Korpsen 't Westen leiders VHB Volley start competitie met nederlaag Startgemeenschap Rijnmond opgericht Valkenberg raast langs NOAD SCHIEDAM DRUKT HOU STAND TERUG KRAPPE ZEGE VOOR WISSELVALLIG JULIANA Spirit blijft winnen Ruime zege voor SW b Nog steeds problemen bij Sueces.... DVO '32 doet plicht Bruynzeel Eagles winl eigen toernooi SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 9 OKTOBER 1972 Vlaardingen De eerste competitiewedstrijd van het eerste he* renteam van Volley '68 eindigde, men zou haast zeggen tradi tie getrouw, n.l. vier seizoenen achtereen, in een nederlaag. De Vlaardingers moesten aantreden tegen de volleyballers van Jong Pendrecht. die naar later zou blijken, over een vech tersmentaliteit beschikken. Jong Pendrecht eindigde vorig sei zoen tweede in. de competitie dus Volley was gewaarschuwd, In de eerste set was alles nog rozegeur en maneschijn voor de Vlaardingers. Het spelniveau bereikte een ongekende hoogte. De aanvallen van Jong Pendrecht werden wonderbaarlijk goed gestopt en de eigen aanval -was zeer doeltreffend. Peter v. d. Weyden en Eduard Qosterlee vertolkten i-n deze fase de ge deelde hoofdrol. Setstand 15—9 in het voordeel van Volley. Na de tweede set leek het er erg op dat Jong Pendrecht naar een, op dat ogenblik verdiende, nederlaag gespeeld zou wor den. Het pakte echter anders uit. In de derde set werd het stappen van de aanval en het geven van de set-up aan Vlaar- dingse zijde nog steeds goed verzorgd. De afwerking van de aanval werd echter met enige overmoed voltrokken, waardoor veel ballen uit werden geslagen of in het net belandden. iAJles wat in de twee voorgaande sets lukte, mislukte nu. De eind stand van deze set toont aan dat Jong Pendrecht goed van de gelegenheid profiteerde (152). De gastheren (J.P.) liepen in het begin van de vierde set goed uit, maar zij moesten toch toestaan dat Volley terugkwam en zelfs de leiding over nam (98). Nu kwam het spel in een im passe e*i het duurde maar liefst twaalf serveerbeurten, dus aan iedere zijde zes, voordat de genadeslag viel en wel in het voordeel van Jong Pendrecht (1513). De vijfde en beslissende set werd door de gastheren gewonnen. Zij speelden sterk en scoorden makkelijk. Het leek wel of de Vlaardingse ploeg con ditioneel niet opgewassen was tegen dit felle Jong Pendrecht. Peter v. d. Weyden, die eerst zeer sterk speelde, kon niet meer door het blok. van de tegenstanders heen slaan. De gastheren toonden karakter en knokten door. Zij behaalden een verdien de zege, na in de laatste drie sets goed te hebben gevolleyd. Van onze sportredactie Vlaardingen Bij zomerse temperatuur is zaterdag het laatste concours gehouden in de serie om het persoonlij ke en korpskampioenschap van Vlaardingen 1972, uitge schreven door dc Vlaardingse Hengelaarsbond. De vissen in de Trekvllet voelden er blijkbaar weinig voor in deze finale voor goed gevulde leefnetten te zorgen. De vangsten waren dan ook onvoorstelbaar slecht 'te noe men. De beste resultaten bereikte nog Willem Tuyl van dc H.S.V. Chevron die met 1133 gr. vis persoonlijk winnaar werd en als enigste meer dan een kilo gram vis wist te verschalken. De rest van de 'deelnemers bleef hier zelfs ver onder. De eerste plaats bij de korpsen was voor het A korps van de V.H.S. ,,'t Westen" dat 860 gram vis liet registreren. Voor 't eindklassement telden de drie beste vangsten van de vijf gehouden concoursen. Dit bracht uiteindelijk dit korps aan de top van de rangschik king met