SCHIEDAMSCHE COURANT INDUSTRIE MAAKT IN 'T GEHEIM AFSPRAKEN MET STUYT Havenkerk wordt gevaar voor omgeving Buslijn „om de noord" nu wellicht december Teerstoof omgetoverd tot uniek centrum 2 kranten voor één prijs Bejaarden zingen in dienstencentrum Kippen vinden aftrek Parochie in beroep tegen eisen b. en w. Prof. mr. Slag- ter juridisch adviseur van gemeente Geen spreekuur Onbevoegden collecteren Zaterdag officiële opening voor Dieren bescherming Versterker en autoradio's gestolen 4 pagina's Dinsdag 10 oln.ber 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD99ste jaargang no. 2453S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De 76-jarige J.H., wonende aan de Simon Stevinstraat, was eens de trotse bezitter van 17 kippen (barne velders) De kippen huisden in een schuur in de volkstuin van H. aan de Sweelincksingel. Ech ter kippendieven hadden een oogje op deze bees ten en namen het afge lopen weekeinde de 17 barnevelders mee. De schade van deze diefstal bedraagt 170. Van een onzer verslaggevers Schiedam In het dienstencentrum „De 4 molens" wordt deze week een feestweek gehouden. Het dienstencentrum is vrijdag officieel door ex-staatssecretaris Egas geopend. Ter gelegenheid van deze officiële opening en ter gelegen heid van de feestweek hebben gistermiddag Sn het diensten centrum verschillende Schïedamse Bejaarden zangkoren opgetreden. De bezoekers van het dienstencentrum konden het optreden gratis hijwonen. De vocale prestaties* van de collega-bejaarden oogstten bij de bezoekers veel bijval. Dit geheim overleg is gisteren bekend geworden, toen twee belangrijke chemische indus trieën in 't Europoort/Bot- lekgebied zich niet aan. de af spraken zouden hebben gehou den. Rijnmond stelt daarnaar een onderzoek in. De milieu- beheersdienst van het open baar lichaam zou de namen van beide bedrijven bekend willen maken indien inder daad zou blijken dat de af spraken zijn genegeerd. Minister Stuyt zou het bijzonder op prijs hebben gesteld dat de industrie, verenigd in de Stichting Europoort-Botlek-be, langen, op eigen initiatief meer maatregelen wilde ne men dan Rijnmond op vrijwil lige basis mogelijk achtte. De smog van het afgelopen weekeinde heeft voor nog meer onduidelijkheid gezorgd. Wethouder mevrouw L. van Duijn-Spruijt van Vlaardingen heeft gedeputeerde voor mi lieus angeie genheden air. H. Engelsman gisteren telefo nisch om een onderhoud ge vraagd. r,Als gemeente weten we niet wanneer de commis saris der koningin gebruik zal maken van zijn bevoegdheid om artikel 48 van de wet op de luchtverontreiniging te hanteren. Er wordt over ons en zonder ons beslist", zei ze» Commissaris mr. Vrolijk kon van die verregaande bevoegd heden dit weekeinde voor 't eerst gebruik maken, toen de smog weer toesloeg. Volgens zijn directe omgeving omdat die maatregelen geen effect zouden sorteren in varband met een op komst zijnde weersver ande rin g. Vlaardingen-Schiedam De industrie in 't Rijnmondgebied heeft op 5 mei van dit jaar geheime afspraken met minister Stuyt van volksgezondheid gemaakt, over maatregelen die bij smogalarm genomen moeten worden. Van dit zgn. „Obmo"- alarm, ajarm onder bijzonder meteorologische omstandighe den, droeg verder niemand kennis die bij die milieuproblema tiek betrokken is. Ook het openbaar lichaam Rijnmond niet» De afspraak komt erop neer, dat bij een alarmfase drie van Rijnmond verdergaande maatregelen genomen zouden worden dan met Rijnmond op basis van vrijwilligheid is afgesproken» Schiedam De sinds 1967 gesloten Havenkerk aan de JLange Haven begint gevaar op te leveren voor.de on?ge-, ving, nu losse gedeelten van het dak en van het kerkge bouw zelf naar beneden komen vallen. B. en w. hebben hst parochiebestuur H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans een brief gestuurd, waarin wordt geëist dat voorzieningen worden getroffen om de losgeraakte delen van dak en ge bouw te verwijderen dan wel vast tc zetten. Het college is van mening, dat voartdisrem van de huidige si tuatie let>e*nsgeoaarlijk is. In middels heeft het parochiebe stuur beroep