Ook dubbele medailles voor Schiedam Westland tweemaal vooruit TE VROEG HBSS bevestigt opgaande lijn PPSC DUNO WK door 1 strafschop naar zege mmmmssm stuit op stug SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2 OKTOBER J972 5 Zwijndrecht Arie Schilperoord liep bij de provinciale teamkampioenschappen handenwrijvend rond. „Ik heb veel lof gehoord over het parcours'-, sprak hij niet zonder trots. „Ik hoop, dat iedereen het naar z'n zin heeft, dan kunnen we volgenf jaar hier weer iets doen". Westland Wil Vooruit zal dan graag terugkomen. Want de groen-witte brigade beheerste volledig deze titelstrijd. Eerst met de nieuwelingen, waar het succes van vorig jaar werd geprolongeerd, en later met de amateurs. De liefhebbers, die met de dun- ne wind een acceptabele tijd van 1.39.30.8 op de klokken wisten te brengen. Bijna twee minuten voor het Vlaardingse De Coureur, dat de gehele koers op de tweede plaats heeft gehangen. Ahoy', vorig jaar de snelste, kwam. half- koers nog op de derde plaats, maar de Rotterdamse groep met als grote animator Rob Kroep, verspeelde veel in het tweede bedrijf, zodat Schie dam bijna een minuut snel ler in de laatste- 36 kilometer yoor Ahoy' de derde plek kon innemen. De "Westlandse suprematie bij de nieuwelingen werd nog eens geaccentueerd met de ruim twee minuten voor sprong. Voor de gouden me daillewinnaars werd 1.08,55 afgedrukt over de 48 kilome- tér, terwijl Schiedam met 1.11,11,4 tweede werd. Voor beide ploegen een uitstekende prestatie, omdat in de. West landse ploeg al snel Scholtes en Koreman moesten lossen en Schiedam, dat met vijf renners vertrok, vroeg Van de Velde en Meyer moesten ach terlaten. Voor de snelle „Westland-ex- pres" kwamen Leo-van 'Vliet, Leo van Nieuwkerk, Wim 't Hoen en Theo Brabander bin nen. Schiedam verwezenlijkte het zilver met Wim Heeze, Gerrie Maik en Klaas Koetje. Derde in deze klasse werd het team van Jan van Arckei. Voor deze equipe gingen Muil wijk, Klop, De Groot, Ver- steegh, Van Beusekom en Bosch de Devel-polder in. Bij de veteranen spitste de strijd zich slechts tussen twee ploegen. De Mol, met als gast- renner Arie van Keef, kwam ruim voor Jan van Arc kei binnen. Ondanks dat Roe! Sienderse, Joop Schuringa en Arie van Kleef, Fred Diepstra ten en Teun Bussum verloren, was hun tijd van 1.12.39 ruim voldoende om de gouden me dailles in ontvangst te nemen, Amateurs: 1 Westland Wil Voor uit ('s-Gravenzande) 72 km ir 1.39.20.8; 2 De Coureur (Vlaar- dingen) 1.41.01; 3 Schiedam 1.41.40,4; 4 Ahoy' (Rotter dam) 1.42.04,6 5 Jan van Arc kei (Gorinchem) 1.42.33; 6 Ex celsior (Gouda) 1.44.38 7 Swift (Leiden) 1.44.38,2; E Sparta (Den Haag) -1.45.06,8; 9 De Mol (Dordrecht) 1.45.33. Nieuwelingen: 1 Westland Wf Vooruit 48 km in 1.08.55; f Schiedam 1.11.11,4; 3 Jan var Arckei 1.11.49; 4 Sparta 1.12.02; 5 Rotterdam 1.12.06, De Mol 1.12.09,5; 7 Ahoy'fi 1.12.27,7; 8 Avanti (Alpher aan den Rijn) 1.13.32,3; ZM Fenyenoord (Rotterdam) 1.14.09,5. Schiedam PPSC is er zater dag in de uitwedstrijd tegen het Haagse DUNO niet in ge slaagd te winnen of zelfs maar gelijk te spelen. De Schiedammers verloren met 1D van het zich stug verdedi gende DUNO, dat achteraf be zien toch verdiend won. PPSC daarentegen had het nooit zo ver mogen laten komen, in aanmerking nemende dat de Thurledebewoners na rust te gen. tien man speelden! Kort voor rust moest immers Leen v.d. Oever van de uitstekend leidende arbiter A. C. Keyzer uit het