/TSB had men gehoopt het goede pad in te kunnen slaan. Het wedstrijdverloop en de. winst verdeling was hoogst merkwaardig. Sterkste tegenstander, op papier, Pe ter Joëls, weVd zowel door Pe- i Ier van den Broek als Ron van der Aa geklopt. Arnold Koot won van Schade en. Van der Aa klopt deze speler even eens. Dat Steeds Hoger/SB- deze competitie betekende. Tegen dezelfde Bakker had Tuinenbtirg nog wel enige winstkansen, maaar deze wer den niet gerealiseerd, speler v. d. Hoek met drie overwinningen uit de bus kwam, was toch wel opzienba rend. De Bruynzeel Kitchen Eaglea wekten meer de in druk tegen zichzelf te vechten dan tegen de tegenstandér en het geheel maakte een wat krampachtige indruk. Non- playing captain Gerrit Schell: „De jongens kunnen beslist veel beter en hoeven qua ta feltennis zeker niet de min dere te zijn. Het is m.i, vooral een mentale kwestie, men laat wat gauw de moed zak ken, we zullen deze week eens rond de tafel gaan zitten en in een gesprek proberen hier uit te komen". De 46 eindstand gaf, zoals te begrijpen, in het Haagse kamp veel voldoe ning. AI kon Juliana in Delft dan niet echt gevaarlijk wor den, toch biedt vooral het Schiedamse aanvalsspel ruime mogelijkheden. Ech ter het stoppen en blokke ren bleek tegen deze hard slaande tegenstander te zwak verzorgd. Zo ook de opslag die aan Schiedamse zijde maar liefst veertien keer volkomen mislukte. Daarom ook een moeizame start in de eerste set. Welis waar scoorden Dan Putter en Wout den Hertog meer dere keren, maar juist op het kritieke moment, 4—4, klapte Juliana al ineen. AV'40 stootte door naar een ruime 157 zege. STERKER Ondanks deze ruime nederlaag in de tweede set toch een iets sterker Juliana. Wout den Hertog moest plaats maken voor de 2.03 meter lange Jan Zandijk waardoor het Schie damse blok duidelijk aan kracht won. Niettemin bleek AV'40 ook nu in de slotfase duidelijk geroutineerder: 15 —10. SNELLER In de derde en laatste set be wees Juliana dat het bereid is ook. bij een duidelijke achter stand terug te vechten. De Schiedammers namen een 5 2 voorsprong maar bleven vooral aan het net duidelijk tekort schieten ten opzichte van de snellere Delftenaren. Toch was het weer Juliana dat een voorsprong nam, 8—6, maar een op dat moment ex perimenterend AV40 ging plotseling alle risico's vermij den. Daardoor kwamen de Schiedammers plotseling in moeilijkheden en moesten ten slotte een duidelijke neder laag incasseren: 15—11. SUCCESSEN En toch geloof ik dat het niet lang zal duren voordat de suc cessen zullen komen," rea geerde aanvoerder Jan Pols na afloop. „De ploeg moet nog op .elkaar ingespeeld rakeii en ondanks dat gemis, zijn we te gen deze sterke tegenstander beslist niet weggespeeld".. Het Juliana-verdedigjngsblok aanvaller scoort toch sluit goed, maar de Delftse Invallers voor en Piet Nab, kwam in eerste opstelling met 20 achter, Freek Veer bracht van ongeveer 6 meter vanaf de korf de stand op 2. Met een geweldig ver schot breidden de Ridderkerkers hun voorsprong tot l3 y[ti Door tfoorloopballen van Chris Niehot en Hans Josen kwa men de roodzwarten gelijk. Toen Arie Jansen met eea weergaloze schijnbeweging zijn tegenstander dusdanig ia verwarring bracht, dat deze totaal de verkeerde kant op liep, was het hem wel. toever trouwd er 4—3 van te maken. Ten Donck raakte van deze ach- terstand wat van streek en be gon onderling te „praten". De wat oudere Schiedam-ploeg buitte dit geroutineerd uit. Doo'r een verdedigd doelpunt werd het nog wel 4—4. maar toen Freek Veer na een gave combinatie met Ger Over- kleeft er' 5i van maakte, was Ten Donck definitief een geslagen ploeg. De score had nog hoger kunnen