aangeteJcewd te gen de brief van b. en to. om dat het in juni 1972 al een sloopvergunning voor de Ha venkerk heeft aangevraagd bij het ministerie van CRM Schiedam - De Rotterdamse hoogleraar mr. W. J. Slagter zal de gemeente Schiedam ju ridische adviezen verstrekken bij de onderhandelingen met de Utrechtse ontwikkelings maatschappij Empeo over de sanering en reconstructie van de binnenstadDit heeft wei houder CJ. M. Bolm&rs mee- gedeeld in de vergadering van de zogenaamde begeleidings commissie, die ooider andere uit raadsleden bestaat en met een kritisch oog d eobiderhan- delimg&i met Empeo beziet. Schiedam Wethouder B. E. - «v **otlé van Gemeentewerken, Wdningdienst en Volksgezond beid is woensdagmorgen 11 oktober verhinderd zijn weke lijkse spreekuur in het stad huis te houden. Het aanbrengen van de ge vraagde voorzieningen zou daarom /mtincieel aiiet meer verraaitwoofrd zijn. Vrijdagochtend dient het beroep van de parochie tegen de ge meentelijke beslissing voor de beroepscommissie van de ge meente. Het aanvragen van een sloopvergunning wijst er op. dat 't parochiebestuur van de H. Liduina en O.L.V. Rozen krans de hoop op een goede toekomst van het gebouw wel heeft verloren en dat ook de Nederlandse Momimenten- stichtinig steeds minder in het gebouw ziet. Restauratie zou in principe met rijkssubsidie mogelijk zijn en dat was ook een mogelijkheid waarop de Nederlandse Monu mentenstichting wees. Het probleem van de Havenkerk spitst zich echter toe op het vinden van een goede bestem ming na de restauratie. Tot nu toe is niemand er uit geko men, wat er met de kerk na de restauratie zou zijn te doen. Gemeente en Schïedam se Gemeenschap hebben ai eerder laten doorschemeren, geen mogelijkheden te zien voor een exploitatie. De Gemeentelijke Woningdienst zou er een week na het ver zenden van de aanschrijving op toezien, dat de verbeterin gen zouden worden aange bracht. Uit het beroep tegen die aanschrijving is duidelijk geworden dat het reed's bouw vallig geworden kerkgebouw onder de slopershamer kan komen. De kans dat de kerk nog van de slopershamer kan worden gered is klein als het ministerie de gevraagde ver gunning zal toezeggen. De Havenkerk wordt steeds gevaarlijker, vinden b. en w„ die het parochiebestuur een brief he ben geslumd met de vermaning, losgeraakte stukken van dak en kerkgebouw óf te verwijderen óf vast te maken. Schiedam Naar de verwachting van wethouder C. J» M. JBoImers van vervoer van Schiedam zal voor de jaarwis seling de buslijn „om de noord" tussen Vlaardingen en Schiedam een feit kunnen zijn. Daarmee zouden de wij ken Holy en Groenoord rechtstreeks met elkaar zijn ver bonden en zouden de buslijnen 57 en 59, die elkaar nu voor een groot deel „overlappen" een economisch betere opzet krijgen. "«nvankelijk had de buslijn om le noord in augustus 1972 al ïoetcn beginnen te rijden, 'aar die verwachtingen kon- (n niet worden gehonoreerd. va de voorbereidingen zitten el wat haken cn ogen vast, idat zowel de gemeenten aardingen en Schiedam en RET en het gcmeentebc- iur van Rotterdam daarbij trokken zijn. civiel technische voorberei- ngen zijn wat de gemeente ehiedam betreft gereed en ok voor de gemeente Vlaar- lingen bestaan er volgens de Schiedamse wethouder weinig problemen meer. „Aanvanke lijk hadden we gehoopt, dat we voor de kou intreedt met de buslijn zouden kunnen be ginnen, maar dat is helaas on mogelijk gebleken. Nu hopen we dat het over enkele maan den zover zal zijn". Hoewel de exacte route van de buslijn nog niet is vastgesteld is het wel de bedoeling dat deze in beide stadswijken „doordringt" en niet aan de buitenkant van de wijken langs rijdt. Zo zal de buslijn niet via de Laan van Bol'Es naar Vlaardingen gaan, maar via de Mozartlaan, na Groen oord te hebben „doorge ploegd". Verder staat nu al vast dat de route in ieder ge val van de wijk Holy via het Holy Ziekenhuis, Groenoord, de beide Schiedamse zieken huizen naar 't station in Schie dam zal lopen. De bewoners van Schiedam-Noord krijgen daarmee dus in principe een rechtstreekse verbinding met de ziekenhuizen, wat