veld wegens een drei gende vechtpartij met Loek Kalden. PPSC heeft matig ge speeld en dat is de verklaring van de nederlaag, hoewel ge zegd moet worden dat DUNO in doelman v.d. Linde een Uit stekende goalie bezit en aan voerder v.d. Linde speelde eveneens een schitterende partij, hoewel hij soms te veel - mankracht gebruikte. Piet van Veen weet daarvan mee te spreiken, want die moest nogal eens opgelapt - worden. Defensief lukte het wel bij de Schiedammers, die dn doelman Aad Kalkhoven een betrouwbare keeper had- den, goed bijgestaan door John Rost (als vanouds), Dlck Vos, Jan van Eyk en Van Loe- nen, Op het middenveld hiel den Piet van Veen en Loek Kalden met hard werken de zaak goed in handen, maar zij voedden toch hun voorhoede te weinig, zodat Siem Bosdijk, Heinz van Katwijk en Lodi Kalden maar weinig scorings kansen kregen. Toch kwam Lodi Kalden enkele malen vrij voor het Haagse doel, maar hij faalde in de afwerking., Het enige en achteraf beslis- sen de doelpunt viel in de ze vende minuut, toen Wim Derksen de bal na een voorzet van rechts ineens op zijn schoen nam en Kalkhoven kansloos passeerde (i0). PPSC zette alles op alles, maar door stevig verdedigen kwam de op dat moment stellig ver- r diende gelijkmaker maar niet. Na de thee nadat kort voor rust v.d. Oever het kleedlokaal mocht opzoeken - bouwde DUNO op vakkun dige wijze „een muurtje" op voor eigen doel en er was voor PSSC geen doorkomen aan. Dat pleitte niet voor de aanvalskracht van de Schie dammers, maar wel voor het vernuft van de Hagenaars, die met tien man spelend onze jongens met lege handen huis waarts stuurden. A.s. zaterdag heeft PPSC een vrije dag. Schiedam Wat zag het er al lemaal rooskleurig uit voor GSS, toen zaterdag de wed strijd tegen Zuiderpark nog maar enkele minuten bezig was. De Schiedammers leid den immers na twee minuten al met 1O en gezien het en thousiasme en de inzet beloof de dat veel. Maar dat zou la ter allemaal bitter tegenval len en trainer Rien van Kam pen moest na rust met lede ogen toezien hoe zijn pupillen zich lieten „Inmaken" met 1 3. En nog verdiend ook, want Zuiderpark trok zich ge woon op aan het matige spel van Hertog c.s. en mede door enkele verdedigingsfoutjes werd het na I—1 ook nog 1—2 en 1—3. Bij de eerste twe« treffers ging keeper Schler- manni niet geheel vrijuit en bij het derde Rotterdamse doelpunt faalde de gehele ver dediging, GSS had de pech, dat Chris van Gerven niet van de partij kon zijn, evenals Henny Korporaal. Leen Bunt* zou later nog invallen voor Aad van Gerven, maar d® vroegere „ster" ko® dit keer ook niet imponeren. Ben v. d. Driesche scoorde dat openingsdoelpunt na twee mi nuten en in de tiende minuut •had deszelfde v;-d. Driesche pech, toen de bal na een ge weldig schot door de kruising van paal en lat werd gekeerd. In dezelfde minuut viel aan. de andere kant de gelijkmaker, toen keeper Schniermanni -de bal na een inzet van Heyser liet vallen, waarna 11 ont stond. GSS bezette door De Reuver en Marcus het mid denveld, waardoor er kansen 5 1 - v rf - v.... V Moment uit de wedstrijd GSS—Zuiderpark. Ondanks een snelle openingstreffer toch een Schiedamse nederlaag, kwamen voor Aad Kerkhof, v.d. Driesche, Mar van Ingen en Aad van Gerven, maar we misten bij deze voorhoede vol doende enthousiasme. Het ging allemaal zo traag en dat was voor'Rien van Kampen aanleiding om tijdens de rust zijn jongens eens goed aan te •pakken, terwijl aanvoerder