een. totale vangst van 9880 gram vis. Hiermede prolongeerde ,,'t Westen A" de vorig jaar veroverde titel ook voor 1972. Het is nu de ze vende keer dat de kanipioens- beker in de prijzenkast kan worden opgeborgen, Het korps dat nu zegevierde be stond uit de heren: M. Wijn horst, M. de Goede, P. Groen, F, Tempelaar en D. Berveling met als reserves D. Tempe ls ar en F, Groen. schap", 7788 gram; 4 V.D.L., Maassluis 6652j 5. V.S.H. „Uit en Thuis", 5291 gram; 8 V.H.S. „De Zwervende Vis ser", 3804 gram; 7 het korps van Zethameta met 3404 gram vis. Persoonlijk kampioen is geworden het lid van ,,de Vriendschap", H. Severing met als elndtotaal 3387 gram vis. Tweede werd hier J. VrJj- moet, van Chevron met 2442 gram; 3. I. v. d. Pijl, 2334 gram, 4. D. Tempelaar 2271 gram (beiden ,,'t Westen"); 5 K. Buitendijk 2252 gram (VDL), 6. P. Groen 2059 gram, 7 M. Wijnhorst (kam pioen 1971) 2044 gram. 8 D. Berveling 1936. 9 F. Tempe laar 1845 gram, 10 G. Wijn horst 1844 gram vis. Deze vijf zijn leden van ,,'t Westen". Verdere uitslagen dagwinnaars: Korpsen: 2 ,,'t Westen B", 709 gram vis; 3. Zethameta 669 gram; 4 ,,De Vriendschap" 656 gram; 5 „De Zwervende Visser" 616 gram vis. De kampioen H. Severing van De Vriendschap. gram: gram; gram; gram; 7 G. Wen drie h, 294 8 J Durnorticr, 265 9 D. dc Roodc, 242 Ï0 M. Termijn met 2QG UITSLAGEN De tweede plaats wss voor het B-team van ,,'t Westen" dat 8033 gram vis wist buit te ma ken; 3 H.S.V, „De Vriend- PERSOONLIJK Persoonlijk klassement: 2 M Wijnhorst 506 gram; 3. G. Wijn horst 501 gram; 4 S v 't Oor 455 gram; 5 M. de Goede, 354 gram; 6. C. Vink Sr., 351 In de namiddag reikte de voor zitter van de V.H.B. Willem Gooien, in café ,,De Grote Markt" de prijzen van alle klassementen uit. De drie bes te winnaars ontvingen fraaie bekers. In volgorde van rang schikking mocht voor de per soonlijke klassementen een keuze worden gemaakt uit een aantal waardevolle prijzen, waaronder luxe- en gebruiks artikelen. Van onze sportredactie Vlaardingen Vier judoscholen uit de naaste omtrek gaan nauw samenwerken. In feite een soort startgemeenschap vor men, waaraan meedoen de scholen West- wijk en Holysport uit Vlaardingen, De Korte (Hoogvliet) en Gerard Vroegh uit Schiedam. Geruime tijd bestond er bij genoemde scholen de wens om gezamenlijk als judokai Rijn mond uit te komen met een sterke wed- strijdploeg. "Vooral ook omdat de moeste scholen niet in staat zijn zelf een A-team op de been te brengen. Rijnmond zal met éen team de competitie ingaan, met daarnaast 3 B-formaties. Voor dit geheel zijn reeds 44 ju doka's geselecteerd. De eerste wedstrijd van Judokai Rijnmond is gepland op 28 oktober in het Haagse „Overbosch" bij de districts kampioenschappen van Zuid-Holland. NOAD heeft het leidende Valkenberg/AMVJ nauwelijks kunnen bedreigen in het tafeltennisduel, zaterdagavond in de Beurs verspeeld. De Amsterdammers speelden zich gemakkelijk naar een grote 19 zege en het lijkt vrijwel zeker dat AMVJ naar de ereklasse terugkeert. Bruynzeel Kitchen Eagles 1 had een vrij weekend, maar team 2 streed in Amsterdam verwoed om de punten met Tempo-Team 2. De strijd die volkomen open was werd uiteindelijk met 64 verloren. Schiedam Het blijft goed .gaan met Spirit. Het eerste herenelftal en eerste dames- elftal van de hockeyclub heb ben ook zondag weer gewon nen. Dames I staat nu op de eerste plaats in. de competitie. Gisteren wonnen zij met 3I, in een uitwedstrijd tegen Strawberries. Marian Jansen maakte in de eerste