oplopen als de scheidsrechter drie gehei de str afworpen voor Schie dam niet overi het hoofd had gezien, TOUSSAINT Odi heeft met Tempo veel moei te gehad. Zoveel moeite, dat de daroes en heren blij mogen zijn, dat aan dit duel nog een punt is overgehouden. Aanval lend liep het allemaal niet zo best en het is tekenend, dat Costick Toussaint drie van da vier doelpunten voor zijn re kening heeft moeten nemen. In eerste opstelling schoot hij het maximum van twee door de korf en na 34 moest hij er voor zorgen dat zijn ploeg op 4i kon eindigen. Ook vielen enige dames en heren, condi tioneel door de mand. NEDERLAGEN Kat was zondag een slechte 4ag voor Succes. Het ee"rste ver loor met 28 en ook de ande re twaalftallen, konden niet tot winst komen. Het tweede moest met 34 de eer aan Overkanters 2 laten en het derde kon tegen Spartaan 2 ook niet op. Met 16 werd verloren. Unicum 3Succes 5 eindigde in 20. De andere uitslagen: Nieuwer- kerk 2—Odi 2 5—Odi 3— RWR 3 1—3, Schiedam 2—Vi tesse 2 1—3, Ten Donck .2— Schiedam 3 101. Schiedam De vertegenwoor- digers van de sterke arm van Schiedam volleybalden tegen het eerste herenteam van Shell. Vorige seizoenen was de winst altijd voor S.P.S.V. De trainer van S.P.S.V., Hans Schreutelkamp, zag ook dit keer de winst wel zitten, De heren, van Shell ontnamen hem echter deze illusie doo* de helft van de te behalen punten, op te eisen. Voor Shell betekende dit een bevredigend resultaat. De eerste set was voor S.P.S.V. (15—6), De tweede voor Shell (10—15). De uitslag van de derde set was gelijk aan die van de tweede, maar dan in het voordeel van S.P.S.V. Shell verhoogde in de vierde set het tempo waar door de Schiedammers uit het ritme raakten.. Schiedam In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de Schiedamse politie in samen werking met de Arbeids inspectie een controle gehou den in een Schiedamse bak kerij. Het bleek dat hier vier Turken zonder vergunning werkten. Drie van.de Turken komen uit Schiedam en één uit Vlaardingen. Zij zullen worden uitgewezen. Rotterdam - Smeetslarid kan beschouwd worden als een eter concurrrenteu voir FCN. Daarom was de uitwedstrijd van FCN tegen dat Sm-eets- land bijzonder moeilijk. De jongens van trainer Clarijs kebbén de hindernis echter Jam en nemen en kwamen met een nipte overwinning van 2 1 naar huis. Makkelijk is het zeker niet gegaan omdat bij Smèetsland heel goed be kend tuas uan wie ae doelpun ten hij FCN moeten komen. Net was daarom dat Friede- rich, een constantie bewaking bij zich kreeg. Desondanks kwamen er in de eerste helft scoringskansen voor FCN maar van 't Hooft, Stiefel en Broasgeest zagen geen kans om tot een doelpunt te komen. Daarom ook werd .de eerste helft afgesloten met de stand 8—0. .In de twee de helft zette Sme<etsland Rob Jacobs in maar trainer da rijs had dat al verwacht en Ben Verkalk, de opdracht ge geven Jacobs uit te schakelen en .dat lukte voortreffelijk. Om meer vaart in de Schie damse voorhoede te brengen moest Bronsgeest zijn plaats afstaan aan Korporaal maar doelpunten bleven vooralsnog uit. In opdracht van Clarjjs trok FCN terug en liet de te genstander k-omen. Het schep: te daarmee ruimte en. met succes. Een schot van Friede' rich werd door de lat gekeerd en door Stiefel ingekopt. De bal werd met de hand gestopt en de daaruit voortgekomen strafschop werd door Korpo raal omgezet ln een doelpunt 01. Nadat Frlederich een op gelegde kans miste was het van 't Hooft die op een diepte- pass van Korporaal S06" doorliep en FCN op Om bracht. Vijf seconden voor het einde kon Smeetsland v£a èêfl vrije trap van Jacobs de ec* redden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4