Hertog de opdracht kreeg af •en toe mee naar voren te gaan. Dat deed Hertog wel, maar nog kwamen er geen doelpunten voor GSS, dat langzaam maar zeker terug moest, want de uitvallen van de gasten waren heel gevaar lijk. Maar voordat die rust aanbrak had Jan Hoik amp al voor 1—2 gezorgd nadat Schniermanni de bal na een sdhot van Epfe niet klemvast had en Hol- •kamp gemakkelijk kon in schieten, Geen wonder dat Van Kampen een hartig woordje met zijn pupillen sprak, maar heit hielp weinig. Weer traag spel en o.i. onvol doende inzet, Schniermanini redde enkele malen fraai na schoten van Hofkamp, Kloot wijk en De Rond, maar het duurde toch niet lang of de achterstand liep nit tot 13. Hofkamp zette goed voor en door niet ingrijpen van v, Walsum, Hertog en Versluis kreeg Heyser kans om aan te •leggen en vla de paal in te schieten (1—3). Toch kwamen er nog tal van kansen, maar vooral v.d. Driesche hoewel hard werkend zocht het doel veelal op de verkeerde plaats. In de 28ste minuut had Ben v.d. Driesche bepaald pech toen hij een leeg doel voor zich had, maar de bal voorlangs naast schoot. Zuiderpark bleef aanvallend toch gevaarlijk en Schniermanni moest alle moeite d'oen om m de 31ste •minuut erger te voorkomen door de bal na eon schot van Klootwijk corner te tippen. Tweeminuten later weer le vensgrote kansen voor GSS, want bij een algemene aanval iwerd de bal tot vijfmaal toe ingeschoten (eerst v.d. Drie sche, toen v. ingen, toen v.d. Driesche weer, toen Marcus en tenslotte Kerkhof, maar uiteindelijk was keeper Valk de reddende engel voor Zui derpark en trainer Spek kon opgelucht ademhalen toen deze aanval weer de kop was mg ed rukt. Van der Driesche kreeg kort hierna een vermaning van de (bekwaam. leidende arbiter Westerwaal en toen deze scheidsrechter in de laatste seconde de bal wilde pakken ten teken dat de strijd ten ein de was, had GSS verdiend hoewel geflatteerd verloren on is er voor Rien van. Ka- moen weer werflc aan de win kel om zijn jongens weer van dat prettig aandoend enthou siasme te voorzien, zoals we van de. GSS'ers gewend wa ren. Er is in ieder geval zeer sportlef gespeeld. R.C, Schiedam in actie, aan de leiding. Jan Breur, Jan Brinkman, Manus Brinkman^ Cees Oltshoorn en Peter van Wijk. Schiedam Wat is Rien Klink elflafleider en. secretaris van HBSS toch een onver beterlijke optimist. Toen we hem na afloop van de wed strijd HBSS—ASWH vroegen wat zijn mening was, ant woordde htf doodnuchter: Met dit eftal worden we kampioen, let raaJar op. Als de sfeer zo blfjft en zonodig nog verbeterd wordt, dan zul je eens zien dat ik gelijk heb," Welnu we hopen het voor de Harga-be- Woners, maar zien een kam pioenschap In deze zware klasse toch nog niet zitten. Nu moet gezegd dat het spel van HBSS vooral na rust beter was dan in voorgaande wed strijden en dat trainer Aad Bierhuizen beslist op de goede weg is met dit elftal. Wanneer aanvoerder Harry Jonkman wat minder tracht ,,de dienst uit te maken" door bij iedere vermeende overtreding de scheidsrechter daarop han- d enz waaiend te attenderen, wanneer Leo den Braber wat meer zijn fatsoen zal houden en dus wat minder met on sportief spel zijn tegenstan ders tegemoet treedt (hij kreeg een officiële waarschu wing wegens ruw spel tegen over Kuiters, die na rust dui delijk revanche nam), wan neer Henny Pleroen op de backplaats wat beter raakt In gespeeld en Tecrds meer inzet gaat tonen, wanneer Wim van Est z(jn