minuut, eigenlijk direct na de afslag, het eerste doelpunt voor Spi rit. Rechtsbuiten Trees Een huizen maakte de volgende twee doelpunten. Belden wer- oen keihard, vanaf de kop van ■de cirkel, ingeschoten. Door een dekkingsfout van Spirit maakte Strawberries nog één doelpunt. Alle goals vielen in de eerste helft. •Iet eerste heren elftal van Spi rit heeft eveneens in een uit wedstrijd met 2i gewonnen van Tempo '34. Deze wedstrijd is vrij sensationeel verlopen. Gedurende de hele wedstrijd was Spirit wel sterker maar tot doelpunten kwam het niet. Twee minuten voor het einde maakte Cees van der Hoeven het eerste doelpunt. In dezelf de minuut forceerde Tempo een strafcorner en uit deze corner kwam een strafbaï. Het werd 1—-1, Hein Wassen- berg scoorde enkele seconden voor het eindsignaal: 23. krhiedam Het b-elftal van SW behaalde 2aterdag een duidelijke 5—1 overwinning op de reserves van het Amersfoortse HVC. Met drie doelpunten had Jas Zoetmul der een belangrijk aandeel in deze score. SW veroverde reeds met de rust een 20 voorsprong door doelpunten van Bram Schoïte en Jos Zoetmulder. Na rust scoorde Jos Zoetmulder nog twee maal (eenmaal uit een straf schop), waarna Dirk Kr os de vijf vol schoof. NOADValkenberg/AMVJ was een eenzijdige vertoning en het trio Col tof, Van de Berg en Failaux wonnen vrij ge makkelijk in twee games hun enkelspelen. Jan Knikkenberg kwam tegen Coltof nog tot 18 en 19 tegenpunten, maar in alle andere games namen de Amsterdammers ruimere af stand tiet NOAD-tegenpunt kwam voort uit het dubbelspel, maar aangezien het daarbij bleef, werd het een 19 nederlaag. Spannender ging het er in Am sterdam aan toe bij Tempo Team 2 en Bruynzeel Kitchen Eagles 2, Na 4 partijen was het 22. Peter van den Broek had Van Leuffen geklopt en het dubbelspel had ook een Schiedams punt opgeleverd. Bovendien had Van der Aa op het nippertje van de sterke Kraaijnga verloren. Van der Aa speelde toch een goede wedstrijd en zou later zowel Van Leuffen als Habes ver slaan, Jammer was het dat Arnold Koot in de games te gen Van Leuffen niet over een „eindstoot" beschikte en tot tweemaal toe een 14—7 voor sprong uit handen gaf. Peter van den Broek deed het tegen Kraaijnga ook al erg goed, maar met miniem verschil ging ook dit punt naar Tempo Team. Jammer was het dat hij zijn slotpartij tegen Habes verloor, waardoor de kans op een gelkspel verkeken was. Arnold Koot kon het tegen Kraaijinga en Habes ook niet bolwerken en bleef op 0 staan. Ron van der Aa ...winst tegen Leuffen en Habes.. INVALLER In de promotie-hoofdklasse speelde NOAD 2 met 5—5 ge lijk tegen Valkenberg/AMVJ 3. Opvallend waren hier de drie winstpartijen van inval ler Zindy. Aangevuld met een zege van Buyk plus een dub- beispelzege maakten het vijf tal vol. Clarijs ontbrak op het appel, wegens een blessure. NOAD 3 verloor met 4—6 van HEa. Het team was verzwakt door het ontbreken van Zihdy en Schewe. Grote man was hier Hans Radekamer die driemaal won. Gerard Kr u.