het over stappen voorkomt. De besprekingen met de RET over de lijn zijn nog niet afge rond- Daardoor Is het ook nog niet bekend of er voor beide gemeenten financiële conse quenties aan de nieuwe bus lijn vastzitten. Zoals bekend is er tussen Schiedam en de ge meente Rotterdam in casu de RET al meer gesproken over het meebetalen van Schiedam aan de hoge kosten van het vervoer. Daarentegen stelt de wethouder, dat de RET zou moeten aantonen dat de Schiedamse buslijnen onren dabel zijn. Naar zijn mening is dat niet het geval. Schiedam In het gebouw De Teerstoof in de Kieuwstraat wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de ingrijpen- de verbouwing, die zich in de af ge lopen vier maanden in het pand voltrokken heeft. Muren zijn weggebroken, vloeren verwijderd, in niets lijkt het vetrniemode pand meer op de oude Teerstoof. Om deze metamorfose te be werkstelligen is een ploeg van ongeveer veertig vrijwilli gers constant in het gebouw bezig geweest, en met succes. De Teerstoof is omgetoverd tot een uniek centrum in de omgeving, met als meest op zienbarend onderdeel toch wp3 het vestzak the a ter op de zol der, dat zaterdaz 14 oktober om half twee in gebruik wordt genomen. Dan begint een pod- penspel voor de jeugd, waar voor van elke lagere school in Schiedam vier leerlingen en een onderwijzer worden uiige- nodïgd. Die dag opent burgemeester H. Roelfsema om vijf uur 's mid dags officieel het pand. Daar na is er voor genodigden en leden van de sociëteit Quous- que Tandem een feest met om zeven en negen uur een voor stelling van het Paradaas Poppentheater op de zolder. ,,'T ZOLDEIÏ- TEJATER" Voor het bestuur van de stich ting De Teerstoof draagt de exploitatie van ,,'t Zolderteia- ter" zeker gedurende de eer ste twee maanden een experi menteel karakter. Het is de bedoeling, dat er tot en met 30 december eike vrijdag- en za terdagavond iets te doen is. Er is reeds een programma sa mengesteld, waarop onder an dere Kabarefc zonder Filter, Gabriël Szmulewicz, verschil lende marionetten- en panto mime-theaters en Jules de Corte op vermeld staan. Met dit programma hoopt het be stuur publiek uit het hele Rijnmondgebied te trekken. U. de Teerstoof krijgen de socië teit Quousque Tandem en de Hervormde Jeugdraad een vaste ruimte. Voorts komen >'n het pand een donkere kamer en een expositieruimte, die in gebruik wordt gesteld met een fotoserie van de verbouwing van het pand. Tevens zal in de Teerstoof eens in de week be jaardensociëteit worden ge houden. De verbouwing van het pand is een dure aangelegenheid ge weest, die is gesubsidieerd door het A. de Grootfonds. Een intensief gebruik van het pand ligt in de verwachting. Bij het bestuur is reeds nu de behoefte aan een dergelijk ge bouw gebleken. ►cofiteer nu Yin tioc uniek* unbod Z kranten w entvinjtn voor de prijs via 4<n: «iel Sctadamtch* Courant met nituw» uit uw surf en omjtvinj» «n het Rontrdtmiefil Nituwablid ren h*t I iinte binnrn- in bulrenUn d» niiu wt. Geel om ru opdmheook bij I k fracii, zonder entje *erpüchc[nj. de SC RN betarjtn «n ontdek I »tfd« vt|< pluspunten. Otze bon in open envelop, zonder poitxtjel. sturen Rotcerdimsth Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rottti do SC RN 14 dijen jrttïs nur: woonp!. telefoon Schiedam De jaarlijkse col lecte van de afdeling Schie dam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren heeft 9093,91 opge bracht. Dit bedraa is echter niet hele maal juist, aangezien particu lieren tevens geld hebben in gezameld door zich uit te ge ven voor collectant van de Dierenbescherming, Vier maanden lang is men druk bezig geweest om het pand te verb<5ijwen. Schiedam De winkelier N.L.v.V. heeft aangifte ge daan van diefstal van een ver sterker uit zijn eta'lage. De automobilisten R. de Z. en M. J. deden aangifte van diefstal van hun autoradio's uit hun voertuigen, die stonden gepai> keerd aan de Strickledeweg en aan de Nieuwe Maasstraat. Van de auto van de heer A.B. uit de Sommelsdijksestraat werden de wieldoppen gesto len. "r-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1