egoïstische spel laat varen en wanneer bovendien Peter Gulik er een schepje op zal gooien, ja, dan zien we meer kansen voor HBSS om in de top te gaan meespelen. Maar zoals het elftal tegen ASWH speelde zien we nog geen kampioen op Harga! Misschien keiharde woorden, HBSS, hier defensief in aktle, vertoont wekelijks een duidelijke vooruitgang. •maar o.i. even keiharde waar heden, die Bierhuizen stellig niet ontgaan zullen zijn en die Klink met alle goede bedoelin gen moeilijk kan tegenspre ken. Niettemin doet HBSS er alles aan om een goed figuur te slaan (getuige de grote ac tiviteit van Aad Bierhuizen) en wil Rien Klink de sfeer op timaal doen 2ijn, getuige het feit, dat hij donderdagavond alle sPoiers in Maassluis bij •zich thuis had, waar de hele ploeg naar Ajax—Indepen- diente keek via de televisie en waarmee uiteraard de goede sfeer werd versterkt. Het luk te aanvankelijk niet zo erg met HBSS want enkele sco ringskansen werden om zeep gebracht. GENOTEERD "Wim Houtman omspeelde na een kwartier keeper v.d. Meu- len maar schoot de bal toch nog voorlangs het doel van de ploeg uit Hendrik Ido Am bacht. In de 27ste minuut ging Leo den Braber terecht in het boekje van de nog niet strak ■genoeg leidende arbiter v. Do- dewaard wegens trappen van Kuiters. Van Est kreeg op links tal van kansen zijn me despelers te lanceren, maar de kleine Wim hield zich te veel aan zijn opdracht om het of en toe eens alleen te probe ren, waardoor hij telkens weer op Mallegrom strandde, die v. Est als het ware in zijn zak had. Na een half uur be sloot Martin Meyer op rechts een fraaie solo door de bal laag voor het doel te plaatsen, v/aar Wim Houtman met twee benen springend de bal listig Jangg v.d. Meulen werkte (1 0). Drie minuten voor rust bofte Jan van Heest toen Rit meester de bal na een vrije trap van v. d. Burg buiten zijn bereik tegen dc paal kopte. Ce en wijzigingen in. de ploegen na rust. Meyer kreeg na drie minuten al een kans, maar hij kwam net een paar centime ters te kort om keeper v.d. Meiden voor te wezen. HBSS (bleef aanvallend spelen en zette zelfs de buitens pelval open; met succes overigens. In de negende minuut werkte Meyer een voorzet van Hout man koppend af, maar er zat te weinig kracht achter de •kopstoot, waardoor v.d. Meu len gemakkelijk kon ingrij pen. REVANCHE Een kogel van Henk Scharloo werd door v.d. Meulén be kwaam ongedaan gemaakt en •kort daarna nam Kuiters dui delijk revanche op Den Bra ber, door de Schiedammer on- oeruit de halen terwijl er geen bal in de buurt was. Scheids rechter v, Dodewaard gaf Rui ters alleen maar een repri mande, maar trainer De ■Bond! was wijzer: hij wissel de Kuiters om voor Koocke. In (Js 24ste minuut werd het op voor HBSS leuke wijze 2 0. Keeper v.d. Meulen (die zichzelf herhaaldelijk uit zijn concentratie haalde door zich met het publiek achter zijn doel te bemoeien) werd na het houden van een schot op cor recte wijze door Houtman, ge hinderd, Van der Meulen dacht handig te wezen, deed alsof hij de bal ver weg in het veld wilde gooien, maar wierp de bal in werkelijkheid naar links over het hoofd van Hout man. heen, ma-ar voor de voe ten van de zeer attente Martin Meyer, die zich razend snel van de bal meester maakte en beheerst in het verlaten doel schoot (20). BLUNDER Een gewedige blunder van de doelman van de paars-gelen en min of meer een bestraf fing van zijn ongeconcentreer de spel en gedrag. Jan van Heest moest daarna