- ger boekte één zege. Bruynzeel Kitchen Eagles 3 speelde 55 tegen Vrienden schaar 2. Hans Kreischer boekte driemaal winst, Hans Dries één keer, terwijl Henk Eikmans niet kon scoren. Schiedam De problemen bij Succes schijnen nog niet te zijn opgelost. Zater dag kwam het opnieuw tot moeilijkheden in de wed strijd tegen Weidevogels. Hans Bal verliet ongemoti veerd het veld en degra deerde hierdoor zijn ploeg tot een elftal. Aanvoerder en tevens voorzitter Anton Luyten: „We moeten niet alle schuld aan Hans ge ven. Ook de opmerkingen van de supporters aan de lijn zijn vaak ondeskundig en verkeerd. De spelers en speelsters irriteert dit en bij een sfeer, die al wat ex plosief is kunnen deze din gen gebeuren. Er zal deze week het nodige afgepraat moeten worden. Als we zo doorgaan gaan we eraan kapot". De blauwvvitten verloren ook nog Lenie van Dongen, die een kwartier voor tijd het veld gebles seerd moest verlaten. Dat Succes met 38 verloor zal geen verbazing wekken. Na afloop van de wedstrijd SchiedamHou Stand was trainer Geluk toch niet hele maal tevreden. De roodzwar ten wonnen verdiend met 8 5, maar er was niet gespeeld zoals hij het graag had ge zien, „We moeten wat terug houdender spelen. Ons het tempo niet laten opdringen. Tegen Hou Stand lukte het vandaag wel, maar als we zo volgende week tegen KOAG spelen, gaan we,absoluut de boot in". En toch speelde Schiedam tegen Hou Stand een goede partij korfbal. Was het duidelijk te zien, dat Schiedam aanspraken gaat maken op een van de boven ste plaatsen. Conditioneel werden de Hagenaars volledig teruggewezen en ook viel op. dat de ploeg, in vergelijking met andere jaren, homogener is samengesteld. Zwakke plekken zijn er bij de heren niet meer te bekennen en ook bij de dames klopt het beter dan vorig jaar. VOORSPRONG Uit een strafworp zorgde Ger Overkleeft voor 10. Na 1—1 bracht Nel Majoor haar ploeg op 2—1. Chris Niehot en Freek Veer (2x) zorgden ervoor dat de roodzwarten met een 54 voorsprong konden gaan rus- Van onze sportredactie Vlaardingen ln verband met het overlijden van Alex van Zelm, jeugdlid van de voetbal vereniging DVO'32, waren alle teams van de Vlaardingse af- dellngsclub (senioren en ju nioren) verplicht vrij. Een verzoek aan de bond leverde op dat geen enkel team In het veld kwam. Een deputatie van bestuur van DVO'32 en alle jeugdleiders droegen daarentegen zaterdagmorgen onder grote bleangsteUing hun lid naar zijn laatste rust plaats. Den Haag Het eerste dames team van Juliana won zater dag in Den Haag de tweede competitiewedstrijd. Met 3—2 zegevierden de Schiedamse volleybalsters over het even eens in de derde divisie debu terende DOS. Een 3—2 zege, dus volgens de nieuwe punten telling een winst van twee punten en voor het verliezen de DOS één punt. Toch heeft Juliana een unieke kans op de volle winst (drie punten) laten liggen, want in de vierde set, bij ecm 2—1 setvoorsprong, verzuimde Juliana een 12-10 en 1413 voorsprong te benut ten. Een misser die tekenend was voor het totale spelbeeïd, waarin Juliana bij vlagen ex celleerde, maar soms volledig ineen stortte. Toch toonde Ju liana zich de sterkere ploeg en won tenslotte verdiend de (onnodige) vijfde set, Juliana speelde in de tweede competitiewedstrijd wisselval lig. In de eerste set leek een ruime Schiedamse zege tot de mogelijkheden te gaan beho ren, onderstreept met een for se 15—4 zege, Vooral de Schie damse aanval leek voor de Haagse defensie een te zware opgave te worden. DOS eta leerde zich in de tweede set aanmerkelijk doortastender, terwijl Juliana juist een be houdender speltype koos met vooral de taktlsche aanval als voornaamste wapen. Ellie Haak, in de eerste set een van de uitblinksters, maar in de tweede set gewisseld voor An neke Noordermeer, werd bij een 11—8 Haagse voorsprong teruggewisseld. Niettemin be haalde DOS de selzege: 15 10. CONCENTRATIE Na een goede eerste en zwakke tweede set speelde Juliana in de derde set bij vlagen weer voortreffelijk. Christine Vis ser, nu spelverdeelster in plaats van Greet van Norde, Jonny Wetsteijn en Riet Brou wer scoorden voor Juliana een 126 voorsprong. Ook de fensief sloot het nu voortreffe lijk bij de Schiedamse dames, die slechts van de „uitge kookt" slaande Wil Hopman enig gevaar te duchten had den. Juliana ging nu wel ge concentreerd door en behaal de ruime 15—8 zege. INITIATIEF Waarna Juliana in de vierde set een unieke kans op de volle zege voorbij liet gaan. Taktl sche ballen van Ellie Haak en Jonny Wetsteijn bleken goed vour een 72 voorsprong, ter wijl Juliana ondanks een Haags tegenoffensief (7—7) weer een 12—10 voorsprong veroverde. Weer daalde het Schiedamse spelpeil, werd DOS de gelegenheid geboden het initiatief tot zich te trek ken, 1212, maar met Erna Ramstiin aan serve miste Ju liana bij 1413 de kans de set in haar voordeel te beslissen. Drie Schiedamse stopfouten waren de directe oorzaak van een vijfde beslissende set: 16—14. Een vijfde set waarin Juliana nogmaals bewees dat een dub bel setverlies niet nodig was geweest. Geconcentreerd en goed spelend nam Juliana ruim afstand van de thuis club, 115, terwijl het blok goed sloot op harde smashes van Bea Scheermeijer en At- tie Ammeraal. Ondanks vier wissels en twee time outs van DOS' coach Smit, bleef Ju liana oppermachtig en behaal de een duidelijke 157 zege. Door deze 32 zege bezet Julia na na twee wedstrijden een plaats In de middenmoot van de derde divisie. Tegen het Rotterdamse Rovok veroverde Juliana één punt waardoor het Schiedamse totaal groeide naar drie punten uit twee wedstrijden. ten. Direct na de uitworp maakten de Hagenaars gelijk. Berthold Terheyde gebles seerd? werd vervangen door Arie Jansen. Hierna be gon Schiedam aan een hevig offensief en konden doelpun ten niet uitblijven. Een straf worp, nadat Nel Sluimer door haar tegenstandster te hard handig van een vrije doelkans was afgehouden, werd door Piet Nab gemist, maar toen Chris Niehot van ver 6—5 scoorde was de verhouding goed weergegeven. Hou Stand deed zijn naam geen eer aan en begon te wankelen. Van de vele doelrijpe kansen werd er een door de Schiedammers benut. Piet Nab tekende voor 75. Uit een doorloopbal vond Freek Veer voor de laatste maal de korf. RESERVES Odi was vrij. Het tweede speel de met 6—6 tegen RWR 2 ge lijk. Het derde verloor met 1—4 van het Vlaardingse Spi rit. Bij Succes waren het de jeugd- ploeg en het tweede die voor de winst zorgden. De Jeugd van Ons Huis werd met 4—0 verslagen en HFV 2 moest met 35 de eer aan Succes la ten. Het derde verloor met 1—5 van de Bermen en het vierde met 23 van Rozenburg 4. Succes 5Spartaan 3 eindigde in 2— 10. Schiedam 2 trok met 05 tegea Nieuwerkerk 2 aan het kortste eind. Ook het derde kwam niet tot winst. Wion 4 won met Schiedam Het jeugd-tafeiten- nisteam van TSF (Bruynzeel Kitchen Eagles) heeft het gro te jeugdtoemooi in „De Ko renbeurs" gewonnen. P2 Schiedammers, zelf organisa tor van dit rond het tienjarig bestaan van de jeugdtafelt en- nisafdeling georganiseerde toernooi, won m de finale van Middelburg Zuid. Erica Dries verloor in het enkel, evenals de dubbel waarin Rik Quadt en Hans Jaap Oppenhei151 Schiedamse kansen verdedig' den. Beiden wonnen wel d® betreffende enkelspelen waa*' door de mixed-dubbel niet speeld hoefde te worden. TSr won met 4—2. De prijs voor de beste persoonlijke presta tie ging naar Rik Quadt, die daarmee de trotse eigeriaa werd van een fraaie vouw fiets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4