zijn kun nen nog tonen bij een kopbal van Buchert na goed aange ven van Bakker uit een vrije trap en ook Siem v.d. Linden maakte het v. Heest nog moeilijk na een. voorzet van Wally Doré, Ook nu was v. Heest op zijn post, al werd ASWH in deze periode iets sterker. Den Braber was in tussen vervangen door Roe- ters en v. Est door Bakker. Sportief reikten de spelers el kaar na afloop toch de hand en we kunnen niet anders stel len dan dat de zege volkomen verdiend was. Lies Mast. Schiedam Dat «en voetbal raar kan rollen hebben de toe schouwers bij de wedstrijd WKGSV Sero zaterdag weer eens kunnen, beleven. Immers was het GSV Sero. dat in de eerste helft min of meer heer en meester was in Kethcl cn de ruststand was toch maar 00. Na rust dach ten. we dat WK wel een inzin king zou krijgen en zon moe ten. capituleren voor de tech nisch bekwaam spelende Rot terdammers, maar dat pakte heel anders uit. Buiten ver wachting volgde een VVK-of- fensief en trainer Gertie Baas constateerde tot zijn. genoegen dat zijn babbeltje tijdens de thee tot successen leidde. Het werd I0 en later 1—1, maar voordat de uitstekend leiden de arbiter Beekhuis het einde aankondigde was de stand 2 1, al kwam dat beslissende doelpunt eerst na een straf-* schop. Maar de punten telden en niemand had op die zege- gerekend. WK begon zonder Albert Schol ten en de op de reservebank zittende Gerrit van Mil, maar veel activiteiten legde het team niet op de grasmat. Het was GSV Sero dat voorlopig dé dienst uitmaakte en het doel van Willem van. Puffel en ontkwam enkele malen op wonderbaarlijke wijze aan doorboring. Eerst na een ko gel van rechtsbuiten De Meze, waarbij v. Puffelen de bal met moeite kon stoppen, daar na toen De Meze v. Puffelen omspeelde, waarna aanvoer der Theuerzeit de bal vanaf de doellijn nog het veld kon inwerken en niet lang daarna schoot Roode de bal hard op het WK-doel. v. Puffelen zou de bal „even" pakken, maar er zat zoveel effect in het veld, dat het leder via de knie van de doelverdediger rake lings naast ging. Dat had dus een 0—2 achterstand kunnen zijn na al die gemiste kansen, door GSV Sero, KOGELHARD Vijf minuten voor rust kroop WK weer door het oog van de naald toen de bal na een kogelhard schot van v. Enk huizen op de lat kwam. Kee per v.d. Berg kreeg aan de andere kant nagenoeg niets te doen, of het zou het schot van Kees Wijsbroek moeten zijn, waarbij hij op de goede plaats stond. Leo Vlasveld probeerde het in de 44ste minuut ook eens, maar ook nu kon v.d. Berg de bal met gemakuit Berg de bal met gemak uit zijn doel plukken. Na de thee een herboren WK, dat in de tiende minuut op 10 kwam door een doelpunt van Peter van Mil, nadat keeper v.d. Berg de bal na een inzet van Kees Wijsbroek Het glippen. VERKEERD Tien minuten later kreeg Aad Vtugman de bal verkeerd op zijn schoen, waardoor De Vries een vrij veld voor zich kreeg. Van Puffelen moest uit zijn doel en gokte op een voor zet naar de vrijstaande Roode. Die gok was verkeerd, want juist toen. Willem van Puffelen naar voren dook, schoot De Vries de bal listig in het doei (1I), In. de 35ste. minuut plaatste Leo Vlasveld de bal voor het doel, waar Pe ter van Mil spil Simons dusda nig hinderde 'dat de Rotter dammer de bal met zijn hand wegsloeg. Strafschop besliste arbiter Beekhuis en aan Hans Smit was het nemen daarvan wel toevertrouwd (21). WK heeft a.s. zaterdag vrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5